صفحه 60 از 96 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 953

موضوع: ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

Junior Member Bliss آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ریجکتی های بند ۵۰۱ (تجربه‌ها و دلایل)

سلام،
    نمیدونم میشه این قسمت این سئوال رو پرسید یا نه
    افراد با سابقه ریجکت 501 ، آیا میتونن امیدی به ویزای کانادا و یا استرالیا داشته باشن؟ آیا این کشورها دسترسی به اطلاعات هم دارند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Bliss نمایش پست ها
    سلام،
    نمیدونم میشه این قسمت این سئوال رو پرسید یا نه
    افراد با سابقه ریجکت 501 ، آیا میتونن امیدی به ویزای کانادا و یا استرالیا داشته باشن؟ آیا این کشورها دسترسی به اطلاعات هم دارند؟
    بله قربان خیالتون راحت باشه. دوست من با 212 ریجکت شد ولی ویزای استرالیا را گرفت. اونها دسترسی به دیتابیس ویزاهای کشورهای دیگه ندارند اما مهمترین مساله شرایط شما برای اخذ ویزا از کشور استرالیا و کاناداست. اگر رشتتون نفت و گاز باشه بدون توجه به سابقه ریجکت قبلی هم براتون مشکل ساز میشه چون این دو رشته تو استرالیا و کانادا هم تحریمه. ولی اگر سابقه کار نفتی و گازی دارید نگران نباشید اونها با سفارت آمریکا چک نمیکنند میتونید از تو رزومتون حذفش کنید

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    بله قربان خیالتون راحت باشه. دوست من با 212 ریجکت شد ولی ویزای استرالیا را گرفت. اونها دسترسی به دیتابیس ویزاهای کشورهای دیگه ندارند اما مهمترین مساله شرایط شما برای اخذ ویزا از کشور استرالیا و کاناداست. اگر رشتتون نفت و گاز باشه بدون توجه به سابقه ریجکت قبلی هم براتون مشکل ساز میشه چون این دو رشته تو استرالیا و کانادا هم تحریمه. ولی اگر سابقه کار نفتی و گازی دارید نگران نباشید اونها با سفارت آمریکا چک نمیکنند میتونید از تو رزومتون حذفش کنید
    تجربه من چیز دیگه ای رو میگه:

تعدادی از دوستانی که ریجکت های آمریکاشون رو از کانادا مخفی کردند با مشکل رو برو شدند. این ریجکت ها در بندهای مختلف بوده مثل 214 212 501 و 306. نمونش رو میتونید ببینید:

اینجا و اینجا.

سلام. من يك مشكلي دارم لطفا همه نظر بديد!!
    من قبلا يك ماه پيش ويزاي استادي پرميتم به دليل عدم صداقت (به دليل اينكه ريجكت شدن ويزام از آمريكا رو مخفي كردم) ريجكت شده. به نظرتون براي مهاجرت اقدام كنم اين بازم تأثير داره؟؟
    و اينكه از اول كه مدارك رو مي فرستم سابقه بيمه هم بفرستم يا اون رو موقعي كه آپديت خواستند بفرستم؟ خب براي سابقه كار چي بذارم كه كافي باشه؟ نامه اشتغال در شركت+ شرح شغل+ ترجمه قرارداد. چيز ديگه اي هم هست كه جا انداخته باشم؟
    سلام دوست عزیز

من خیلی داغونم البته تقصیر خودم بود که نگفته بودم که قبلا ریجکتی از امریکا شدم ولی این نامردا خیلی توهین امیز و بی ادبانه من رو ریجکت کرده و حتی گفته که تو میخای بیای کانادا که بری امریکا . منتنش اینه:
    you did not declare 2 previous refusal for the USA. This makes me bgelieve that you want to access the USA via Canada.. I do not believe you are a genuine student .c

به نظر شما این نهایت گستاخی نیست؟ من میخام به یک حایی شکایت کنم البته حوصله وکیل گرفتن ندارم؟ شماراهی سرغ داری؟ میشه یه جایی کسی نماینده ای از کانادا ایمیل زد و این متن رو بهشون بدم که من رو این طور گستاخانه ریجکت کردن؟
    نمونه یک نامه ریجکت دیگه:

you failed to declare your visa refusal from a
    friendly
    country

نمونه دیگه هم بوده که گفتن ریجکت از یک democratic country رو اعلام نکردید!

