صفحه 48 از 82 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط hatef_8 نمایش پست ها
    من مهندسی الکترونیک رو از دانشگاه عملی کاربردی پارس الکتریک گرفتم با معدل 17 ، آیلتس 6.5 دارم
    میخواستم بدونم که میتونم از دانشگاه های اروپایی مثل نروژ یا سوئد یا فنلاند برای مقطع ارشد فاند بگیرم؟ یا فول فاند بگیرم؟

سلام مهربان

از اروپا مخصوصا از اون کشورها من ندیدم فاند بگیرن ولی از کانادا یا آمریکا اگر GRE خوبی بتونید بیارید و یک مقاله حداقل سابمیت شده داشته باشید و استاد پیدا بکنید که شما رو ساپورت کنه امکانش هست اینکه چقدر احتمالش هست بستگی به خودتون و تلاشتون داره. قبلا یعنی دو سه سال پیش کسانی رو هم دیدم که از ایتالیا برای مستر البته اسمش فاند نمی شد یه جور کمک هزینه می گرفتن از یه طریقی که یادم نمی یاد. بیشتر فاند رو در آمریکا و کانادا دانشجویان دکترا می گیرن و برای ارشد ها کم هست البته غیر ممکن نیست.
    همیشه اهداف کوتاه مدتتون رو واقع بینانه در نظر بگیرید برعکس اهداف بلند مدت. شما مسلما نمی تونید تا فردا یک کتاب بنویسید ولی تا یک سال آینده می تونید. اگر کسی تونسته از ارشد فاند بگیره خب بسیار عالی شما هم می تونید اگر نتونسته کسی با شرایط شما فاند بگیره پس شما باید فاند بگیرید باید باید باید. این حق شماست و آماده شده هست براتون پس جذبش کنید بخواهید تا به شما داده شود. در کل ببینید می خواهید چقدر برای رسیدن به این خواستتون وقت بذارید ؟ اگر همین فردا ایمیل بزنید به استادها مسلما نمی تونید فاند بگیرید! خواستم فقط جرقه ای در ذهنتون ایجاد بشه تصمیم نهایی با شماست و خواستن و رسیدن بهش هم با شماست. این هم در نظر بگیرید یک سال برای این هدفتون جز اهداف کوتاه مدت هست. سعی کنید بهترین تصمیم رو بگیرید.
    Be so good, they can not ignore you
    ایشالا پذیرش رو بگیرید و شام دعوتم کنید آقا داداش
    از آسمان طلا می بارد

Junior Member

سلام
    یعنی این سوال من هستش
    داشتن معدل 15 برای مهندسی پلیمر
    آیلس فعلا 7 و سعی در ارتقا اون تا 7.5 و حتی 8
    و دو PAPER
    برای گرفتن فول فاند آیا میشه تلاش کرد؟البته برای مستر کانادا
    ممنون

[QUOTE=mahsamzr;1483442]سلام
    یعنی این سوال من هستش
    و دو PAPER

why not?
    If your GPA is good and your papers are related to your Master field, why not?
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

Junior Member

[QUOTE=nafas;1483974]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsamzr نمایش پست ها
    سلام
    یعنی این سوال من هستش
    و دو PAPER

why not?
    If your GPA is good and your papers are related to your Master field, why not?
    خیلی از دوستان می گن فاند نیست برای مستر و این چیزا
    راستش من نتایج پذیرش رو دیده بودم کسی برای بریتیش کلمبیا با معدل حدود 14 فاند 20000 تایی گرفت
    سعی کردم در خصوص فیلد کاریم مقالات خوبی ارائه بدم و با افراد خوبی کار کردم
    اما صحبت بعضی از دوستان سایت آدم رو از همه چی ساقط می کنه!!!

