صفحه 54 از 64 نخستنخست ... 44445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 640

موضوع: مباحث مربوط به پذیرش کارشناسی ارشد از سایر دانشگاه ها (به جز Bergen, Oslo, NTNU)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به پذیرش کارشناسی ارشد از سایر دانشگاه ها (به جز Bergen, Oslo, NTN

نقل قول نوشته اصلی توسط gamish5320 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من کل فاروم رو مطالعه کردم.جواب چندتا سوالو متوجه نشدم!!؟
    من فارغ التحصیل مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت هستم با معدل 14.99.برای ارشد قصد اپلای دارم و بعدش دکترا و اقامت.
    2 سال سابقه کار در شرکت مناطق نفت خیز جنوب-4طبقه اهواز-ادازه مهندسی بهره برداری دارم
    زبانم هم خوبه و تافل بالای 100 میتونم بگیرم.
    حالا سوالات من:
    1-با این معدل اصلا شانس پذیرش هست یا خیر،چون فکر کنم حداقل معدل 15 هست من 1 صدم کم دارم!!!
    2-دوستان میگن هزینه زندگی به عهده خودمون هست،سالی تقریبا چقدر میشه و اینکه آیا مبلغی که ابتدا تو حساب باید بذاریم (حدود 40 میلیونه فکر کنم) همون پولیه که خرج میشه یا به اون نمیتونیم دست بزنیم؟
    3-دوستان میگن شرایط صنعت نفت تو نروژ خیلی خوبه.از طرفی میگن نروژی بلد نباشی زمین شوری هم بهت نمیدن!وضعیت کار حین تحصیل بالاخره چجوزیه؟؟
    لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم.
    سلام
    1) بله با این معدل و پایین تر از این هم شانس هست.
    2) همون 40 ایناست. و از همون خرج می کنی.
    3) منم شنیدم رشته نفت عالیه اونجا و از اونجایی که نروژ مهندسین نفت رو از دنیا جذب می کرد فکر نمی کنم زبان نروژی بلد بودن الزامی باشه.

مورد 3 رو بازم من مطمئن نیستم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به پذیرش کارشناسی ارشد از سایر دانشگاه ها (به جز Bergen, Oslo, NTN

نقل قول نوشته اصلی توسط NilouV نمایش پست ها
    سلام
    1) بله با این معدل و پایین تر از این هم شانس هست.
    2) همون 40 ایناست. و از همون خرج می کنی.
    3) منم شنیدم رشته نفت عالیه اونجا و از اونجایی که نروژ مهندسین نفت رو از دنیا جذب می کرد فکر نمی کنم زبان نروژی بلد بودن الزامی باشه.

مورد 3 رو بازم من مطمئن نیستم.

بلد بودن نروژی الزامی نیست اما شما باید در کشور زبان اون کشور یاد بگیرید وبعدش شاید ازتون بخوان اما نکته مهمتر اینه که شما همزمان با نروژکشور دیگه هم برای نفت اپلای کنید چون راستیتش تقریبا 2 سال گذشته اکثره ملت که در ارشد مهندسی نفت پذیرش داشتن ویزا نگرفتن اما هیچ وقه هیچ جیز صد درصد نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial Engineering

