صفحه 36 از 80 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 800

موضوع: ديتابيس موضوعات اخير تافل iBT (لطفا فقط به عنوان كردن موضوعات آزمون بپردازيد!!)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : موضوعات speaking و Writing تافلهاي اخير iBT چي بوده ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    15 جولای
    اسپیکینگ:
    به نظرتون دوچرفه در آینده منسوخ میشه یا جایگاهشو حفظ میکنه؟
    به نظرتون کدوم خصوصیات آخرین مدرسه تون باید تغییر کنه تا بهتر شه (از همون سوالاتی که همه خوششون میاد واقعا!)
    -یکی از integrated ها قضیه دانشجویی بود که نمی دونست یه کورس ادبیاتی مربوط به مارک تواین رو بگیره که با تمرین بسکتش تداخل داره یا بیخیال کورسه بشه (ضمنا من وسط جواب دادن به این سوال که از همشونم آسونتر بود صدام به طرز غیرمترقبه ای گرفت....پس دوتا توصیه: بهتره آب یخ نخورین قبل اسپیکینگ و استرس هم نداشته باشین چون گند میزنه به کارتون...همونطور که به مال من زد)
    یکی دیگه یک اعلامیه دانشگاه بودکه گفته بود میخوان قیمت حمل و نقل و افزایش بدن و به جاش سرویس های بهتری ارائه بدن و اتوبوس های جدید بخرن که خانوم موافق بودن و میگفتن همیشه یا اتوبوس نگه نمیداره چون پره یا عمرا جا گیر نمیاد (دانشگاه خودمون یادم افتاد خداییش حتی یه لحظه حواسمو پرت کرد!) پس این افزایش قیمت بصرفه ست...
    یکی هم راجب روش هایی بود که گیاهان در مقابل حشرات مضر با کمک حشرات مفید (friendly) دفاع میکنن از خودشون.اولین روش فرستادن سیگنال هایی به حشرات بود و دومی نگه داشتن حشرات مفید در اطراف با یه سری نکتارها بود.
    سوال چهار یادم نمیاد!
    رایتینگ: اولین سوالش راجع به تصمیم دولت برای محدود کردن صید یک ماهی مخصوص در خلیج... بخاطر تعداد رو به کاهشش بود...ولی ردینگ میگفت اولا: عامل کاهش این ماهی ها یه ماهی دیگه ست که شکارشون میکنه. دوما این ماهی خاص بخاطر پروتئینش مورد استفاده احشام قرار می گیره و صیدش لازمه. سوما محدود کردن صید این ماهی باعث میشه به اقتصاد منطقه لطمه بخوره و کار کم میشه....پروفسور همه رو رد کرد...گفت انسان بالانس اکولوژی رو بهم زده وگرنه ماهی ها میدونن چطوری باهم تا کنن...دوما سویا منبع بهتری برا پروتئینه...سوما ردینگ در مورد افزایش زیاد نرخ بیکاری غلو کرده و اگه این ماهی کلا تو خلیج منقرض شه و کل اقتصاد منطقه مورد خطره...
    سوال دوم رایتینگ واقعا موضوع محیرالعقولی داشت...گفته بود به نظرتون دولت باید منابعشو صرف اجناس کاربردی کنه یا اجناس زیبا (دکوری) هم تهیه کنه؟ (در حد المپیک بافتم! ولی نرسیدم مرور کنم متاسفانه)
    ضمنا لسینینگم لانگ بود و سه تا از سوالای تکراری اومده بودن (ID card مشهور، شاعر رمانتیسیزم و glite cell )

خلاصه این که دعا کنین...
    امیدوارم که خیلی خوب بشه نمرتون و موفق باشید.

دوستان قسمت سوم اسپیکینگ امتحانشون دقیقا توی اولین آزمون کاپلان هم هست!

دوستان میشه راهنمایی کنید که مثلا برای این موضوع رایتینگ چه دلایلی بیاریم که بشه هرکدومو کامل ساپورت کرد.؟؟؟؟
    من واقعا سه تا دلیل به ذهنم نمی رسه.

