صفحه 19 از 27 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 263

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_b نمایش پست ها
    سلام ایا فقط وفقط با سرمایه 7000 یورو میشه به فنلاند رفت و ماندگار شد؟؟؟
    منظور شما تحصیلی هست؟
    شما ماهی بین 450 تا 500 یورو هزینه زندگی در نظر بگیرید 7000 تا برای یکسال کافیست مگر ولخرج باشید!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

سلام ایا فقط وفقط با سرمایه 7000 یورو میشه به فنلاند رفت و ماندگار شد؟؟؟
    هر چیزی امکان پذیره! ولی 7000 یورو فقط 6-7 ماه شما رو زنده نگه میداره... هزینه های ماهانه رو میشه تا حدود 400-450 یورو هم کاهش داد، با این حال نکته ی مهمی که اغلب نادیده گرفته میشه هزینه های اولیه شما بعد از اولین ورود به فنلاند هستش... که معمولاً هم مبلغ قابل توجهی هست... در نتیجه، تنها با تکیه بر 7000 یورو به هیچ عنوان توصیه نمیکنم که تشریف ببرید فنلاند. مگر اینکه از قبل کاری پیدا کرده باشید اونجا.
    Winners are simply willing to do what losers won't

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    هر چیزی امکان پذیره! ولی 7000 یورو فقط 6-7 ماه شما رو زنده نگه میداره... هزینه های ماهانه رو میشه تا حدود 400-450 یورو هم کاهش داد، با این حال نکته ی مهمی که اغلب نادیده گرفته میشه هزینه های اولیه شما بعد از اولین ورود به فنلاند هستش... که معمولاً هم مبلغ قابل توجهی هست... در نتیجه، تنها با تکیه بر 7000 یورو به هیچ عنوان توصیه نمیکنم که تشریف ببرید فنلاند. مگر اینکه از قبل کاری پیدا کرده باشید اونجا.
    تا جایی که میتونید قبل از هر خریدی با یه نفر غیر فنلاندی مشورت کنید (ترجیحا ایرانی هایی که قدیمی تر هستن تو اون منطقه). روزای اول خیلی از یوروهای بی زبون به باد میرن و بعدها متوجه میشید که راه های خیلی ارزون تری هم وجود داشته. من هفته اول کارت شارژ اتوبوس 98 یورو خریدم (بدون اینکه با کسی قبلش مشورت کنم) ولی همون روز وقتی که به یه ایرانی که قبل از من دانشجو بود گفتم متوجه شدم من میبایست کارت اتوبوس 60 یورویی میگرفتم ولی چون راننده های اتوبوس اون منطقه از فنلاند زبانی جز فنلاندی صحبت نمیکنن (یوئنسوو) متوجه منظور من نشده بود و گرونترین کارت رو به من داده بود.
    باز کن پنجره ها را که نسیم
    روز میلاد
    اقاقی ها
    را جشن میگیرد...

Junior Member

سلام .مرسی از پاسخ دوستان عزیز
    آدم ولخرجی نیستم ولی با این توضیحات فکر کنم حداکثر یک سال دوام بیارم .چه حیف حالا چی کار کنم ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط fa123456 نمایش پست ها
    تا جایی که میتونید قبل از هر خریدی با یه نفر غیر فنلاندی مشورت کنید (ترجیحا ایرانی هایی که قدیمی تر هستن تو اون منطقه). روزای اول خیلی از یوروهای بی زبون به باد میرن و بعدها متوجه میشید که راه های خیلی ارزون تری هم وجود داشته. من هفته اول کارت شارژ اتوبوس 98 یورو خریدم (بدون اینکه با کسی قبلش مشورت کنم) ولی همون روز وقتی که به یه ایرانی که قبل از من دانشجو بود گفتم متوجه شدم من میبایست کارت اتوبوس 60 یورویی میگرفتم ولی چون راننده های اتوبوس اون منطقه از فنلاند زبانی جز فنلاندی صحبت نمیکنن (یوئنسوو) متوجه منظور من نشده بود و گرونترین کارت رو به من داده بود.

Member

سلام .مرسی از پاسخ دوستان عزیز
    آدم ولخرجی نیستم ولی با این توضیحات فکر کنم حداکثر یک سال دوام بیارم .چه حیف حالا چی کار کنم ؟
    میای اینجا کار میکنی همراه با درست پول پس اندازم میکنی. امید داشته باشی +‌ تلاش مشکل حله. تاپیک اولین درامد من در فنلاند رو بخون کمک میکنه بهت.

