صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: مهاجرت به ایتالیا

Member dr_saeid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار

پیش فرض مهاجرت به ایتالیا

دوستان سلام

من قصد مهاجرت به ایتالیا رو دارم. اونجا کسی رو دارم که برام درخواست ویزا کنه، نوع ویزاش رو گفت، ولی دقیقاً یادم نیست.
    حالا به فرض اینکه توریستی باشه، من بعد از ورود میتونم درخواست اقامت بدم؟ شرایطش چطوریه؟
    اگه نمیشه، میتونم درخواست ویزای تحصیلی بدم و بعد از پایان درسم درخواست اقامت بدم؟
    من لیسانس کامپیوتر دارم، ترجیحاً نمیخوام ادامه تحصیل بدم. ولی اگه نشه تا مستر حاضرم بخونم.

سوال بعدی اینه که چقدر طول میکشه تا بتونم پاسپورت ایتالیایی بگیرم؟ اصلاً میتونم؟

در ضمن من یه سری مدارک IT دارم که بین المللی هستن، در زمینه شبکه های کامپیوتر، شنیدم ایتالیا در ضمینه IT ضعیف هستن.
    من با این مدارک میتونم کار خوبی پیدا کنم؟ درآمدم چقدر خواهد بود؟ حدود 2 سال هم سابقه کار دارم.
    Microsoft MCITP Enterprise Administrator
    Microsoft Exchange و Microsoft TMG
    Cisco CCNA و Vmware VCP و Vmware VDI

در ضمن زبان انگلیسی در حد IELTS 6 هستم، زبان فرانسه هم در حد TCFaQ B1 و زبان ایتالیایی هم یه خورده بلدم.
    راستش من قصد مهاجرت به کبک کانادا رو داشتم، ولی با این قوانین جدید نمیخوام ریسک کنم.
    چون جدا از هزینه زیادی که داره، خیلی هم طول میکشه. دلم نمیخواد بعد 3-4 سال تازه بهم اعلام کنند نمیشه!

توی ایتالیا چند تا آشنا دارم که میتونم روی کمکشون حساب کنم.
    ولی اگه کشور دیگه ای هم هست که شرایطش برام خوب باشه، لطفاً بهم معرفی کنید.
    هدفم گرفتن مهاجرت و یه زندگی آروم و بی دردسره. ممنون میشم کمکم کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_saeid نمایش پست ها
    دوستان سلام

من قصد مهاجرت به ایتالیا رو دارم. اونجا کسی رو دارم که برام درخواست ویزا کنه، نوع ویزاش رو گفت، ولی دقیقاً یادم نیست.
    حالا به فرض اینکه توریستی باشه، من بعد از ورود میتونم درخواست اقامت بدم؟ شرایطش چطوریه؟
    اگه نمیشه، میتونم درخواست ویزای تحصیلی بدم و بعد از پایان درسم درخواست اقامت بدم؟
    من لیسانس کامپیوتر دارم، ترجیحاً نمیخوام ادامه تحصیل بدم. ولی اگه نشه تا مستر حاضرم بخونم.

سوال بعدی اینه که چقدر طول میکشه تا بتونم پاسپورت ایتالیایی بگیرم؟ اصلاً میتونم؟

در ضمن من یه سری مدارک IT دارم که بین المللی هستن، در زمینه شبکه های کامپیوتر، شنیدم ایتالیا در ضمینه IT ضعیف هستن.
    من با این مدارک میتونم کار خوبی پیدا کنم؟ درآمدم چقدر خواهد بود؟ حدود 2 سال هم سابقه کار دارم.
    Microsoft MCITP Enterprise Administrator
    Microsoft Exchange و Microsoft TMG
    Cisco CCNA و Vmware VCP و Vmware VDI

در ضمن زبان انگلیسی در حد IELTS 6 هستم، زبان فرانسه هم در حد TCFaQ B1 و زبان ایتالیایی هم یه خورده بلدم.
    راستش من قصد مهاجرت به کبک کانادا رو داشتم، ولی با این قوانین جدید نمیخوام ریسک کنم.
    چون جدا از هزینه زیادی که داره، خیلی هم طول میکشه. دلم نمیخواد بعد 3-4 سال تازه بهم اعلام کنند نمیشه!

