صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 106

موضوع: پیشنهادها | راهکارها | انتقادهای کاربران

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پیشنهادها | راهکارها | انتقادهای کاربران

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    ...
    در ضمن اگر بشود فایل های با حجم زیاد را یکجا آپلود کرد خیلی خوب است. درست است سرعت اینترنت ایران پایین است! و بهتر است part بندی شود. اما این نکته هم هست شب ها بیشتر اینترنت ها در ایران مجانی است و کاربر می تواند شب دانلود را اجرا کند و صبح دانلود تمام شود. در صورتی که برای فایل های part بندی شده کاربر باید تا صبح بیدار باشد که بعد از اتمام دیگر را دانلود کند....
    Good Luck
    بنظر من برای رفع این موضوع، میشه از download manager ها استفاده کرد و نیازی هم به بیدار بودن کاربر برای دریافت فایل ها نیست؛ به این صورت که فایل ها رو queue میکنید و برنامه یکی بعد از دیگری فایل ها رو دریافت میکنه. فکر میکنم خیلی از دوستان هم همین کار رو انجام بدهند...

اگر هم اشتباه نکنم، دانلود کردن یک فایل حجیم توسط تعدادی کاربر، در مقایسه با زمانی که همون تعداد کاربر پارت های مختلف رو دانلود میکنند، بار بیشتری بر روی سرور داره (یعنی مثلا 100 نفر فایل 200مگابایتی رو با هم دانلود کنند، بار بیشتری بر روی سرور وارد خواهد شد تا اینکه مثلا 50 نفر پارت یک همون فایل رو دانلود کنند و 50 نفر پارت دو اون فایل رو)

ضمن اینکه شما باید دوستی رو هم که قراره فایل رو آپلود کنه هم، در نظر بگیری مثلا اگر فایل 200 مگابایت باشه و در زمان آپلود (به هر دلیلی) اینترنت قطع بشه، به این معنی است که این عزیز باید دوباره فایل رو از ابتدا آپلود کنه (اونم با این وضعیت ستم!) ولی اگر بخش بندی شده باشه، آپلود کردن هم راحت تر خواهد بود
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    بنظر من برای رفع این موضوع، میشه از download manager ها استفاده کرد و نیازی هم به بیدار بودن کاربر برای دریافت فایل ها نیست؛ به این صورت که فایل ها رو queue میکنید و برنامه یکی بعد از دیگری فایل ها رو دریافت میکنه. فکر میکنم خیلی از دوستان هم همین کار رو انجام بدهند...

اگر هم اشتباه نکنم، دانلود کردن یک فایل حجیم توسط تعدادی کاربر، در مقایسه با زمانی که همون تعداد کاربر پارت های مختلف رو دانلود میکنند، بار بیشتری بر روی سرور داره (یعنی مثلا 100 نفر فایل 200مگابایتی رو با هم دانلود کنند، بار بیشتری بر روی سرور وارد خواهد شد تا اینکه مثلا 50 نفر پارت یک همون فایل رو دانلود کنند و 50 نفر پارت دو اون فایل رو)

ضمن اینکه شما باید دوستی رو هم که قراره فایل رو آپلود کنه هم، در نظر بگیری مثلا اگر فایل 200 مگابایت باشه و در زمان آپلود (به هر دلیلی) اینترنت قطع بشه، به این معنی است که این عزیز باید دوباره فایل رو از ابتدا آپلود کنه (اونم با این وضعیت ستم!) ولی اگر بخش بندی شده باشه، آپلود کردن هم راحت تر خواهد بود
    دوست عزیز من هم با Download manager کار می کنم!
    فرمایش شما کاملا متین است. اما اگر تعداد پارت ها بیشتر از 4 قسمت باشد برنامه پارت 5 را در حالت استندبای قرار می دهد تا یکی از پارتها تمام شود و و پارت جدید شروع شود.
    در ضمن در این حالت چون کامپیوتر همزمان 4 فایل را دانلود می کند CPU و هارد به 4 قسمت تقسیم می شود که هم سرعت دریافت و هم سرعت کامپیوتر پایین می آید (با فرض ثابت بودن پهنای باند).
    و جالب این است چون پهنای باند ثابت است همه فکر می کنند هیچ فرقی در زمان دانلود ندارد اما چرا مستقیما زمان طولانی تر می شود. چون مقداری از سرعت صرف manage کردن 4 سرور می شود نه 1 سرور.
    همچنین اگر از دیدگاهی که فرمودید به سرور سایت فشار می آید! این را هم در نظر بگیرید در این حالت من یک کاربر هستم اما 4 پارت از سرور را اشغال می کنم! 4 سکتور مختلف! در این حالت 100 نفر می شود 400 نفر!
    Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

