صفحه 39 از 99 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484989 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

نقل قول نوشته اصلی توسط mjfadaee نمایش پست ها
    برای AP؛
    لطفاً رجوع کنید به
    Apply A to Z
    - صفحه ی 67.

همچنین:
    http://en.wikipedia.org/wiki/AP_Program

انتخاب خودتونه. ولی احتمال گرفتن پذیرش کمتر میشه. در ضمن دقت کنید که خیلی هم فرقی نمیکنه: چون در هر صورت خیلی از درس های عمومی شما حتی بررسی هم نمیشن....یعنی شما در هر صورت یه سالی عقب می افتید...

در مورد AP: یعنی اینکه ممکنه دانشگاه وقتی که برای Freshman اقدام میکنید، درس هایی رو که پاس کردید به عنوان امتیاز مثبت در نظر بگیره و شاید حتی دیگه از شما نخواد که پاسشون کنید...

توی سایت دانشگاه حتماً حتماً دنبال یه قسمتی به اسم AP/IB Policy بگردید... حتماً توی توضیحاتشون هست که با کسی که یه دانشگاه دیگه رفته چه شکلی برخورد میکنن...

بازم هم میگم: ممکنه - شاید... زنگ بزنید. ایمیل بزنید. سایتشون رو بخونید. مطمئن بشید...
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

در مورد AP: یعنی اینکه ممکنه دانشگاه وقتی که برای Freshman اقدام میکنید، درس هایی رو که پاس کردید به عنوان امتیاز مثبت در نظر بگیره و شاید حتی دیگه از شما نخواد که پاسشون کنید...

توی سایت دانشگاه حتماً حتماً دنبال یه قسمتی به اسم AP/IB Policy بگردید... حتماً توی توضیحاتشون هست که با کسی که یه دانشگاه دیگه رفته چه شکلی برخورد میکنن...

بازم هم میگم: ممکنه - شاید... زنگ بزنید. ایمیل بزنید. سایتشون رو بخونید. مطمئن بشید...

AP برای همه لازمه؟؟؟
    داداش مثل اینکه شما اطلاعاتتون زیاده / یک سوال دارم از شما / من میخوام تو California State University Los Angeles تحصیل کنم / تو سایتش شهریه رو زده 6000 البته برای این-استیت / و برای من که این-استیت نیستم شهریه ای درج نکرده / میشه شما تحقیق کنید ببینید برای اوت-آف-استیت چنده؟ / چون میخوام یک سال به عنوان اوت-آف-استیت بخونم و بعد از سال دیگه این-استیت بخونم اونجا / خواهشا من رو راهنمایی کنید / از ایران چی ببرم؟ دیپلم و پیش و ریزنمرات 4 ترم دانشگاه کافیه؟ (الان دانشجوی ترم چهار کارشناسی هستم) ریزنمرات دبیرستان چی؟ راستی شنیدم میگن ریزنمرات دانشگاه رو باید دانشگاه بصورت پلمپ شده خودش بفرسته این صحت داره یا خودم هم میتونم ببرم؟؟؟ من تا 3 ماه دیگه میخوام برم خواهشا راهنماییم کنید / مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Old_Spider نمایش پست ها
    AP برای همه لازمه؟؟؟
    داداش مثل اینکه شما اطلاعاتتون زیاده / یک سوال دارم از شما / من میخوام تو California State University Los Angeles تحصیل کنم / تو سایتش شهریه رو زده 6000 البته برای این-استیت / و برای من که این-استیت نیستم شهریه ای درج نکرده / میشه شما تحقیق کنید ببینید برای اوت-آف-استیت چنده؟ / چون میخوام یک سال به عنوان اوت-آف-استیت بخونم و بعد از سال دیگه این-استیت بخونم اونجا / خواهشا من رو راهنمایی کنید / از ایران چی ببرم؟ دیپلم و پیش و ریزنمرات 4 ترم دانشگاه کافیه؟ (الان دانشجوی ترم چهار کارشناسی هستم) ریزنمرات دبیرستان چی؟ راستی شنیدم میگن ریزنمرات دانشگاه رو باید دانشگاه بصورت پلمپ شده خودش بفرسته این صحت داره یا خودم هم میتونم ببرم؟؟؟ من تا 3 ماه دیگه میخوام برم خواهشا راهنماییم کنید / مرسی
    نه. ولی ممکنه واحدهای شما AP محسوب بشن...
    این لینک به دردتون میخوره:
    http://www.forbes.com/top-colleges/
    https://bigfuture.collegeboard.org
    همه ی دانشگاه های خوب اینجا پروفایل دارن...