سلام دوستان.من امروز فرم اپلای اولیه دانشگاه Agder رو تکمیل کردم و بلافاصله ایمیل دانشگاه برام اومد.چون تصمیم دارم چندتا دانشگاه دیگه هم اپلای کنم چندتا سوال پیش اومد برام: 1.دانشگاهای نروژ اپلای انلاین ندارن که نیازی به پست مدارک نباشه؟ 2.من باید به تعداد دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم اصل مدارک ترجمه شده داشته باشم و ارسال کنم؟ 3.درمورد مدرک زبان کپی رنگی کفایت میکنه؟ 3.این جمله که در متن ایمیل ارسالی برای من اومده ، یعنی حتا مدارک دانشگاهی که ترجمه شده و مهر وزارت علوم و امور خارجه داره هم باید از طریق دانشگاه ارسال بشه؟ Transcripts/Diplomas must be sent directly from the educational institution, all other documents must be officially certified copies of the original documents. 4.درمتن ایمیل ذکر شده که بجز مدارک درخواستی ، مدرک دیگه ای ارسال نشه. با این اوصاف ایا ارسال سابقه کاری ، گواهی مهارت و CV تاثیر مثبت یا منفی داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط spd7 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من امروز فرم اپلای اولیه دانشگاه Agder رو تکمیل کردم و بلافاصله ایمیل دانشگاه برام اومد.چون تصمیم دارم چندتا دانشگاه دیگه هم اپلای کنم چندتا سوال پیش اومد برام: 1.دانشگاهای نروژ اپلای انلاین ندارن که نیازی به پست مدارک نباشه؟ 2.من باید به تعداد دانشگاه هایی که میخوام اپلای کنم اصل مدارک ترجمه شده داشته باشم و ارسال کنم؟ 3.درمورد مدرک زبان کپی رنگی کفایت میکنه؟ 3.این جمله که در متن ایمیل ارسالی برای من اومده ، یعنی حتا مدارک دانشگاهی که ترجمه شده و مهر وزارت علوم و امور خارجه داره هم باید از طریق دانشگاه ارسال بشه؟ Transcripts/Diplomas must be sent directly from the educational institution, all other documents must be officially certified copies of the original documents. 4.درمتن ایمیل ذکر شده که بجز مدارک درخواستی ، مدرک دیگه ای ارسال نشه. با این اوصاف ایا ارسال سابقه کاری ، گواهی مهارت و CV تاثیر مثبت یا منفی داره؟
    سلام 1)در نروژ طریقه اپلای دانشگاه با دانشگاه متفاوته ntnu پست مدارک لازم نیست مثلا اما استونگر لازمه وبستگی به دانشگاه داره اگر گفته پست باید بکنید یعنی باید پست کنید.2)هر داشنگاهی که از شما پست کردن اصل مدارک ترجمه شده را بخواهد بله باید به تعداد اون داشنگاه مدارک با مهر وزارت خارجه ودادگستری پست کنید.3)مدرک زبان از دانشگاه بپرس اما معمولا نروژ با کپی رنگی اکی هست چون اینا خودشون به صورت انلاین برای ایتلس با یک رفرنس نامبر معتبر بوند مدرک زبانتو چک میکنند اما بازم سوال کردن بهترین گزینه است اما در مورد تافل اگر دانشگاه بگه باید پست کنید گزینه دیگه وجود نداره باید پست کنید4)اگر گفته شده اره باید حتما مستقیم بفرستی اما بعضی دانشگاه ایران اینکاروانجام نمیدن اما به جا شاینکارو باید انجام بدی که ریزنمرات ودانشنامتو دانشگاه پلمپ کنه وبفرستی برای دانشگاه مورد نظرت و اگر دانشگاه Transcripts/Diplomas must be sent directly from the educational institution این جمله رادر requirement عاش گفته حتما یا باید دانشگاه برات پست کنه یا در پاکت مهر موم شده دانشگاه بفرستی وگرنه همون اول ریجکت میشی .5)هیچ کس نمیدونه تاثیر مثبت داره یا منفی اما بهتره بفرستی .امیدوارم کمک کرده باشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط azin91 نمایش پست ها
    سلام 1)در نروژ طریقه اپلای دانشگاه با دانشگاه متفاوته ntnu پست مدارک لازم نیست مثلا اما استونگر لازمه وبستگی به دانشگاه داره اگر گفته پست باید بکنید یعنی باید پست کنید.2)هر داشنگاهی که از شما پست کردن اصل مدارک ترجمه شده را بخواهد بله باید به تعداد اون داشنگاه مدارک با مهر وزارت خارجه ودادگستری پست کنید.3)مدرک زبان از دانشگاه بپرس اما معمولا نروژ با کپی رنگی اکی هست چون اینا خودشون به صورت انلاین برای ایتلس با یک رفرنس نامبر معتبر بوند مدرک زبانتو چک میکنند اما بازم سوال کردن بهترین گزینه است اما در مورد تافل اگر دانشگاه بگه باید پست کنید گزینه دیگه وجود نداره باید پست کنید4)اگر گفته شده اره باید حتما مستقیم بفرستی اما بعضی دانشگاه ایران اینکاروانجام نمیدن اما به جا شاینکارو باید انجام بدی که ریزنمرات ودانشنامتو دانشگاه پلمپ کنه وبفرستی برای دانشگاه مورد نظرت و اگر دانشگاه Transcripts/Diplomas must be sent directly from the educational institution این جمله رادر requirement عاش گفته حتما یا باید دانشگاه برات پست کنه یا در پاکت مهر موم شده دانشگاه بفرستی وگرنه همون اول ریجکت میشی .5)هیچ کس نمیدونه تاثیر مثبت داره یا منفی اما بهتره بفرستی .امیدوارم کمک کرده باشم