مورد دیگه هم بوده که تو مصاحبه (زمانی که مصاحبه میشدند دوستان برای ویزا) پرسیده از اپلیکنت ویزای کانادا که آیا تا به حال لاتاری شرکت کردی؟ و اون هم میگه نه. آفیسر مانیتور رو بر می گردونه و نشون میده که شرکت کرده و ردش می کنه! این خیلی هم قدیمیه! الان که باید راحت تر دسترسی داشته باشند:

سلام منم مشكل شما رو داشتم و 3 تا از خاله هام در تورنتو و ونكور بود. ولي خوشبختانه چيزي در اين مورد از من نپرسيد. ممكنه از شما هم چيزي نپرسه.
    چيزي كه مسلمه اينكه نبايد دروغ بگي چون سفارت به اطلاعات دسترسي دارند و ميتوانند راحت چك كنند.

حتي يك مورد يادم هست كه آفيسر سال گذشته از يكي از دوستهاي من پرسيده بود آيا تا به حال در لاتاري آمريكا شركت كردي يا نه و متاسفانه دوست من گفت نه. و آفيسر بلافاصله صفحه كامپيوترش رو برگردوند و نشون داد كه چند بار و در چه سالهايي اقدام كرده بود و به خاطر عدم صداقت رد شد.

ولي در مورد كيس خانواده بنظر من راستش رو بگو ولي ارتباطت رو با اونها خيلي كمرنگ جلوه بده و بگو زندگي ميكنند ولي من سالهاست ارتباطي با آنها ندارم يا بگو اونها هم بدليل شرايط بهتر كبك براي زندگي تصميم دارند بيان كبك پيش من و غيره ... در هر حال چند دليل منطقي پيدا كن كه نشون بده شما تصميم نداري بري پيش اونها.راستي من يك دوست داشتم كه پدر و مادرش ونكوور بودند ولي تونست آفيسر رو قانع كنه پيش اونها نميره و كبك ميمونه. اگه پيداش كردم حتما ميپرسم كه به آفيسر چي گفته.
    این فقط یک نقل قول ساده نیست بلکه چند مورد دیده شده.

مورد بر عکسش که آمریکا به کسی که ریجکت کاناداش رو مخفی کرده باشه ندیدم چون بچه های کانادا با من در تماس نیستند. دلیل نمیشه که نبوده باشند. همچنین استرالیا و غیره.

به طور کلی بررسی اجمالی این رو نشون میده:

1. ریجکت 214 اصلا برای کشورهای مختلف مهم نیست!

2. ریجکت های 212 306 و 501 الزاما منجر به ریجکت از کشورهای دیگه نمیشه. تعداد زیادی بودند که با این بند ها ریجکت شدند و به خصوص از کانادا گرفتند! فقط ممکنه پروسه بیشتر طول بکشه.

3. بودند کسایی که مخفی کردند ریجکت های 212 306 و 501 رو از کانادا و ویزا رو گرفتند. ولی توصیه نمیشه.

4. دیده شده که در توضیحات ریجکت حتی توضیحات مفصل دادند که چرا ریجکت شدند و در نهایت ویزا رو هم گرفتند. ولی توصیه میشه اگر سوالی در فرم های ویزا بود که پرسیده بود آیا ریجکت شدید یا خیر توضیحات مختصر بدید و بگید ریجکت داشتید! دیگه لازم نیست حساسیت رو خودتون زیاد تر کنید! مثلا لازم نیست بگید به خاطر سربازی، کار در حوزه انرژی یا زمینه تحقیقاتی حساس ریجکت شدید. بزنید ویزای توریستی یا تحصیلی آمریکام ریجکت شد و امیدوار باشید که آفیسر هم خیلی حوصله کنکاش نداشته باشه.

5. بودند کسایی که گفتند یا نگفتند و به دلیل مشابهی از کانادا یا استرالیا هم ریجکت شدند. در واقع زمینه کاری از نظر اون دو کشور هم حساس بوده.

