نقل قول نوشته اصلی توسط Linorth نمایش پست ها
سلام بچه ها

من دانشجوی کارشناسی هستم تو رشته صنایع ترم 6، و میخوام برای کارشناسی تو سوئد اقدام کنم رشته کامپیوتر. (هزینه رو خودم بدم، دنبال بورس اینا نیستم اصلا)
میخواستم ببینم الان که من دارم از معافیت تحصیلی تو ایران استفاده میکنم، امکانش هست بزارن من برای همین کارشناسی برم خارج از ایران درس بخونم تو یه رشته دیگه؟ شرایطش چجوریه؟ ربطی داره ترم چند باشم یه به کل ممنوعه؟

و ایا اگه معافیت تحصیلی ندن، میتونم برای خروج موقت اقدام کنم و وثیقه بزارم و برم بیرون از ایران ولی برنگردم؟ یعنی از این طریق اگه بخوام برم مشکلی برام توی تحصیل اونور پیش نمیاد؟

ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم.. مرسی.
سلام. خیر، شما نمی تونید برای کارشناسی معافیت تحصیلی بگیرید. فقط برای کارشناسی ارشد و بالاتر اجازه می دن.
شما می تونید برای خروج موقت اقدام کنید و برید و برنگردید ولی توجه داشته باشید که اگه برنگردید ممنوع الخروج می شید و اگه مجبور شدید برگردید دستگیرتون می کنند ولی اونجا مشکلی براتون پیش نمیاد اما به این مسئله هم فکر کنید که 4 سال کارشناسی کامپیوتر می خونید اونجا و بعد از اون باید پاسپورتتون اعتبار داشته باشه تا بتونید ویزای اقامت و ... بگیرید و اگه اعتبار پاسپورتتون تموم شه باید سفارت ایران براتون تمدیدش کنه که فکر کنم این کار را نمی کنند.
به نظر من اول جوانب را خوب بسنجید و جواب سوال هاتون را به طور دقیق بگیرید و بعد اقدام به این کار کنید.

موفق باشید