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط stud2012 نمایش پست ها
    امیدوارم که خیلی خوب بشه نمرتون و موفق باشید.

دوستان قسمت سوم اسپیکینگ امتحانشون دقیقا توی اولین آزمون کاپلان هم هست!

دوستان میشه راهنمایی کنید که مثلا برای این موضوع رایتینگ چه دلایلی بیاریم که بشه هرکدومو کامل ساپورت کرد.؟؟؟؟
    من واقعا سه تا دلیل به ذهنم نمی رسه.
    من برا رایتینگ خودم این سه دلیلو آوردم: اولا وقتی آدمهای فقیر همیشه هستن که به ساده ترین نیازهای زندگیشون محتاجن پس وسایل دکوری واسه اونا مفهوم نداره...دولت بیاد براشون همچین چیزی تامین کنه خنده داره
    دوما: همیشه تکنولوژی درحال پیشرفته و یه سری وسایل کاربردی همیشه به بازار میان بنابراین اینگونه کالاها تمومی ندارن بنابراین بهتره دولت پولو صرف تامین این کالاها کنه که مردم از لحاظ تکنولوژی و علمی آپ تو دیت باشن....تکنولوژی مربوط به وسایل ارتباطی و کامپیوتری رو مثال آوردم
    سومی هم این که این وسایل زیبا (به قول روی سوال) خیلی جذاب هستن و خونواده های بخصوص ثروتمند رو جذب میکنن بنابراین علاوه برا اینکه پولشون رو هدر میدن (به جای کارها و چیزهای مفیدتر) بلکه تفاوت بین طبقات هم اینطوری بیشتر و واضح تر میشه....
    کلا چرت و پرت نوشتم ولی دیگه بافتم...زیاد هم نوشتم ولی نتونستم آخرش ویرایش کنم همه رو متاسفانه...

از جنبه دیگه میتونستم بنویسم: اولا نهاد بشر خواهان زیباییه پس طبیعیه که دنبال چیزای قشنگم باشه.
    دوما: وجود چیزای زیبا دوروبرمون روحیه مون رو بالا می بره.
    سوما: خیلی از چیزای قشنگ هنری هستن و هنر ارزش زیادی داره و دولتها باید پول صرفش کنن چون چیز ماندگاری هست و به فرهنگ مردم اون کشور مربوطه
    (خدایی حالا که نگاه میکنم میبینم جنبه دومو میگرفتم بهترم بود...ولی اونجا واقعا وقت واسه فکر کردن نیست!)
    ویرایش توسط blur : July 17th, 2012 در ساعت 11:27 AM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

سلام
    من دیروز 22 جولای امتحان دادم امیر بهادر
    سوال اول S : آخریت تحول سیاسی یا اقتصادی و یا اجتماعی کشور تون در سال های اخیر چی بود و دلیل اون رو هم بگید.
    سوال دوم S : .....
    سوال دوم w: با این نظر موافق یا مخالف هستید: مردمی که در مناطق روستایی زندگی می کنند از خانواده شان بهتر می توانند مراقبت کنند(better tacking care) نسبت به مناطق شهری . دقیقا همین جمله بود

Global Moderator

Simon آواتار ها

قبل آزمون ازم يه امضا ي confidential گرفتن اميدوارم ETS از سر تقصيراتم بگذره
    22جولاي

ديگه كلش رو اينجا ميزارم.

