صفحه 22 از 45 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

سلام دوستان
    من 24 سالمه
    دوستان کسی میدونه دانشگاه های روسیه در زمینه دروس علوم انسانی به خصوص رشته روابط بین الملل در چه اندازه ای هستند؟
    برای تحصیل در رشته روابط بین الملل مقطع کارشناسی می خوام برای روسیه اقدام کنم.فروم را خوندم یسری سوالاتم بر طرف شد.
    از دانشگاه های زیر:
    دانشگاه ایالتی مسکو
    دانشگاه م گی مو
    دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ و
    رودن کدام برای رشتم بهتره؟
    من خودم سنت پترزبورگ را بیشتر علاقه دارم به دلایل شخصی و به خاطر شهرش دپارتمان علوم سیاسیش و هزینه های کمتر شهر و خوابگاه.
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

دوستان میخواهم بدانم چرا تا این حد مباحث مطرح شده در این تالار گفتگو در مورد رشته هایی چون علوم سیاسی، مطالعات خاورمیانه و... محدود و کم میباشد در واقع اکثر مباحث مطرح شده در این سایت وزین مربوط به رشته های مهندسی میباشد، گره کار دوستان کجا میباشد، آیا دانشجویان رشته های انسانی در مقیاس خیلی کمتری تمایل به ادمه تحصیل در خارج دارند یا موسسات خارجی حاضر به پذیرش ایرانیها نمیباشند.

Junior Member

با سلام و احترام به دوستان

بنده داود هستم و 29 سالمه
    لیسانس هوانوردی دارم و به دلیل علاقه و دغدغه اذهنی که داشتم امسال کنکور ارشد شرکت کردم
    رتبه 2 زیرگروه 5 آوردم و تو رشته دیپلماسی تو دانشکده وزارت امور خارجه (بعد از سه مرحله مصاحبه) قبول شدم
    سوال :
    1) آیا این دانشکده شانس منو برا رفتن زیاد می کنه ؟
    2) از همین الان تا 2-3 سال دیگه که ارشدم تموم میشه چه کارایی بکنم که شانسم برا گرفتن PHD با فاند (هرجایی که فاند خوب بده) زیاد بشه ؟
    3) کلا به نظرتون اشتباه کردم این دانشکده رو انتخاب کردم ؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط Diplomate نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 24 سالمه
    دوستان کسی میدونه دانشگاه های روسیه در زمینه دروس علوم انسانی به خصوص رشته روابط بین الملل در چه اندازه ای هستند؟
    برای تحصیل در رشته روابط بین الملل مقطع کارشناسی می خوام برای روسیه اقدام کنم.فروم را خوندم یسری سوالاتم بر طرف شد.
    از دانشگاه های زیر:
    دانشگاه ایالتی مسکو
    دانشگاه م گی مو
    دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ و
    رودن کدام برای رشتم بهتره؟
    من خودم سنت پترزبورگ را بیشتر علاقه دارم به دلایل شخصی و به خاطر شهرش دپارتمان علوم سیاسیش و هزینه های کمتر شهر و خوابگاه.
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
    MGIMO توی همه ی اینها نسبتا بهتر و شناخته شده تر است، بعد هم لومونوسف

نقل قول نوشته اصلی توسط hbg نمایش پست ها
    دوستان میخواهم بدانم چرا تا این حد مباحث مطرح شده در این تالار گفتگو در مورد رشته هایی چون علوم سیاسی، مطالعات خاورمیانه و... محدود و کم میباشد در واقع اکثر مباحث مطرح شده در این سایت وزین مربوط به رشته های مهندسی میباشد، گره کار دوستان کجا میباشد، آیا دانشجویان رشته های انسانی در مقیاس خیلی کمتری تمایل به ادمه تحصیل در خارج دارند یا موسسات خارجی حاضر به پذیرش ایرانیها نمیباشند.
    دوست عزیز بنظر من دلایل زیادی در این مساله دخیل هستن. یکی از اونها فرهنگ اشتباهیه که در کشور ما جا افتاده که فقط رشته های مهندسی و پزشکی رو به حساب میارن و به رشته های انسانی کم توجهی میشه. من چون خودم در هر دوی این شاخه ها بودم و در واقع از مهندسی به علوم انسانی کوچ کردم این رو بیشتر درک می کنم. امیدوارم خود ما که دانشجوهای این رشته های شیرین و مهم هستیم با خودباوری بیشتر کمک کنیم که این جو عوض بشه و یکی از اولین کارها هم شاید مشارکت در محیطهایی مثل این سایت باشه. حالا اگر بحث ادامه پیدا کرد دقیقتر صحبت می کنیم...
    زمانی آلبرت اینشتین چنین اظهار داشت: ((در جوانی، رویای من این بود که جغرافی دان شوم. اما هنگام کار در دفتر ثبت اختراعات،عمیقا در خصوص این مساله فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که رشته ای بسیار دشوار است و با بی میلی بسوی فیزیک رفتم)).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Davo نمایش پست ها
    با سلام و احترام به دوستان

