صفحه 12 از 26 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 260

موضوع: اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استایل ....

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    سلام. من بریزبین نبودم ولی پرث که شهر احتمالا گرون تری هم هست با همین مبلغ میشه زندگی رو اداره کرد. شما حداکثر ماهی 700 تا 800 دلار برای مسکن می پردازید و با 300 تا 400 دلار هم خورد و خوراک و پوشاک و غیره رو تامین می کنید. تازه save هم می تونید داشته باشید. البته تو پرانتز این رو اشاره کنم که این مبلغ 2000 دلار که همه دانشجوها کمابیش تو همین مایه ها دریافت می کنند خوب مسلما به لحاظ هرم درآمدی تو استرالیا خیلی درآمد بالایی محسوب نمیشه. الان کارگران این شرکت های coles که یه فروشگاه زنجیره ای هست درآمدشون سالی 30 - 40 هزارتاست. مشاغل فنی و حرفه ای و اساتید دانشگاه هم سالی 60 هزار به بالا دریافتی دارند. ولی برای یه زندگی دانشجویی درآمد خوبیه و ضمنا در کنار تحصیل هم می تونید دنبال کار بگردید و کار casual یا part-time داشته باشید. من دانشجوی دکترا میشناسم که تازه آلمانی هم هست غروب ها میره bar کار میکنه یا فقط بابت حق التدریس ساعتی بهش ساعتی 40 دلار میدن. درآمد جانبیشون بعضی وقت ها از درآمد living allowance دانشگاه میزنه بالاتر. البته پیدا کردن کار همچین کار ساده ای هم نیست و تابع connection های شما و علایق شما و خیلی چیزهای دیگه هست. تازه به اجازه استاد هم نیاز هست برای کار پس بهتره برای اوائل دوره به فکر کار پیدا کردن نباشید.
    به هر حال ماهی 2000 دلار خوبه و چیزی هستش که تمام دانشگاه ها کمابیش تو همین مایه ها پرداخت می کنند و تنها option موجود هست. ضمنا دانشگاه ها خودشون همه این مسائل رو در نظر گرفتن و به عدد 2000 دلار رسیدن . البته دانشکده ها و یا اساتیدی که پولدار تر هستن و منابع fund بیشتری دارن معمولا یه مقداری هم میزارن روی این 2000 دلار و مثلا میرسه به 2400 دلار. مردم اینجا هم خیلی به فکر save کردن نیستن بیشتر به زمان حال توجه می کنن و معمولا هر قدر درآمد دارن همونقدر هم خرج میکنن با تفریح و خوشگذرونی زندگی رو سپری می کنن مثل ما نیستن که همش به فکر آینده ها باشن( آینده هایی که هیچ وقت هم نخواهد رسید!). موفق باشید

دوست عزیزم
    بسیار بسیار ازت ممنونم به خاطر اطلاعات بسیار بسیار مفید و البته امیدوار کنندت، من حداقل با بالای 20 نفر توی بریزبین رویفیس بوک صحبت کردم ولی هیچ کس آمار خوب و دقیقی بهم نداد، به هر حال از پاسخ مفصلتون بسیار ممنون و سپاسگذارم

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید برای دوستانی که قصد زندگی در استرالیا رو دارن - مخارج - لابف استا

