صفحه 5 از 26 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

240 هست انگار ولی خیلیم مهم نیست. وسایل ایران اینجا کار میکنه نگران نباش. فقط باید برای دوشاخه تبدیل بیاری یا بیای اینجا بخری (میانگین 9 دلاره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

من امروز رفتم بانک NAB حساب باز کنم( میشه از خارج از استرالیا هم حساب باز کرد) دیدم ایرانو تحریم کرده.
    به نظرتون حساب بانکی تو کدوم بانک بهتره و از ایران باز کنیم یا از استرالیا؟ سود هم تعلق میگیره به حسابها؟ ویزا کارت چقدر طول میکشه صادر بشه و اینکه آیا ویزا کارت فقط تو ATM های همون بانک کار میکنه یا اینکه نه تو همه ATM ها کار میکنه.
    با تشکر

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    من امروز رفتم بانک NAB حساب باز کنم( میشه از خارج از استرالیا هم حساب باز کرد) دیدم ایرانو تحریم کرده.
    به نظرتون حساب بانکی تو کدوم بانک بهتره و از ایران باز کنیم یا از استرالیا؟ سود هم تعلق میگیره به حسابها؟ ویزا کارت چقدر طول میکشه صادر بشه و اینکه آیا ویزا کارت فقط تو ATM های همون بانک کار میکنه یا اینکه نه تو همه ATM ها کار میکنه.
    با تشکر
    سلام
    NAB بانک بدی نیست من دوسالی میشه باهاش حساب دارم - بانک کامان ولث هم خوبه بهتزه بیاید اینجا آدرستون رو مشخص کنید و بعدا اقدام کنید که کارتتون به آدرستون بیاد - ویزا کارت ها معمولا در تمام دنیا کار میکنه و مطمئنا در تمامی بانک های استرالیا هم کار میکنه البته اگر شما از بانک دیگه ای پول بگیرید ازتون کارمزد هم کم میشه پس بانکی رو انتخاب کنید که ای تی ام های زیاد داشته باشه و نزدیک محل سکونتتون هم ای تی ام هم داشته باشه - اکر میخواید به پولتون سود تعلق یگیره بانک ان ای بی حسابی دار به اسم آی سیور که پول ثابت رو تو اون میزارید و ماهسانه سود کمی هم بهش تعلق میگیره البته این حساب با حساب دیکه ای که معمولا خریدهای روزمره رو در اون میریزید لینک میشه هر وقت پول لازم داشتید از اینترنت از حساب ثابت تو اون یکی پول میریزید و خرج میکنید - در ضمن اگر احتیاج به کردیت کارد دارید باید جداگانه اقدام کنید - داشتن کردیت کارت بهتون این کردیت رو میده که تا مبلغ خاصی مثلا 2000 دلار رو بدون ابنکه تو حسابتون پول باشه خرج میکنید کارمزد سالیانه و سود هم داره - من قبلا کردیت کارد داشتم و خیلی یاهاهش کار میکردم ولی تو استرالیا کردیت کارد نگرفتم چون بنظرم به صرفه نبود . کارت بانکتون معمولا یک هفته بعد به آدرستون فرستاده میشه

موفق باشید

سلام
    بانک های استرالیایی برای ارسال debit card معمولا آدرس مسکونی می خواهند. از آنجاییکه من در 2 هفته اول در hostel اقامت دارم خواستم ببینم این آدرس رو میشه مثلا آدرس hostel یا جای دیگه رو داد یا اینکه نه حتما باید آدرس خودمون باشه و دائمی هم باشه. این مثل همون billing address میمونه؟

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام
    بانک های استرالیایی برای ارسال debit card معمولا آدرس مسکونی می خواهند. از آنجاییکه من در 2 هفته اول در hostel اقامت دارم خواستم ببینم این آدرس رو میشه مثلا آدرس hostel یا جای دیگه رو داد یا اینکه نه حتما باید آدرس خودمون باشه و دائمی هم باشه. این مثل همون billing address میمونه؟

ﺷﻤﺎ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﻦ ﺁﺩﺭﺱ ﻫﺎﺳﺘﻞ ﺭﻭ ﺑﺪﻳﺪ ﻭﻟﻲ ﺑﻌﺪا ﻛﻪ ﺭﻓﺘﻴﺪ ﺟﺎﻱ ﺩﻳﮕﻪ ﺑﺎﺑﺪ ﺑﺎ ﻧﻠﻔﻦ و ﻳﺎ ﺷﺨﺼﺎ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﺁﺩﺭﺱ,ﺭﻭ اﻃﻼﻉ ﺑﺪﻳﺪ ﻣﻦ ﻫﻢ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺭﻭ ﺩاﺷﺘﻢ و ﻫﻤﻴﻦ ﻛﺎﺭ ﺭﻭ ﻛﺮﺩﻡ
    ویرایش توسط mani2541 : February 27th, 2014 در ساعت 11:01 PM

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با سلام

این روزها بحث مهاجرت در ایران خیلی داغه و خیلی از هموطنان شاید در صدد باشن که این پروسه رو شروع کنن.

