صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 75

موضوع: ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

Banned

پیش فرض پاسخ : ماندن در خارج از کشور بعد از اتمام دورۀ فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط FDR نمایش پست ها
    اِه آقا مطمئنی؟ یعنی بعد تموم شدن درس فرصت یکساله‌ای که تو ایران داریم رو نداریم اون‌جا؟ و برای وثیقه درجا باید برگردیم ایران؟؟؟
    من که نگفتم درست که تموم شد باید سریع بلیط بگیری برگردی. گفتم بعد تحصیل یه سال فرصت داری خودتو معرفی کنی به نظام وظیفه. این یه سال رو هم فرقی نداره ایران باشی یا خارج. فقط نکته ای که هست اینه که اگه مثلا بعد شش ماه برگشتی ، دیگه نمیتونی بری خارج و بگی مثلا میرم 5 ماه دیگه برمیگردم خودمو معرفی میکنم. چون هر بار که میاید و میخواید برید باید وزارت علوم نامه خروج بهتون بده و وقتی نامه فارغ التحصیلی رو آپلود کنید، وزارت علوم دیگه نامه خروج نمیده!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amir12lan نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز بابت جوایت،

شما یه منبع رسمی، چیزی دارید واسه حرفاتون؟ خیلی مسخرس، من کانادام و نمیتونم سایت police.ir رو باز کنم از اینجا! اگه بتونید یه منبع رسمی بدید واسه حرفتون، خیلی عالی میشه. مرسی.
    خواهش میکنم.
    ببینید منبع که همین سایت پلیس و بقیه سایتا اگه بگردید پیدا میکنید.راستش الان حوصله ندارم بشینم بگردم براتون بزارم. ولی من خودم شخصا ازشون پرسیدم، دوستم هم میگفت یه بار که تو وزارت علوم بوده کلی پرونده جلو دسته یه مسئولا بوده.پرسیده اینا چین؟ گفته اینا پرونده اوناییه که نامه اشتغال به تحصیل آپلود نکردند و داریم میفرستیم نظام وظیفه تا وثیقشون ضبط بشه.
    این که نظام وظیفه تا پایان مهلت معافیت تحصیلی صبر نمیکنه که واضحه و هیچی ، شما اگه 7، 8 ماه (دکترا باشید هر یه سال) گواهی اشتغال به تحصیل آپلود نکنید وثیقتون رو هواست و شاید ضبط بشه.
    در ضمن پایین نامه ای هم که نظام وظیفه به وزارت علوم میده نوشته "خواهشمند است پیوستگی تحصیل نامبرده را مرتبا به اطلاع این سازمان برسانید و در صورت انصراف/اخراج یا فارغ التحصیل شدن نامبرده ، این سازمان را در جریان قرار دهید تا اقدامات لازمه صورت گیرد."

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BS. Mechanical eng

سوال من در مورد اتفاقاتی هست که بعد از اتمام تحصیل در خارج کشور می افته من الان تمام مدارکم آماده شده و میخوام برای نیم سال بعدی اقدام کنم برای خوندن ارشد مکانیک در کشور آلمان.
    هنوز فراقت بعد از تحصیلم تموم نشده ولی سربازی رو باید بگزرونم اما اگه پذیرش رو بگیرم 15 ملیون میریزم به حساب دولت و اونها به من اجازه میدن پاسپورت بگیرم و برای 2 سال از کشور خارج شم(برای تحصیل). من بعد از این 2 سالی که درسم تموم شد نمی خواب برگردم ایران و اگر تونستم ویزای کار موقت 3 ساله یا حالا هر چیز دیگه بگیرم و اونجا بمونم .
    حالا سوالم اینجاست که اگه بعد از اون 2سال کارم به سفارت ایران گیر کنه و برم اونجا یا برای تمدید پاسپورت میگن بر گرد ایران و سربازیت رو تموم کن و تمدید نمی کنن درسته؟ یا این که من اگه بتوتم اقامت موقت یا دایم کاری بگیرم دیگه کاری به سفارت ایران ندارم ؟!
    اگر بعد از تحصیل مجبور به برگشتن باشم این بهتر نیست که الان سربازی رو تموم کنم و بعد برم ؟
    اکثر مطالب اپلای ابراد رو خوندم ولی چیزی دست گیرم نشده.
    اداره گذر نامه هم شاید با غرض ورزی جواب بدند .
    ممنون بابت زمانی که برای خوندن این متن گذاشتید.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein321 نمایش پست ها
    سوال من در مورد اتفاقاتی هست که بعد از اتمام تحصیل در خارج کشور می افته من الان تمام مدارکم آماده شده و میخوام برای نیم سال بعدی اقدام کنم برای خوندن ارشد مکانیک در کشور آلمان.
    هنوز فراقت بعد از تحصیلم تموم نشده ولی سربازی رو باید بگزرونم اما اگه پذیرش رو بگیرم 15 ملیون میریزم به حساب دولت و اونها به من اجازه میدن پاسپورت بگیرم و برای 2 سال از کشور خارج شم(برای تحصیل). من بعد از این 2 سالی که درسم تموم شد نمی خواب برگردم ایران و اگر تونستم ویزای کار موقت 3 ساله یا حالا هر چیز دیگه بگیرم و اونجا بمونم .
    حالا سوالم اینجاست که اگه بعد از اون 2سال کارم به سفارت ایران گیر کنه و برم اونجا یا برای تمدید پاسپورت میگن بر گرد ایران و سربازیت رو تموم کن و تمدید نمی کنن درسته؟ یا این که من اگه بتوتم اقامت موقت یا دایم کاری بگیرم دیگه کاری به سفارت ایران ندارم ؟!
    اگر بعد از تحصیل مجبور به برگشتن باشم این بهتر نیست که الان سربازی رو تموم کنم و بعد برم ؟
    اکثر مطالب اپلای ابراد رو خوندم ولی چیزی دست گیرم نشده.
    اداره گذر نامه هم شاید با غرض ورزی جواب بدند .
    ممنون بابت زمانی که برای خوندن این متن گذاشتید.
    مشکلی نخواهد بود. براتون تمدید میکنن: http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1447163