(یعنی مثلا 100 نفر فایل 200مگابایتی رو با هم دانلود کنند، بار بیشتری بر روی سرور وارد خواهد شد تا اینکه مثلا 50 نفر پارت یک همون فایل رو دانلود کنند و 50 نفر پارت دو اون فایل رو)
    دوست گلم من یکم با این تئوری مشکل دارم! ببخشید!
    چون از کجا میشه فهمید کاربرها 50 نفر پارت اول و 50 نفر پارت دوم.؟!؟!؟!!؟!
    با فرض درست بودن تئوری این را هم در نظر بگیرید وقتی پارت اول دانلود شد کاربر دوباره به کتابخانه می آید تا پارت بعدی را دانلود کند و این خود باعث می شود به تعداد 5 صفحه اضافی برای رسیدن به فایل مورد نظر از سرور اشغال شود. (کتابخانه + زبان انگلیسی + تافل + فایل مورد نظر + صفحه 2 یا 3) (این هم درست است شاید تعدادی link کنند اما همه اینکار را نمی کنند)
    .
    اما من اگر بخوام دانلود کنم هر دو را با هم دانلود می کنم! اینجوری می شود 200 نفر! (که معمولا بیشتر کاربرها این کار را می کنند)
    در پایان با علم به اینکه کاربر باید تمام پارت ها را دانلود کند تا برنامه یا کتاب اجرا شود و با علم به اینکه برنامه Download manager وجود دارد فکر می کنم پارت بندی زیاد سودمند نمی باشد.
    اما برای آپلود فرمایش شما متین است و از این دیدگاه صد در صد نمیشه کاری کرد.
    (خیلی Critical thinking شدم تقصیر من نیست همش کار GRE)
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

دوست عزیز من هم با Download manager کار می کنم!
    فرمایش شما کاملا متین است. اما اگر تعداد پارت ها بیشتر از 4 قسمت باشد برنامه پارت 5 را در حالت استندبای قرار می دهد تا یکی از پارتها تمام شود و و پارت جدید شروع شود.
    در ضمن در این حالت چون کامپیوتر همزمان 4 فایل را دانلود می کند CPU و هارد به 4 قسمت تقسیم می شود که هم سرعت دریافت و هم سرعت کامپیوتر پایین می آید (با فرض ثابت بودن پهنای باند).
    و جالب این است چون پهنای باند ثابت است همه فکر می کنند هیچ فرقی در زمان دانلود ندارد اما چرا مستقیما زمان طولانی تر می شود. چون مقداری از سرعت صرف manage کردن 4 سرور می شود نه 1 سرور.
    همچنین اگر از دیدگاهی که فرمودید به سرور سایت فشار می آید! این را هم در نظر بگیرید در این حالت من یک کاربر هستم اما 4 پارت از سرور را اشغال می کنم! 4 سکتور مختلف! در این حالت 100 نفر می شود 400 نفر!
    Good Luck
    دوست گلم من یکم با این تئوری مشکل دارم! ببخشید!
    چون از کجا میشه فهمید کاربرها 50 نفر پارت اول و 50 نفر پارت دوم.؟!؟!؟!!؟!
    با فرض درست بودن تئوری این را هم در نظر بگیرید وقتی پارت اول دانلود شد کاربر دوباره به کتابخانه می آید تا پارت بعدی را دانلود کند و این خود باعث می شود به تعداد 5 صفحه اضافی برای رسیدن به فایل مورد نظر از سرور اشغال شود. (کتابخانه + زبان انگلیسی + تافل + فایل مورد نظر + صفحه 2 یا 3) (این هم درست است شاید تعدادی link کنند اما همه اینکار را نمی کنند)
    .
    اما من اگر بخوام دانلود کنم هر دو را با هم دانلود می کنم! اینجوری می شود 200 نفر! (که معمولا بیشتر کاربرها این کار را می کنند)
    در پایان با علم به اینکه کاربر باید تمام پارت ها را دانلود کند تا برنامه یا کتاب اجرا شود و با علم به اینکه برنامه Download manager وجود دارد فکر می کنم پارت بندی زیاد سودمند نمی باشد.
    اما برای آپلود فرمایش شما متین است و از این دیدگاه صد در صد نمیشه کاری کرد.
    (خیلی Critical thinking شدم تقصیر من نیست همش کار GRE)

