صفحه 6 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 185

موضوع: گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از اشخاصی غیر از استاد مستقیم

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHA_89 نمایش پست ها
    سلام به همه

با تشکر از زحمات دوستان , میخواستم بدونم اگر من از عموی خودم که استاد رشته ی ریاضی هستن توصیه نامه بگیرم با توجه به اینکه رشته ام الکترونیک هست و ایشون با من هم فامیلی هستن ممکن هست ایرادی پیدا کنه به صورتی که بهتر باشه این کار رو انجام ندم؟

سپاس فراوان
    شاد و پیروز باشید
    سلام

معمولاً ترجیح کمیته های پذیرش اینه که از کم و کیف شما بدونند؛ البته از دید استادی که در رشتۀ شما بوده و با شما کار کرده. با این حال، نمیشه گفت که هر کسی که هم رشتۀ ما نباشه، نمیتونه نسبت به توانمندی های ما اظهارنظر کنه.

فرض کنید که پدر شما استاد دانشگاه در رشتۀ ریاضی باشه. آیا ایشان نمیتونند از کیفیت شخصیت شما در روند انجام یک تحقیق و از رویکردهای علمی و پژوهشی شما مطلع باشند؟ پر واضحه که میتونند خیلی خوب از کیفیت های شما بگند و به کمیتۀ پذیرش، دید بدند.

با این همه، اگر دنبال گرفتن توصیه نامه از عموی خودتون هستید، پیشنهاد من اینه که ایشان بجای مانور دادن روی مسائلی که اساساً از اونها بی خبر هستند، روی مواردی مانور بدند که میتونند برای اونها، استدلال قوی بیارند. برای این کار، توصیۀ من به شما اینه که قبل از هر اقدامی، نگاهی به سؤالات مطرح شده در PPI (که یکی از سرویس های ETS هست) بیندازید تا آگاه بشید که عموی شما باید در مورد چه مسائلی اظهارنظر کنه.

ختم کلام این که تا حد امکان از استادانی توصیه نامه بگیرید که ارتباط علمی و تحقیقاتی با اونها دارید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

سلا،ببخشید استادی که توصیه نامه مینویسه حتما باید باهاش درس داشته باشم؟ مثلا میتونه یکی از استادای دانشگام باشه ولی من باهاش درس نداشته باشم؟
    یعنی اون دانشگاه توصیه نامه ای که از شخص قوی باشه ولی من باهاش درس نداشته باشم رو قبول میکنن؟و ارزش داره؟چون استادای خودم جوونن و به اندازه اون شخص قوی نیستن.
    سوال بعدیم اینهکه توصیه نامه از شخصی که زیاد مقالات خارجی نداره و تو ایران درس خونده اونم نه تو شریف.اصلا توصیه نامه واسم بنویسه ارزش داره؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    سلا،ببخشید استادی که توصیه نامه مینویسه حتما باید باهاش درس داشته باشم؟ مثلا میتونه یکی از استادای دانشگام باشه ولی من باهاش درس نداشته باشم؟
    یعنی اون دانشگاه توصیه نامه ای که از شخص قوی باشه ولی من باهاش درس نداشته باشم رو قبول میکنن؟و ارزش داره؟چون استادای خودم جوونن و به اندازه اون شخص قوی نیستن.
    سوال بعدیم اینهکه توصیه نامه از شخصی که زیاد مقالات خارجی نداره و تو ایران درس خونده اونم نه تو شریف.اصلا توصیه نامه واسم بنویسه ارزش داره؟
    سلام
    در مورد سوال اول شما:
    ببینید، اساسا کسی که در مورد شما اظهارنظر می کنه، باید بالاخره شما رو بشناسه، یکی از سوالاتی که در ریکام های آنلاین معمولا هست اینه که
    In what capacity have you known the applicant
    یعنی شما متقاضی رو از کجا می شناسید؟ توی متن توصیه نامه هم منطقا باید گفته بشه که بر چه اساسی استاد از توانایی های شما اطلاع داره، اگه با شما هیچ ارتباطی نداشته باشه، پس چه طور میتونه در مورد شما اظهارنظر کنه. این رابطه می تونه علاوه بر داشتن درس با استاد، مشاور، راهنمای پایان نامه بودن، همکاری در یک پروژه و... هم باشه.
    در مورد سوال دوم شما، خب یک مسئله مهم اینه که استاد با شما ارتباط قوی داشته و شما رو خوب می شناسه، و می تونه اظهار نظر قطعی و خوبی در مورد شما انجام بده، این فاکتور رو کنار بزاریم، بحث شهرت و مقام علمی استاد پیش میاد که هر چی قوی تر باشه و اگه در این حد معروف باشه که خارج از کشور شناخته شده باشه که خیلی عالیه. ولی خب اگه استاد قوی هم نبود، چاره ای جز این نیست که سراغ استادهای معمولی رفت.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Member
    رشته و دانشگاه
    QLD,Australia,PhD in Management