شاید یکی از سخت ترین قسمت های این پروسه برای ایرانیان دادن امتحان آیلتز باشه. خیلی هم بخاطر اینکه نمیخوان سختی خوندن و آمادگی برای این امتحان رو تحمل کنن عطای مهاجرت رو به لقاش میبخشن و قیدش رو میزنن.

شاید جالب باشه که بدونین خیلی از کشورها بدلیل اینکه سیستم آموزش انگلیسی و تکلم به زبان انگلیسی رو در دانشگاه دارن احتیاجی به گذروندن این امتحان ندارن و بدون نیاز به امتحان و فقط با ثابت کردن اینکه به زبان انگلیسی درس خوندن میتونن امتیاز آیلتز رو بگیرن.

بهرحال بنظر من آیلتز و گرفتن نمره بالا و یا پایین در اون به هیچ وجه نشان دهنده سطح واقعی انگلیسی شما نیست.

من خودم دوبار این امتحان رو دادم یک بار جنرال و اورال 8 و بار دوم آکادمیک اورال 7.5 آوردم اینه که تجربه نسبتا خوبی در این امتحان دارم.

شما برای گرفتن نمره خوب در این امتحان بابد سعی کنید در هر دوره روی تمام اسکیل هاتون کار کنید یعنی اینطور نباشه که یک ماه لیستنینگ بخونین یک ماه ریدینگ و ... بلکه تمامی این ها رو در یک هفته باید خونده باشید.

من کتاب خاصی رو معرفی نمیکنم چون کتاب به اندازه کافی در این زمینه هست و هر کدوم رو بخونین بهتون کمک میکنه. ولی هر چی که میخونین اون 8 کتاب امتحان آیلتز رو که زنگ صورتی و سیاه داره باید کامل خونده بشه و روش کار بشه. برای اونهایی که جنرال امتحان میدن باید عرض کنم که شما وقتی برای ریدینگ اماده میشید هم سوالات امتحان جنرال رو بزنید و هم آکادمیک تا قدرت و سرعتتون بالا بره. سوالات ریدینگ آکادمیک سخت تر هستن ولی بجاش مثل وزنه هایی هستن که عضلات شما رو پرورش میدن.

برای دوستانی که دارن آماده میشن چند توصیه دارم:

1- هر شب ریدینگ بخونین - سوالاتی رو که تست هاشو زدین هر شب متنها رو قبل از خواب بخونین - بزارین که چشتون به متنهای انگلیسی عادت کنه این باعث میشه که سرعت خوندن شما در امتحان بالا بره و با دیدن یک کلمه مغزتون سریعتر اون رو معنی کنه.

2- همیشه یک ام پی تری پلیر داشته باشین و سوالات لیستنینگی که زدین رو روش بریزین و شده تا صد بار اونها رو گوش کنین. تکراری بودن هیچ اشکالی نداره و باعث میشه که گوشتون به کلمات آشنا باشه.

3- هر روز یک متن رایتینگ بنویسید. من موضوعات خوبی رو جمع اوری کردم با متنهای نمونه و براتون اینجا میزارم تا دانلود کنید مطمئن باشید اگر این متنها رو بخونین و روش کار کنید رایتینگ بالای 7 میارید- نگران نباشید اگر کسی نیست که متنهاتون رو تصجیح کنه. از روزی متن ها بنویسین. به این صورت روش نوشتار جملات دستتون میاد و اون جملات رو در متنهای مختلف میتونین استفاده کنین. این رو باید اضافه کنم که رایتینگ کتابهای کمبریج خیلی ضعیفه و چون جوابهاش نمونه جواب داده شده توسط دانش آموزان هست عموما قابل استناد نیست و ارزش یادگیری نداره. پس به رایتینگ اون کتابها اکتفا نکنین و نمونه سوالات من رو مطالعه کنید

