صفحه 38 از 40 نخستنخست ... 28293031323334353637383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 395

موضوع: آرشیو شده : نحوه درخواست و مقدار Scholarship از دانشگاه‌های استرالیا ( تا سال 2012 )

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و مقدار Scholarship از دانشگاه‌های استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط pouramin نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه یکبار برای گرفتن Scholarship اقدام کنیم و موفق نشویم....
    آیا تاثیری در شانس گرفتن
    Scholarship از همان دانشگاه، برای سال بعد دارد؟
    یعنی آیا سوابق رو چک می کنند؟
    نه. تاثيري نداره. توي سايت هيج دانشگاهي نمي بينيد كه نوشته شده باشه كه كسايي كه قبلا اپلاي كردن، امتياز دارن. حداقل من كه نديدم.
    آنكه پرنقش زد اين دايره مينايي كس ندانست كه در گردش پرگار چه كرد

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط myaliapply نمایش پست ها
    دوستان می دونین چند روز بعد از امتحان نمره تافل به دانشگاه های استرالیا میرسه؟
    ممنون
    من از سايت ETS مستقيما واسه دانشگاه فرستادم، اما به دستشون نرسيد و در نهايت يك كارنامه كاغذي را به آدرس يكي از دوستان در همون شهر فرستادم و اون كارنامه را تحويل دانشگاه داد. اما يك ماه طول كشيد تا بدست دوستم رسيد

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط pouramin نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه یکبار برای گرفتن Scholarship اقدام کنیم و موفق نشویم....
    آیا تاثیری در شانس گرفتن
    Scholarship از همان دانشگاه، برای سال بعد دارد؟
    یعنی آیا سوابق رو چک می کنند؟
    منم فکر نمیکنم هیچ تأثیر مثبت یا منفی داشته باشه. اما اگر رزومتون تغییری نکرده باشه، مثلا مقاله جدیدی نداده باشین، شانستون هم برای گرفتن اسکولارشیپ تقریبا تغییری نمی کنه (نسبت به دفعه قبل که برای اسکولارشیپ اقدام کردین). فقط در صورتی شانستون افزایش پیدا می کنه که یا رزومتون رو ارتقاء بدین و یا اینکه قبلا تو راند فرعی شرکت کرده باشین و این دفعه تو راند اصلی.

دوستان اگه لطف کنن کسانی که واقعا خبر موثق و دقیقی دارند جواب این سوالو بدن:
    آیا بورس IPRS در اختیار خود دانشگاهه یا دولت استرالیا تصمیم گیرنده است؟ منظورم اینه که مثلا به هر دانشگاهی یه سهمیه اختصاص می ده و بعد کمیته دانشگاه این سهمیه رو بین متقاضیا تقسیم می کنه یا مستقیما خود دولت تصمیم گیرنده است؟
    ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط mrza نمایش پست ها
    به نام خدا

باسلام به دوستان عزیز

من الان در حال خواندن ارشد مهندسی عمران گرایش خاک وپی می باشم. میخواستم ببینم ایا برای گرفتن
    Scholarship در مقطع دکترا در همین گرایش از یکی از دانشگاه های استرالیا باید رزومه ام چجوری باشه، مقاله باید داشته باشم، معدلم باید بالا باشه ؟
    اگه بخوام تو مقطع ارشد Scholarship وضعیت چجوریه؟

دوست عزیز پیشنهاد میکنم که صفحات قبل و همچنین مطالب مرتبط را مطالعه کنی تا پس از آن که با وضوع آشنا شدید سوالات خاص و معینی اگر داشتید را مطرح نمایید. این سوالات بسیار کلی و ابتدایی است که با مطالعه مطالب دوستان به سادگی قابل دسترس است.

ApplyAbroad Senior Veteran

سلام

دوست بسیار ارزشمند و مهربونم ، solaleh جان ، لطف کردند و این مطلب رو share کردند :

Equal opportunity for Iranian Applicants in getting Scholarship from Australian Universities

http://www.ipetitions.com/petition/equal-opportunity-for-iranian-applicants-in

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidsarvghad نمایش پست ها
    آیا بورس IPRS در اختیار خود دانشگاهه یا دولت استرالیا تصمیم گیرنده است؟ منظورم اینه که مثلا به هر دانشگاهی یه سهمیه اختصاص می ده و بعد کمیته دانشگاه این سهمیه رو بین متقاضیا تقسیم می کنه یا مستقیما خود دولت تصمیم گیرنده است؟
    ممنونم
    بورس( IPRS(International Postgraduate Research Scholarship دولت ميده كه سهم G8 بيشتر هست و تعدادش محدود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidsarvghad نمایش پست ها
    ممنونم
    دوست عزيز بورس iprs براي هر دانشكاه با توجه به يه سري معيارها سهميه داره و كلا حدود ٣٣٠ تا در سال براي كل دانشكاههاست كه خود دانشكاهها كميته بورس دارن و تصميم ميكيرند.....

Member artash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance , University of Tehran

با سلام
    میخواستم بدونم ایا استرالیا واسه اعتبار دانشگاه های ایران فرق میزاره .
    چون من با یه کارشناسی صحبت کردم گفتش که .واسه بورس دکتری اگه از دانشگاه تاپ باشی 15 -16 قبول هستش و لی برای دانشگاه های رنک پایین 17 رو خواست .
    مثال زد که اگه از دانشگاه تهران ارشد گرفته باشی با معدل 15 و از دانشگاه ازاد فلان جا گرفته باشی معدل 17 با هم برابری میکنه . نظر شما چیه /
    من میگم منطقی هستش چون یکی که از تهران تموم کرده پدرش در میاد تا نمره بگیره و یکی در ازاد براحتی نمره میگیره .

نقل قول نوشته اصلی توسط artash نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بدونم ایا استرالیا واسه اعتبار دانشگاه های ایران فرق میزاره .
    چون من با یه کارشناسی صحبت کردم گفتش که .واسه بورس دکتری اگه از دانشگاه تاپ باشی 15 -16 قبول هستش و لی برای دانشگاه های رنک پایین 17 رو خواست .
    مثال زد که اگه از دانشگاه تهران ارشد گرفته باشی با معدل 15 و از دانشگاه ازاد فلان جا گرفته باشی معدل 17 با هم برابری میکنه . نظر شما چیه /
    من میگم منطقی هستش چون یکی که از تهران تموم کرده پدرش در میاد تا نمره بگیره و یکی در ازاد براحتی نمره میگیره .
    من با اینکه دانشگاه تهرانم با جمله آخر شما مخالفم
    اتفاقا دانشگاه آزاد سیاست انداختن دانشجو و گرفتن شهریه داره و سراسرس چون بودجه دولتیه سیاست پاس کردن داره
    ولی منم از یکی از نماینده ها شنیدم که دانشگاه های ایران رو سه دسته کرده بود