توی سایت دانشگاه هم برید حتماً... سریع پیدا میکنید همه چیز رو: http://www.calstatela.edu/univ/finaid/COA.php (شهریه out state میشه 15 - 16 هزارتا...)

بستگی به دانشگاهتون داره... بستگی به این داره که به جه صورتی میخواید اقدام کنید: از اول یا انتقالی... توی سایت دانشگاه مدارکی که میخواد رو چک کنید. زنگ بزنید و بپرسید...
    برای اطمینان همه ی مدارکتون رو ترجمه ی رسمی کنید و ببرید...

راهنمای من رو هم بخونید...
    موفق باشید....

نه. ولی ممکنه واحدهای شما AP محسوب بشن...
    این لینک به دردتون میخوره:
    http://www.forbes.com/top-colleges/
    https://bigfuture.collegeboard.org
    همه ی دانشگاه های خوب اینجا پروفایل دارن...

توی سایت دانشگاه هم برید حتماً... سریع پیدا میکنید همه چیز رو: http://www.calstatela.edu/univ/finaid/COA.php (شهریه out state میشه 15 - 16 هزارتا...)

بستگی به دانشگاهتون داره... بستگی به این داره که به جه صورتی میخواید اقدام کنید: از اول یا انتقالی... توی سایت دانشگاه مدارکی که میخواد رو چک کنید. زنگ بزنید و بپرسید...
    برای اطمینان همه ی مدارکتون رو ترجمه ی رسمی کنید و ببرید...

راهنمای من رو هم بخونید...
    موفق باشید....
    توی مدارک پذیرشش نوشته این ها رو خواستن:

Collect the following materials for
    completing the application:
    • Your high school and/or college transcripts;
    • Your test scores: SAT, ACT, AP, TOEFL
    (whichever is/are required or relevant); and
    • The application fee of $55 (check, money
    order, or credit card when applying
    electronically) OR obtain an application fee
    waiver.

یعنی باید 100 درصد اینها رو امتحان بدم؟؟؟ SAT, ACT
    دانشگاه Sate در لوس آنجلس میشناسی SAT, ACT رو نداشته باشه و شهریه پایین بگیره؟؟؟

توی مدارک پذیرشش نوشته این ها رو خواستن:

Collect the following materials for
    completing the application:
    • Your high school and/or college transcripts;
    • Your test scores: SAT, ACT, AP, TOEFL
    (whichever is/are required or relevant); and
    • The application fee of $55 (check, money
    order, or credit card when applying
    electronically) OR obtain an application fee
    waiver.

یعنی باید 100 درصد اینها رو امتحان بدم؟؟؟ SAT, ACT
    دانشگاه Sate در لوس آنجلس میشناسی SAT, ACT رو نداشته باشه و شهریه پایین بگیره؟؟؟
    دانشگاه ها با شهریه ی پایین رو توی اون لینکی که دادم پیدا کنید...
    SAT رو شاید بشه به بهونه ی توی ایران زندگی کردن یا به بهونه های دیگه waive کرد. توی راهنمام هم نوشتم... ولی به این نکته دقت کنید: #14