6. موارد نقض و عجیب غریب هم دیده میشه. مثلا موردی بود رشته موادی که از اینگلیس، کانادا و استرالیا و نیوزلند ریجکت شده بود و من هم بهش گفتم با توجه به رزومه 100% از آمریکا ریجکت میشی. با این وجود خوشبختانه از عشق آباد خیلی راحت کلیر شد!!!

توصیه می کنم برای اینکه بهتر با وضعیت امنیتی این روزهای دنیا آشنا بشید به این صفحه سر بزنید:

Five Eyes

6 ... 9... 14... eyes هم داریم

در نهایت نتیجه اخلاقی: با هر کسی خواستید از این شوخی ها بکنید، حداقل با کانادا که ثابت شده دیتابیس آمریکا و استرالیا رو چک می کنه شوخی نکنید.
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

MONIZ: IRAN'S NUCLEAR SANCTIONS TO REDUCE IN JANUARY

US Secretary of Energy Ernest Moniz underlined that there are no concerns about Iran’s activities in relation to nuclear weapons or activities in the fuel cycle within the framework of nuclear agreement with the world powers, IRNA reported.

“We are committed to remove the nuclear sanctions and I should reiterated that nuclear sanctions and not other sanctions in relation to other issues will be removed in January when the International Atomic Energy Agency (IAEA) confirms that Iran has fulfilled all its commitments which are of course difficult commitments and necessities,” Moniz told CNN in an interview on Thursday.
    “Our agreement is that they should restrict their nuclear program to a considerable extent in lieu of reducing the nuclear sanctions,” the US secretary of state said.
    On Thursday, Iran's representative at the International Atomic Energy Agency (IAEA) Reza Najafi said that deputy director general of the agency had said that from view point of the IAEA the road map ended and there is no need for new moves and a second road map.
    Najafi told reporters that deputy head of the agency in safeguards affairs following meeting of programming and budget committee presented report on the final assessment on Iran's nuclear program past and now remaining problems.
    He added that Varjoranta by explaining different sections of the report underlined that from agency view points the road map has ended and there is no need for new moves or the second road map.
    Director General of IAEA Yukiya Amano presented his report on Iran's past and present nuclear program to Board of Governors on Wednesday evening.
    Deputy Foreign Minister for legal and international affairs Seyed Abbas Araqchi in reaction to the new report of Amano said that final assessment report of the agency about Iran's past problems called PMD indicated that there is no sign for a military nuclear program or deviation in nuclear materials and peaceful nuclear program has been proven and now is time for Group 5+1 to close the issue in board of governors.
    He underlined that the agency in its report had referred to Iran's full cooperation with the agency upon the road map, so the cooperation made the agency able to present its final assess on PMD.
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

نصیحت دلسوزانه ای دارم برای شما عزیزانی که ناجوانمردانه ویزاتون رد شد. وقت رو تلف نکنید و با امید و پشتکار برای کشورهای دیگه دست به کار بشید. باور داشته باشید اگه رزومه نسبتا خوبی داشته باشید از کانادا استرالیا آلمان و ... پذیرش با بورس خواهید گرفت. پشت این در بسته نمونید و خاطره تلخشو به فراموشی بسپرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط omid497 نمایش پست ها
    یک سوال: من 2 بار ریجکت 306 و 1 بار 214 دارم. اگه تو فرمها فقط به 214 اشاره کنم، عدم صداقت محسوب میشه؟ نمیخوام دوباره سربازی گند س برام مشکل ساز بشه
    امید جان اخوی از شما بعید بود این سوال را بپرسی گفتن سربازی س دقیقا مثل خودکشیه. اگر نگی که س بودی 10 درصد شانس داری چون ممکنه متوجه نشن، اما اگر بگی عملا همین 10 درصد شانس را هم از بین بردی. در ضمن استرالیا روی این مساله حساسه. کانادا را نمیدونم ولی خب طبیعیه که اون هم حساس باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    تجربه من چیز دیگه ای رو میگه:

تعدادی از دوستانی که ریجکت های آمریکاشون رو از کانادا مخفی کردند با مشکل رو برو شدند. این ریجکت ها در بندهای مختلف بوده مثل 214 212 501 و 306. نمونش رو میتونید ببینید:

اینجا و اینجا.

