صفحه 21 از 23 نخستنخست ... 11121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 221

موضوع: شیوه های تقویت مهارت گفتاری (مباحث کلی)

Post پاسخ : شیوه های تقویت مهارت گفتاری (مباحث کلی)

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    سلام دوستان

من هم تافلم رو گرفتم هم ج ار ای.. و تقریبا مسشه گفت نمراتمم خوبه. حتی بر خلاف بسیاری از ایرانیا من تو تا اسکیل اخریم نمره اور بوده برام.
    الان میخام مهارت مکالمه ای رو بهبود ببخشم. البته برای صحبت کردن فهمیدن و یا هر چیز دیگر مشکلی ندارم. اما میخام مکالمم قوی و صمیمی بشه. و از اون حالت خشک تافلی و عصا قورت داده بیاد بیرون. پارتنر هم تجربه کردم اما از بس ایرانی با هم حرف زدیم دیگه در جا میزنیم و رشد نمیکنیم.
    میخاستم بدونم منبع خاصی برای تقویت مهارت گفتاری سراغ داری؟ امریکایی مدنظرم هست.
    خودم فکر میکنم مشکل من توان حرف زدن نیست بلکه بلد نیستم غیررسمی و خودمانی حرف بزنم.

ممنون.
    سلام به شما و دوستان عزیز دیگه،

من رشته ام زبان بوده و از سال 80 که وارد رشته زبان شده ام انواع و اقسام روش ها رو برای همین هدفی که شما ذکر کردین، امتحان کردم. طبق این تجربه 14 ساله من، بهترین روشی که آدم می تونه روش مکالمه به صورت غیر رسمی رو یاد بگیره، اینه که منابع غیر رسمی زبان رو گوش بده (مثل فیلم ها و ویدیو های خیلی زیادی که توی یوتیوب هست و همشون توسط آدمای عادی جامعه ضبط شده) و بعد، متنش رو پیاده کنه و شروع کنه به پیدا کردن معنی جمله های و کلمه ها و اصطلاحاتش توی دیکشنری و ... و وقتی خوب وارد شد و تعداد قابل توجهی از این اصطلاحات رو یاد گرفت شروع کنه به صحبت کردن با کس دیگه ای که اونم کار مشابه این انجام داده یا با خود نیتیو ها (افراد انگلیسی زبان). من فعلاً اسکریپت یه فیلم سینمایی رو ترجمه و جمع و جور کردم و می خوام به صورت یه دیکشنری فارسی به انگلیسی که بر خلاف دیکشنری های رایج از جملات تشکیل شده، روی سایتم قرار بدم. اینجا مجاز نیست که من سایتم رو معرفی بکنم ولی ظاهراً یه بخش تو این سایت مربوط به معرفی خدمات هست که اگه خواستین اونجا شروع به فعالیت می کنم و لینکش رو در اختیارتون قرار میدم.

راستی، یکی دیگه از چیزایی که الان یادم اومد گوش دادن به آهنگ های خارجی و ترجمه کردن متن اونها به زبان فارسی و بعداً سعی کردن برای حفظ جملات و اصطلاحاتشه. چون در آهنگ ها اصطلاحات غیر رسمی خیلی زیاد به کار میرن. مثلاً ممکنه هیچ وقت در تافل و مانند اونها فعلی مانند
    freak out
    یا
    don't sweat that
    و امثال اونها رو نشنیده باشیم. در حالیکه، اینا خیلی زیاد در آهنگ ها و فیلم ها به کار میرن. این طور که تو قوانین انجمن می بینم، یه بخش برای معرفی خدمات هست تو این سایت که اگه خواستین اونجا می تونم سایتم رو بهتون معرفی کنم و اگه خواستین ممکنه حتی بتونیم به صورت آنلاین با همدیگه صحبت کنیم (به صورت غیر رسمی که می خواین).

امیدوارم که تونسته باشم اطلاعات خوبی بهتون ارائه بدم.