از پاسخ كاملت ممنونم دوست عزيز. يك سوال ديگه: من يك مستر هم از دانشگاههاي داخل دارم.با پرس و جويي كه كردم و به دليلي كه معدل ارشدم بالاتر از ليساناسه به اين نتيجه رسيدم كه مدرك مستر هم بفرستم.حالا با توجه به اينكه من ميخوام براي مستر مجدد اقدام كنم ايا لازمه كه ترجمه دانشنامه و ريزنمرات ارشد هم نسخه اصلي باشه و مهر وزارت ها رو داشته باشه يا اين يكي رو ميتونم كپي بفرستم؟ دوم اينكه اگر لازمه نسخه اصلي باشه مدارك مستر هم بايد از طريق دانشگاه ارسال بشه؟

Junior Member

از پاسخ كاملت ممنونم دوست عزيز. يك سوال ديگه: من يك مستر هم از دانشگاههاي داخل دارم.با پرس و جويي كه كردم و به دليلي كه معدل ارشدم بالاتر از ليساناسه به اين نتيجه رسيدم كه مدرك مستر هم بفرستم.حالا با توجه به اينكه من ميخوام براي مستر مجدد اقدام كنم ايا لازمه كه ترجمه دانشنامه و ريزنمرات ارشد هم نسخه اصلي باشه و مهر وزارت ها رو داشته باشه يا اين يكي رو ميتونم كپي بفرستم؟ دوم اينكه اگر لازمه نسخه اصلي باشه مدارك مستر هم بايد از طريق دانشگاه ارسال بشه؟
    خواهش میکنم .اگر شما میخوای مدرک مستر هم بفرستی براشون پس باید ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه باشه در غیر اون صورت اعتبار نداره کپی یک مدرک معتبر نیست برای کشورهای دیگه باید ترجمه اصل باشه ومیدونم هزینه ترجمه ها بسیار بالاست اما گزینه دیگه وجود نداره واقعا.
    من دقیق راجع به شرایط مدرک مستر نمیدونم چون خودم فقط لیسانس داشتم بهترین گزینه سوال کردن از دانشگاست و فک میکنم بله باشد دانشگاه بفرسته اما باز سوال کنید

ApplyAbroad Senior Veteran

این نکته رو هم در نظر بگیرید که بعضی از دانشگاه ها اولویت رو به کسانی میدن که مستر نداشته باشن! ( در صورتی که برای مستر مشابه با مستری که از قبل دارید، میخواید اپلای کنید)

Junior Member

سلام دوستان. میشه لطفا اسم دانشگاهی به جز ntnu , oslo که بشه برای مستر مهندسی شیمی یا شیمی اقدام کرد رو بگید من خیلی سرچ کردم ولی انگار نروژاصلا شیمی قویی نداره. مرسی

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط maliheha نمایش پست ها
    سلام دوستان. میشه لطفا اسم دانشگاهی به جز ntnu , oslo که بشه برای مستر مهندسی شیمی یا شیمی اقدام کرد رو بگید من خیلی سرچ کردم ولی انگار نروژاصلا شیمی قویی نداره. مرسی
    دانشگاه Stavanger و Tromso را هم نگاه کنید
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

با سلام و وقت بخیر

دانشگاه کارشناسی : الزهرا
    معدل کارشناسی : 16
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد: بیوتکنولوژی میکروبی
    معدل کارشناسی ارشد :17.50

برای مقطع ارشد با هزینه شخصی خودم در کدوم دانشگاه نروژ بدون مدرک زبان میتونم درس بخونم؟
    تو رو خدا راهنمایی کنید