عزیز دل نمیخوام اینجا بحث کامپیوتر و دانلود و پهنای باند انجام بدم ولی فقط یک نکته رو اضافه کنم؛

خب شما به جای اینکه 4 پارت رو با هم بگذاری دانلود بشه، میتونی 1 پارت رو در هر لحظه دانلود کنی (یعنی download manager دانلود کنه و چون من خودم در مورد همه فایل هایی که دانلود میکنم، این کار رو انجام میدم، فرضم بر این بود که سایر دوستان هم همین کار رو انجام میدهند) اینجوری شما از حداکثر پهنای باند اینترنت تون (که حدود یک هشتم سرعت ذکر شده ADSL است) برای دانلود هر پارت استفاده میکنید. ضمن اینکه اگر شما 4 پارت مختلف رو بگیرید، سرعت دانلود برای هر پارت میاد پایین ولی سرعت دانلود کل، تقریبا یکی است

ضمنا باری که لود صفحات داره بسیار بسیار کمتر از باری است که در زمان دانلود به سرور وارد میشه و به طور کلی قابل مقایسه نیست مگر اینکه یک دفعه 100000 هزار نفر با هم (دقیقا در یک لحظه) برای دستیابی به یک صفحه، روی لینکی کلیک کنند (مشابه حملات DoS)

(یعنی مثلا 100 نفر فایل 200مگابایتی رو با هم دانلود کنند، بار بیشتری بر روی سرور وارد خواهد شد تا اینکه مثلا 50 نفر پارت یک همون فایل رو دانلود کنند و 50 نفر پارت دو اون فایل رو)
    خب مسلما امکانش هست که 1 نفر پارت 1 رو بگیره و 99 نفر پارت 2 رو و البته سایر احتمالات موجود!
    بنظرم باید بیشتر روی قسمت issue task کار کنی رفیق

اینها نظرات من به عنوان کسی بود که مدتی رو در سایت های مختلف به آپلود فایل مشغول بود، بقیه اش دیگه به تصمیم مدیران بستگی داره و اینکه اون فردی که فایلی رو آپلود میکنه، به چه صورت آپلود کنه فایل ها رو... 1 فایل 200 مگابایتی یا 10 پارت 20 مگابایتی

در آخر هم دوباره از همه دوستانی که وقت میگذارند برای آپلود فایل ها تشکر و قدردانی میکنم، انصافا کار زمانبری است
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

خب شما به جای اینکه 4 پارت رو با هم بگذاری دانلود بشه، میتونی 1 پارت رو در هر لحظه دانلود کنی (یعنی download manager دانلود کنه و چون من خودم در مورد همه فایل هایی که دانلود میکنم، این کار رو انجام میدم، فرضم بر این بود که سایر دوستان هم همین کار رو انجام میدهند) اینجوری شما از حداکثر پهنای باند اینترنت تون (که حدود یک هشتم سرعت ذکر شده ADSL است) برای دانلود هر پارت استفاده میکنید. ضمن اینکه اگر شما 4 پارت مختلف رو بگیرید، سرعت دانلود برای هر پارت میاد پایین ولی سرعت دانلود کل، تقریبا یکی است
    سلام دوست گرامی
    عزیز دل برادر اگر تک تک بخواهیم دانلود کنیم که میشه همون حرف خودم که مجبور می شیم تا صبح بیدار بمونیم.

منم از تمام دوستانی که برای سایت و مخصوصا برای کتابخانه زحمت می کشند تشکر می کنم.

Good Luck

ApplyAbroad Champion
    علی جون آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

سهیل عزیز ضمن سپاسگذاری از پیشنهاد من این مسئله به مدیران ارشد مطرح می کنم تا نظرشون رو بفرمایند در صورت صلاح دید بررسی کنن

محمدرضا

محمدرضا ی عزیز، لطفا هروقت به نتیجه ی نهایی رسیدین، برآورد نظرات رو بنویسین تا بررسی نهایی بشن و در دستور کار قرار بگیرن. سپاس از زحماتت
    پرونده فدرال> اقدام: سپتامبر ۲۰۰۶ /بعد از شش سال کنسل شد!
    پرونده آلبــرتا> کاندید: مـارچ ۲۰۱۲ / لند با ویزای کار:‌ جون ۲۰۱۳ / اقامت دایم: ژانویه ۲۰۱۵ / شهروندی: آگوست ۲۰۱۸ [جزئیات]