R1: يه متن راجع به شكر و توليدش در آمريكا
    R2: يه متن راجع به عنكبوتها و ساختار چشمشون
    R3‌:‌يه متن در مورد يه كار هنري كه مردم قبيله اي در آمريكا انجام ميدادن Totem pole

L1: دختري به كتابخونه مراجعه كرد چون كتاب مورد نظرش در قفسه ي مربوطه نبود
    L2: استادي راجع به دو موضوع روانشناسي در جامعه صحبت كرد و مثالش رو از انجمن مورچه ها زد كه هم Individual تصميم ميگيرن
    هم به صورت Colony‌
    L3: استادي در مورد يه قبيله خاص در كانادا صحبت كرد كه رسومشون رو يه محققي به رشته ي تحرير درآورده اونم از زبان بازماندگانشون
    L4:شاگردي به استادي در زمينه ي نقاشي با Wax صحبت كرد كه ازش راهنمايي ميخواست.
    L5: استاد ي در مورد تحقيقي كه روي اثر مغناطيس بر نوعيInsect‌به نام Fruit-fly انجام شده حرف زد
    L6: يادم نمياد
    L7: در مورد Ragtime
    L8: در مورد Rafflesia
    L9: در مورد منابع براي Immigration پرنده ها

S1: مهمترين تحول كشورتون از نظر شما در حيطه ي اقتصاد ، سياست ، و غيره چي بوده ؟
    S2:يادم نمياد
    S3:دانشگاه ميخواد دستگاه خودكار تغذيه رو از دانشگاه برداره.
    S4:يك لكچر در مورد Magnification‌
    S5: دختره پدرش دعوتش كرده شام و تاتر و دختره امتحان Biology داره پدره هم داره ميره كنفرانس و بعد اون شب تا مدتها نميبينتش.
    S6:يه لكچر در مورد روشهاي معلق ماني ماهي ها در دريا .

W1: مردم روستا بهتر ميتونن از خانواده اشون مراقبت كنند نسبت به مردم شهر . موافقي يا مخالف؟ دليل؟
    W2: متني در مورد روشي مبتكرانه براي كاهش دماي زمين و در اين متن كلا با 3 دليل اين روش رو رد كرد. استاد هم سه توجيه متن رو به كل رد كرد و گفت اتفاقا ايده ي خوبيه.

به اميد موفقيت همه ي دوستان خوبم در اين فارم.

اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

دوستان سلام
    امیدوارم حال همگی خوب باشه

من امروز امتحان دادم (jul.28) و به نظرم امتحان در کل خیلی سخت نبود البته به جز listening که واقعاً منو به دردسر انداخت.

سوالات قسمت های speaking و writing رو تا جایی که یادم میاد می نویسم امیدوارم مفید باشه.

speaking

1- اخیراً تعداد ماشین ها در همه ی شهرهای بزرگ خیلی زیاد شده و این موضوع مشکلات زیادی به وجود آورده. چه راه هایی پیشنهاد می کنید برای اینکه این تعداد ماشین کاهش پیدا کنن.

2- به نظر شما بهتره که هزینه ی نگهداری حیوانات در حال انقراض از بودجه ی دولتی تامین بشه یا مردم این پول رو بپردازن.

3- قبلاً توی دانشگاه واسه ی دانشجو ها برای شرکت در کنسرت ها ، مسابقات رقص و .... بلیط های با تخفیف در نظر گرفته می شده از آخر ماه دیگه اون ها هم باید مثل مردم عادی پول پرداخت کنن. این کار برای درآمد زایی دانشگاه داره انجام می شه.
    توی لیسنینگ دختره به پسره می گفت این کار بی فایدست چون اولاٌ هر وقت من تو این مراسما شرکت کردم جزو معدود دانشجوهایی بودم که اونجا بودم و اکثراً همه مردم عادی بودن.
    پس این کار تو درآمد زایی دانشگاه هیچ تاثیری نداره.
    از طرف دیگه انقدر هزینه این کنسرت ها قبلاً زیاد بود که اون موقع هم دانشجوها نمی تونستن afford کنن چه برسه به الان.

4- در مورد interesting boostبود یعنی چطوری یک استاد دانشجو رو در کلاس درس به مبحثی که داره تدریس می شه علاقه مند کنه با استفاده از چیزهایی که دانشجو بهش علاقه داره. پروفسور یه مثال از زنش می زد که توی مدرسه ای که درس می داده یه روز اومده در مورد ماری کوری یه کتاب معرفی کرده هیچکس علاقه ای نشون نداده بعد رفته یه فیلم آورده چون بچه ها به فیلم دیدن علاقه داشتن شب که فیلم رو می بینن همه علاقه مند می شن به زندگی ماری کوری و فرداش توی کلاس همه می خواستن بیشتر در موردش بدونن.