توی ایتالیا چند تا آشنا دارم که میتونم روی کمکشون حساب کنم.
    ولی اگه کشور دیگه ای هم هست که شرایطش برام خوب باشه، لطفاً بهم معرفی کنید.
    هدفم گرفتن مهاجرت و یه زندگی آروم و بی دردسره. ممنون میشم کمکم کنید.
    درود
    تا جایی که من می‌دونم با ویزای توریستی، بعد از ورود نمیشه درخواست ویزای تحصیلی داد.

طبق اطلاعات من،
    برای اقامت قانونی که خیلی شرایط سختی وجود داره و به این راحتی‌ها نمیشه گرفت. حداقل ۱۰ سال باید بمونی یا اینکه ازدواج با یک شهروند ایتالیایی
    و برای درخواست پناهندگی هم باید از مراحل زیادی رد بشید. اول که باید بری Questura درخواست بدی. بعد قرار دادگاه بگیری و منتظر بمونی تا نوبتت شه. بعد توی دادگاه برای جناب قاضی دلیل قانع کننده بیاری که چرا می‌خوای پناهنده شی و بعد منتظر نتیجه دادگاه بمونی و اگه تا اینجا همه چی Ok بود و دادگاه رای مثبت داد فکنم بعد از چند ماه پاسپورت ایتالیایی بتونی بگیری. این پروسه فکنم یک سالی طول بکشه. به احتمال خیلی زیاد به وکیل هم نیاز پیدا می‌کنی
    اطلاعات بیشتر:
    http://www.justlanded.com/english/It...ts/Citizenship

رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    درود
    تا جایی که من می‌دونم با ویزای توریستی، بعد از ورود نمیشه درخواست ویزای تحصیلی داد.

طبق اطلاعات من،
    برای اقامت قانونی که خیلی شرایط سختی وجود داره و به این راحتی‌ها نمیشه گرفت. حداقل ۱۰ سال باید بمونی یا اینکه ازدواج با یک شهروند ایتالیایی
    و برای درخواست پناهندگی هم باید از مراحل زیادی رد بشید. اول که باید بری Questura درخواست بدی. بعد قرار دادگاه بگیری و منتظر بمونی تا نوبتت شه. بعد توی دادگاه برای جناب قاضی دلیل قانع کننده بیاری که چرا می‌خوای پناهنده شی و بعد منتظر نتیجه دادگاه بمونی و اگه تا اینجا همه چی Ok بود و دادگاه رای مثبت داد فکنم بعد از چند ماه پاسپورت ایتالیایی بتونی بگیری. این پروسه فکنم یک سالی طول بکشه. به احتمال خیلی زیاد به وکیل هم نیاز پیدا می‌کنی
    اطلاعات بیشتر:
    http://www.justlanded.com/english/It...ts/Citizenship
    ممنون که وقت گذاشتید و جوابم رو دادید.
    تا جایی که امکانش هست نمیخوام ویزای تحصیلی بگیرم، هدفم ویزای کاری و بعد از اون اقامت هستش.
    در مورد پناهندگی هم اصلاً نمیخوام از این روش برم. از طرف دیگه متاهل هم هستم.
    ویزای کاری شرایطش چطوریه؟ خبر دارید؟ همین که یه کارفرمای ایتالیایی درخواست بده کافیه؟

رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار

کسی راجع به نحوه گرفتن ویزای کاری یا اقامت اطلاعی نداره؟ کوچکترین اطلاع شما از این قضیه برای من کمک بزرگیه

رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار

متاسفانه بعد از گذشت بیش از 2 هفته، هیچ کدوم از دوستان (بجز hatefrad عزیز که واقعاً ازش ممنونم) هیچ کمکی بهم نکردند.
    در صورتی که خواهش کردم حتی اگر یه اطلاعات کم هم دارید دریغ نکنید.
    از مدیران انجمن درخواست دارم تاپیک را حذف کنند.