سلام

دوستان من واقعا نمیدونم دیگه چیکار کنم . مالزی مستر م رو گرفتم و کلا سه تا استاد بیشتر نداشتم !الان ایرانم ، دسترسی به اینها برام سخته چون ، یکشون از همون اول منشی داشت و هیچ وقت خودش جواب ایمیل نمیداد ، دومی که سوپروایزم هست و خیرسرش خودش منو به پی اچ دی و اینها تشویق میکرد و اینها الان شده رییس یک دپارتمان دیگه و دیگه طبیعتا جواب ایمیل نمیده ! ( دو بار پارسال ازش ریکام گرفتم البته اما بعد از گذشت دو سال دیگه جواب نمیده ) ، سومی هم که سینیور لکچرر هست و مثلا مهربونه و وقت داره ! امروز دیدم نمونه ی ریکامی که برام نوشته بود! دو خط بسیار کلی در جواب سوالات دیتیلد فرم !

رشته ی لیسانسم هم نامرتبط به فوق و دکترایی که میخوام بگیرم هست .

به نظرتون چه راهی از این بن بست توصیه نامه هست ؟

افرادی رو در ایران میشناسم که همکار هستند اما آکادمیکند ( اغلب فوق دارند البته ) ، به نظرتون هر دو ریکام رو از دو نفری که هیچ کدام استادم در دانشگاه نبودند بگیرم اما در عوض یه متن خوب و محکم نوشته باشند بهتر از اون استادای خودم ( به شرط محال اینکه اصلا من بتونم بهشون دسترسی داشته باشم ) نیست ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط samira z نمایش پست ها
    سلام

دوستان من واقعا نمیدونم دیگه چیکار کنم . مالزی مستر م رو گرفتم و کلا سه تا استاد بیشتر نداشتم !الان ایرانم ، دسترسی به اینها برام سخته چون ، یکشون از همون اول منشی داشت و هیچ وقت خودش جواب ایمیل نمیداد ، دومی که سوپروایزم هست و خیرسرش خودش منو به پی اچ دی و اینها تشویق میکرد و اینها الان شده رییس یک دپارتمان دیگه و دیگه طبیعتا جواب ایمیل نمیده ! ( دو بار پارسال ازش ریکام گرفتم البته اما بعد از گذشت دو سال دیگه جواب نمیده ) ، سومی هم که سینیور لکچرر هست و مثلا مهربونه و وقت داره ! امروز دیدم نمونه ی ریکامی که برام نوشته بود! دو خط بسیار کلی در جواب سوالات دیتیلد فرم !

رشته ی لیسانسم هم نامرتبط به فوق و دکترایی که میخوام بگیرم هست .

به نظرتون چه راهی از این بن بست توصیه نامه هست ؟

افرادی رو در ایران میشناسم که همکار هستند اما آکادمیکند ( اغلب فوق دارند البته ) ، به نظرتون هر دو ریکام رو از دو نفری که هیچ کدام استادم در دانشگاه نبودند بگیرم اما در عوض یه متن خوب و محکم نوشته باشند بهتر از اون استادای خودم ( به شرط محال اینکه اصلا من بتونم بهشون دسترسی داشته باشم ) نیست ؟
    سلام

افرادی که فرمودید در ایران می شناسید و کارشناس ارشد هستند در صورتی می تونند براتون LOR های قابل قبولی پر کنند که حداقل یکی از اونها academic باشند تا professional...
    در ضمن حتی در این صورت کسی که LOR ها رو بررسی می کنه به این که کسی در جایی M.Sc. خودش رو گرفته و از اونجا هیچ LOR ی ارائه نکرده شک خواهد کرد!...
    به هر صورت من معتقدم اگر قرار باشه کسی توصیه نامه بده ولی در اون اثری که باید بگذاره رو نداشته باشه، همون بهتر که این کار رو نکنه...
    توصیه من انتخاب بین بد در مقابل بدتر هست... LOR ها رو از ایران یا هرجایی تهیه کنید که می دونید متون خوب و کارایی خواهند داشت...