نمونه یک نامه ریجکت دیگه:

you failed to declare your visa refusal from a
    friendly
    country

نمونه دیگه هم بوده که گفتن ریجکت از یک democratic country رو اعلام نکردید!

مورد دیگه هم بوده که تو مصاحبه (زمانی که مصاحبه میشدند دوستان برای ویزا) پرسیده از اپلیکنت ویزای کانادا که آیا تا به حال لاتاری شرکت کردی؟ و اون هم میگه نه. آفیسر مانیتور رو بر می گردونه و نشون میده که شرکت کرده و ردش می کنه! این خیلی هم قدیمیه! الان که باید راحت تر دسترسی داشته باشند:

این فقط یک نقل قول ساده نیست بلکه چند مورد دیده شده.

مورد بر عکسش که آمریکا به کسی که ریجکت کاناداش رو مخفی کرده باشه ندیدم چون بچه های کانادا با من در تماس نیستند. دلیل نمیشه که نبوده باشند. همچنین استرالیا و غیره.

به طور کلی بررسی اجمالی این رو نشون میده:

1. ریجکت 214 اصلا برای کشورهای مختلف مهم نیست!

2. ریجکت های 212 306 و 501 الزاما منجر به ریجکت از کشورهای دیگه نمیشه. تعداد زیادی بودند که با این بند ها ریجکت شدند و به خصوص از کانادا گرفتند! فقط ممکنه پروسه بیشتر طول بکشه.

3. بودند کسایی که مخفی کردند ریجکت های 212 306 و 501 رو از کانادا و ویزا رو گرفتند. ولی توصیه نمیشه.

4. دیده شده که در توضیحات ریجکت حتی توضیحات مفصل دادند که چرا ریجکت شدند و در نهایت ویزا رو هم گرفتند. ولی توصیه میشه اگر سوالی در فرم های ویزا بود که پرسیده بود آیا ریجکت شدید یا خیر توضیحات مختصر بدید و بگید ریجکت داشتید! دیگه لازم نیست حساسیت رو خودتون زیاد تر کنید! مثلا لازم نیست بگید به خاطر سربازی، کار در حوزه انرژی یا زمینه تحقیقاتی حساس ریجکت شدید. بزنید ویزای توریستی یا تحصیلی آمریکام ریجکت شد و امیدوار باشید که آفیسر هم خیلی حوصله کنکاش نداشته باشه.

5. بودند کسایی که گفتند یا نگفتند و به دلیل مشابهی از کانادا یا استرالیا هم ریجکت شدند. در واقع زمینه کاری از نظر اون دو کشور هم حساس بوده.

6. موارد نقض و عجیب غریب هم دیده میشه. مثلا موردی بود رشته موادی که از اینگلیس، کانادا و استرالیا و نیوزلند ریجکت شده بود و من هم بهش گفتم با توجه به رزومه 100% از آمریکا ریجکت میشی. با این وجود خوشبختانه از عشق آباد خیلی راحت کلیر شد!!!

توصیه می کنم برای اینکه بهتر با وضعیت امنیتی این روزهای دنیا آشنا بشید به این صفحه سر بزنید:

Five Eyes

6 ... 9... 14... eyes هم داریم

در نهایت نتیجه اخلاقی: با هر کسی خواستید از این شوخی ها بکنید، حداقل با کانادا که ثابت شده دیتابیس آمریکا و استرالیا رو چک می کنه شوخی نکنید.