Junior Member

سلام . من topic تون رو ( apply A to Z ) مطالعه کردم و ضمن اینکه به خودتون هم ایمیل زدم گفتید که بهتره به جای transfer ( از کاردانی رشته مهندسی مکانیک ) freshman اقدام کنید . حقیقتش من خودم اصلا مشکلی ندارم و بدون تطبیق دادن حتی 1 واحد به صورت AP حاضرم کلا لیسانس را freshman شروع کنم . ولی مشکل این جاست : من معدل دانشگاهم بالاتر از معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم می باشد , ( معدل دانشگاهم تقریبا 18) ولی معدل کتبی دیپلمم تو رشته ریاضی فیزیک 16.23 و معدل کل پیش دانشگاهیم 18.73 است ولی معدل کتبی ترم اخر پیش دانشگاهیم 16/....( نزدیک 17 ) می باشد . چون می خواسنم fund بگیرم , می خواستم بدونم اگه freshman اقدام کنم این معدل دبیرستانم برام مشکل ساز نمیشه ؟ سوال دومم هم این می باشد : در ایمیل ارسالی گفتم که من 9 ماه مونده تا مدرک کاردانیم رو بگیرم ( خردادی که میاد ) , به فرض این که بخوام freshman اقدام کنم و دیگه مدرک دانشگاه مهم نیست , اقدامات لازم رو باید از الان شرع کنم برم دنبالش ؟ مثل SAT , TOEFL و مکاتبه با دانشگاه ها و فرستادن مدارک و پر کردن فرم ها ( چون همون طور که قبلا هم گفتم اصلا نمی خوام وقت تلف کنم و به هر قیمتی که شده سریعتر می خوام اقدام کنم و برم ) . ممنون

دانشگاه ها با شهریه ی پایین رو توی اون لینکی که دادم پیدا کنید...
    SAT رو شاید بشه به بهونه ی توی ایران زندگی کردن یا به بهونه های دیگه waive کرد. توی راهنمام هم نوشتم... ولی به این نکته دقت کنید: #14
    پستتون رو خوندم درباره SAT و تصمیم گرفتم بدون SAT اقدام کنم که اگر پذیرش ندادند بقول شما میرم به یه دانشگاهی که بدون SAT پذیرش بده / راستی رفیق داستان این ACT چیه؟؟؟ یه سوال دیگه: اگر من ریزنمرات دانشگاهم رو بگیرم و ترجمه کنم و ببرم اونور و اونجا اگر تصمیم بگیرم یک سال بمونم این-استیت شم تا شهریم کم بشه آیا بعد از یک سال دانشگاه نمیگه از روی صدور ریزنمراتت یک سال گذشته و برو یکی دیگه بگیر بیار؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
    سلام . من topic تون رو ( apply A to Z ) مطالعه کردم و ضمن اینکه به خودتون هم ایمیل زدم گفتید که بهتره به جای transfer ( از کاردانی رشته مهندسی مکانیک ) freshman اقدام کنید . حقیقتش من خودم اصلا مشکلی ندارم و بدون تطبیق دادن حتی 1 واحد به صورت AP حاضرم کلا لیسانس را freshman شروع کنم . ولی مشکل این جاست : من معدل دانشگاهم بالاتر از معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم می باشد , ( معدل دانشگاهم تقریبا 18) ولی معدل کتبی دیپلمم تو رشته ریاضی فیزیک 16.23 و معدل کل پیش دانشگاهیم 18.73 است ولی معدل کتبی ترم اخر پیش دانشگاهیم 16/....( نزدیک 17 ) می باشد . چون می خواسنم fund بگیرم , می خواستم بدونم اگه freshman اقدام کنم این معدل دبیرستانم برام مشکل ساز نمیشه ؟ سوال دومم هم این می باشد : در ایمیل ارسالی گفتم که من 9 ماه مونده تا مدرک کاردانیم رو بگیرم ( خردادی که میاد ) , به فرض این که بخوام freshman اقدام کنم و دیگه مدرک دانشگاه مهم نیست , اقدامات لازم رو باید از الان شرع کنم برم دنبالش ؟ مثل SAT , TOEFL و مکاتبه با دانشگاه ها و فرستادن مدارک و پر کردن فرم ها ( چون همون طور که قبلا هم گفتم اصلا نمی خوام وقت تلف کنم و به هر قیمتی که شده سریعتر می خوام اقدام کنم و برم ) . ممنون
    اگه میخواید فاند بگیرید: (فقط مقطع لیسانس)
    تقریباً همه ی دانشگاه هایی که فاند میدن؛ این محدودیت رو دارن که اگه دانشگاه رفته باشید؛ باشید برای transfer اقدام کنید. یعنی اگه هم به فکر فاندید و هم میخواید معدل دانشگاهتون رو تاثیر بدید؛ باید برید سراغ transfer...
    مشکل ساز؟؟!!؟ نمیدونم. ولی خیلی پایین نیست. ولی بالا هم نیست... میشه با SAT جبرانش کرد. مخصوصاً که تاثیر SAT بیشتره...