بنده داود هستم و 29 سالمه
    لیسانس هوانوردی دارم و به دلیل علاقه و دغدغه اذهنی که داشتم امسال کنکور ارشد شرکت کردم
    رتبه 2 زیرگروه 5 آوردم و تو رشته دیپلماسی تو دانشکده وزارت امور خارجه (بعد از سه مرحله مصاحبه) قبول شدم
    سوال :
    1) آیا این دانشکده شانس منو برا رفتن زیاد می کنه ؟
    2) از همین الان تا 2-3 سال دیگه که ارشدم تموم میشه چه کارایی بکنم که شانسم برا گرفتن PHD با فاند (هرجایی که فاند خوب بده) زیاد بشه ؟
    3) کلا به نظرتون اشتباه کردم این دانشکده رو انتخاب کردم ؟

ممنون
    این دانشکده صرفا میتونه زبان خارجی از قبیل انگلیسی، اسپانیولی، عربی یا ... را تقویت کنه و هیچ شانس خاص دیگه ای برات نداره چون دیگه تضمین استخدام رو هم برداشتن. برای گرفتن فاند حتما باید رزومه قوی داشته باشید نمره آیلتس، مقاله و ... . اصلا اشتباه نکردی ولی به نظرم تعهد خدمت دوبرابر تحصیل ازتون می گیرن که موقع آزادکردن مدرکت به مشکل برمیخوری. من تجربه آزادکردن مدرک رو دارم خیلی افتضاحه. امیدوارم موفق باشید و ما روهم دعا کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    دوست عزیز بنظر من دلایل زیادی در این مساله دخیل هستن. یکی از اونها فرهنگ اشتباهیه که در کشور ما جا افتاده که فقط رشته های مهندسی و پزشکی رو به حساب میارن و به رشته های انسانی کم توجهی میشه. من چون خودم در هر دوی این شاخه ها بودم و در واقع از مهندسی به علوم انسانی کوچ کردم این رو بیشتر درک می کنم. امیدوارم خود ما که دانشجوهای این رشته های شیرین و مهم هستیم با خودباوری بیشتر کمک کنیم که این جو عوض بشه و یکی از اولین کارها هم شاید مشارکت در محیطهایی مثل این سایت باشه. حالا اگر بحث ادامه پیدا کرد دقیقتر صحبت می کنیم...
    متاسفانه همه آنقدر به روزمرگی افتادن و ازبس دنبال یه روزنه برای پیدا کردن کار هستن که داخل و خارج اینا یادشون رفته. من فوق لیسانس روابط بین الملل میشناسم که نمیدونه کنگو چیه خوردنیه یا .. . خب این چطوری به فکر تحصیل چه بسا در خارج از کشور بیفتد؟

Junior Member

یکی از نکاتی که مدتی است که ذهن من را به خود مشغول کرده است، حضور بسیار کمرنگ ایرانیها در مراکز مطالعاتی خارجی میباشد، من میخواهم بدانم چرا با وجود دانشکده علوم سیاسی و مطالعات خارجی دانشگاه تهران، شهید بهشتی، علامه و... تعداد ایرانیهای شاغل در موسسات تحقیقاتی خارجی نزدیک به صفر میباشد و اگر هم باشند ایرانیهایی میباشند که بزرگ شده و تحصیل کرده در دانشگاههای خارجی هستند، مشکل عدم استخدام فارغ التحصیلان ایرانی در موسساتی نظیر چاتم هاوس، کارنگی، رند و... چه میباشد، مشکل زبان انگلیسی، سیاست استخدامی موسسات مذکور، سختگیری در دادن ویزا یا سطح پایین علمی ایرانیها (البته کیفیت مقالات کارشناسان مسائل ایران موسسات خارجی عمدتا بسیار سطح پایین میباشد).

سلام دوستان.من میخواستم واسه دکتری برا یکی از کشورهای اروپایی(ترجیحا سوییس یا فنلاند) اقدام کنم و هیچ اطلاعی ندارم از شرایط لازم برای فاند گرفتن ندارم.من کارشناسیمو مهندسی برق گرفتم با معدل 16.94و واسه ارشد روابط بین الملل امتحان دادم که علامه قبول شدم.از دوستان خواهشمندم که اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه که واسه اروپا باید چه شرایطی داشته باشم.مقاله؟زبان در چه سطحی؟تافل یا ایلتس؟ایا greهم واسه اروپا لازم دارم؟ودر اخر لازمه ذکر کنم که من باتوجه به شرایطم حتما نیاز به فاند دارم و فقط پذیرش خالی کفایت نمی کنه.ممنون از همه دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business Management

سلام به همگی >آیا کسی که در ایران کارشناسی رشته ادبیات یا مترجمی زبان انگلیسی خونده ،برای پذریش در رشته ی روابط بین الملل در خارج به مشکل بر نمیخوره؟
    منظورم از به مشکل برخوردن به دلیل تفاوت رشته کارشناسی و ارشد هست که میگن دانشگاههای خارج این رو قبول نمیکنن. اگر جواب منفیست باید از چه رشته هایی اقدام کنند؟