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

[QUOTE=mahsamzr;1483984]
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas نمایش پست ها

خیلی از دوستان می گن فاند نیست برای مستر و این چیزا
    راستش من نتایج پذیرش رو دیده بودم کسی برای بریتیش کلمبیا با معدل حدود 14 فاند 20000 تایی گرفت
    سعی کردم در خصوص فیلد کاریم مقالات خوبی ارائه بدم و با افراد خوبی کار کردم
    اما صحبت بعضی از دوستان سایت آدم رو از همه چی ساقط می کنه!!!
    سلام دوست عزیز،
    در مورد میزان فاند، بله بنده هم از هم کلاسی ها افراد زیادی سراغ دارم که فاند گرفتند برای مستر،
    ولی کجا و با چه رزومه ای باید سوال شما باشه.
    تو اپلای هیچ قانون rigid ای نیست که بگین فاند احتمال صفر و فاند احتمال صد. در پست های قبلی هم اشاره کردم که زیر 5 درصد برای آمریکا هست.
    دوستایی که فاند گرفتند برای مستر اکثرا کانادا بوده.
    اروپا که مطمئنما احتمالش از امریکا هم کمتره برای ارشد.
    اگر رزومه ی خوبی دارین برای کانادا شانس بهتری دارین (طبق تجربه ی دوستان زیادی که با فاند رفتن کانادا).
    برای امریکا هم شانس سال دوم خیلی زیاده.
    در مورد بخش پذیرش هم بعضی از رزومه ها کاملا شک برانگیزه، درست مثل افرادی که GRE بالای 330 رو مثل آب خوردن میدونن! پس بهتره یه نگاه چند صفحه ای بندازین و بعد تنها با یک مثال که احتمال راست بودن شرایط و حتی تعداد وقوع این شرایط پایین هست، دچار ضرر مالی و روحی نشین.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

پیش فرض امکان گرفتن کمک هزینه با معدل پایین ولی رزومه ی خوب؟

سلام به همه
    دوستان این شرایط من هستش، انقدر حرف های ضد و نقیض شنیدم که دیگه واقعا گیج شدم! لطفا راهنماییم کنید.

**من لیسانس نرم افزار از پیام نور دارم با معدل حدودا 13.5
    **دو تا مقاله isi دارم
    **یه ثبت اختراع تو ایران (دارم رو دومی هم کار می کنم)
    **آیلتس هنوز ندادم، ولی 6.5-7 می گیرم
    **gre هم می خوام بدم و احتمالا نمره ی خوبی می گیرم
    **6 سال سابقه تدریس غیر آکادمیک (تو آموزشگاه) دارم
    **3 تا توصیه نامه دارم

در واقع تنها نقطه ضعفم معدلمه. من می خوام برای ارشد و دکترا ایران نباشم، هدف اصلیم آمریکاست. ولی با این معدل بعید می دونم واسه ارشد آمریکا بهم پذیرش بده. در نتیجه واسه ارشد هر جایی که لازم باشه میرم تا معدل کارشناسیمو جبران کنم و واسه دکترا جای درست و حسابی باشم.

الان سوال من اینه که با این شرایط کجا می تونم پذیرش بگیرم؟ این رو هم در نظر داشته باشید که من 8000$ پول دارم که تمام هزینه ها رو بایید باهاش تامین کنم. پس داشتن کمک هزینه ضروریه.
    و سوال دیگه این که من دارم یه کتاب می نویسم در مورد موسیقی دیجیتال و صدابرداری. به نظر شما این رو رزومم تاثیر بیشتری داره یا بهتره فعلا بی خیالش بشم و نمره آیلتس و gre رو ببرم بالاتر؟

پیشاپیش از همه ممنونم

Senior Member mokhteh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : امکان گرفتن کمک هزینه با معدل پایین ولی رزومه ی خوب؟

نقل قول نوشته اصلی توسط akkoban نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوستان این شرایط من هستش، انقدر حرف های ضد و نقیض شنیدم که دیگه واقعا گیج شدم! لطفا راهنماییم کنید.