سلام. من بریزبین نبودم ولی پرث که شهر احتمالا گرون تری هم هست با همین مبلغ میشه زندگی رو اداره کرد. شما حداکثر ماهی 700 تا 800 دلار برای مسکن می پردازید و با 300 تا 400 دلار هم خورد و خوراک و پوشاک و غیره رو تامین می کنید. تازه save هم می تونید داشته باشید. البته تو پرانتز این رو اشاره کنم که این مبلغ 2000 دلار که همه دانشجوها کمابیش تو همین مایه ها دریافت می کنند خوب مسلما به لحاظ هرم درآمدی تو استرالیا خیلی درآمد بالایی محسوب نمیشه. الان کارگران این شرکت های coles که یه فروشگاه زنجیره ای هست درآمدشون سالی 30 - 40 هزارتاست. مشاغل فنی و حرفه ای و اساتید دانشگاه هم سالی 60 هزار به بالا دریافتی دارند. ولی برای یه زندگی دانشجویی درآمد خوبیه و ضمنا در کنار تحصیل هم می تونید دنبال کار بگردید و کار casual یا part-time داشته باشید. من دانشجوی دکترا میشناسم که تازه آلمانی هم هست غروب ها میره bar کار میکنه یا فقط بابت حق التدریس ساعتی بهش ساعتی 40 دلار میدن. درآمد جانبیشون بعضی وقت ها از درآمد living allowance دانشگاه میزنه بالاتر. البته پیدا کردن کار همچین کار ساده ای هم نیست و تابع connection های شما و علایق شما و خیلی چیزهای دیگه هست. تازه به اجازه استاد هم نیاز هست برای کار پس بهتره برای اوائل دوره به فکر کار پیدا کردن نباشید.
    به هر حال ماهی 2000 دلار خوبه و چیزی هستش که تمام دانشگاه ها کمابیش تو همین مایه ها پرداخت می کنند و تنها option موجود هست. ضمنا دانشگاه ها خودشون همه این مسائل رو در نظر گرفتن و به عدد 2000 دلار رسیدن . البته دانشکده ها و یا اساتیدی که پولدار تر هستن و منابع fund بیشتری دارن معمولا یه مقداری هم میزارن روی این 2000 دلار و مثلا میرسه به 2400 دلار. مردم اینجا هم خیلی به فکر save کردن نیستن بیشتر به زمان حال توجه می کنن و معمولا هر قدر درآمد دارن همونقدر هم خرج میکنن با تفریح و خوشگذرونی زندگی رو سپری می کنن مثل ما نیستن که همش به فکر آینده ها باشن( آینده هایی که هیچ وقت هم نخواهد رسید!). موفق باشید
    با تشکر از دوستمون باید این نکته رو بگم که هزینه 700 تا 800 دلار در ماه (یعنی هفته ای 175 تا 200) برای مسکن مقدار خوشبینانه ای هست برای یک زوج و بعید میدونم یه زوج بتونن با این مبلغ خونه ای رو پیدا کنن. البته اگر به یه اتاق در یک shared house راضی باشین شاید بشه با این مبلغ اتاقی رو پیدا کرد. اگر هم دنبال گرفتن یه خونه یا یونیت کوچیک باشین باید حدودا ماهی 1200 دلار رو در نظر بگیرین (این مقدار بسته به محل و نوع خونه بسیار متغیره).

البته در کل موافقم که با این مبلغ 2000 دلار در ماه یک زوج میتونن با یک مقدار صرفه جویی زندگیشون رو بگذرونن.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    با تشکر از دوستمون باید این نکته رو بگم که هزینه 700 تا 800 دلار در ماه (یعنی هفته ای 175 تا 200) برای مسکن مقدار خوشبینانه ای هست برای یک زوج و بعید میدونم یه زوج بتونن با این مبلغ خونه ای رو پیدا کنن. البته اگر به یه اتاق در یک shared house راضی باشین شاید بشه با این مبلغ اتاقی رو پیدا کرد. اگر هم دنبال گرفتن یه خونه یا یونیت کوچیک باشین باید حدودا ماهی 1200 دلار رو در نظر بگیرین (این مقدار بسته به محل و نوع خونه بسیار متغیره).

البته در کل موافقم که با این مبلغ 2000 دلار در ماه یک زوج میتونن با یک مقدار صرفه جویی زندگیشون رو بگذرونن.
    سلام
    منم خدمت اون دوست عزیز عرض کردم که 2000 دلار درآمد بالایی محسوب نمیشه ولی نکته اینجاست که این 2000 دلار چیزی هستش که همه دانشکده ها تو همین حدود ها بورس می کنند و راه فراری ازش وجود نداره. و البته در مورد مسکن خوب صد در صد با هفته ای 200 دلار نمیشه یونیت مستقل اجاره کرد ولی در خونه های شیر اگر یه مقدار بگردن می تونن با همون ماهی 700 تا 800 دلار یه اتاق خیلی خوب و بزرگ پیدا کنن و این کاریه که خود من کردم. اگر در مورد مسکن اطلاعات بیشتری خواستید من می تونم در اختیارتون بگذارم. حتی اگه فرض کنیم که ماهی 1200 دلار این دوست عزیز برای مسکن خرج کنه بازم 800 دلار باقی میمونه. آقا وحید شما حتما تایید میکنی که 800 دلار پول کمی نیست تو استرالیا. البته همه این مسائل تابع سبک زندگیه. بلیط کنسرت بعضی وقتها 150 دلاره یا مثلا کفش های نایک 100 دلار به بالاست. ولی همون کفش نایک که 150 دلار قیمت داره رو اگر برید از kmart بخرید کفش هست 20 دلار. کیفیت هاش مسلما یکی نیست ولی خوب کفش 20 دلاری هم دارید شلوار جین 10 دلاری خود من خریدم از kmart جنسشم خوبه. یا مثلا به لحاظ مواد غذایی یه موقع هست شما خیلی لارج خرج می کنید اونوقت میرید موز میخرید کیلویی 4 دلار ولی همون موز رو با کیفیت نسبتا مشابه می تونید بخرید از جاهای دیگه ای مثلا 2 دلار. وقتی کسی 2000 دلار درآمد داره باید حتما تو خرج کردن دقت کنه و نمیتونه هر چیزی رو که دید یا دلش خواست مثلا بخره. ولی عرض کردم با 2000 دلار میشه زندگی دانشجویی خوبی تشکیل داد بقیش رو هم خدا بزرگه.
    موفق باشید

