صفحه 230 از 232 نخستنخست ... 130180220221222223224225226227228229230231232 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,291 تا 2,300 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial ENG

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

سلام جدیدا نوشته در مدارک دست نبرید. نمیدانم منم واقعا. اما تغییر زیاد هم تابلو میشه عکسه.

نقل قول نوشته اصلی توسط asakri_kiana نمایش پست ها
    بچه ها تروخدا جواب بدین از کجا می شه فهمید که واسه ارز دانشجویی باید حتما عکسمون باحجاب باشه یا نه؟

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    دوستان یه سوال دارم. من الان ویزا ندارم و می خوام تو سایت ثبت نام کنم تا نوبت بگیرم و به جای ویزا یه صفحه خالی گذرنامه رو آپلود می کنم. حالا این زمانی که سایت نوبت میده دقیق هست؟ یعنی باید دقیقا همون روز برای دریافت نامه بریم وزارت علوم؟ چون نمی دونم ویزا کی می یاد و ممکنه بیشتر از دو ماه هم طول بکشه. لطفا راهنمایی کنین.ممنون
    در صورتی که ویزا ندارید صبر کنید تا ویزا بیاد و بعد اقدام کنید. البته بعضی دوستان نگران عوض شدن قانون و پرداخت نشدن ارز هستن، به نظر بنده این نگران ها بی مورد هست و برای اینکه کار طبق روال انجام درست انجام بشه بهتره دوستان صبر کنن تا ویزا رو دریافت کنن.

البته بالاخره همیشه احتمال عوض شدن قوانین وجود داره، من ننظر شخصی خودم رو گفتم و مسلما در قبال عوض شدن احتمالی قانون پاسخگو نخواهم بود. اما با توجه به تجربه این روزهای وزارت علوم، صبر کردن بهترین راه و کوتاه ترین راهه.
    یعنی باید دقیقا همون روز برای دریافت نامه بریم وزارت علوم؟
    البته در سوالات متداول به وضوح نوشته شده که دیگه به وزارت علوم مراجعه نکنید.

نامه ها در یک دوره چند روزه (پنج روزه) بعد از تاریخی درخواستی از وزارت علوم در اون مکان انتخابی قابل جمع آوری هستن (منبع: ایمیل های وزارت علوم)
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

خیلی ممنون از راهنمایت . نه از همین الان جفتمون از emu پذیرش داریم ایشالاه که همه خیلی راحت به حق طبیعی شون برسن
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    سلام
    3 تا سوال داشتم.
    1- آیا وزارت علوم به دانشجویان دکتری که بخوان کلاً با هزینه شخصی برن فرصت مطالعاتی هم معرفی نامه واسه دریافت ارز دانشجویی می ده؟
    2- سقف میزان ارز دانشجویی که می شه گرفت چقدر هست؟ مقدار مندرج در I-20 یا DS-2019؟
    3- آیا می شه مقدار ارز دانشجویی که در نامه وزارت علوم نوشته را در چند نوبت گرفت. مثلاً تو نامه وزارت علوم 6000 تا زده باشه و طرف 3000 تا رو همون موقع و 3000 تای بقیه رو در یه نوبت دیگه بگیره؟
    با تشکر
    1- در این مورد اطلاع ندارم...
    2- 1000 دلار بابت هزینه زندگی(1500 برای متاهلین) و حداکثر 7500 دلار برای شهریه در هر ترم... این رقم هم برای همه ثابت هست در هر جای دنیا....
    3- در نامه مبلغی ننوشته... فقط نوشته از این تاریخ تا این تاریخ...... این مورد رو میتونید با بانکی که میخواهید ارز بگیرید در میون بذارید
    !What doesn't kill you, makes you stronger

Junior Member

دوستان ، نامه ای که وزارت علوم ، طی چند روز اخیر برای بانک صادر می کنه ، برای چه بازه زمانی است ؟ آیا برای سه ماه تابستونه یا اینکه شش ماهه است ؟ ( تو سایت نشا برای من ذکر شده "کاربر گرامي درصورت تاييد درخواست شما، نامه معرفي به بانک، تا بازه زماني ۱۳۹۱/۰۶/۳۱ به شما تعلق خواهد گرفت" ، اما گزینه ای برای انتخاب نداره و فقط می شه نیمسال اول و دوم را انتخاب کرد !!! شاد و پیروز باشید.

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم کسی به این سوالات پاسخ بده (واقعا ضروری هست دوستان).

1) سیستم تاریخ 31 تیر رو میده برای نوبت مراجعه دریافت نامه بانک، با توجه به اینکه اعتبار نامه اشتغال به تحصیل بنده تا 30 ژانویه (10 تیر) هست و ترمم تو این تاریخ، آیا مراجعه در تاریخ 31 تیر برای دریافت نامه معرفی به بانک باعث نمیشه بانک بهانه بیاره که چون تاریخ اشتغالت تموم شده دیگه ارز حالا چه شهریه چه هزینه زندگی یا هر دو را نمیدیم؟

2) درخواست نخست بنده رد شده بود و امروز مدارک رو کامل کردم و دوباره درخواست جدید برای معرفی به بانک دادم با تاریخ نوبت 31 تیر، از روز دادن درخواست معمولا چند روز طول میکشه تا پاسخ بدن که درخواست قبول شده یا رد؟