4- اسپیکینگ قسمت خیلی سختیه برای ایرانیان- البته اگر در خارج ایران باشید این از قسمتهای آسونه ولی خوب تو ایران هیچ کس انگلیسی رو برای ارتباطات استفاده نمیکنه اینه که شانسی برای تمرین وجود نداره- برای این کار کتاب اسپیکینگی که توسط نویسنده ایرانی نوشته شده و سی دی هم داره رو بگیرین و هم گوش بدید و هم تمرین کنید - این خیلی بهتون کمک میکنه - این هم بگم معمولا مراکز آیلتز ایران نسبت به خارج از ایران نمرات بهتری به اسپیکینگ میدن و اون هم بخاطر ضعف و پایین بودن سطح عمومی دانش امورانه که باعث میشه توقع ممتحن ها هم کمتر باشه. اینه که زیاد ترس نداشته باشید و با اعتماد به نفس به اینترویو برید.

البته اینها تجربیات من از این امتحانه که بنظرم اومد بدردتون میخوره

در آخر فایلهای رایتینگ رو براتون میزارم و توصیه میکنم که حتما دانلود کنید و روشون کار کنید

http://www.4shared.com/document/ziBE...ts_Letter.html

http://www.4shared.com/document/Q6lg...k_2_essay.html

http://www.4shared.com/file/uQJ94-EG/IELTSEssays.html

http://www.4shared.com/file/Jx1WbZRI/Sample_Answer.html

http://www.4shared.com/document/qij4...er_Part2_.html

اگر قار به باز کردن فایلها نبودین و یا سایت ***** بود اطلاع بدید براتون جای دیگه آپلود کنم.

موفق باشید

منبع :
    http://australialand.persianblog.ir/post/25/

با تشکر
    سلام
    اگه حضوراً بری استرالیا فکر نمیکنم برای باز کردن حساب هیچ مشکلی داشته باشی. اگر میخوای با ایران مراودات مالی داشته باشی (طبعاً از طریق صرافی) ، به عنوان مثال میخوای بتونی از ایران پول بگیری و یا به ایران پول بفرستی و چیزهایی شبیه به این ، به نظر من تو کشور استرالیا کامن ولث یکی از گزینه های خوبه. ولی باز قبل از اینکه به استرالیا بری ، حتماً برو از چند تا صراف بپرس که توی استرالیا توی چه بانکی حساب باز کنم که مراودات مالی باهاش راحت تر انجام بشه؟ یعنی برو و از صراف ها اطلاعات آپ تو دیت و آخر رو بگیر.
    معمولاً صراف ها میگن تو فلان کشور کدوم بانک برای داشتن مراوده مالی با ایران بهتره. (مراوده از طریق صرافیه هیچ بانکی مستقیم با بانک های ایران کار نمیکنه همونطور که همه میدونید)
    پیروز باشی

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

شرایط اخد اقامت دائم استرالیا از طریق تخصص

اطلاعات زیز از سایت اداره مهاجرت استرالیا گرفته شده و بر اساس آخرین تغییراته - توجه کنید که شرایط ویزای استرالیا همیشه در حال تغییره و احتماله عوض شدنش وجود داره

شروط اصلی برای ویزای تخصص دائم
    -حداکثر سن 49 سال
    -داشتن اسسمنت یا تایید مدرک از یکی از ارگانهای استرالیا
    -حداقل داشتن مدرک IELTS 6.0 در هر یک از 4 مهارت ( حتما تمام مهارتها باید بالای 6 باشد)
    -داشتن حداقل امتیاز برای درخواست ویزا که برای ویزای دائم 60 امتیاز میباشد

نحوه دادن امتیاز در این سیستم بصورت زیره

25 تا 32 سال تمام 30 امتیاز
    33 تا 39 سال تمام 25 امتیاز
    40 تا 44 سال تمام 15 امتیاز
    45 تا 49 سال تمام 0 امتیاز

نمره IELTS
    نمره 6.0 در هر 4 مهارت ، دارای امتیاز 0
    نمره 7.0 در هر 4 مهارت ، دارای امتیاز 10
    نمره 8.0 در هر 4 مهارت ، دارای امتیاز 20

سابقه کاری در استرالیا
    1 سال سابقه کار مرتبط در 10 سال گذشته 5 امتیاز
    3 سال سابقه کار مرتبط در 10 سال گذشته 10 امتیاز
    5 سال سابقه کار مرتبط در 10سال گذشته 15 امتیاز
    8 سال سابقه کار مرتبط در 10 سال گذشته 20 امتیاز