پیش فرض پاسخ : شیوه های تقویت مهارت گفتاری (مباحث کلی)

نقل قول نوشته اصلی توسط developer1980 نمایش پست ها
    سلام به شما و دوستان عزیز دیگه،

من رشته ام زبان بوده و از سال 80 که وارد رشته زبان شده ام انواع و اقسام روش ها رو برای همین هدفی که شما ذکر کردین، امتحان کردم. طبق این تجربه 14 ساله من، بهترین روشی که آدم می تونه روش مکالمه به صورت غیر رسمی رو یاد بگیره، اینه که منابع غیر رسمی زبان رو گوش بده (مثل فیلم ها و ویدیو های خیلی زیادی که توی یوتیوب هست و همشون توسط آدمای عادی جامعه ضبط شده) و بعد، متنش رو پیاده کنه و شروع کنه به پیدا کردن معنی جمله های و کلمه ها و اصطلاحاتش توی دیکشنری و ... و وقتی خوب وارد شد و تعداد قابل توجهی از این اصطلاحات رو یاد گرفت شروع کنه به صحبت کردن با کس دیگه ای که اونم کار مشابه این انجام داده یا با خود نیتیو ها (افراد انگلیسی زبان). من فعلاً اسکریپت یه فیلم سینمایی رو ترجمه و جمع و جور کردم و می خوام به صورت یه دیکشنری فارسی به انگلیسی که بر خلاف دیکشنری های رایج از جملات تشکیل شده، روی سایتم قرار بدم. اینجا مجاز نیست که من سایتم رو معرفی بکنم ولی اگر خواستین می تونیم بعداً در این مورد از راه های دیگه بیشتر صحبت کنیم.

راستی، یکی دیگه از چیزایی که الان یادم اومد گوش دادن به آهنگ های خارجی و ترجمه کردن متن اونها به زبان فارسی و بعداً سعی کردن برای حفظ جملات و اصطلاحاتشه. چون در آهنگ ها اصطلاحات غیر رسمی خیلی زیاد به کار میرن. مثلاً ممکنه هیچ وقت در تافل و مانند اونها فعلی مانند
    freak out
    یا
    don't sweat that
    و امثال اونها رو نشنیده باشیم. در حالیکه، اینا خیلی زیاد در آهنگ ها و فیلم ها به کار میرن. این طور که تو قوانین انجمن می بینم، یه بخش برای معرفی خدمات هست تو این سایت که اگه خواستین اونجا می تونم سایتم رو بهتون معرفی کنم و اگه خواستین ممکنه حتی بتونیم به صورت آنلاین با همدیگه صحبت کنیم (به صورت غیر رسمی که می خواین).

امیدوارم که تونسته باشم اطلاعات خوبی بهتون ارائه بدم.

ما 14 سال وقت نداریم برادر جان!‏

نقل قول نوشته اصلی توسط fudiwato نمایش پست ها
    ما 14 سال وقت نداریم برادر جان!‏
    نه نگفتم 14 سال طول می کشه! من با روش آزمایش و خطا پیش رفتم و خیلی از کارا رو مجبور شدم دوباره و با روش متفاوت انجام بدم. یادگیریم هم پیوسته نبوده. شما 6 ماه اساسی وقت بذارین تقریباً مثل خود نیتوها می تونین صحبت کنین.

دوستان یه کلاس مکالمه که شش ماهه آدم رو راه بندازه میشه معرفی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط araesa نمایش پست ها
    تو کدوم شهر هستین؟ اگه تو اصفهان باشین من می تونم در خدمت باشم. البته، اگه جای دیگه ایم باشین، می تونیم تلفنی یا با ایمو یا خیلی از راه های مجازی دیگه با هم صحبت کنیم و هر چی بلد هستم یادتون بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط araesa نمایش پست ها
    راستی، یادم رفت بگم اینجا یه دیکشنری فارسی به انگلیسی هست که بر خلاف دیکشنری های معمول از جملات (و معمولاً هم از جملات گفتاری) تشکیل شده و روز به روزم داره آپدیت میشه و به حجمش اضافه میشه. شما می تونین این جمله ها و گفتگوها رو مطالعه کنین و بعد شروع کنین به مکالمه کردن با یه نفر.

پاینده و سلامت باشین. سؤال دیگه ایم بود در خدمت هستم.