Member mah_pari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc, Biomedical Engineering

من هم با vahiet موافقم.
    احتمالا شما توی یه خونه شیر هستید و این هزینه برای یه جای شیر منطقیه. فکر میکنم اجاره یه یونیت یه خوابه هفته ای 210 تا 250 دلار باشه توی بریزبین. البته من بریزبین زندگی نمیکنم و این مبلغ ممکنه صحیح نباشه.
    گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری *** دانی که رسیدن هنر گام زمان است

با سلام
    سئوالی داشتم در مورد رستوران و مساله مهم غذا. بالاخره بالا بریم پایین بیایم اولین نیاز بشر همین غذا هست و بسیار مهمه که چطوری حل بشه.
    من تا الان در استرالیا( در شهر پرث) غذا کمتر از 5 دلار نیافتم. پیتزا فروشی به اسم dominoz هست که روزهای دوشنبه و سه شنبه پیتزاهاش رو 5 دلار میده. یه رستوران دیگه هم تو محله ما هست به اسم chiliz که اونم مرغ و برنج رو 5.5 دلار میده خوشمزه هم هست. می خواستم ببینم غذاهای درست حسابی تو رستوران میشه حدود 5 دلار بازم جایی پیدا کرد. اکثر رستوران ها و اغذیه فروشی های اینجا غذا کمتر از 8 دلار به ندرت پیدا میشه( متوسط بین 8 تا 10 دلاره). با تشکر
    سلام،
    مك دانلد عموما غذاهاي ارزونتري داره، فك كنم حتي سه دلاري هم ديدم،
    بنظرم شما اگر همون ساندويح رو در منزل تهيه كنيد شايد ارزونتر از ٥ و يا ٨ دلار در بياد،
    همبرگر، و يا گوشت ، سينه مرغ ، كالباس و سوسيس و اينهارو هم ميتونيد از همونهايي كه نزديك تاريخ انقضاش هست و آف ميخوره تهيه كنيد،( ميدونيد كه اينهابطور كلي فرهنگ فريز كردن گوشت و مرغ ندارن، ) اينطوري غذاي سالم تري مصرف ميكنيد، و از بابت قيمت هم بنظرم بعيده گرونتر در بياد،
    من نميدونم كدام شهر هستيد ولي به فود كورت هاي مراكز خريد هم ميتونيد سري بزنيد
    تهيه ماكاروني بسيار راحت هست، آبپز كردن سبزي جات، خصوصا پختن سينه مرغ كه وقت كم ميگيره و دستور بخت خاصي هم نداره،
    به اين نكته توجه كنيد كه فقط مسئله ارزان بودن غذا نيست، شما بايد حواستون به كيفيت غذا هم باشه و استفاده مداوم از غذاهاي حاضري و ارزان باعث آسيب هاي جدي ميشه،
    تعادلي بين غذاهاي حاضري و آشپزي كردن ايجاد كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط leo47 نمایش پست ها
    سلام

از نظر خودم که سخت نیست. اسمم سهراب است.
    Wow! معلومه كه خيلي سخته، چون اينها برا تلفظه ه وسط مشكل دارن،
    براي خودتون يك اسم كوتاه شده در نظر بگيريد،
    خيلي به اين قضيه با جنبه دلخوري نگاه نكنيد،