5- یه دختر دانشجو بود که ترم بهار آینده درسش تموم می شد و فقط یک درس تاریخش مونده بود. یه درس تاریخ با یه استاد خوب گیر آورده بود که چون ثبت نام به حداقل نرسیده بود کلاس رو کنسل کرده بودن و نمی دونست چیکار کنه که پسره 2 تا پیشنهاد بهش می داد

6- در مورد نوع پای یک سری از حشراتی بود که چطور بهشون کمک می کرد روی آب راه برن. 2 تا مثال از 2 نوع حشره زد که یکیش پاهای نازک اما بلندی داشت که وزن کمی داشتن پاهاش و می تونست خیلی سریع روی آب راه بره و اون یکی متاسفانه یادم نمیاد خصوصیات حشره چی بود.

writing

1- ریدینگ می گفت جدیداً مردم از یک نوع قند خاصی استفاده می کنن به جای شکر که فکر می کنن وزنشون رو کاهش می ده. در حالی که 3 تا ضرر بزرگ داره. اولی رو یادم نمیاد.
    دومی می گفت این ماده براساس تحقیقات سمی هست و باعث رسوب در بافت های بدن می شه و مسمومیت به همرا داره.

سومی می گفت این تصور که فکر می کنن این قند باعث کاهش وزن می شه اشتباهه چون مصرف اون آدم رو به شیرینی جات عادت می ده و باعث می شه با خوردن زیاد شیرینی جات مختلف وزن آدم به هیچ عنوان کاهش پیدا نکنه.

پروفسور هم طبق معمول همه ی دلایل رو رد می کرد.

2- فکر می کنید کارهای با حقوق بالا اما دوری از خانواده و دوستان بهتر هستن یا مشاغلی که درآمد کمتری دارن اما شخص لازم نیست از خانواده و دوستاش دور باشه.

اون قسمت هایی که یادم نمیومد اگه دوستانی که امروز امتحان دادن بیان کاملش کنن خیلی خوب می شه.

برای همتون آرزوی موفقیت دارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

من هم امروز امتحان دادم، 28 ام، به نظر من هم listening ش از بقیه skill ها سخت تر بود.
    سوال های speaking و writing رو میذارم، امیدوارم به بقیه کمک کنه:

سوال اول: بعضی آدم ها سگ یا گربه خونه نگه می دارن، به نظرتون خوبه آدم حیوان خونگی داشته باشه؟
    سوال دوم: بعضی ها فکر می کنن که آدم باید قبل کالج کار کنه، بعضی آدم ها فکر می کنن که آدم باید دو یا سه سال کالج درس بخونه، بعد کار کنه. نظر شما چیه؟

سوال سوم: دانشگاه قراره که یه هتل واسه دوست ها یا خانواده دانشجوها توcampus بسازه که هم نزدیکتره به dorm ه و هم اینکه ارزونه.
    دختره میگه که خیلی عالیه چونکه
    1- نزدیکه، دفعه پیش که مامانش اومده بود دیدنش، کلی تو راه هتل تا خوابگاه مونده بود.
    2- ارزونه، چند وقت پیش پدر و مادر دوستش که می خواستن بیان دیدنش، وقتی از قیمت های هتل باخبر شدن دیدن نمی تونن پرداخت کنند و کلا منصرف شدن.

سوال چهارم: عنوانش درست یادم نیست، اما می گفت که اگر یه موضوعی کم کم به آدم گفته بشه آدم راحت تر قبولش می کنه و اگه یهو بهش بگین احتمال رد کردن بیشتره.
    بعدش استاده از خاطرات خودش تو کالج میگه، و میگه که اولش قرار بوده ساعت های کمی رو تو کتابخانه دانشگاه کار کنه چون که دانشجوی فول تایم بوده، اما هرهفته کارش بیشتر و بیشتر میشه و اون هم ادامه به کارش میده. اما اگه از اول می دونسته که انقده ساعت کاریش زیاده، هرگز قبول نمی کرده.

