صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 97

موضوع: مسائل مرتبط با تعویض و یا تغییر دانشگاه در استرالیا

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با تعویض و یا تغییر دانشگاه در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    ... دانشچویانی که بورس هستند فقط می تونند در زمان تحصیل برای ویزای اقامت اقدام کنند، دانشجوی self-fund نمی تونند.
    این مسأله رو بر چه اساسی فرمودین؟

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    بله شما نمی تونید با مدرک مدیریت اقامت بگیرید. ویزای اقامتی skill-workers فقط به یک سری رشته خاص تعلق می گیره که هر ساله هم این رشته ها عوض می شوند و شما نمی تونید مطمئن بشید که بعد از 4 سال درستون هنوز رشته تون در لیست هست یا نه. رشته های میریتی خیلی تغییرات شدیدی دارند اون هم فقط تعداد محدودیشون در لیست بودند که الان حذف شدند مثل ( مدیریت فروش). ممکنه دوباره به لیست بیایند. همه مهندسی ها هم در لیست نیستند می تونید به سابت وازرت مهاجرت مراحعه کنید ببینید مدرکتون در لیست هست یا نه. شما محبور نیستند صبر کنید که درستون تموم بشه . من با ویزای دانشجویی 2.5 سال پیش امدم استرالیا الان هم اقامت گرفتم قبل از تموم شدن درسم چون امتیاز کافی داشتم. دانشچویانی که بورس هستند فقط می تونند در زمان تحصیل برای ویزای اقامت اقدام کنند، دانشجوی self-fund نمی تونند.

شما اگر با مهندسی اقدام کنید دیگه 5 امتیاز درس خوندن در استرالیا را نمی گیرید چون درستون به رشته ایی که اقامت با اون اپلای کردید هیج ربطی نداره و مدیریتی هست.

مورد دیگه اینکه شما بعد از پایان تحصبلتون می تونید در ایالت victoria ویزای کاری بگیرید به مدت دوران تحصیلتون . در باقی ایالتها باید حتما مدارک تحصیلی تون و سابقه کاریتون قبل از پایان مدت تحصیلیتون توسط سازمان مرتبط به رشته تون که برای شما australia engineering می شه بررسی و تایید بشه. در این صورت می تونید برای ویزای graduation به میزان مدت تحصیلتون اپلای کنید. خلاصه اگر مدرک تحصیلی شما در لیست نباشه ابدا نمی تونید اقامت بگیرید خودتون. اما اگر کار پیدا کنید و محل کار شما sponser شما بشه دیگه رشته مهم نیست و 6 ماهه اقامت می گیرید. من این حالت رو برای ایرانی ها تا حالا ندیدم و نشنیدم که محل کارشون ضامنشون بشه.

الان بچه هایی که مدیریتی هستند و اقامت ندارند، درسشون رو دارند تموم میکنند ، همشون به فکر پیدا کردن کار در کشورهای دیگه هستند . چون خود استرالیا به سختی کار به افرادی می ده که ویزای اقامتی ندارند ( در حال حاضر، کاری به اینده ندارم)
    سلام مجدد.
    من این مساله رو با استادم که اتفاقا ایرانیه مطرح کردم. جوابی که بهم دادن این بود که تو استرالیا در پی اچ دی اصلاً رشته مشخص نمیشه! و مثلاً منی که مهندسی صنایع خوندم کارشناسی ارشد اگر بخوام از امتیاز دکترام استفاده کنم (دکترایی که تو بیزنس اسکول می خونم) باید نشون بدم که این مدرک به من تویه مهندس صنایع بودن کمک می کنه و در همون راستا آموزش دیدم و پژوهش انجام دادم. در واقع لیست SOL لیست رشته نیست و لیست occupation هست.

در مورد بورس هم گفت که به مبلغش 10000 $ اضافه میشه چون permanent resident ها نیازی به پرداخت شهریه ندارن stipend بیشتری می گیرن. این مطلب و تو information sheet مربوط به این پوزیشن گفته بودن قبلاً.