نقل قول نوشته اصلی توسط Miraclerain نمایش پست ها
    سلام،
    مك دانلد عموما غذاهاي ارزونتري داره، فك كنم حتي سه دلاري هم ديدم،
    بنظرم شما اگر همون ساندويح رو در منزل تهيه كنيد شايد ارزونتر از ٥ و يا ٨ دلار در بياد،
    همبرگر، و يا گوشت ، سينه مرغ ، كالباس و سوسيس و اينهارو هم ميتونيد از همونهايي كه نزديك تاريخ انقضاش هست و آف ميخوره تهيه كنيد،( ميدونيد كه اينهابطور كلي فرهنگ فريز كردن گوشت و مرغ ندارن، ) اينطوري غذاي سالم تري مصرف ميكنيد، و از بابت قيمت هم بنظرم بعيده گرونتر در بياد،
    من نميدونم كدام شهر هستيد ولي به فود كورت هاي مراكز خريد هم ميتونيد سري بزنيد
    تهيه ماكاروني بسيار راحت هست، آبپز كردن سبزي جات، خصوصا پختن سينه مرغ كه وقت كم ميگيره و دستور بخت خاصي هم نداره،
    به اين نكته توجه كنيد كه فقط مسئله ارزان بودن غذا نيست، شما بايد حواستون به كيفيت غذا هم باشه و استفاده مداوم از غذاهاي حاضري و ارزان باعث آسيب هاي جدي ميشه،
    تعادلي بين غذاهاي حاضري و آشپزي كردن ايجاد كنيد
    سلام
    خیلی ممنون از راهنماییتون.
    منظورتون از food court دقیقا چی هست؟ ممنون میشم بفرمایید.
    این که می فرمایید غذا پختن در منزل صد در صد ارزان تر و بهداشتی تر هست که خوب شکی نیست. من ماه های اول رو بدون استثنا خودم غذا می پختم بعدش بریدم حقیقتش و الان بیشتر دنبال غذاهای ارزون خارج از خونه هستم. البته من فکر می کنم غذاهای رستوران ها هم بهداشتی باشه چون اینجا نظارت های قوی ای روی این مراکز غذایی وجود داره ولی خوب صد در صد به لحاظ میزان روغنی که میزنن و بحث های دیگه شاید خیلی سالم نباشه.
    با تشکر

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

سلام
    مکدونالدز سانودیچ چیز برگر گذاشته یه دلار - همینظور کی اف سی روز سه شنبه 9 تیکه مرغ میده 9.95
    موفق باشی

سلام
    خیلی ممنون از راهنماییتون.
    منظورتون از food court دقیقا چی هست؟ ممنون میشم بفرمایید.
    این که می فرمایید غذا پختن در منزل صد در صد ارزان تر و بهداشتی تر هست که خوب شکی نیست. من ماه های اول رو بدون استثنا خودم غذا می پختم بعدش بریدم حقیقتش و الان بیشتر دنبال غذاهای ارزون خارج از خونه هستم. البته من فکر می کنم غذاهای رستوران ها هم بهداشتی باشه چون اینجا نظارت های قوی ای روی این مراکز غذایی وجود داره ولی خوب صد در صد به لحاظ میزان روغنی که میزنن و بحث های دیگه شاید خیلی سالم نباشه.
    با تشکر
    هانگري جك هم شنيدم غذاهاي ارزوني داره، مك دانلد هم بعد از ساعت ده شب يكي دو مدل برگر سه تا پنج دلاري داره،
    ببينيد مثلا تو شهر ما، استاكلند يا DFO كه مراكز خريد ( پاساژ) بزرگ هستن، food court دارن، به اين صورت كه يك گوشه از پاساژ يك عالمه غذافروشي از مك دانلد و ساب وي گرفته تا سوشي و نودل باكس و دونات و اينها مجتمع شدند در يك جا، مثلا غذاهاي هنديش ،مثه باترچيكن و لم شنگ ( معمولا هم كنارش مينويسه تنديش mild, hot ya medium). به خورشتهاي ايراني نزديكه، يا اغذيه چيني هاش يا تايلندي ها برنج و مونگولينش برا مزاج ايراني ها مناسبه، من خودم كه كلا عاشق نودل ام، البته سوپ نودل كه خب اونو يك رستوران كره اي داخل شهر هست كه اينجا خيلي خوب درست ميكنه اونو،
    راستش من يكبار صحنه اي ديدم توي يكي از همين فودكورت ها،( موقع جابجايي سيني غذا از روي گرمكن، يا موقع پر كردن سيني ) كلا حالم بد شد،
    تو همه فست فوهاي اينجا ساب وي رو خيلي بيشتر ميپسندم، بسيار سالمتر هست، نون هرب herb رو امتحان كن، پنير old english اش هم عاليه،
    راجع به مك دانلد كه اصلا حرف سلامت غذا رو نزن چون بسياااااارچرب و چيل هست، ( همينطور KFC ، هانگري جك ) اگه دقت كني اصلا قابل گرم كردن نيس، مثلا شما يك همبرگر بگيري با سيب زميني اكه همون موقع بخوري خوشمزس، بذاري واسه ٥-٦ ساعت ديكه و بخواي تو مايكرو گرم كني اصلا خوشمزه، نيس و يه عاااالمه روغن پس داده به كاغذش، با اينهمه حال اگنس برگرش و رپ هاش واقعا خوشمزس و خودم يه وقتايي هوس ميكنم و ميخورم، خصوصا اون سيب زميني هاي تردش،

