صفحه 18 از 26 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

سلام دوستان و ممنون بابت راهنماییها
    من اسکالرشیپ 2000 دلار در ماه گرفتم. سه تا سوال دارم اگه دوستان کمک کنند ممنون میشم
    1) آیا از این 2000 دلار مالیات کسر میشه یا کامل میاد تو جیب آدم؟
    2) آیا بیمه هم میکنند ؟ یا باید پول بدیم بابت بیمه؟
    3) من مجردم. آیا 2000 دلار واسه زندگی تو ملبورن کافیه؟

جوابتون خیلی به من کمک خواهد کرد

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_bag نمایش پست ها
    سلام دوستان و ممنون بابت راهنماییها
    من اسکالرشیپ 2000 دلار در ماه گرفتم. سه تا سوال دارم اگه دوستان کمک کنند ممنون میشم
    1) آیا از این 2000 دلار مالیات کسر میشه یا کامل میاد تو جیب آدم؟
    2) آیا بیمه هم میکنند ؟ یا باید پول بدیم بابت بیمه؟
    3) من مجردم. آیا 2000 دلار واسه زندگی تو ملبورن کافیه؟

جوابتون خیلی به من کمک خواهد کرد
    با سلام،
    تو نامه بورستون یا شاید هم coe ذکر میشه که tax-free هست یا نه ولی قاعدتا این مبلغ 2000 دلار tax-free هست. بیمه هم باز توی نامه بورس ذکر میشه وضعیتش. احتمال 99 درصد بیمه هم میشید. البته بیمه یه جوریه که شامل بعضی موارد مثل دندون پزشکی و مسائل قلبی نمیشه. به نظر من 2000 دلار کافیه برای یه زندگی مجردی. یعنی به بیان دیگه برای شروع خیلی خوبه.اینجا سر این موضوع مبلغ بورس بحث زیاد شده و دوستان معمولا نظرات مختلفی دارند. ملبورن فکر کنم نسبت به سایر شهرهای استرالیا یه مقدار ارزون ترم باشه. ولی توجه داشته باشید که 2000 دلار در ماه به طور کلی under-paid هست ولی چیزیه که برای همه دانشجوهای مقطع دکتری همینه . موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    با سلام،
    تو نامه بورستون یا شاید هم coe ذکر میشه که tax-free هست یا نه ولی قاعدتا این مبلغ 2000 دلار tax-free هست. بیمه هم باز توی نامه بورس ذکر میشه وضعیتش. احتمال 99 درصد بیمه هم میشید. البته بیمه یه جوریه که شامل بعضی موارد مثل دندون پزشکی و مسائل قلبی نمیشه. به نظر من 2000 دلار کافیه برای یه زندگی مجردی. یعنی به بیان دیگه برای شروع خیلی خوبه.اینجا سر این موضوع مبلغ بورس بحث زیاد شده و دوستان معمولا نظرات مختلفی دارند. ملبورن فکر کنم نسبت به سایر شهرهای استرالیا یه مقدار ارزون ترم باشه. ولی توجه داشته باشید که 2000 دلار در ماه به طور کلی under-paid هست ولی چیزیه که برای همه دانشجوهای مقطع دکتری همینه . موفق باشید
    خیلی ممنون از راهنمایی
    امروز نامه اومد. نوشته از مالیات معافه و بیمه میکنند.
    ولی توش نوشته فقط 20 روز میتونی بری مرخصی. تا اونجا که فهمیدم این 20 روز با حقوقه.
    بچه هایی که تجربه دارن. تو دوره دکتری چند روز میشه تو طول سال برگشت ایران؟ اصلا تعطیلات بین ترم دارن ؟ تو این زمینه راهنمایی کنید ممنون میشم.

خیلی ممنون از راهنمایی
    ولی توش نوشته فقط 20 روز میتونی بری مرخصی. تا اونجا که فهمیدم این 20 روز با حقوقه.
    بچه هایی که تجربه دارن. تو دوره دکتری چند روز میشه تو طول سال برگشت ایران؟ اصلا تعطیلات بین ترم دارن ؟ تو این زمینه راهنمایی کنید ممنون میشم.
    سلام
    میزان مرخصی هم تابع نوع بورس و شرایط اون هست. معمولا 4 هفته در سال با حقوق. ولی این موضوع کاملا بستگی به نظر استاد داره. استاد اگر موافقت کنه میشه بیشتر از 4 هفته در سال هم مرخصی گرفت.
    با تشکر

Junior Member

خیلی ممنون از راهنمایی
    جمع مرخصی های بدون حقوق تا یک سال هم می تونه باشه. اگر استادتون اوکی باشه. این جوری بورس ها و زمان سابمیت تزتون هم عقب می افته اما ویزا مدتش خود به خود اکستند نمیشه.

Junior Member

سلام

ممنون میشم به این سوال من جواب بدین:

آیا با PR استرالیا 5 ساله کد 189 میشه رفت سفارت آمریکا و تقاضای ویزا کرد؟
    در مورد ویزای شنگن چطور؟

پیشاپیش ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط HMDIMM نمایش پست ها
    سلام

ممنون میشم به این سوال من جواب بدین:

آیا با PR استرالیا 5 ساله کد 189 میشه رفت سفارت آمریکا و تقاضای ویزا کرد؟
    در مورد ویزای شنگن چطور؟

پیشاپیش ممنون
    تقاضای ویرا همه میتونن بدن. ارتباطی به پی آر داشتن شما نداره. .....ولی احتمال گرفنن ویزا نسبت به ساکنین ایران بیشتره.

Junior Member

آیا زمان دسامبر و ژانویه زمان خوبی‌ برای سفر به استرالیاست؟ خیلی‌ گرم نیست؟ من تصمیم دارم به سیدنی و ملبورن سفر کنم

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshidz نمایش پست ها
    آیا زمان دسامبر و ژانویه زمان خوبی‌ برای سفر به استرالیاست؟ خیلی‌ گرم نیست؟ من تصمیم دارم به سیدنی و ملبورن سفر کنم
    سلام
    دسامبر موقع خوبیه ولی ژانویه اوایل شروع گرماست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    وقتی دوستان انقدر از شرایط سخت مالی و رفاهی در استرالیا ناله می کنند , پس چرا مهاجرت کردند؟!اگر زندگی در ایران انقدر براشون راحت تر بوده , دلیل مهاجرتشون چی بوده
    سلام. یه عده که موقت اومدن و بعدش برمیگردن خونشون که به لحاظ کمیت در اقلیت هستن البته. اونهایی هم که یا از اول به قصد مهاجرت اومدن یا بعدش تصمیم به موندن در استرالیا میگیرن خوب حتما خودشون به این نتیجه رسیدن که اینجا موندن به نفعشونه. یعنی اصولا استرالیا یه جوریه که هر کی میاد نمیتونه راحت ازش دل بکنه حالا با همه مشکلاتی که هست. فقط هم ایرانی ها نیستن که اینطورین بیشتر ملیت ها وقتی میان دیگه قصد برگشتن ندارن. به هر حال استرالیا کشوریه که یه سر و گردن از خیلی کشورهای دیگه بالاتره و اصلا قابل قیاس با ایران نیست. ایران از اون جهت برای ما مهمه که ایرانی هستیم و گرنه مثل خیلی مردمان دیگه دنیا اصلا نمی دونستیم ایران کجای جهان هست. من که این حرفا رو دارم میزنم خودم از اون اقلیتی هستم که میخوام برگردم!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)