نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 844

موضوع: بررسی علل احتمالی ریجکت

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : بررسی علل احتمالی ریجکت

من 2 جا آمریکا ریجکت شدم(North dakota state univeristy,oklahoma state univerisy)به نظر میاد همه چی معدل باشه و مقاله.نمره زبان همون مینیممش کافیه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodsharifi نمایش پست ها
    من 2 جا آمریکا ریجکت شدم(North dakota state univeristy,oklahoma state univerisy)به نظر میاد همه چی معدل باشه و مقاله.نمره زبان همون مینیممش کافیه.
    دوست عزیز برا تافل که همون مینیمم کافی است. اما GRE مهمه. مقاله و GPA هم که جای خودش رو داره.
    در مورد تافل اونا دنبال کسی نیستند که مسلط به زبان باشه. معیاراونا فرای دو سه تا تست تو تافل هست. اگر استادی و دانشگاهی بخواد بگیره ، تافلت چه 80 باشه چه 120 میگیردت. به عبارت دیگر تافل کوچکترین نقشی در پذیرش و فاند نداره فقط یک مجوز وروده.
    البته اینا فقط برا امریکا صادقه

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها
    دوست عزیز برا تافل که همون مینیمم کافی است. اما GRE مهمه. مقاله و GPA هم که جای خودش رو داره.
    در مورد تافل اونا دنبال کسی نیستند که مسلط به زبان باشه. معیاراونا فرای دو سه تا تست تو تافل هست. اگر استادی و دانشگاهی بخواد بگیره ، تافلت چه 80 باشه چه 120 میگیردت. به عبارت دیگر تافل کوچکترین نقشی در پذیرش و فاند نداره فقط یک مجوز وروده.
    دوست عزیز بر عکس نظر شما خیلی از با تجربه ها تو همین فروم رو نمره تافل تاکید داشته و دارند. مخصوصاً برای فاند گرفتن و به طور خاص برای TA این نمره می تونه تعیین کننده باشه. در ضمن چون این تستها استاندار و جهانی هستند معیار بهتری برای توانایی های یک فرد می تونند باشند تا نمرات درسی و معدل که می تونه بسته به دانشگاه، رشته، و نمره دهی استادها متفاوت باشه.
    البته در تاثیر معدل و مقاله که شکی نیست. اما نمرات آزمونهای زبان اینطوری هم که شما بی ارزشش کردید نیست.
    موفق باشید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    دوست عزیز بر عکس نظر شما خیلی از با تجربه ها تو همین فروم رو نمره تافل تاکید داشته و دارند. مخصوصاً برای فاند گرفتن و به طور خاص برای TA این نمره می تونه تعیین کننده باشه. در ضمن چون این تستها استاندار و جهانی هستند معیار بهتری برای توانایی های یک فرد می تونند باشند تا نمرات درسی و معدل که می تونه بسته به دانشگاه، رشته، و نمره دهی استادها متفاوت باشه.
    البته در تاثیر معدل و مقاله که شکی نیست. اما نمرات آزمونهای زبان اینطوری هم که شما بی ارزشش کردید نیست.
    موفق باشید.
    البته من گفتم که GRE بسیار بسیار مهمه.
    در مورد تافلم گفتم که مینیم کفایت میکنه. ایجاد رقابت با چیزای دیگه است.
    تو فرم میگن اما ظاهرا که شواهد یه چیزای دیگه رو نشون میده!!
    شاید حق با شما باشه. موئد باشید

خلاصه رزومه:
    رشته و مدرک: لیسانس - مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    دانشکاه: شهید بهشتی
    معدل: 15.20 - دوسال آخر: 16.4
    ورود: 1381
    فارغ التحصیل: 1387
    مقاله: 2 تا ISI (یکی با تعداد رفرنس =10. یکی با تعداد رفنرس =2)
    زبان: آیلتس 8
    جی آر ای: 3.5/162/؟؟؟ وربال یادم نیست ولی پایین بود
    سابقه کار مرتبط: 4 سال
    اپلای برای دوره فوق لیسانس - ریسرچ
    تماس با استاد: با همه به جز هنگ کنگ. همه گفتند رزومت خوبه و تشویق به اپلای کردند ولی قول فاند ندادند.

----------------------------------
    ریجکت: SFU: کانادا - Buffalo: آمریکا - HKUST: هنگ کنگ
    پذیرش: دالهوسی + کونکوردیا: کانادا --> دوره مستر بای کورس - بدون فاند

دلیل احتمالی: فقط فقط معدل زیر 17. ببینید دوستان واقعا استادهای دانشگاههای دولتی خوب، ظلم بزرگی به دانشجوهاشون میکنند. ما عرش رو سیر میکردیم اگه 15-16 از یک استاد خفن میگرفتیم درحالیکه دوستان دانشگاه آزادی و غیر انتفاعی و پیام نوری با شب امتحان خوندن معدل های 17+ میارند به راحتی. این حرفایی که میگند خارج، دانشگاههای خوب رو میشناسند همش حرفه. من همزمان با یکی از دوستان دانشگاه تربیت معلم اپلای کردم. معدلمون کاملا برابر بود و ایشون هیچ چیزی(مقاله/سابقه کار/نمره زبان خوب) نداشت. نتیجه پذیرشمون هم درست عین هم در اومد.
    یک نگاهی به نتایج پذیرش دوستان آزادی با معدل های بالا در همین فروم بندازید متوجه عمق فاجعه میشید.
    ویرایش توسط alireza_in_abroad : May 17th, 2012 در ساعت 12:26 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_in_abroad نمایش پست ها
    خلاصه رزومه:
    رشته و مدرک: لیسانس - مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    دانشکاه: شهید بهشتی
    معدل: 15.20 - دوسال آخر: 16.4
    ورود: 1381
    فارغ التحصیل: 1387
    مقاله: 2 تا ISI (یکی با تعداد رفرنس =10. یکی با تعداد رفنرس =2)
    زبان: آیلتس 8
    جی آر ای: 3.5/162/؟؟؟ وربال یادم نیست ولی پایین بود
    سابقه کار مرتبط: 4 سال
    اپلای برای دوره فوق لیسانس - ریسرچ
    تماس با استاد: با همه به جز هنگ کنگ. همه گفتند رزومت خوبه و تشویق به اپلای کردند ولی قول فاند ندادند.