سوال پنجم: پسره می خواد بچه ها رو ببره موزه و ازطرفی به دوستش قول داده که تو چیدن کتاب های کتابخونه کمک کنه. جالبه که خود پسره دو راهکار پیشنهاد میده:
    1- بچه ها رو صبح ببره موزه و عصر بره به دوستش کمک کنه
    2- از دوستش بخواد که یه نفر دیگه بهش کمک کنه.
    منم راه دوم رو انتخاب کردم چونکه اگر عصری بره به دوستش کمک کنه، بچه ها سخنرانی عصر موزه رو از دست میدن، راه دوم بهتره چونکه هنوز دوستش فرصت داره که یکی رو پیدا کنه که بهش کمک کنه. (مثل همیشه دلیل ها تو conversation بودن)

سوال ششم :
    استاد راجع به حشراتی حرف می زنه که می تونن زیر آب تنفس کنن و میگه که دو راه دارن
    1- سری اول یه لوله که شبیه دم پرنده هاست دارن که وقتی حشره تو آبه، اون لوله بیرون می مونه و اون ها نفس می کشن.
    2- سری دوم بال های قوی دارن که می تونن حباب ایجاد کنن و وقتی که این حشرات زیر آب هستن از اون تنفس می کنن.

writing
    1- راجع به اینکه کاج ها سه راه دارن که در برابر حمله beetle از خودشون حفاظت کنن و بعد استاد می گفت که دخالت بشر همه این راه ها رو به نوعی کمرنگ کرده.
    2- آیا به نظرتون دوست های خوب باید از نظر مالی تو یه سطح باشن یا نه.

واسه همه آرزوی موفقیت دارم.
    ویرایش توسط amene jooon : July 28th, 2012 در ساعت 09:40 PM دلیل: typo!
    !Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive
    (Elbert Hubbard)

Junior Member

من هم امروز 28 جولای سنجش امتحان دادم و سوالهای من مثل احمدرضا بود.
    خب همه چی رو خیلی کامل گفته بود احمدرضا...
    فقط یه نکته در مورد رایتینگ موند که مال اینتگریتد بود... از سه تا دلیل دو تا دلیلش برای صدمه به بدن بود که یکی میگفت یه عضو بدن به نام فک کنم triumphy رو این ماده shrink میکنه و دومی این بود که این ماده به گروهی از ماود شیمیایی به اسم organo.... (دقیق یادم نیست) تعلق داره که سمی هستند وایجاد بیماری میکنند در بدن. که استاده هر دو تا رو و همینطور اون یکی رو رد کرد...
    نکته مهم دیگه اینکه در مورد ریدینگ اینو شاید همه بدونن ولی من نمیدونستم بنابر این میگم... من 2008 که یه بار امتحان دادم 3 تا ریدینگ در 60 دقیقه مجموعا 39 سوال داشت که برای همون ها هم وقت کم بود... این بار که دادم 3 تا ریدینگ بود و 42 سوال یعنی هر passage 14 تا.... بعضی سوالها هم به جای با توجه به یک پاراگراف باید با توجه به دو تا پاراگراف جواب میدادی (مستقل از سوالهایی که همیشه در مورد کل متن میکنه)

در کل به نظرم ریدینگ و لیستنینگش سخت اومد... خودتون رو به بارونز عادت بدین واسه لیسنینگ... اما من شخصا احساس میکردم جنس سوالهای لیسنینگ یه مقداری عوض شده بود

اسپکینگ و رایتینگ رو میتونم در یک کلام بگم زنده باد نوت فول... اما من اسپکینگ رو زیاد جالب ندادم فقط به خاطر استرس بیخودی.. در این بخش اعتماد به نفس کاذب از دانش واقعی زبان بیشتر به درد میخوره... باور کنین... من اسپکینگم نسبت به 2008 که 23 شدم خیلی بهتر شده بود اما امتحان این دفعه رو به نظرم بدتر دادم... شاید هم توقعم از خودم رفته بالا حالا از نمره ش معلوم میشه... اما اگه هول نکنید بیخودی با فرمت نوت فول بسیار راحت جواب سوالات اسپکینگ رو خواهید داد...

