نقل قول نوشته اصلی توسط feron نمایش پست ها
با سلام و احترام،
من نمی‌خوام زحمات دوستان رو بی ارزش کنم ولی با بررسی که انجام دادم متوجه شدم که چاپ مقاله‌ی ISI یا علمی پژوهشی بسته به اینکه مربوط به چه رشته یا موضوعی میشه می‌تونه سخت یا راحت باشه.
مثلا: رشته‌هایی مثل شیمی یا عمران من هرکی رو تا حالا دیدم حداقل پنج تا ISI داشته. وقتی می‌پرسم داوری چقدر طول کشید اکثرا میگن یک ماه و بدون ویرایش چاپ شده. در این رشته‌ها معمولا گزارشی از کارهایی که انجام شده رو بدون نوآوری آنچنانی مینویسن و ژورنال‌ها هم سریع چاپ می‌کنن.
این دوستانی که میان میگن ما بالای بیست تا مقاله ISI داریم متأسفانه هیچگاه رشتشون رو نمیگن تا یک معیار و ملاکی دستمون بیاد. الان خود بنیاد هم فهمیده و مقاله‌ی این رشته‌ها را با ضریب حساب میکنه.
در مقابل رشته‌های علوم پایه و برخی از مهندسی‌ها عموماً برای مقاله‌ی ISI لازمه که نوآوری درست حسابی توش باشه و روند داوری حدود شش الی یک سال طول میکشه و خیلی وقتا هم بعد از یک سال مقاله ویراست میخوره و یا حتی ریجکت میشه. شما میبینی یک دانشیار دانشکده‌ی برق با ده تا دانشجوی تحصیلات تکمیلی نهایتش سالی سه یا چهار تا مقاله ISI میده.
مقالات کنفرانسی هم معمولا ریجکتی نداره و هرکی پول ثبت نام و بلیط رفت و برگشت داره میره کنفرانس بعد میبینی طرف ۴۰ تا کنفرانس داره و شاکی از این هست که چرا بنیاد مثلا فقط دوتاش رو تایید کرده.
عجب!!!!شما خودت چه رشته ای هستی!!!؟؟ ببین وقتی میگی عمران خودش 10 تا گرایش داره خیلی با هم فرق دارن! یا شیمی! شما هم لطفا اینجوری رشته ای رو مقایسه نکن صرفا با شنیدن از چند نفر