**من لیسانس نرم افزار از پیام نور دارم با معدل حدودا 13.5
    **دو تا مقاله isi دارم
    **یه ثبت اختراع تو ایران (دارم رو دومی هم کار می کنم)
    **آیلتس هنوز ندادم، ولی 6.5-7 می گیرم
    **gre هم می خوام بدم و احتمالا نمره ی خوبی می گیرم
    **6 سال سابقه تدریس غیر آکادمیک (تو آموزشگاه) دارم
    **3 تا توصیه نامه دارم

در واقع تنها نقطه ضعفم معدلمه. من می خوام برای ارشد و دکترا ایران نباشم، هدف اصلیم آمریکاست. ولی با این معدل بعید می دونم واسه ارشد آمریکا بهم پذیرش بده. در نتیجه واسه ارشد هر جایی که لازم باشه میرم تا معدل کارشناسیمو جبران کنم و واسه دکترا جای درست و حسابی باشم.

الان سوال من اینه که با این شرایط کجا می تونم پذیرش بگیرم؟ این رو هم در نظر داشته باشید که من 8000$ پول دارم که تمام هزینه ها رو بایید باهاش تامین کنم. پس داشتن کمک هزینه ضروریه.
    و سوال دیگه این که من دارم یه کتاب می نویسم در مورد موسیقی دیجیتال و صدابرداری. به نظر شما این رو رزومم تاثیر بیشتری داره یا بهتره فعلا بی خیالش بشم و نمره آیلتس و gre رو ببرم بالاتر؟

پیشاپیش از همه ممنونم
    ببین دوست من رزومه خوب از دیدگاه ما با رزومه خوب از دیدگاه دانشگاهی که می خواهیم ازش پذیرش بگیریم ممکنه دو معنی متفاوت بده...به همین خاطر دانشگاههای میان و تو سایتشون مدارک مورد نیاز و مهم از نظر خودشون رو ذکر می کنن تا اپلیکنت ها بر اون اساس برنامه ریزی کنند....بدین خاطر اگر بخواهیم رزومه امروز شما رو طبق اطلاعاتی که دادید ارزیابی کنیم به نظر این حقیر و با توجه به موارد مهم برای دانشگاه ها شما در حال حاضر تنها نقطه ضعفتون معدلتون نیست بلکه تنها نقطه قوتتون مقالاتتون هست....سابقه تدریس و اختراع خیلی خوبه ولی اون چیزی نیست که دانشگاهها در درجه اول دنبالش باشن...حتی وضعیت مقاله هم تقریبا همینطوره یعنی بطور واضح معمولا بیان نمیشه ولی خوب به عنوان سابقه پژوهشی اونم اکثرا برای اپلیکنت های دوره دکترا تاثیر داره...بهمین خاطر نظر شخصی من برای شما اختصاص زمان مکفی برای کسب نمره تافل یا آیلتس بالا و همینطور نمره GRE بسیار بالا برای شما می باشد اگر به فکر ادامه تحصیل در آمریکا هستید... در صورت کسب نمرات رضایتبخش مــمــکــن است برای دوره ارشد موفق به اخذ پذیرش شوید اما فاند بسیار بعیده با توجه به رقابت موجود....اما احتمال موفقیت بیشتری خواهید داشت اگر برای برخی کشورهای اروپایی و حتی آسیای شرقی که معمولا پذیرش آسانتر به شما می دهند و هزینه زندگی پایین تری هم به نسبت دارند برای دوره ارشد اقدام و سپس با ارتقا رزومه تحصیلی خود برای ادامه تحصیل به دانشگاههای بهتری فکر کنید......کتاب موسیقی دیجیتال هم بذار کنار فعلا بچسب به نمرات زبان که از نون شب برای شما واجب تره.....
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ببین دوست من رزومه خوب از دیدگاه ما با رزومه خوب از دیدگاه دانشگاهی که می خواهیم ازش پذیرش بگیریم ممکنه دو معنی متفاوت بده...به همین خاطر دانشگاههای میان و تو سایتشون مدارک مورد نیاز و مهم از نظر خودشون رو ذکر می کنن تا اپلیکنت ها بر اون اساس برنامه ریزی کنند....بدین خاطر اگر بخواهیم رزومه امروز شما رو طبق اطلاعاتی که دادید ارزیابی کنیم به نظر این حقیر و با توجه به موارد مهم برای دانشگاه ها شما در حال حاضر تنها نقطه ضعفتون معدلتون نیست بلکه تنها نقطه قوتتون مقالاتتون هست....سابقه تدریس و اختراع خیلی خوبه ولی اون چیزی نیست که دانشگاهها در درجه اول دنبالش باشن...حتی وضعیت مقاله هم تقریبا همینطوره یعنی بطور واضح معمولا بیان نمیشه ولی خوب به عنوان سابقه پژوهشی اونم اکثرا برای اپلیکنت های دوره دکترا تاثیر داره...بهمین خاطر نظر شخصی من برای شما اختصاص زمان مکفی برای کسب نمره تافل یا آیلتس بالا و همینطور نمره GRE بسیار بالا برای شما می باشد اگر به فکر ادامه تحصیل در آمریکا هستید... در صورت کسب نمرات رضایتبخش مــمــکــن است برای دوره ارشد موفق به اخذ پذیرش شوید اما فاند بسیار بعیده با توجه به رقابت موجود....اما احتمال موفقیت بیشتری خواهید داشت اگر برای برخی کشورهای اروپایی و حتی آسیای شرقی که معمولا پذیرش آسانتر به شما می دهند و هزینه زندگی پایین تری هم به نسبت دارند برای دوره ارشد اقدام و سپس با ارتقا رزومه تحصیلی خود برای ادامه تحصیل به دانشگاههای بهتری فکر کنید......کتاب موسیقی دیجیتال هم بذار کنار فعلا بچسب به نمرات زبان که از نون شب برای شما واجب تره.....
    ممنونم از راهنماییتون، اما در نظر داشته باشید که من 8000$ پول دارم. با این تفاسیر به نظر شما به فکر ادامه تحصیل باشم یا فعلا ویزای کاری بگیرم، پول جمع کنم و بعد درسو ادامه بدم؟
    در مورد آمریکا هم منظورم دانشگاه آمریکایی نبود، کلا گفتم. چون تو رشته ی من (کامپیوتر) حرف اول رو امریکا میزنه و قطعا موقعیت های شغلی بیشتری هستش.