آقا کسی میدونه بعد از چند وقت وثیقه رو به اجرا میزارن؟ مال من یکی دو ماه دیگه تموم میشه مهلتش و راهی هم برای تمدیدش ندارم.
    راه، همان است که تو می‌روی.

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad نمایش پست ها
    آقا کسی میدونه بعد از چند وقت وثیقه رو به اجرا میزارن؟ مال من یکی دو ماه دیگه تموم میشه مهلتش و راهی هم برای تمدیدش ندارم.
    چه نوع وثیقه‌ای هست؟
    اگه از بانک گرفتید که فکنم همون اولین روز واریز کنه و شما با بانک طرف خواهید بود. (طبق همون نامه‌ای که نظام وظیفه به بانک میده و بانک هم چند روز کمتر از اون وثیقه رو تایید میکنه). مطمئنید که نمیتونید تمدید کنه؟
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    چه نوع وثیقه‌ای هست؟
    اگه از بانک گرفتید که فکنم همون اولین روز واریز کنه و شما با بانک طرف خواهید بود. (طبق همون نامه‌ای که نظام وظیفه به بانک میده و بانک هم چند روز کمتر از اون وثیقه رو تایید میکنه). مطمئنید که نمیتونید تمدید کنه؟
    آره، بیشتر از یک سال از فارق التحصیلیم گذشته و فکر نکنم ثبت نام در نشا هم فایده ای داشته باشه. وثیقه من سند ملکی بوده. شما نمیدونید روال اداریش چطوریه و چقدر طول میکشه؟
    راه، همان است که تو می‌روی.

Junior Member

من پذیرش phd از آمریکا گرفتم و همزمان یک پذیرش master هم گرفتم ،از آنجایی که من در ایران ارشد خوندم برای خروج باید از معافیت تحصیلی phd استفاده کنم، می خواستم بپرسم آیا می تونم خروجی و معافیت تحصیلی رو با I20 دکترا بگیرم ، اما سفارت رو با I20 مستر برم و اونجا برم بشینم سر کلاس master ؟ این کار چه تبعاتی برام داره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - رشت

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام و خستع نباشید. یه سوال داشتم این ذهنمو مشغول کرده . بنده براس مستر المان میخوام پذیرش بگیرم. اگر با وثیقه خارج شم و کلا بعد از اتمام تحصیل برنگردم به غیر از پریدن وثیقه چه اتفاق های مهم دیگه ای میوفته ؟ آیا مانع گرفت اقامت من میشه ؟ ممنون.

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidokay نمایش پست ها
    سلام و خستع نباشید. یه سوال داشتم این ذهنمو مشغول کرده . بنده براس مستر المان میخوام پذیرش بگیرم. اگر با وثیقه خارج شم و کلا بعد از اتمام تحصیل برنگردم به غیر از پریدن وثیقه چه اتفاق های مهم دیگه ای میوفته ؟ آیا مانع گرفت اقامت من میشه ؟ ممنون.
    وثیقه ضبط میشه و سرباز فراری محسوب میشید و تمام مصائب سربازهای فراری رو در بازگشت به ایران خواهید داشت. اما مادامی که خارج از ایران هستید بدون هیچ مشکلی به کارتون ادامه خواهید داد و کنسولگریهای ایران هم در سراسر دنیا بدون چون و چرا ازتون حمایت و بهتون سرویس‌‎دهی میکنند.

- هیچ ارتباطی به اقامت شما ندارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)