براتون آرزوی موفقیت دارم

با سلام به همه،
    من چند تا سوال داشتم الان. اول اینکه من یکی از دانشگاههایی که براشون اقدام کردم نوشته که حتی دوستان فرد هم مجازند که نامه را بنویسند و اتفاقا هم برای من نوشتند (دوستان همسن خودم که درواقع همکلاسی های دانشگاهیم بودند) و من جواب مثبت هم گرفتم. حالا این سوال را من دارم که در نهایت مقام توصیه کننده ها مهمه یا نه؟ و اگر هست چرا پس این دانشگاه این قانون را داشت؟
    و دوم اینکه من دوباره بعد از 3سال فارق التحصیل شدن از لیسانس دارم شروع به اقدام می کنم ولی مشکل من اینجاست که بیشتر (شایدم همه) اساتید من از کشور رفتند و همیشه هم با عصبانیت گلایه می کردند
    که دانشجویانی که با ایمیل ازشون درخواست نامه می کنند چقدر به آنها بی اجترامی و توهین می کنند که الان باعث شده من جرات نکنم به آنها ایمیل بزنم (یعنی در حالت عادیش من از اون دانشجوهام که بدون اظهار وجود یه گوشه آروم درسشونو بخونن، دیگه اینجوریم وقتی مورد لطف اساتید قرار می گیره دانشجو ... خلاصه اینکه اصلا فکر نکنم اساتید من را یادشون بیاد!)! حالا اگر من معلمهای دیگری در زمینه مربوطه در آموزشگاههای غیر دولتی داشته باشم آنها قبولند؟
    و سوم آیا اصلا دانشگاههای معتبر و با رتبه های بالایی هستند به خصوص در امریکا که به این نامه نیازی نداشته باشند؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط AnotherStudent نمایش پست ها
    با سلام به همه،
    من چند تا سوال داشتم الان. اول اینکه من یکی از دانشگاههایی که براشون اقدام کردم نوشته که حتی دوستان فرد هم مجازند که نامه را بنویسند و اتفاقا هم برای من نوشتند (دوستان همسن خودم که درواقع همکلاسی های دانشگاهیم بودند) و من جواب مثبت هم گرفتم. حالا این سوال را من دارم که در نهایت مقام توصیه کننده ها مهمه یا نه؟ و اگر هست چرا پس این دانشگاه این قانون را داشت؟
    و دوم اینکه من دوباره بعد از 3سال فارق التحصیل شدن از لیسانس دارم شروع به اقدام می کنم ولی مشکل من اینجاست که بیشتر (شایدم همه) اساتید من از کشور رفتند و همیشه هم با عصبانیت گلایه می کردند
    که دانشجویانی که با ایمیل ازشون درخواست نامه می کنند چقدر به آنها بی اجترامی و توهین می کنند که الان باعث شده من جرات نکنم به آنها ایمیل بزنم (یعنی در حالت عادیش من از اون دانشجوهام که بدون اظهار وجود یه گوشه آروم درسشونو بخونن، دیگه اینجوریم وقتی مورد لطف اساتید قرار می گیره دانشجو ... خلاصه اینکه اصلا فکر نکنم اساتید من را یادشون بیاد!)! حالا اگر من معلمهای دیگری در زمینه مربوطه در آموزشگاههای غیر دولتی داشته باشم آنها قبولند؟
    و سوم آیا اصلا دانشگاههای معتبر و با رتبه های بالایی هستند به خصوص در امریکا که به این نامه نیازی نداشته باشند؟
    سلام

1- LOR رو میشه از هرکسی که فرد "زیر نظر اون کار تحقیقاتی یا حرفه ای اتجام داده باشه" گرفت.. ولی اینکه یک دوست برای applicant ارائه دهنده LOR باشه چیزی هست که من تا به حال نشنیده بودم!!!
    چنین LOR ی اگر در هیج جا ارزشی نداشته باشه به یقین در 99.99% مواقع به کار نخواهد اومد...

2- هرکس که بتونه به صورت موثر توانایی های علمی و تحقیقاتی شما رو تصویر کنه می تونه LOR رو ارائه کنه... در مورد کسانی که سالیان هست از فضای دانشگاه دور هستند، معمولا professional LOR مورد قبول واقع میشند...

3- خیر!

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

من 5سال پیش فارغ التحصیل شدم و به اساتیدی که منو به یاد داشته باشند دسترسی ندارم. توصیه نامه ی منو کی باید بنویسه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirArc نمایش پست ها
    من 5سال پیش فارغ التحصیل شدم و به اساتیدی که منو به یاد داشته باشند دسترسی ندارم. توصیه نامه ی منو کی باید بنویسه؟
    سلام

کارفرمایان شما در جاهایی که کار کرده اید دم دست ترین گزینه ها هستند...
    البته به شرطی که دانشگاه های مقصد professional LoR بپذیرند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

کارفرمایان شما در جاهایی که کار کرده اید دم دست ترین گزینه ها هستند...
    البته به شرطی که دانشگاه های مقصد professional LoR بپذیرند...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    از کجا میتونم بدونم که دانشگاه professional LoR قبول میکنه یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)