صفحه 28 از 32 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 314

موضوع: ثبت اختراع بین المللی Patent

Junior Member r123oza آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ثبت اختراع بین المللی Patent

سلام
    اگر یک ایده مداری داشته باشیم. مداری که با استفاده از نرم افزارهای موجود تست شده و قاعدتا چون ما دسترسی به تکنولوژی ساخت نداریم، قابل ساخت در ایران نیست را به چه نحوه باید patent کرد؟
    در ثبت اختراع برای امریکا این مدارها را می توان با شبیه سازی patent کرد. اما در ایران آیا کارشناسان میتوانند چیزی را که دانشجویان دکترا و اساتید با آن آشنا هستند را تایید کنند یا به علت عدم درک صحیح عملکرد مدار و اهمیت آن احتمال دارد مدار را رد کنند؟

Junior Member

سلام و خسته نباشید به همه دوستان
    نهایت تشکر از همگی
    واقعا مطالب عالی بودن...من با خوندن این 28 صفحه خیلی به اطلاعاتم اضافه شد و تقریبا تمام سوالاتم پاسخ داده شد

سلام من فکر میکنم تونستم یه مساله حل نشده ریاضی حل کنم 28 صفحه فارسی اش شده برای اینکه به نام خودم ثبت کنم در امریکا میتونم از طریق سایت پتنت امریکا اقدام کنم یا نه اگه نه در چه سایتی میتونم اینکار انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

با عرض سلام... خیلی ببخشین اگه سوالم ابتدایی بشه... چون همه پست هارو نمیشه خوند و مطالعه کرد...
    در حالت کلی میشه یه اختراع رو تو بیش از یک کشور ثبت کرد؟ مثلاً همون اختراع رو یه بار تو ایران و یه بار تو کشور مقصد که در آینده نزدیک قصد داریم بریم اونجا... ثبت کنیم....؟
    در این مورد میشه توضیح بدین؟

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

... و دیگر این که اختراعات رو تو یه کشور یا بصورت بین المللی چه طور میشه جستجو کرد؟ موتور جستجویی مشخص و کلی مثل گوگل واسه سرچ کردن اختراعات وجود داره یا نه؟
    اینو واسه این پرسیدم که مثلاً فرض کنین من الان یه ایده دارم که فکر می کنم میتونم تبدیلش کنم به یه اختراع ... ولی نمیدونم قبلاً کسی این کار رو کرده یا نه.... واسه همین نمیخوام مفدی بی هوده تلاش کنم... اگه کاری رو که می خوام بکنم کسی قبلاً کسی کرده دیگه من نمیخوام دوباره تکرار کنم...

Junior Member

بله میتونید تو این سایتها جستجو کنید
    FreePatentsOnline
    ،Google Patents
    Espacenet ،
    PatentScpoe
    ،The Lens

سلام دوستان
    به نظرتون چقد احتمال داره اختراعی که در ایران ثبت هم شده بعد از ارسال برای شرکتی مثل BMW توسط اون شرکت دزدیده بشه و یه آبم روش!
    اگه بدزدن و اجراییش هم کنن واقعاً زورمون میرسه که حقمونو ازشون بگیریم یا نه؟
    با تشکر
    کمک کردن دیگران به شما در اپلای ابرود از روی وظیفه نیست از روی لطفه! لطفاً بفهمید!
    اپلای ابرود یک گنجینه بزرگ از اطلاعات ارزشمنده...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidsn نمایش پست ها
    اگه یک قطعه الکترونیکی رو ک از قبل اختراع شده (البته ب معنای نوع کاربرد واستفاده ن سخت افزار)روی یک وسیله الکتریکی ک نوع کاربرد اون رو اسون تر و مشکلشو حل میکنه
    هم ایده یا اختراع محسوب میشه!؟
    به طور کلی اگر ایده ای شامل اجزاء A , B , C باشه و جزء A , B هرکدوم قبلا به صورت جداگانه ثبت شده باشن و حتی ایده ای (G) قبلا با ترکیب A, B ثبت شده باشه ، شما با اضافه کردن جزء C که باعث بهبود عملکرد G شدید میتونید ایده رو ثبت کنید