جای هیچ نگرانی نیست. مثل یک نوزاد آمریکایی کم کم رشد میکنی و speaking رو fluent میشی. من نمیدونم چه قدر وقت داری اما یه پیشنهاد دارم خودتو جای یه شخصیت فیلم اون ور آبی بزار و تمام مکالمه هاشو از اول تا آخر فیلم تکرار کن در دراز مدت بسیار موثره ولی برای شما نمیدونم!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza7 نمایش پست ها
    جای هیچ نگرانی نیست. مثل یک نوزاد آمریکایی کم کم رشد میکنی و speaking رو fluent میشی. من نمیدونم چه قدر وقت داری اما یه پیشنهاد دارم خودتو جای یه شخصیت فیلم اون ور آبی بزار و تمام مکالمه هاشو از اول تا آخر فیلم تکرار کن در دراز مدت بسیار موثره ولی برای شما نمیدونم!!!!!!
    بله. دقیقاً همین طوره. اتفاقاً سرعتش از خوندن گرامر و خوندن زبان به صورت کلمه به کلمه خیلی بیشتره. چون شما درست مثل اینکه تو محیط یه کشور انگلیسی زبان باشی، داری هم صحنه های فیلم رو می بینی و بنا بر این، متوجه میشی که تو چه موقعیتی چی میگن و چطوری میگن و هم نوع کاربرد اسم و فعل و صفت و قید و ... رو به صورت خیلی طبیعی یاد می گیری. چون در روش کلاسیک، شما اول معنی کلمه رو حفظ می کنی، بعد باید بری ببینی کاربردش چطوریه مثلاً با چه حرف اضافه و صرف میشه یا نه و بی قاعده اس یا با قاعده و ... در صورتی که هنرپیشه های فیلم، این جمله ها رو به صورتی که تو زبونشون رایج هست میگن و اتفاقاً چون به صورت صوتیم داری می شنویش، خیلی بهتر تو ذهنت می مونه تا اینکه به صورت کتبی بخونیش.

علت معرفی اون دیکشنری فارسی به انگلیسی جملات و دیالوگ ها هم که تو پست قبلی معرفی کردم همینه. چون من دارم سعی می کنم تو اون دیکشنری دیالوگ ها و جمله هایی رو که می خونم یا می شنوم به صورتی که مشخص باشه که تو چه موقعیتی و اصطلاحاً کانتکستی به کار میره دسته بندی کنم که پیدا کردنشم با کمک سرچ گوگل و بر حسب حروف الفبای فارسی، آسون باشه.

ممکنه شما کلاس زبان هم برین و به روش کلاسیک هم در حال یادگیری باشین ولی قطعاً دیدن فیلم و برنامه های تلویزیونی و گوش دادن به برنامه های رادیویی می تونه مکمل بسیار عالی باشه و سرعت یادگیری شما رو چندین برابر کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    economics-allame university

دوستان من نمره اسپکینگ تافلم ۲۳ شده و سوالی که دارم اینه به نظر شما کدوم پادکست به صورت کلی چه در این فروم و چه در سایتهای دیگه میتونه منبع قابل اطمینانی برای استفاده اسپکینگ باشه؟ من از پادکست ها به دنبال پیدا کردن جملات زیبا هستم تا بتونم ازشون در اسپکینگ و رایتینگ خودم استفاده کنم.

Senior Member soniasa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software engineering - Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftbrave نمایش پست ها
    دوستان من نمره اسپکینگ تافلم ۲۳ شده و سوالی که دارم اینه به نظر شما کدوم پادکست به صورت کلی چه در این فروم و چه در سایتهای دیگه میتونه منبع قابل اطمینانی برای استفاده اسپکینگ باشه؟ من از پادکست ها به دنبال پیدا کردن جملات زیبا هستم تا بتونم ازشون در اسپکینگ و رایتینگ خودم استفاده کنم.
    سلام
    برای رایتینگ به شما متن های کوتاه دروس کتاب 1100 لغت رو پیشنهاد می کنم من که خیلی خوشم میومد هم کوتاه هستند و هم لغات خوبی توی اونها بکار برده شده....
    برای اسپیکینگ من جای شما باشم app ای با نام lingq رو نصب می کنم ... بسیار عالی است.
    تصمیم با شما