صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 236

موضوع: کانادا يا کشوری دیگر؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : کانادا يا کشوری دیگر؟

سلام دوستان،
    من رشته مندسی کامپیوتر از دانشگاه تورنتو فاند 40 هزار گرفتم که با کسر شهریه، 18 هزار میمونه؛ از طرفی از دانشگاه ماساچوست امهرست، رشته علوم کامپیوتر، علاوه بر کسر شهریه، فاند 32000 دلار گرفتم. به نظرتون کدوم رو برم؟
    راستی ایالت ماساچوست گرونه و ویزای آمریکام سینگله، اما در عوض هم فاندش بالاست، هم اینکه آمریکاست، هم استادای خوبی داره. در مقابل رنک بسیار خوب دانشگاه تورنتو رو هم که همه میدونید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط gears نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من رشته مندسی کامپیوتر از دانشگاه تورنتو فاند 40 هزار گرفتم که با کسر شهریه، 18 هزار میمونه؛ از طرفی از دانشگاه ماساچوست امهرست، رشته علوم کامپیوتر، علاوه بر کسر شهریه، فاند 32000 دلار گرفتم. به نظرتون کدوم رو برم؟
    راستی ایالت ماساچوست گرونه و ویزای آمریکام سینگله، اما در عوض هم فاندش بالاست، هم اینکه آمریکاست، هم استادای خوبی داره. در مقابل رنک بسیار خوب دانشگاه تورنتو رو هم که همه میدونید.
    باید خودتون تصمیم بگیرید. به نظر من اول برای آمریکا اقدام کنید اما اون یکی رو هم از دست ندید تا اگر خدای نکرده ویزای آمریکا مشکل پیدا کرد برای کانادا اقدام کنید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

سلام دوستان،
    در کل پرسش پیچیده ایه و به برنامه های آینده اتون بستگی داره؛ اما چون پذیرشتون برای دکتراست و قراره حداقل چهار پنج سال از سال های خوب عمرتون رو در یه کشور دیگه سپری کنید، همون دلیلی که فرمودید «آمریکاست» کفایت می کنه که گزینه ی Toronto با اختلاف زیاد رجحان پیدا کنه
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    در کل پرسش پیچیده ایه و به برنامه های آینده اتون بستگی داره؛ اما چون پذیرشتون برای دکتراست و قراره حداقل چهار پنج سال از سال های خوب عمرتون رو در یه کشور دیگه سپری کنید، همون دلیلی که فرمودید «آمریکاست» کفایت می کنه که گزینه ی Toronto با اختلاف زیاد رجحان پیدا کنه
    سلام منظورتون اینه که چون تورنتو شهر بهتریه کلا رجحان داره به آمریکا شهر امهرست؟

ApplyAbroad Guru

سلام منظورتون اینه که چون تورنتو شهر بهتریه کلا رجحان داره به آمریکا شهر امهرست؟
    فقط شهر نیست. با امهرست خیلی آشنا نیستم ولی دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه تورنتو جزو ده دانشکده برتر جهان در این رشته است و استادهای خیلی قوی داره. مگر اینکه شما در امهرست استاد خاصی موردنظرتونه که باهاش کار کنید.

Junior Member

من از دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر تورنتو پذیرش گرفتم اخه، البته فیلد کاریم مرتبط با علوم کامپیوتره.

ApplyAbroad Guru

من از دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر تورنتو پذیرش گرفتم اخه، البته فیلد کاریم مرتبط با علوم کامپیوتره.
    با دکترای برق یا کامپیوتر دانشگاه تورنتو هر جای امریکا یا کانادا میتونید کار صنعتی یا آکادمیک پیدا کنید (بفرض اینکه رزومه مناسبی ساخته باشید).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد الکترونیک دانشگاه شهید بهشتی

سلام دوستان،

به نظرم یه روی یک کاغذ جدول بکشید و مزایا و معایب هر دو کشور را برای خودتون بنویسید و با توجه به شرایط امتیاز بدید هر کدوم امتیازش بیشتر بو د همونو برید. چون شرایط هرکس با دیگران متفاوته و نمیشه حکم کلی داد.

همیشه بازار کار را در نظر داشته باشید چون میخواید با اون مدرک کار کنید و بازار کار امریکا بسیار گسترده است اما سختی های خودش را هم دارد. به شخصه اگر من بودم امریکا می رفتم
    Never say Never

برای رسیدن به "هدف" باید از مرز خستگی گذشت،باید نیرومندتر از توان خود بود.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

سلام دوستان،
    واقعیات خیلی شفاف و یک طرفه به نفع گزینه امریکاییه؛

وضعیت فاند شما در امریکا: شما حتی پس انداز هم خواهید داشت و زندگی خوب
    وضعیت فاند شما در تورنتو: زندگی سخت دانشجویی که حتی ممکنه نیاز به کار دوم یا خرج کردن از جیب داشته باشید.

وضعیت بازار کار اینده در امریکا خیلی خوب، قوی و روبه جلو هست
    وضعیت بازار کار کانادا شکننده، ضعیف و پر از پالس های منفی هست.

با توجه به عنوان رشته و وجود استاد شناخته شده تر، کانکشنهای علمی و فنی موجود در امریکا برای شغل شما بسیار بیشتر از کاناداست

دلیل منطقی در این مرحله برای انتخاب تورنتو وجود نداره، اگه اینده نگری مهاجرتیه که از همون امریکا میتونید در سیستمهای مثل اکسپرس انتری ایجاد پروفایل کرده و همزمان برای مهاجرت هم اقدام کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    واقعیات خیلی شفاف و یک طرفه به نفع گزینه امریکاییه؛

وضعیت فاند شما در امریکا: شما حتی پس انداز هم خواهید داشت و زندگی خوب
    وضعیت فاند شما در تورنتو: زندگی سخت دانشجویی که حتی ممکنه نیاز به کار دوم یا خرج کردن از جیب داشته باشید.

وضعیت بازار کار اینده در امریکا خیلی خوب، قوی و روبه جلو هست
    وضعیت بازار کار کانادا شکننده، ضعیف و پر از پالس های منفی هست.

با توجه به عنوان رشته و وجود استاد شناخته شده تر، کانکشنهای علمی و فنی موجود در امریکا برای شغل شما بسیار بیشتر از کاناداست

دلیل منطقی در این مرحله برای انتخاب تورنتو وجود نداره، اگه اینده نگری مهاجرتیه که از همون امریکا میتونید در سیستمهای مثل اکسپرس انتری ایجاد پروفایل کرده و همزمان برای مهاجرت هم اقدام کنید
    استادم در تورنتو هم بسیار خوب و شناخته شده است. در مورد آینده کاری سوال من اینه که یعنی دانشجوی دانشگاه تورنتو ممکنه کار گیرش نیاد؟
    همونطور که فرمودید متاسفانه فاند دانشگاه تورنتو (کلا کانادا) بسیار پایینه و فقط در حد مخارج دانشجویی کفاف میده؛ اما در عوض هر چهار سال تضمین شده است.
    ممکنه از طریق تدریس یار شدن و یا کار بیرون پاره وقت بتونم مخارج زندگی بهتر رو جور کنم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)