سابقه کاری در خارج از استرالیا
    3 سال سابقه کار مرتبط در 10 سال گذشته 5 امتیاز
    5 سال سابقه کار مرتبط در10 سال گذشته 10 امتیاز
    8 سال سابقه کار مرتبط در 10سال گذشته 15 امتیاز
    مدارک تحصیلی
    مدارک Diploma گرفته شده در استرالیا 10 امتیاز
    مدارک فنی حرفه ایی ارزشیابی شده 10 امتیاز
    مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از استرالیا یا خارج استرالیا 15 امتیاز
    مدرک دکتری از استرالیا یا خارج استرالیا 20 امتیاز

تحصیل در استرالیا
    2 سال تحصیل تمام وقت در استرالیا 5 امتیاز

تحصیل در مناطق کم جمعیت استرالیا
    تحصیل در مناطق کم جمعیت استرالیا 5 امتیاز

سابقه کار حرفه ایی در استرالیا
    داشتن یکسال سابقه کار حرفه ایی منطبق با تخصص و مدرک در استرالیا 5 امتیاز

نمره زبان
    زبان فارسی 5 امتیاز
    برای گرفتن امتیاز زبان فارسی باید امتحان ناتی بدید

امتیاز همسر
    همسر 5 امتیازکه برای گرفتن امتیار همسر - همسر شما باید آیلتس 6.0 داشته باشد تمام مراحل اسسمنت رو مانند اپلیکنت اصلی طی کند و اسس مثبت بگیره و شغل ایشان در Schedule 1 – SOL باشد سابقه کار 1 ساله با بیمه نیز داشته باشد

اسپانسر ایالتی
    گرفتن اسپانسر از ایالت های استرالیا 5 امتیاز (ویزای 190)

اسپانسر فامیلی
    داشتن اسپانسر فامیلی برای ویزای دائم هیچ امتیازی ندارد

دوستانی که امتیازشون به 60 میرسه میتونین از ویزای 189 یا 175 قدیم استفاده کنن که ویزای دائم و بدون محدودیت در محل زندگی و کار در سراسر استرالیاست ولی کسانی که 55 امتیاز کسب میکنن باید برای اسپانسر ایالتی اقدام کنن که 5 امتیاز بهشون میده و باز هم ویزای 190 یا 176 قدیم رو که اقامت دائم است رو میگیرن و تفاوتش با ویزای 189 در اینه که 2 سال در ایالتی که اونها رو اسپانسر کرده باید زندگی کنن و در بقیه موارد کاملا مشابه با ویزای 189 هست.

دوستانی که 10 امتیاز کم دارن باید برای ویزای اقامت موقت منطقه ای اقدام کنن که ویزای موقته و سه ساله هست اگر یک سال از سه سال رو کار کنن و تکس بدن ویزاشون به ویزای دائم تبدیل میشه ولی این ویزا محدودیت های زیادی داره:

1- شما اقامتتون موقته

2- از خدمات درمانی رایگان نمیتونین استفاده کنید

3- در مناطقی که اسچانسر شدید میتونین کار و زندگی کنید و به مناطق دیگه نمیتونین برین

4- تحصیل در دانشگاه براتون مجانی نیست

5- با این ویزا پاسپورت نمیگیرین مگر اینکه اقامت دائم بگیرین

6- فرزند شما اگر در استرالیا هم بدینا بیاد سیتیزن استرالیا نخواهد بود

7- از خدمات مالی سنترلینک برای بیکاری و فرزند نمیتونین استفاده کنید

اگر سوالی بود در خدمت هستم

موفق باشید

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اقامت استرالیا از طریق اسپانسر ایالتی

با سلام

چند وقتیه که قوانین استرالیا برای اقامت دائم سخت شده. مخصوصا از زمانیکه امتیاز زبان فارسی برداشته شد و سیستم امتیاز ذهی جدید معرفی شد که طبعا امتیاز آیلتس 6 هم در اون صفر در نظر گرفته میشه خیلی از کسانی که در صدد اقدام برای مهاجرت به استرالیا بودن با کمبود امتیاز (60) مواجه شدن. شاید گرفتن آیلتز 7 کار سختی باشه و یا دادن امتحان ناتی هزینه بر و وقت گیر باشه. همینطور استفاده از امتیاز همسر کمی طاقت فرسا بنظر میاد.

خوب یکی از راههایی که میتونه 5 امتیاز ارزشمند به شما کمک کنه استفاده از اسپانسر ایالتیه.

اشتباه نکنید اسپانسر ایالتی بااسپانسر کاری فرق میکنه. استفاده از اسپانسر ایالتی به این معناست که ایالت های مختلف استرالیا بر اساس نیازهاشون به رشته های مختلف لیستی رو اعلام میکنن که برای هر رشته تعداد محدودی ظرفیت داره و اون رشته ها رو به ایالت خودشون جذب میکنن.