3) اگر درخواست قبول شده بود با توجه به اینکه وزارت نامه هارو بین موسسات پخش میکنه تا متقاضیان از این موسسات نامه رو دریافت کنند تو تاریخ 31 تیر، آیا امکانش هست در صورتی که درخواست معرفی به بانک مورد موافقت واقع شده بود زودتر از 31تاریخ تیر با خود وزارت یا موسسه انتخابی مراجعه و نامه رو دریافت کرد؟

ممنون دوستان

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed_N نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم کسی به این سوالات پاسخ بده (واقعا ضروری هست دوستان).
    1) سیستم تاریخ 31 تیر رو میده برای نوبت مراجعه دریافت نامه بانک، با توجه به اینکه اعتبار نامه اشتغال به تحصیل بنده تا 30 ژانویه(؟ ژوئن منظورتونه دیگه؟) (10 تیر) هست و ترمم تو این تاریخ، آیا مراجعه در تاریخ 31 تیر برای دریافت نامه معرفی به بانک باعث نمیشه بانک بهانه بیاره که چون تاریخ اشتغالت تموم شده دیگه ارز حالا چه شهریه چه هزینه زندگی یا هر دو را نمیدیم؟....
    در مورد سوال یک باید بگم احتمالا نه. چون اینطور که مشخصه وزارت بر اساس نامه اشتغال به تحصیل شما ترمهای تحصیلی شما رو تعیین میکنه و تاریخ ترم شما تموم شده. و همونطور که در FAQ هم گفته شده چون تاریخ نامه گذشته احتمالا دیگه این ترم ترم سپری شده محسوب میشه و احتمالا بهتون نمیدن. شما برای اطمینان در مدت اشتغال به تحصیل باید برای دریافت نامه بانک اقدام کنید.
    سوال 2 رو نمیدونم دقیقا
    سوال 3 رو میدونم که یکی از دوستای من میگفت زودتر رفته خود وزارت علوم و از خودشون گرفته. حالا اینکه چجوری بوده و مال کی بوده و چقدر زودتر رفته رو نمیدونم. ولی شنییدم که اگر موردتون خاص باشه اگر برین خود وزارتخونه بهتون نامه رو میدن.
    با اینحال من مطمئن نیستم. بازم به نظرم با مسئولین خود وزارت در این مورد مشورت کنین. شاید جواب بهتری بگیرین. درسته که نامه شما تاریخش تا 10 تیره ولی ممکنه وزارت خونه تقسیم بندی دیگه ای برای ترمهاش داشته باشه و بنابراین بتونین بگیرین. بهرحال در صورت امکان نتیجه رو برای استفاده بقیه اینجا هم اعلام کنین.
    ویرایش توسط shibaak : June 19th, 2012 در ساعت 02:06 PM

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

نقل قول نوشته اصلی توسط behnaz_usa نمایش پست ها
    سلام هر چه زودتر بهتر. آخر این طوری هست که تعداد نامه هائی که ارسال بشه به یک حدی برسه آن تاریخ یعنی فرضا 30 تیر بسته میشه و تاریخ دیگری باز میشه. اگه مدارک را دارین هر چه سریعتر آپلود کنین.
    سلام دوستان
    من واسه 19 خرداد تقاضا کرده بودم که بدلیل نداشتن ویزا با درخواست من موافقت نشده بود. حالا بایستی در قسمت "لیست درخواست ها" در خواست قبلی رو ویرایش کنم وواسه یک تاریخ جدید درخواست بدم ولی تنها تاریخ موجود 9 تیر هستش. شما این تاریخ 31 تیر رو درکدام قسمت سایت نشا دیدید؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط alihagh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من واسه 19 خرداد تقاضا کرده بودم که بدلیل نداشتن ویزا با درخواست من موافقت نشده بود. حالا بایستی در قسمت "لیست درخواست ها" در خواست قبلی رو ویرایش کنم وواسه یک تاریخ جدید درخواست بدم ولی تنها تاریخ موجود 9 تیر هستش. شما این تاریخ 31 تیر رو درکدام قسمت سایت نشا دیدید؟
    با تشکر
    ظاهرا بچه هایی که برای اولین بار دارن درخواست ارسال می کنن، فقط تاریخ 30 تیر براشون نشون داده میشه (دوست من 1 ساعت پیش ثبت نام کرد)، ولی من که درخواستم رد شده بود و داشتم ویرایش می کردم 9 تیر رو هم برام نمایش میداد(تاریخ 28 خرداد ویرایش کردم ).
    When you want something you have never had, you must do something you have never done

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial ENG

آره حق با شما هست کاملا. سیستم همانطوری هست که فرمودید.

نقل قول نوشته اصلی توسط nilooapply نمایش پست ها
    ظاهرا بچه هایی که برای اولین بار دارن درخواست ارسال می کنن، فقط تاریخ 30 تیر براشون نشون داده میشه (دوست من 1 ساعت پیش ثبت نام کرد)، ولی من که درخواستم رد شده بود و داشتم ویرایش می کردم 9 تیر رو هم برام نمایش میداد(تاریخ 28 خرداد ویرایش کردم ).