ددلاین برای freshman؛ ماه ژانویه هستش... report نمراتتون رو حدود 1 ماه قبلش بکنید؛ عالیه... پر کردن فرم ها هم که تقریباً برای همه ی دانشگاه ها آنلاین هستش؛ از فکر کنم همین الانا مقدور باشه...
    شما هر موقع اقدام کنید؛ اونا جواب هاشون رو توی یه روز معین (معمولاً توی تعطیلات نوروز) میدن...
    البته اگه میخوای جواباتون رو زود بگیرید؛ حتماً حتماًحتماً early اپلای کنید. توی راهنمام دربارش نوشتم... حتی اگه نمیخواید زود هم بگیرید early اپلای کنید؛ شانستون رو بیشتر میکنه...

دو تا نکته:
    - به وضعیت خدمتتون توجه ویژه ای داشته باشید... معافیت تحصیلی در این مقطع وجود نداره... (تا اونجایی که من میدونم...)
    - 1000 بار گفتم، بازم میگم: در این مقطع فقط دانشگاه های خوبن، که 100% یا یه درصدی خوبی financial aid میدن. و قبول شدن در دانشگاه های خوب هم سخته! حواستون باشه؛ خوب سبک سنگین کنید. ببینید اگه نمیتونید پذیرش بگیرید؛ وقتتون بذارید روی کاردانی به کارشناسی و پذیرش برای ارشد. یا کشورهای دیگه در همین مقطع...
    سایت college confidental رزومه ی قبول شده ها رو داره...
    ویرایش توسط mjfadaee : August 8th, 2013 در ساعت 01:06 AM

پستتون رو خوندم درباره SAT و تصمیم گرفتم بدون SAT اقدام کنم که اگر پذیرش ندادند بقول شما میرم به یه دانشگاهی که بدون SAT پذیرش بده / راستی رفیق داستان این ACT چیه؟؟؟ یه سوال دیگه: اگر من ریزنمرات دانشگاهم رو بگیرم و ترجمه کنم و ببرم اونور و اونجا اگر تصمیم بگیرم یک سال بمونم این-استیت شم تا شهریم کم بشه آیا بعد از یک سال دانشگاه نمیگه از روی صدور ریزنمراتت یک سال گذشته و برو یکی دیگه بگیر بیار؟؟؟
    ACT یه آزمون شبیه به SAT هستش. با یک سری خصوصیات و فرق ها...
    بعضی دانشگاه SAT رو میخوان و بعضی دیگه ACT بعضی دیگه... خیلی ها هم میگن یکیش؛ حالا هرکدوم که شد... بعضی ها هم میگن یکی رو بیشتر از اون یکی ترجیح میدن. بعضی ها هم میگن required نیست؛ recommended هستش...
    http://en.wikipedia.org/wiki/ACT_(test)

سوال دومتون: نمیدونم! بستگی به دانشگاه مقصدتون داره... نمیدونم...

Junior Member

بلاخره من نفهمیدم freshman اقدام کنم یا transfer ؟ به فرض اینکه sat و toefl نمره بسیار خوبی بگیرم , از کدوم طریق ( freshman or transfer) شانس بیشتری برای fund دارم ؟ اینم بگم که حتی با فاندی که فقط 50% هزینه هام رو در سال بده باز مشکلی ندارم ) . ممنون

منظورتون از معافیت تحصیلی تعلق نمی گیره رو متوجه نشدم ) من در حال حاضر دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم , مشکل نفهمیدم چیه ؟