با اینکار به قول سایت اداره مهاجرت استرالیا نیروهای کاری به جایی میرن که بهشون احتیاج هست.

باید عرض کنم ویزای ایالتی دو نوع هست یکیش اقامت موقت سه ساله منطقه ای است که 10 امتیاز داره و به شما ویزای سه ساله میده و بعد از یک سال کار و پرداخت مالیات میتونه تبدیل به اقامت دائم بشه البته مورد بحث ما در اینجا نوع دیگری از اسپانسر ایالتی هست که ویزای 190 نام داره.

آیا اسپانسر ایالتی 190 با ویزای دائم 189 فرقی دارد ؟

نه - ویزای اسپانسر ایالتی 190 دقیقا اقامت دائم استرالیاست که به شما تمامی حقوق یک شهروند استرالیایی رو میده.

فرق ویزای اسپانسر ایالتی 190 با ویزای دائم 189 چیست ؟

تنها فرق ایندو در اینه که شما بصورت اخلاقی تعهد به ایالتی که شما رو اسپانسر میکنه تعهد میدید که 2 سال اول ورود به استرالیا رو در اون ایالت (هر شهری در ایالت مذکور) زندگی کنید و در ازای این تعهد 5 امتیاز شامل حال شما میشه.

آیا اقدام از طریق اسپانسر ایالتی هزینه اضافی در بردارد ؟

نخیر

آیا زمان رسیدگی به پرونده های اسپانسر ایالتی فرقی با ویزای دائم 189 دارد؟

بله - معمولا به پرونده های اسپانسر ایالتی زودتر کیس آفیسر داده میشه و در اولویت قرار دارن پس سریعتر خواهد بود.

آیا برای گرفتن اسپانسر احتیاج به آیلتس دارم ؟

بله حتما احتیاج دارید و بعضا باید میانگین 6.5 یا 7 در تمامی اسکیل ها داشته باشید

آیا برای گرفتن اسپانسر ایالتی احتیاج به اسسمنت مدرک تحصیلی دارم؟

بله شما باید قبلا اسسمنت مدرک تحصیلیتون رو داشته باشید

لیست ایالتهای استرالیا که متقاضیان رو اسپانسر میکنن

جنوب استرالیا – آدلاید South Australia – Adelaide

Victoria- Melbourne ویکتوریا – ملبورن

استرالیای غربی – پرت Western Australia- Perth

شمالی – داروین Northern Territory- Darwin

کوئنزلند – بریزبین Queensland- Brisbane

کانبرا ACT- Canberra

نیوسات ولز - سیدنی NSW – Sydney

تاسمانیا - Tasmania

چگونه باید اقدام کنم ؟

شما ابتدا به سایت هر ایالت مراجعه میکنید ( سایت هر ایالت رو در آخر این پست براتون میزارم).

لیست رشته های مورد نیاز و وضعیت رشته رو از نظر باز بودن یا تمام بودن ظرفیت نگاه میکنید و رشته خودتون رو پیدا میکنید. فرض بر اینه که شما اسسمنت رو قبلا انجام دادید و آیلتس هم داردی.

با فرض وجود رشته شرایط آیلتس مورد نیاز برای اون رشته رو نگاه میکنید و با آیلتس خودتون مقایسه میکنید.

در صورت ارضا شرط آیلتس شرایط سابقه کار و بقیه شرایط رو مثل داشتن آفر کاری ... نگاه میکنید.

اگر تمامی شرایط رو داشتید با توجه به توضیحات در مورد نحوه اقدام برای اسپانسر اقدام میکند.

لینک صفحه اقدام برای اسپانسر ایالتی هر استان

http://australialand.persianblog.ir/post/27/

توجه کنید که ایالت نیو ساث ولز بعلت تکمیل شدن ظرفیت رشته ها فعلا پرونده ای رو قبول نمیکنه - البته این موقته و در سال جدید باز خواهد شد.

بعد از اقدام هر ایالت مدت زمانی رو برای بررسی پزونده طی میکنه و نهایتا به شما اعلام میکنه که نتیجه پروندتون چی هست.

در صورت موفقیت نامه ای از ایالت به اداره مهاجرت ارسال میشه و به شما هم اعلام مبشه که مراجل نهایی لاچ پرونده رو در اداره مهاجرت اسرالیا انجام بدید.

ApplyAbroad Hero

سلام دوستان....مقرون به صرفه ترین ADSL‌ که میشه با خط تلفنش گرفت چیه؟ که زیر 100 گیگ حجمش هم نباشه
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)