Banned

فایل هایی که در این فروم آپلود میشه دوستان میتونن به صورت direct link دانلودش بکنن. مزیت لینک مستقیم این هست که هر وقت اینترنت قطع بشه یا حتی سیستم خاموش بشه مجددا میشه ادامه فایل را هر وقت گرفت ( با دانلود منیجر یا نرم افزارهای دیگه). حالا این ربطی به سرعت بالا یا پایین بودن کاربران نداره. بنابراین بهتره این امکان فراهم بشه فایل های که حجمشون زیاد هست به صورت یکجا آپلود بشه. دانلود کردن یک فایل حجیم شاید بار بیشتری را روی سرور ایجاد کنه ولی تعداد کسایی که همزمان یک فایل را دانلود میکنن خیلی کم هست.

Senior Member nima_AA آواتار ها

درود به محمد رضای عزیز

بک پیشنهاد داشتم برای کتابخانه بخش نرم افزارهای تخصصی اگر صلاح بود اعمال کنید ..ممنون

قبل از اینکه تعداد راهنماها در این بخش زیاد بشه یک تفکیک موضوعی برای نرم افزارها ایجاد کنیم مثلا میتونیم برای شروع چند زیر تایپک به اسم رشته های مهندسی ایجاد و راهنمای نرم افرارهای مرتبط داخل ان تاپیک ها معرفی شود

بطور مثال :

• راهنمای نرم افزارهای مهندسی عمران
    • راهنمای نرم افزارهای معماری و طراحی داخلی
    • راهنمای نرم افزارهای مهندسی مکانیک
    • راهنمای نرم افزارهای مهندسی برق
    • راهنمای نرم افزارهای مهندسی کامپیوتر
    • راهنمای نرم افزارهای مهندسی صنایع
    • راهنمای نرم افزارهای طراحی صنعتی
    • و ...

اینجوری به مرور زمان نظم و تفکیک بهتری پیدا میکنه تاپیک ....ممنونم
    ویرایش توسط nima_AA : April 17th, 2013 در ساعت 12:41 PM
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

ApplyAbroad Senior Veteran
    nilo0far آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    قبل از اینکه تعداد راهنماها در این بخش زیاد بشه یک تفکیک موضوعی برای نرم افزارها ایجاد کنیم
    سلام،

اگه بشه این تفکیک موضوعی رو برای بعضی بخش های دیگه کتابخانه هم انجام داد خیلی خوب می شه. مثلا برای تافل زیر بخش هایی مثل: لغات/ ریدینگ/ لیسنینگ/ اسپیکینگ/ رایتینگ و ... و یا برای GRE بخش هایی مثل: رایتینگ/ وربال/ کوآنت و ... ایجاد بشه، جست جوی و پیدا کردن منابع خیلی راحت تر می شه.

ممنون
    تولستوی: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند ...

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    درود به محمد رضای عزیز

بک پیشنهاد داشتم برای کتابخانه بخش نرم افزارهای تخصصی اگر صلاح بود اعمال کنید ..ممنون

قبل از اینکه تعداد راهنماها در این بخش زیاد بشه یک تفکیک موضوعی برای نرم افزارها ایجاد کنیم مثلا میتونیم برای شروع چند زیر تایپک به اسم رشته های مهندسی ایجاد و راهنمای نرم افرارهای مرتبط داخل ان تاپیک ها معرفی شود

بطور مثال :

• راهنمای نرم افزارهای مهندسی عمران
    • راهنمای نرم افزارهای معماری و طراحی داخلی
    • راهنمای نرم افزارهای مهندسی مکانیک
    • راهنمای نرم افزارهای مهندسی برق
    • راهنمای نرم افزارهای مهندسی کامپیوتر
    • راهنمای نرم افزارهای مهندسی صنایع
    • راهنمای نرم افزارهای طراحی صنعتی
    • و ...

اینجوری به مرور زمان نظم و تفکیک بهتری پیدا میکنه تاپیک ....ممنونم
    درود

نبما جان من هم موافقم ... اما یک چیزی من وبه تردید میندازه اینکه زوده هنوز براش ... بزاریم نرم افزارها زیاد شن یعد ... یا نه به نظرت ؟

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)