وضعیت اقامت گرفتن در ایتالیا اصلا خوب نیست، تا جایی که حتی دانشجو هاشم حتی نمیتونن همسرشونو با ویزای توریستی لااقل برای چند روز بیارن اینجا. برای کار انتخابهای بهتری هست مثل استرالیا و کانادا. ضمن اینکه به نظر شخصی بنده اینحا ارزش اقامت نداره. باز هم به نظر شخصی بنده اینجا نیمچه اروپایی هستش و خیلی از مشکلاتی که ما تو ایران داریم اینجا هم هست (البته در مقیاس کوچکتر ولی هست!)

به همین دلیل کسی پیدا نمیشه که جوابتو بده چون کسی دنبالش نیست.
    ویرایش توسط daniyal_arj : April 18th, 2012 در ساعت 02:22 AM

رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار

ممنون دوست من، راستش استرالیا و کانادا شرایطش سخت شده و ریسکش بالاست، این بود که به فکر اروپا افتادم.
    توی ایتالیا هم چند نفری هستن که کمکم کنند، ولی چون سنشون بالاست، نمیتونم این سوالامو ازشون بپرسم.
    راستش خودم هم بدجوری گیر کردم
    بازم ممنون، خیلی لطف کردی

Junior Member sara1kl آواتار ها

يكى از محاسن بزرگ ايتاليا براى هنرجويان ايرانى، اعطای بورسیه های تحصیلی اينكشور در رشته های هنری به تعداد قابل توجهی از جوانان آسیایی منجمله ایرانی است. لازم به ذکر است که در سال های اخیر بتدریج از سهمیه بعضی از کشورها کاسته شده و بر سهمیه ایران افزوده می شود که این خود جای تامل دارد. از دیگر محاسن ايتاليا نسبت به ساير كشورهايى اروپايى، از جمله فرانسه، آلمانو انگليس، محيط و فضاى اين كشور و همچنين شباهتهايى است كه بين ايران و ايتالياوجود دارد. دقيقا به خاطر همين شباهتهاست كه در این کشور به راحتی می‌توان ارتباط برقرار کرده و دوست پيداكرد و شاید به همين خاطر باشد كه جامعه ايرانى‌ها در ایتالیا به دلیل حل شدن درجامعه ايتاليايى‌ها به خوبی شکل نگرفته و آنقدر قوى نيست. سهولت تغییر رشته در دانشگاه های ایتالیا نیز یکی دیگر از این محاسن است. به عنوان مثال دانشجو ظرف تنها 2 هفته می تواند از رشته ای به رشته دیگر در همان گروه آموزشی تغیر رشته دهد. و اما مشکلات دانشجویان ايراني پس ازورود به ایتالیا مثل ساير دانشجويان خارجى مقيم ايتاليا با مشكلات عديده اي روبرو هستند، از مسايل اقتصادى و مالى گرفته، تا ياد گیری زبان،پيدا كردن جايى براى زندگى و خوابيدن و درمواردى پيدا كردن كار و كلا عادت كردن وخو گرفتن به محيط زندگى و دانشگاهى كشورى بيگانه. اولينسدي كه در پيش روي یک مهاجر ايراني در ایتالیا وجود دارد آگاهي يافتن از كليه قوانينياست كه بايد در زندگي روزمره التزام و پايبندي خود را به آن نشان دهد،‌ در غير اينصورت هرگز با ديگر اقشار جامعه همگون نخواهد شد. بهمين خاطر براي آگاهي يافتن ازقوانين ایتاليا، دانستن زبان از واجبات است و كمك شاياني در ادغام فرد در جامعهجديد خود مي كند. عموما، سال اول زندگيمهاجرين شاهد بيشترين ناملايمات و تنش هاي زندگي است؛ كه در اين ميان، بسياري ازمهاجرين تاب تحمل مشكلات را نیاورده و لذا زندگيشان دستخوش صدمات جبران ناپذيري ميشود. تورم اقتصادی و هزینه بالای زندگی که به تبع اوضاع وخیم اقتصادی ناشی از مسائل مختلف جهانی روز به روز در حال بدتر شدن نیز می باشد از دیگر مشکلات بزرگ زندگی در ایتالیا می باشد. به جرات می توان گفت مسکن یکی از مهمترین دغدغه های هر خارجی مقیم شهرهای بزرگ ایتالیا منجمله رم، فلورانس، میلان و... می باشد. در این میان از هزینه هایی چون پوشاک، غذا و سوخت که روز به روز نیز در حال افزایش است نباید غافل شد. مشكلات رواني- زندگي ايراني مجموعه اي از عواطف است. در اغلب کشور های اروپایی فقط روابط اقتصادي بر زندگي افراد حاكماست و روابط عاطفي نقش كم رنگي دارد. هر چند از این لحاظ می توان تقریبا ایتالیا را از بقیه این کشور ها متمایز نمود ولی باز به نظر من روابط اقتصادی نسبت به روابط عاطفی کمی سنگین تر مینماید. زندگي ايراني، ‌زندگي تنهايي نيست،‌ زندگيسكوت نيست، بلكه زندگي به معناي حضور موثر در مشكلات خانوادگي است. در ايران خانوادهها غمخوار يكديگرند، ‌اما در اينجا به دلیل نبود خانواده خبري از اين حرفهانيست. يكي از مشكلات مهاجرينايراني در ایتالیا جدايي از نهاد خانواده است. بسياري از مهاجريني كه از ايران پابه ایتالیا مي گذارند به دليل جدايي از كانون گرم خانواده خود دچار مشكلات روانيمي شوند و در اين زمينه، وضع كساني كه بصورت پناهنده سياسي يا اجتماعي اقدام به مهاجرت می نمایند به مراتب بدتر است چون بطور طبيعي آنان بازگشتي براي خود به ايران متصور نيستند واين دوري، مشكلات رواني آنان را در دو چندان مي كند. از طرفي، تحمل اين وضعيت براينوجوانان و جوانان ايراني در مقايسه با بزرگترها سخت تر است.