با این تفاسیر من بی درنگ اقدام می کنم برای ویزای دایم تا هم ازین بورس استفاده کنم و هم با تغییرات و سخت تر شدن قوانین مواجه نشم. و اینکه ریسک نپذیرفتن مدرک پی اچ دی هم به جون نخرم (به هر حال استاد من به گفته ی خودش وکیل مهاجرت نیست و ممکنه اشتباه کرده باشه در مورد این موضوع)

سپاس بیکران
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

اره مهندسی مکانیک هم جزو این SOL نبود!! یعنی اینطوری فقط همون Occupation ها میتونند درخواست اقامت بدن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام مجدد.
    من این مساله رو با استادم که اتفاقا ایرانیه مطرح کردم. جوابی که بهم دادن این بود که تو استرالیا در پی اچ دی اصلاً رشته مشخص نمیشه! و مثلاً منی که مهندسی صنایع خوندم کارشناسی ارشد اگر بخوام از امتیاز دکترام استفاده کنم (دکترایی که تو بیزنس اسکول می خونم) باید نشون بدم که این مدرک به من تویه مهندس صنایع بودن کمک می کنه و در همون راستا آموزش دیدم و پژوهش انجام دادم. در واقع لیست SOL لیست رشته نیست و لیست occupation هست.

در مورد بورس هم گفت که به مبلغش 10000 $ اضافه میشه چون permanent resident ها نیازی به پرداخت شهریه ندارن stipend بیشتری می گیرن. این مطلب و تو information sheet مربوط به این پوزیشن گفته بودن قبلاً.

با این تفاسیر من بی درنگ اقدام می کنم برای ویزای دایم تا هم ازین بورس استفاده کنم و هم با تغییرات و سخت تر شدن قوانین مواجه نشم. و اینکه ریسک نپذیرفتن مدرک پی اچ دی هم به جون نخرم (به هر حال استاد من به گفته ی خودش وکیل مهاجرت نیست و ممکنه اشتباه کرده باشه در مورد این موضوع)

سپاس بیکران

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    بر اساس اینکه وقتی اپلای کردم برای اقامت و افیسر امد رو پرونده. در اولین ایمیل گفت طبق قانون فقط دانشجوبانی که بورس دانشگاه یا دولت هستند می تونند اپلای کنند. این مطلب در هیچ حای سایت دیاک نیست و وقتی اپلای کردم یک ایمیل با یک PDF فایل فرستاد افیسر که حاوی چندین تبصره بود و یکیش همین بود. من هم گفتم بورس هستم و مدارک بورسم رو فرستادم وگرنه همونجا گفت تو نمی تونی اپلای کنی چون ویزات دانشجویی هست و هنوز دانشجو هست و درست تموم نشده. کلا این کارشون درست نیست که وقتی پول می دی، تازه این ایمیل رو برای ادم می فرستند. اما به هر حال برای من مشکلی پیش نیومد چون بورس داشتم. همون موقغ هم امدم در page که مربوط به درخواست اقامت در زمان دانشچویی هست این موضوع رو گفتم که بچه های self-fund یک موقع پول ندهند بعد بفهمند.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

سلام
    فکر کردم این موضوع رو اینجا مطرج کنم شابد در تصمیم برخی دوستان برای تعویض دانشگاه به علت نوع بورس دریافتی تاثیر داشته باشه. برای کنفرانس دارم می رم امریکا وقتی برای ویزا اقدام کردم و رفتم سفارت امریکا مصاحبه، دیدم خانمه بالای ورقه ام نوشت که اسپانسرم دولت استرالیا هست ، وقتی دانشجوی اینترنشنال بودم APA int +IPRS داشتم و الان هم APA دارم که همشون بورسهای دولتی هستند. ویزای من 5 روزه امد.

دوستان من که اقامت داشتند و بورسهای دانشگاه رو داشتند وقتی می خواستند برن امریکا کنفرانس، ویزای امریکاشون بین 2 تا 8 ماه طول کشید تا بیاد و خیلی هاشون کنفرانسها رو از دست دادن. یک دوست دیگرم هم که ویزای IPRS الان داره و همزمان با من داره می ره کانادا ویزای کاناداش 10 روزه امد. در حالیکه دوست دیگرم سال پیش با داشتن بورس دانشگاه ویزای کاناداش 2 ماه طول کشید و دقیقا روز کنفرانس با بدبختی رسید.

نمی دونم این موضوع چقدر تاثیر داره اما با توجه به چیزهایی که دیدم کلا داشتن IPRS از بورسهای دیگه تاثیر مثبت بیشتری داره با اینکه کمتر پول می دهند. این رو کلی گفتم مطمئن نیستم اما تنها تفاوت من و این دوستم که الان داره می ره کانادا با باقی افرادی که می دونم ویزاهاشو ن طول کشید در نوع بورس دریافتی است.( رشته ها یکیه)