سلام بر جناب هایزنبرگ کبیر

ای کاش زودتر میگفتید که قراره بیاید تا ما فروم را آب و جارو میکردیم و تمام تاپیک ها را چراغانی میکردیم

توضیحات شما خیلی کامل تر از بنده است و خب به نظرم هر کسی مختاره که ریجکت قبلی را از سفارت پنهان کنه یا بهشون بگه. در نهایت مسئول رفتارش خودش است. من در مورد کانادا اطلاعی ندارم چون هنوز برای ویزاش اقدامی نکردم ولی اینو میدونم استرالیا زیاد چک نمیکنه والبته اگر هم چک بکنه اصلا روی این مساله حساس نیست. یکی از دوستان من که از اعضای اصلی این فروم هم هسن (اگر مایل بودید اسمش را در پیغام خصوصی خدمتتون عرض میکنم) از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا ریجکت خیلی بدی داشت اما بالاخره از استرالیا ویزا گرفت. اما همانطور که فرمودید کانادا ظاهرا روی این مساله حساسه

به نظر من حلقه گمشده این وسط، نظر و حال و حوصله ی آفیسر و البته شرایط کیس اپلیکنته. ممکنه یه آفیسر اصلا چک نکنه و یا ممکنه اینقدر اپلیکنت شرایطش را تغییر داده باشه که با مخفی کردن هم آفیسر اصلا شک نکنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Health economics, University of Groningen

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    MONIZ: IRAN'S NUCLEAR SANCTIONS TO REDUCE IN JANUARY

US Secretary of Energy Ernest Moniz underlined that there are no concerns about Iran’s activities in relation to nuclear weapons or activities in the fuel cycle within the framework of nuclear agreement with the world powers, IRNA reported.

“We are committed to remove the nuclear sanctions and I should reiterated that nuclear sanctions and not other sanctions in relation to other issues will be removed in January when the International Atomic Energy Agency (IAEA) confirms that Iran has fulfilled all its commitments which are of course difficult commitments and necessities,” Moniz told CNN in an interview on Thursday.
    “Our agreement is that they should restrict their nuclear program to a considerable extent in lieu of reducing the nuclear sanctions,” the US secretary of state said.
    On Thursday, Iran's representative at the International Atomic Energy Agency (IAEA) Reza Najafi said that deputy director general of the agency had said that from view point of the IAEA the road map ended and there is no need for new moves and a second road map.
    Najafi told reporters that deputy head of the agency in safeguards affairs following meeting of programming and budget committee presented report on the final assessment on Iran's nuclear program past and now remaining problems.
    He added that Varjoranta by explaining different sections of the report underlined that from agency view points the road map has ended and there is no need for new moves or the second road map.
    Director General of IAEA Yukiya Amano presented his report on Iran's past and present nuclear program to Board of Governors on Wednesday evening.
    Deputy Foreign Minister for legal and international affairs Seyed Abbas Araqchi in reaction to the new report of Amano said that final assessment report of the agency about Iran's past problems called PMD indicated that there is no sign for a military nuclear program or deviation in nuclear materials and peaceful nuclear program has been proven and now is time for Group 5+1 to close the issue in board of governors.
    He underlined that the agency in its report had referred to Iran's full cooperation with the agency upon the road map, so the cooperation made the agency able to present its final assess on PMD.
    با تشكر از هايزنبرگ عزيز.
    تو اين مصاحبه كه آقاي مونيز فقط از تحريم هسته اي اسم برده. براي بند 501 كه انرژي هست و نفت و گاز هم شاملش ميشه، آيا اميدي هست كه تحريم هاي نفت و گاز رو هم بردارن و اين بند برداشته بشه؟ يا اصلا ربطي به هم ندارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    امید جان اخوی از شما بعید بود این سوال را بپرسی گفتن سربازی س دقیقا مثل خودکشیه. اگر نگی که س بودی 10 درصد شانس داری چون ممکنه متوجه نشن، اما اگر بگی عملا همین 10 درصد شانس را هم از بین بردی. در ضمن استرالیا روی این مساله حساسه. کانادا را نمیدونم ولی خب طبیعیه که اون هم حساس باشه.
    من به توصیه یکی از دوستان فقط به تاریخ ریجکتی و احتمالا کنسولگری اشاره میکنم و اصلا اسمی از بند ریجکتی و دلیلش نمیبرم. حتی اگه صریح بپرسن واسه چی بوده باز هم به آموزشی در س اشاره نخواهم کرد

یکی از دوستان 501 ای ایروان تونستند بعد از 5 ماه انتظار در کلیرنس ویزاشون رو از آنکارا دریافت کنند. بهشون تبریک می گیم :-)

سابقه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)