----------------------------------
    ریجکت: SFU: کانادا - Buffalo: آمریکا - HKUST: هنگ کنگ
    پذیرش: دالهوسی + کونکوردیا: کانادا --> دوره مستر بای کورس - بدون فاند

.
    دوست عزیز من واقعا متاسف شدم که شما نتونستی پذیرش بگیری. واقعا درک میکنم که شما هم وقت و مغز و روحیت را میزاری من نتایج به این صورت در مییاد.
    نظر شخصی من این هست که یکی از دلایل مهم مربوط به ریجکتتون این باشه که Master by Research را انتخاب کردی یعنی اینها بر اساس Background شما در زمینه ریسرچ نتیجه را گفتن. اگر از این دید شما نگاه کنید کمی نتایج منطقی هست. معدل هم همانطور گفتی یکی از مطالب مهم بوده ولی در کل شما سابقه ریسرچ نداری که بیای ثابت کنی میتوانی از تز مسترت دفاع کنی و پروژه را تکمیل کنی.
    ولی در کل امیدوارم همه بچه های این فرروم نتیج مطلوب را بگیرند مخصوصا بچه های بسیار خوب کامپیوتر.
    گاهــــــی گمـــان نمیکنـی ولی میشود ...گاهی نمیشود که نمیشود که نمیشود
    گاهـــی هـزار دوره دعا بی اجابت است...گاهـــی نگفتــه قرعـه به نام تو میشود

کاملا و صد در صد مخالفم. خواهش میکنم دوستایی که اواسط یا اوایل لیسانس هستند جواب من رو بخونند تا مثل من آیندشون خراب نشه:

هیچ کجای دنیا از دانشجو یا فارغ التحصیل دوره لیسانس انتظار ریسرچ ندارند. البته اگر باشه که خوبه ولی اصل قضیه درس و نمره و معدل هست. چندتا از دانشحوهای شریف که با لیسانس به هاروارد/پرینستون/استنفورد/برکلی وارد شدند با مقاله رفتند؟ اصل برای لیسانس: معدل، معدل، معدل، و بعد هم تا حدی زبانه
    متاسفانه یه ذهنیتی برای من بود که مقاله داشتن در دوره لیسانس یعنی اینشتین بودن. نه آقا! اینطوری نیست. شما باید در دوره لیسانس پایه رو محکم کنی تا بعدا در مقاطع تکمیلی بری روی ریسرچ یا درسهای پیشرفته. به علاوه شما رزومه من رو شاید درست ندیدی. من 2 تا مقاله موفق ISI دارم که یکیش توی 10 تا مقاله خارجی (و نه ایرانی) بهش رفرنس دادن. 1 سال روی یک پروژه ملی سابقه تحقیق و توسعه دارم. الانم کارم به همین ترتیبه.
    ولی اونها دارن درست میگن: نمره هات توی بعضی دروس پایینه و کلا معدلت پایینه. حالا من چجوری بیام به ادمیشن کامیتی بفهمونم فلان استادم وقتی بهش میگفتی چرا ماکزیمم کلاست 14 هست میگفت 14 من یعنی 18 !!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط peiman_mr نمایش پست ها
    دوست عزیز من واقعا متاسف شدم که شما نتونستی پذیرش بگیری. واقعا درک میکنم که شما هم وقت و مغز و روحیت را میزاری من نتایج به این صورت در مییاد.
    نظر شخصی من این هست که یکی از دلایل مهم مربوط به ریجکتتون این باشه که Master by Research را انتخاب کردی یعنی اینها بر اساس Background شما در زمینه ریسرچ نتیجه را گفتن. اگر از این دید شما نگاه کنید کمی نتایج منطقی هست. معدل هم همانطور گفتی یکی از مطالب مهم بوده ولی در کل شما سابقه ریسرچ نداری که بیای ثابت کنی میتوانی از تز مسترت دفاع کنی و پروژه را تکمیل کنی.
    ولی در کل امیدوارم همه بچه های این فرروم نتیج مطلوب را بگیرند مخصوصا بچه های بسیار خوب کامپیوتر.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط peiman_mr نمایش پست ها
    سابقه ریسرچ ایشان (2 تا مقاله) برای مقطع لیسانس بسیار هم خوب است. تعداد مقاله زیاد در مقطع لیسانس ممکنست کمیته های پذیرش را به شک بیندازد که کار واقعی نبوده.

Member mohhhamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها
    حرف شما کاملا درسته در صورتیکه بتونید از لحاظ روزمه مخ استاد رو بزنید.اما تافل بالا!حداقله.یعنی باید بیاریدش.تافل بالا یعنی آقا من اندازه همون اروپاییها ، آمریکاییها،اونهایی که دانشگاه قبلیشون زبانشون انگلیسی بوده و...اونها که زبان اصلیشونه تو هرجای دنیا،که میخوان اقدام بکنن انگلیسی بلدم.
    این از این حالال بقیه چیزها رو بیار برای بررسی ورقابت.
    این کاربر ،غیر فعال است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)