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : موضوعات listening های اخیر چی بوده؟ توضیح بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hiva_pwr نمایش پست ها
    من 30 June امتحان دادم و تازه امروز متوجه شدم که هر سه سوال بخش reading من تکراری بودن. این هم موضوعاتشون:
    1. پسره منابع نداشت برای مهاجرت پرنده ها و می ره سراغ استاد و ... 2. گل عجیب 3. Rag Time Music
    کاش قبلاً یه سری به این تاپیک میزدم
    منظورتون بخش listening بود دیگه؟
    منم امروز 28 july امتحان دادم باز هم این قسمت تکراری اومد.
    1. پسره منابع نداشت برای مهاجرت پرنده ها و می ره سراغ استاد و ... 2. گل عجیب 3. Rag Time Music

توضیحات گام به گام فرستادن I20 از آمریکا به ایران با استفاده از Express Post

واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش... صلوات بفرست...

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

من هم مثل دوستمون Manoodi فکر می کنم جنس سوالات لیسنینگ عوض شده.
    دیگه مثل قبل نیست که کلیت متن رو بفهمید و بشه به سوالات جواب داد. دقیقاً در جزئیات آدم رو گیر می ندازن. گزینه ها خیلی شبیه به هم داده می شن و امکان اشتباه بیشتر شده. نسبت به قبل شخص باید لیسنینگ خیلی قوی تری داشته باشه و از همه ی جزئیات نت برداری کنه.

من اکیداً به همه ی دوستانی که در آینده نزدیک تافل دارن توصیه می کنم روی لیسنینگ خیلی کار کنن. به نظر من حتی سخت تر از بارونز بود چون من می تونستم بارونز رو 26 27 بزنم اما امروز خیلی از سوالات رو با شک جواب دادم. و در ضمن روش نت برداریم هم خیلی به دردم نخورد و در اکثر سوالات نمی تونستم جواب رو از توش پیدا کنم.

در مورد رایتینگ و اسپیکینگ همچنان trend قبلی داره پیش می ره و جای نگرانی نیست. سوالات به نسبت ساده تر هستن و خیلی دردسر ایجاد نمی کنن.

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

پیش فرض پاسخ : موضوعات listening های اخیر چی بوده؟ توضیح بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafaa747 نمایش پست ها
    میشه کمی توضیح بدین؟ منظورتون چیه که از ریدینگ ها کم کرده و به لیسنینگ ها اضافه کرده بودن؟ تعداد هر کدوم چند تا بود؟ آیا موضوع تکراری هم داشتین؟

خداییش خیلی نا عادلانس، تو هر آزمون نباید روی یک موضوع تمرکز کنن... مثلن برای من که مدیریت خوندم متون تخصصی زیست شناسی، زمین شناسی، جنگلداری یا گیاه شناسی و این جور چیزا سخته... تازه من تو دبیرستان زیست، فیزیک، شیمی و کلن هر چی علم بود در حد مرگ بهمون خورونده بودن!!
    در راهنماي ETS گفته شده كه ريدينگها چيزي حدود 3 تا 5 تا هستن كه اگه كم بشن بالتبع بايد به يه گزينه ديگه اضافه بشه ... كه به listening اضافه شده ... سه تا متن بود هر كدوم 14 تا سوال
    مشكل روي نوع متن نيست چون به گفته ETS و البته واقعا هم همينطوره، هرچيزي كه داوطلب نياز داشته باشه در متن هست و فقط بايد كلمات كلي و كليدي رو بلد باشيد كه در سطح مطلوب زبان علي القاعده بايد بلد باشيم ...
    متنها در حد كتاب ETS و همينطور Scientific American هست ولي Barron's سطحش بالاتره ...
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)