نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 358

موضوع: توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه به دوستانی که در حال بستن چمدانها هستند

دوستان من الان تقریبا 2 هفته است که آدلاید هستم و به جرات میتونم بگم که همه چیز خیلی گرونه!!! واااای از قیمتها. تازه اینجا دانشجوها برای رفت و آمد با اتوبوس و .. از تخفیف برخوردارند، وای به حال شهرهای دیگه ی استرالیا که از این تخفیف هم برخوردار نیستند. مثلا یه بلیط اتوبوس 1 روزه با تخفیف دانشجویی هست 5 دلار!!!! یعنی 10000 تومان!! بدون تخفیف 9.5 دلار!!!
    از طرفی گیر آوردن مکان مناسب دائمی هم خیلی سخته و مکانهای موقت هم از شبی 80 دلار به بالا شروع میشه، بخاطر اینکه قیمت خدمات توی استرالیا بالاست و آژانس ها وقت زیادی برای اینکار نمیگذارند مگر اینکه صاحبخانه ها پول خوبی بهشون بدهند.
    ما که توی این 2 هفته هنوز نتونستیم یه خونه ی مناسب پیدا کنیم و شبی 80 دلار از جیب مبارک پرداخت کردیم. بیشتر خونه ها به صورت share هستند با یه اتاق کوچیک در یک خونه 4 اتاقه یا بیشتر با قیمت 180 دلار در هفته به بالا.
    تازه از گیج زدن توی شهر براتون بگم که خیلی خنده داره! از اونجایی که اینجا سیستم حمل و نقلش برعکس هستش (انگلیسی هستش)، تا دلت بخواد میتونی گیج بزنی و خیابونها و مناطق رو قاطی کنی! خیلی باحاله، این هم واسه ی خودش چالشی هست دیگه!
    ما که واقعا خسته و درمانده شدیم. هرکس سوالی در مورد شهر آدلاید داره من در خدمت هستم. فقط تا میتونید پول با خودتون بیارید و برنامه ریزی دقیق مالی بکنید که 50 سنت هم اینجا ارزش داره!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط kalampich نمایش پست ها
    دوستان من الان تقریبا 2 هفته است که آدلاید هستم و به جرات میتونم بگم که همه چیز خیلی گرونه!!! واااای از قیمتها. تازه اینجا دانشجوها برای رفت و آمد با اتوبوس و .. از تخفیف برخوردارند، وای به حال شهرهای دیگه ی استرالیا که از این تخفیف هم برخوردار نیستند. مثلا یه بلیط اتوبوس 1 روزه با تخفیف دانشجویی هست 5 دلار!!!! یعنی 10000 تومان!! بدون تخفیف 9.5 دلار!!!
    از طرفی گیر آوردن مکان مناسب دائمی هم خیلی سخته و مکانهای موقت هم از شبی 80 دلار به بالا شروع میشه، بخاطر اینکه قیمت خدمات توی استرالیا بالاست و آژانس ها وقت زیادی برای اینکار نمیگذارند مگر اینکه صاحبخانه ها پول خوبی بهشون بدهند.
    ما که توی این 2 هفته هنوز نتونستیم یه خونه ی مناسب پیدا کنیم و شبی 80 دلار از جیب مبارک پرداخت کردیم. بیشتر خونه ها به صورت share هستند با یه اتاق کوچیک در یک خونه 4 اتاقه یا بیشتر با قیمت 180 دلار در هفته به بالا.
    تازه از گیج زدن توی شهر براتون بگم که خیلی خنده داره! از اونجایی که اینجا سیستم حمل و نقلش برعکس هستش (انگلیسی هستش)، تا دلت بخواد میتونی گیج بزنی و خیابونها و مناطق رو قاطی کنی! خیلی باحاله، این هم واسه ی خودش چالشی هست دیگه!
    ما که واقعا خسته و درمانده شدیم. هرکس سوالی در مورد شهر آدلاید داره من در خدمت هستم. فقط تا میتونید پول با خودتون بیارید و برنامه ریزی دقیق مالی بکنید که 50 سنت هم اینجا ارزش داره!
    امیدوارم خونه زودتر پیدا کنید. اما همه شهرهای استرالیا برای دانشجو ها تخفیف اتوبوس و ترن و کشتی دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    امیدوارم خونه زودتر پیدا کنید. اما همه شهرهای استرالیا برای دانشجو ها تخفیف اتوبوس و ترن و کشتی دارند.
    دوست عزیز NSW و Victoria فقط برای دانشجوهای local داره و international ها باید کامل پرداخت کنند

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    دوست عزیز NSW و Victoria فقط برای دانشجوهای local داره و international ها باید کامل پرداخت کنند
    مرسی پس جمله ام را اینطوری اصلاح می کنم که :
    تمام دانشگاههای شهر perth . برای دانشجوها کارت تردد دولتی صادر می کنند که تخفیف دارند و هیچ ربطی هم به اینتر و بومی بودنشون نداره. تمام مراکز تفریحی از قبیل سینما و پارک و تئاتر و ... هم برای دانشجو ها تخفیف دارند که با نشان دادن همون کارت دانشگاه تخفیف می گیرند.

نکته: کارت تردد به درخواست دانشجو صادر می شه. یعنی اگر درخواستی ندید کسی به شما کارت نمی ده و به حساب این میگذارند که ماشین دارید، پس اگر در perth قبول شدید حتما در سایت transperth نگاه کنید که کدوم مرکز در دانشگاه شما کارت تردد رو صادر می کنه.( در Curtin بخش book shop کارت را صادر می کند.. خود دانشگاه هم 2 تا مسیر تحت عنوان های فرمز و ابی ( Blue, red CABS) داره که هر 25 دفیفه از ساعت 7 صبح تا 10 شب بصورت رایگان دانشجو ها را تا شعاع 5 کبلومتری بیرون دانشگاه جا به جا می کنند. مسیرها رو می تونید از سایت دانشگاه دانلود کنید.)
    ویرایش توسط farveh : July 6th, 2012 در ساعت 03:33 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)