سلام به همه دوستان و همراهان عزیز،
    مشکلی دارم که تقاضا میکنم دوستانی که تجربشو دارن یا نظری دارن به من کمک کنند:
    من پذیرش با بورس از یه دانشگاه غیر G8 دارم ، ویزای 574 هم دستمه و تا یک ماه دیگه رهسپار استرالیا هستم تا دکترا رو در ترم اول 2015 شروع کنم. شرایطی پیش اومده که من در یه دانشگاه دیگه (G8) از ساپورت یه استاد برخوردار شدم و ازم خواسته که برای ادمیژن و اسکالرشیپ در ترم دوم 2015 در اون دانشگاه با توجه به حمایت اون استاد و شانس بالایی که برای بورس دارم اپلای کنم. راستش من از اول هم قصد اپلای برای این دانشگاه رو داشتم ولی از اونجا که راند بورس این دانشگاه وقتی من از استاد ok گرفتم بسته شده بود و تا ماهها باز نمیشد و از طرف دیگه مدارک بورسم در دانشگاه اول در دست بررسی بود دیگه نشد که برای این دانشگاه G8 اپلای کنم. اما الان میخوام فرصت رو مغتنم بشمرم و اینکارو بکنم اما سوالاتی که اینجا پیش میاد اینه که:

آیا من از لحاظ ویزام که بنام دانشگاه اول هست به مشکل برنمیخورم؟
    آیا دانشگاه دوم میتونه بفهمه که من پذیرش و بورس از دانشگاه اول دارم؟ اساسا من باید اینو پنهون کنم یا فاکتور منفی محسوب نمیشه؟
    برای پر کردن فرم بورس نوشته که آیا شما در یه دانشگاه استرالیایی enrol هستین یا تا حالا بودین؟ و آیا تا حالا از بورسی در استرالیا برای دکترا استفاده کردین؟ من باید جواب اینو چی بدم؟
    راستش من از اونجا که بورس رو بردم اما هنوز ازش بهره مند نشدم و اینکه هنوز به صورت فیزیکی enrol نکردم یه کم گیج شدم که به این دست سوالات چه جوابهایی باید بدم؟

پیشاپیش از ابراز نظرات شما سپاسگذارم

Junior Member

سلام دوستان
    من در حال تحصیل در یکی از دانشگاه های خوب کانادا هستم (ترم اول) که هیچ فاند یا بورسیه ای ندارم و با گرفتن کارآف کمپس و گاها RA یا TA در مقطع دکتری در حال تحصیل هستم. امروز بعد از مدت ها از یکی از دانشگاه های استرالیا (فلیندرز) خبردار شدم که به من فول اسکالرشیپ به همراه هزینه زندگی داده اند. حالا واقعا نمی دونم چی کار کنم، کانادا رو ول کنم (بعد کلی هزینه ای کرده ام وزندگی کمی رو به روال افتاده) ؟ استرالیا بهتره یا نه؟ با این تفاسیر که من در کانادا از جیب هم گاهی خرج میکنم ولی در استرالیا نیازی نیست. ممنون می شوم نظرتون رو بدونم و من را راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

سلام
    دوستان eCoE ازد انشگاهی صادر شده است و کارهای سفارت آغاز....آیا میشه آفر یک دانشگاه دیگه را دیفر کرد...یعنی میتونن چک کنن بفهمن که CoE برای من صادر شده است؟
    I spring over the spring with the spring in the spring

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

بورس قابل دیفر کردن نیستش
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام
    دوستان eCoE ازد انشگاهی صادر شده است و کارهای سفارت آغاز....آیا میشه آفر یک دانشگاه دیگه را دیفر کرد...یعنی میتونن چک کنن بفهمن که CoE برای من صادر شده است؟

Junior Member

سلام دوستان،

بنده قبلا از دانشگاه کرتین بورس گرفته بودم و برای ویزا اقدام کرده ام. الان دو روز پیش بورس دانشگاه ANU رو گرفتم و میخوام پروسه ویزا رو از کرتین به ANU عوض بکنم. آیا کسی این کار رو انجام داده تا حالا؟
    لطفا بنده رو در این مورد راهنمایی بفرمایید. تنها چیزی که بنده میدونم اینه که باید به دانشگاه اول ایمیل بدم و بگم منصرف شدم و به دومی اکی بدم و ازشون eCoE جدید بگیرم. اما از پروسه ویزا چیزی نمیدونم.
    از طرفی هم دانشگاهها دارند میرند تعطیلات و دوستان یه سری گفتند که تا اومدن ویزا فرصت دارم پروسه ویزا رو از دانشگاهی به دانشگاه دیگه تغییر بدم و بعد از اون سخت میشه کار واسه همین الان زمان برام خیلی مهم هست.
    لطفا اگر کسی چیزی میدونه و یا دوستی و یا خودش همچین کاری انجام داده به بنده جواب بده و بنده رو راهنمایی بکنه.

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)