بزارید یه جور دیگه بپرسم، الان با این رزومه و این مقدار پول امیدوار به ادامه تحصیل تو دانشگاه با چه رتبه ای باشم؟ 500، 1000؟ 2000؟ بیشتر؟
    ویرایش توسط PILAPILA : December 11th, 2016 در ساعت 12:36 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط akkoban نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون، اما در نظر داشته باشید که من 8000$ پول دارم. با این تفاسیر به نظر شما به فکر ادامه تحصیل باشم یا فعلا ویزای کاری بگیرم، پول جمع کنم و بعد درسو ادامه بدم؟
    در مورد آمریکا هم منظورم دانشگاه آمریکایی نبود، کلا گفتم. چون تو رشته ی من (کامپیوتر) حرف اول رو امریکا میزنه و قطعا موقعیت های شغلی بیشتری هستش.

بزارید یه جور دیگه بپرسم، الان با این رزومه و این مقدار پول امیدوار به ادامه تحصیل تو دانشگاه با چه رتبه ای باشم؟ 500، 1000؟ 2000؟ بیشتر؟
    دوست عزیز تا جایی که من می دونم گرفتن ویزای کار اونم با مدرک لیسانس کار بسیااااااار سختی هست! باید کارفرما پیدا کنین و بعدش یه مدت زیادی وقت میخواد پروسش... همون ادامه تحصیل توی اروپا و آسیا برای ارشد شدنی تر به نظر میاد
    امیدوارم موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shanyj نمایش پست ها
    دوست عزیز تا جایی که من می دونم گرفتن ویزای کار اونم با مدرک لیسانس کار بسیااااااار سختی هست! باید کارفرما پیدا کنین و بعدش یه مدت زیادی وقت میخواد پروسش... همون ادامه تحصیل توی اروپا و آسیا برای ارشد شدنی تر به نظر میاد
    امیدوارم موفق باشید
    من مدارک C# و SQL بین المللی از NIIT دارم که که امتیاز خوبی برای ویزای کاری به حساب میاد. به اضافه 6 سال سابقه نیمه وقت.
    پس یعنی به نظر شما با این شرایط می تونم تو اروپا یا آسیا ادامه تحصیل بدم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)