Junior Member

معاهده همکاری ثبت اختراع یا همون PCT یک پیمان بین المللی برای حمایت از اختراع ثبت شده است و در این پیمان شما با یک اظهارنامه میتونید در کلیه 147 کشور عضو ثبت اخترع ملی را براساس همین اظهارنامه و با توجه به حق تقدم اولین افشاء انجام بدین.
    این که برای ثبت درPCT حتما باید ثبت ملی اختراع انجام داد یا نه بستگی به قانون ملی هر کشور داره. در حالت کلی مخترع ملزم به ثبت ملی نیست اما باید از قوانین ثبت ملی خودش آگاه باشه.برای مخترعین ایرانی تا به حال منعی دیده نشده.اما پیشنهاد میشه در ایران ابتدا ثبت کنید و نیازی نیست تا دریافت گواهی ثبت اختراعات ایران صبر کنید.نکته ای که در هنگام اقدام برای PCT وجود داره نباید از تاریخ اظهارنامه نباید 12 ماه گذشته باشه و باید در اظهارنامه PCT مشخص کنید اختراعتون در کدامیک از کشورهای عضو مورد حمایت قرار بگیره؟ هرچی تعداد کشورها بیشتر باشه هزینه ثبت PCT شما بالاتر میره.در مجموع از زمان ثبت اولین اظهارنامه شما 30 ماه وقت دارین تا در مورد کشورهایی که خواهان پتنت در آن هستیم تصمیم گیری کنیم.البته برای مخترعین با تابعیت ایرانی این هزینه ها شامل تخفیفات حداقل 75% خواهد بود. اظهارنامه PCT باید به یکی از زبان های بین المللی انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی و عربی و ژاپنی کره ای پرتغالی روسی و چینی باید باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehos2007 نمایش پست ها
    معاهده همکاری ثبت اختراع یا همون PCT یک پیمان بین المللی برای حمایت از اختراع ثبت شده است و در این پیمان شما با یک اظهارنامه میتونید در کلیه 147 کشور عضو ثبت اخترع ملی را براساس همین اظهارنامه و با توجه به حق تقدم اولین افشاء انجام بدین.
    این که برای ثبت درPCT حتما باید ثبت ملی اختراع انجام داد یا نه بستگی به قانون ملی هر کشور داره. در حالت کلی مخترع ملزم به ثبت ملی نیست اما باید از قوانین ثبت ملی خودش آگاه باشه.برای مخترعین ایرانی تا به حال منعی دیده نشده.اما پیشنهاد میشه در ایران ابتدا ثبت کنید و نیازی نیست تا دریافت گواهی ثبت اختراعات ایران صبر کنید.نکته ای که در هنگام اقدام برای PCT وجود داره نباید از تاریخ اظهارنامه نباید 12 ماه گذشته باشه و باید در اظهارنامه PCT مشخص کنید اختراعتون در کدامیک از کشورهای عضو مورد حمایت قرار بگیره؟ هرچی تعداد کشورها بیشتر باشه هزینه ثبت PCT شما بالاتر میره.در مجموع از زمان ثبت اولین اظهارنامه شما 30 ماه وقت دارین تا در مورد کشورهایی که خواهان پتنت در آن هستیم تصمیم گیری کنیم.البته برای مخترعین با تابعیت ایرانی این هزینه ها شامل تخفیفات حداقل 75% خواهد بود. اظهارنامه PCT باید به یکی از زبان های بین المللی انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی و عربی و ژاپنی کره ای پرتغالی روسی و چینی باید باشه
    من اختراعمو تو ایران ثبت کردم تاریخ ثبت اظهارنامه مهرماه سال پیشه و گواهی ثبت اختراعم آخر شهریور امسال امضا شده و روند ثبت اختراع من 1 سال طول کشیده ایا با این تفاسیر بازم میتونم تو pct طرحمو ثبت کنم؟ یا چون 12 ماه از تاریخ اظهارنامه میگزره نمیتونم؟
    ایا امریکا هم تو لیست pct هست؟
    هزینه ثبت اختراع در pct حدوا چقدر هست؟ (فقط برای دو یا س کشور مثل امریکا و المان و...)
    ممنون دوست عزیز