Junior Member

دوستان کسی وکیل مهاجرتی خوب در میلان می شناسه به من معرفی کنه؟ من دارم برای 1 سفر توریستی به همراه خانواده می رم ایتالیا و باید با یک وکیل خوب مهاجرتی قبل از برگشت صحبت کنم لطفا اگر می تونید من را راهنمایی کنید

Junior Member

با سلام من قصد عزیمت به ایتالیا رو دارم
    آرزوی بچگی من هست و دوست دارم بهش برسم
    متوجه شدم میشه از طریق اقامت تحصیلی رفت ایتالیا
    من شغل اینترنتی هم دارم و میتونم درامد هم داشته باشم
    برای رفتن به ایتالیا بازم میگم فقط برای رفتن به اونجا 30 میلیون هم دارم
    الان سوالم اینه آیا الانم برای رفتن باید 4000 یورو استیتمنت مالی هست که بعد هم قابل برداشته؟
    من دوست دارم رشته هایی مثل کامپیوتر ، موسیقی یا رقص و آواز بخونم آیا شدنیه؟
    بعد آیا با بچه دار شدن در ایتالیا میشه اقامت گرفت؟
    یعنی بچه رو مهدکودک ایتالیایی ثبت نام کرد و .... البته اگر سوالم خنده دار نبود؟

ApplyAbroad Veteran
    tommy angelo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yaa30 نمایش پست ها
    با سلام من قصد عزیمت به ایتالیا رو دارم
    آرزوی بچگی من هست و دوست دارم بهش برسم
    متوجه شدم میشه از طریق اقامت تحصیلی رفت ایتالیا
    من شغل اینترنتی هم دارم و میتونم درامد هم داشته باشم
    برای رفتن به ایتالیا بازم میگم فقط برای رفتن به اونجا 30 میلیون هم دارم
    الان سوالم اینه آیا الانم برای رفتن باید 4000 یورو استیتمنت مالی هست که بعد هم قابل برداشته؟
    من دوست دارم رشته هایی مثل کامپیوتر ، موسیقی یا رقص و آواز بخونم آیا شدنیه؟
    بعد آیا با بچه دار شدن در ایتالیا میشه اقامت گرفت؟
    یعنی بچه رو مهدکودک ایتالیایی ثبت نام کرد و .... البته اگر سوالم خنده دار نبود؟
    شما برای دانشگاه اقدام کن و بعد از پذیرش میتونی بورس بگیری بستگی به خودت داره اگه اونجا کار پیدا کنی میتونی بعدها ساکن هم بشی، راجع به اقامت بگم ازدواج با ایتالیایی ها یعنی اقامت دایم در اونجا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)