نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3299

موضوع: معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

سلام، من از خارج از کشور برای کفالت پدر بالای ۵۹ سال اقدام کردم و شکر خدا امروز رای معافیتم صادر شد. اگر کسی‌ سوالی داره خوشحال می شم کمک کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mnam نمایش پست ها
    سلام، من از خارج از کشور برای کفالت پدر بالای ۵۹ سال اقدام کردم و شکر خدا امروز رای معافیتم صادر شد. اگر کسی‌ سوالی داره خوشحال می شم کمک کنم.
    شما کی معاف میشدید و کی اقدام کردید؟! از سفارت اقدام کردید؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedjahdi نمایش پست ها
    شما کی معاف میشدید و کی اقدام کردید؟! از سفارت اقدام کردید؟!
    پدرم اواخر شهریور ماه امسال 59 ساله شدند ولی به دلیل مشغله تحصیلی بلافاصله اقدام نکردم. طبق روال، مدارک باید تحویل سفارت می شد اما از آنجایی که سفارت ایران در اینجا تعطیل شد، مدارک را مستقیما خود وزارت خارجه تحویل گرفت که باعث تسریع در روند کار شد و کلا ظرف حدود یکماه به نتیجه رسید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mnam نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. خیلی خوشحالم که معاف شدی و بهت تبریک میگم.

پدر من دقیقا اول فروردین 59 سالش تموم میشه. تک فرزند هستم و الان امریکا درس میخونم. ممکنه یه توضیح کامل بدی در مورد پروسه معافیتت؟ خیلی ها شرایطشون مثل من و شما هست و خارج از ایران هستن. و بنابراین توضیحات کامل شما کمک بزرگی محسوب میشه. لطفا از اولین مرحله شروع کن بگو
    1) چه مدارکی رو خارج از کشور تهیه کردی؟
    2) مدارک رو از کجا گرفتی و با توجه به اینکه خارج از ایران بودی به کجا فرستادی؟
    3) وقتی مدارک رسید ایران چه کسی پیگیر پرونده ات بود ایران؟
    4)ایا نظام وظیفه حضور شما رو در هیئت بدوی نخواست؟
    5) راجع به زمان بندی هم لطفا توضیح بده
    ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط usliker نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. خیلی خوشحالم که معاف شدی و بهت تبریک میگم.

پدر من دقیقا اول فروردین 59 سالش تموم میشه. تک فرزند هستم و الان امریکا درس میخونم. ممکنه یه توضیح کامل بدی در مورد پروسه معافیتت؟ خیلی ها شرایطشون مثل من و شما هست و خارج از ایران هستن. و بنابراین توضیحات کامل شما کمک بزرگی محسوب میشه. لطفا از اولین مرحله شروع کن بگو
    1) چه مدارکی رو خارج از کشور تهیه کردی؟
    2) مدارک رو از کجا گرفتی و با توجه به اینکه خارج از ایران بودی به کجا فرستادی؟
    3) وقتی مدارک رسید ایران چه کسی پیگیر پرونده ات بود ایران؟
    4)ایا نظام وظیفه حضور شما رو در هیئت بدوی نخواست؟
    5) راجع به زمان بندی هم لطفا توضیح بده
    ممنونم
    سلام. امیدوارم که شما هم بتوانید معاف شوید. همان طور که در بالا هم اشاره کردم، کنسولگری ایران در کشوری که من ساکن هستم، تعطیل شد و مدارک رو وزارت خارجه مستقیما تحویل گرفت. رویه‌ها از یک کشور به کشور دیگر کمی‌ متفاوت است و باید با تماس با دفتر حفاظت از منافع، جزئیات رو سوال کنید: http://www.daftar.org/forms/vitalrec...ations/456.pdf
    مدارک تحصیلی‌ شما (آنچه در خارج از ایران بوده+گواهی اشتغال به تحصیل) باید طبیعتا به تایید کنسولگری یا دفتر حفاظت از منافع برسند. عکس، اصل پاسپورت، اصل شناسنامه، اصل کارت ملی و کارت اقامت، فرم های تکمیل شده (در لینک بالا می توانید پیدا کنید) به همراه چند سری کپی مدارک (برای برابر اصل کردن) لازم هستند. می‌‌دانم که حدود ۲۰ روز طول می‌‌کشد تا مدارک از کنسولگری به ادارهٔ ایرانیان وزارت خارجه برسد.
    اگر پدر شما در ایران هستند، کارهای مربوط به ایشان (ارایه عکس و اصل شناسنامه و ...) و تکمیل بخش دوم فرم استشهادیه در دفترخانه توسط بستگان، بعد از اینکه مدارک به وزارت خارجه رسیدند، باید در ایران انجام شوند. پدر و مادرم در ایران پیگیر کارم بودند و در این حالت نیازی به وکالتنامه نبود. اگر شخص دیگری بخواهد پیگیر کار شما باشد، باید فرم وکالت را هم پر کنید. بعد از صدور نامه مربوط به نظام وظیفه توسط وزارت خارجه، باید نامه های استعلام شناسنامه های پدر و مادر تهیه شوند. برای دانشجویان خارج از کشور یک نامه هم باید از وزارت علوم گرفته شده و تحویل نظام وظیفه شود. نیازی هم به حضور شما در هیات بدوی یا همان کمیسیون نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)