راستش خودم هم هميشه آشپزي نميكنم، نصفه هفته بيرون غذا ميخوريم ( رستوران يا فست فود و ،،) و نصفه ديگه اش رو آشپزي ميكنم ،

نقل قول نوشته اصلی توسط mani.koohsar نمایش پست ها
    دوست عزیزم
    بسیار بسیار ازت ممنونم به خاطر اطلاعات بسیار بسیار مفید و البته امیدوار کنندت، من حداقل با بالای 20 نفر توی بریزبین رویفیس بوک صحبت کردم ولی هیچ کس آمار خوب و دقیقی بهم نداد، به هر حال از پاسخ مفصلتون بسیار ممنون و سپاسگذارم
    سلام،
    من خيلي دقيق نميتونم راهنماييتون كنم ولي اين رو مطمئنم ٢٠٠٠ دلار يك زندگيه كاملا دانشجويي خواهيد داشت، بستگي به توقعات شما و خصوصا همسرتون در زندگي داره، با توجه به اينكه اينجا كرايه خونه هفتگي هست و معمولا پول برق با شماست، به اضافه هزينه هاي موبايل و اينترنت ، كه اعداد ثابتي هستن، معمولا اينجا همه ماشين دارن و خب بدون ماشين خيلي سخته و اگه ماشين بخوايد قسط هاي اونم هست، به نظر كااملا شخصيه خودم چون شما متاهل هستيد بسيار بيشتر در اين مورد سرچ كنيد و حتما همسرتون رو جريان بگذاريد كه توقعاتش رو متناسب كنه و يك وقت دلخور نشه، ولي بازم هم تاكيد ميكنم الان نكران و مضطرب نشيد چون بسياري از افراد شنيدم كه با همين مبالغ حتي بچه هم دارن و اينجا دارن زندگي ميكنن ( دوروبر و دم دستم كسي سراغ ندارم وكرنه حتما براتون ميپرسيدم) ، بنظرم بخوبي تحقيق كنيد، ما در يكي از شهرهاي ايالت كوئينزلند هستيم خونمون الان هفته اي چهار صد و بنجاه دلار كرايه اشه، البته مبله هست و جز مجموعه آپارتمانهاي خوب شهره، مسلما ميشه خونه ارزون هم بيدا كرد،
    اينجا در استراليا لباس گرون هست، ( از ديدگاه خودم كه يك خانم هستم) ، در ايران معادل با شصت دلار ( دلاري سه هزار تومن حساب كنيد) من يك كفش چرم خريدم اينجا عمرا كفش چرم زير صد و پنجاه دلار پيدا نميشه، يك بلوز ساده كه در ايران عمرا آدم هشتاد هزار تومن هم براش پول بده براحتي اينجا متوسط هفتاد دلاره اصلا هم جنس و كيفيت اونو نداره ، الحمدالله كه همه جنساشونم اكثرا چينيه، بهمين دليل لباس و كيف و كفش تا يك حدي با خودتون بياريد، و عذر ميخوام خصوصا لباس زير حتي، البته فروشگاه هاي BIG W, TARGET, K MART و اينها بلوز پنج دلاري هم حتي داره، ولي خب ديگه ،،،،
    به اين نكته هم دقت كنيد كه شما ميتونيد فريت كنيد وسايلتونو،
    خودم ايندفه كه اومده بودم ايران پلوپز فريت كردم ، چون اينها اصلا فرهنگ پلوپز مثله ما ندارن و كلا بلوپزاشون شفته اس و ،،
    يا مثلا بعضي ايراني هاي اينجا حتي كتري برقي و رو تختي هم از ايران آوردن !!!
    ،
    همه چيز بستگي به خودتون و سطح توقعاتتون از زندگي داره،
    موفق باشيد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)