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه شیراز

سلام . مرسی از پاسخ دوستان . دعاکنید منم از اینجا خلاص شم
    سلام دوست عزیز ، همون طور که در اولین در آمد من در فنلاند ذکر شده راه هایی هست که بشه پول در آورد ، به نظر میشه شرایط حاضر هم مورد پسند نیست ، پس با کسب آگاهی کامل از شیوه این کار ها ، توانایی جسمی و روحی خود ، و انگیزه شخصیتون میتونید مطمئنا تصمیمی بگیرید که توش هیچ استرسی نباشه و خدای نکرده دچار کمبود پول هم نشید . به نظر من با کار کردن و ون هزینه اولیه میشه زندگی کرد . باز هم میگم تاپیک ذکر شده رو مطالعه کنید حتما

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad0935 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من شنيدم كه دانشجو هاي خارجي مي تونن 25 ساعت در هفته كار كنن ،،،، براي كارهاي پاره وقت مثل : كار در رستوران ، پخش روزنامه ، يا كار هاي اينجوري .......... ساعتي چند يورو مي دن ؟؟؟ ميشه براي تامين 60% از هزينه هاي ساليانه روي اين كارها حساب باز كرد؟؟ ممنون ميشم دوستاني كه اطلاعات دارن ، كمك كنن
    دانشجو هایی که پرمیت B دارن ( مثل ماها)‌ میتونن هفته ای ۲۵ ساعت و تابستان full time کار کنن. مینیمم حقوق تا جایی که من میدونم ۹.۵۶ هست که در دوران training کمتره،‌ تو کار من مثلا ۸.۷۵ هست که بعد ۴ مال که training تموم شد همون ۹.۵۶ میشه. تامین ۶۰ درصد؟‌ شما یکی از کارها رو گیر بیاری ۱۰۰٪ هزینتو که در میاری هیچی یک چیزی هم میتونی پس انداز کنی! البته پیشنهاد من اینه که پس انداز نکنی و عشق و حال کنی چون با ساعتی ۱۰ یورو پس انداز معنی نداره، وقتی یک کار خوب گیر اوردی ساعتی ۱۵ تا در اوردی تازه شروع کن به پس انداز. حتی شما اگه فقط تابستونو کار کنی و بر فرض اینکه تو تابستون ماهی ۱۲۰۰ یورو در بیاری،‌ ماهی ۷۰۰ یورو اضافه میاری که میشه تقریبا ۴ ماه زندگی. یعنی شما اگه فقط تابستونم کار کنی ۷ ماه از سال رو از خودت پشتیبانی کردی. اینجا کسی که کار داره مشکل مالی نداره، مهم پیدا کردن کار هست دوست من. واسه اون تاپیک اولین درامد من در فنلاند رو بخونید. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    engineering Electronic Azad University

نقل قول نوشته اصلی توسط Hexor نمایش پست ها
    دانشجو هایی که پرمیت B دارن ( مثل ماها)‌ میتونن هفته ای ۲۵ ساعت و تابستان full time کار کنن. مینیمم حقوق تا جایی که من میدونم ۹.۵۶ هست که در دوران training کمتره،‌ تو کار من مثلا ۸.۷۵ هست که بعد ۴ مال که training تموم شد همون ۹.۵۶ میشه. تامین ۶۰ درصد؟‌ شما یکی از کارها رو گیر بیاری ۱۰۰٪ هزینتو که در میاری هیچی یک چیزی هم میتونی پس انداز کنی! البته پیشنهاد من اینه که پس انداز نکنی و عشق و حال کنی چون با ساعتی ۱۰ یورو پس انداز معنی نداره، وقتی یک کار خوب گیر اوردی ساعتی ۱۵ تا در اوردی تازه شروع کن به پس انداز. حتی شما اگه فقط تابستونو کار کنی و بر فرض اینکه تو تابستون ماهی ۱۲۰۰ یورو در بیاری،‌ ماهی ۷۰۰ یورو اضافه میاری که میشه تقریبا ۴ ماه زندگی. یعنی شما اگه فقط تابستونم کار کنی ۷ ماه از سال رو از خودت پشتیبانی کردی. اینجا کسی که کار داره مشکل مالی نداره، مهم پیدا کردن کار هست دوست من. واسه اون تاپیک اولین درامد من در فنلاند رو بخونید. موفق باشید.
    دوست عزيز ممنون از راهنماييتون ، اگه اين جوري باشه كه خيلي عاليه ،، اگه مثلا كاري پيدا كنم كه 9 يورو براي هر ساعت بدن ،،، با 25 ساعت كار در هفته ، تقريبا ماهي 900 يورو در آوردم ،، كه اگر 650 تا ام هر ماه هزينه كنم ،، بازم به قول شما پس اندازم مي تونم بكنم ، چطوري مي تونم تاپيك اولين در آمدتون رو تو فنلاند پيدا كنم ؟؟؟؟

Member

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    engineering Electronic Azad University

دوست عزيز شايد پيش خودت بگي عجب اشتباهي كردم جواب اينو دادم ديگه ول نمي كنه ! ولي خداييش توي اين تاپيك كم داريم دوستان گلي مثل شما (Hexor) رو كه تو فنلاند باشن و كلي تجربه كاري داشته باشن، عزيز من تاپيك اولين درآمدتونو تو فنلاند خوندم ي چند تا سوال برام پيش اومده ممنون ميشم اگه لطف كني جواب بدي

توي اون پيتزا فروشيه كه كار مي كردي چند روز در هفته بود و چند ساعت در روز كار مي كردي؟
    دقيقا همين سوالو براي اون كارتون كه تو نونوايي بود داشتم؟
    اگه اشتباه نكنم توي sol پنج ساعت در روز كار مي كرديد . اون چي چند روز در هفته اونجا بوديد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)