صفحه 29 از 34 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 336

موضوع: کار در آمریکا در دوران دانشجویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار در آمریکا در دوران دانشجویی

خوب با این وضع اگر دانشگاهی با شرکت خصوصی قرداد داشته باشه راحت میشه کار کرد تو خود سفارت مجازی امریکا نوشته بود دانشجویان میتوانن 20 ساعت در هفته کار کنن البته به صورت ویدیو بود واسه لسانس هم زده بود فقط حق کار داخل دانشگاه باید باشه

Junior Member

پرسش: آیا می توان همزمان با تحصیل در آمریکا کار کرد؟پاسخ: با اجازه دفتر دانشجویان بین المللی، این دسته از دانشجویان می توانند در سال اول تحصیل خود تا 20 ساعت در هفته در دانشگاه کار کنند و در سالهای بعد می توانند برای کار در خارج از دانشگاه نیز تقاضا دهند
    بعدش این یعنی چی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud01 نمایش پست ها
    خوب با این وضع اگر دانشگاهی با شرکت خصوصی قرداد داشته باشه راحت میشه کار کرد تو خود سفارت مجازی امریکا نوشته بود دانشجویان میتوانن 20 ساعت در هفته کار کنن البته به صورت ویدیو بود واسه لسانس هم زده بود فقط حق کار داخل دانشگاه باید باشه
    منظورتون از قرارداد دانشگاه با شرکت خصوصی چیه؟

مورد co-op که دوستمون فرمودند درواقع بعنوان کارآموزی است و فقط مربوط به رشته هایی است که کارآموزی را جزو برنامه درسی دارند. قراردادی بین دانشگاه و شرکت خصوصی نیست.

کار با ویزای دانشجویی تابع شرایط خاصی است. صفحه زیر از دانشگاه میشیگان را مطالعه بفرمایید اطلاعات کاملی داده:
    https://internationalcenter.umich.ed...oyment-options

Junior Member

پس intership چی هست ؟

Junior Member

الان نگاه کنید سفارت مجازی امریکا اکثر سوالات من جواب داده فقط یک مورد متوجه نشدم گفتن برای کار میتونی داخل دانشگاه کار کنی مثل دانشگاه های ایران یا شرکت های که خصوصی با دانشگاه قرار داد دارن میتونی بری با اونا کار کنی از طریق دانشگاه که مورد نداره فقط یک چیزی متوجه نشدم این که کار کردن با این شرکت ها قانونی هست یا خیر

ApplyAbroad Guru

الان نگاه کنید سفارت مجازی امریکا اکثر سوالات من جواب داده فقط یک مورد متوجه نشدم گفتن برای کار میتونی داخل دانشگاه کار کنی مثل دانشگاه های ایران یا شرکت های که خصوصی با دانشگاه قرار داد دارن میتونی بری با اونا کار کنی از طریق دانشگاه که مورد نداره فقط یک چیزی متوجه نشدم این که کار کردن با این شرکت ها قانونی هست یا خیر
    شرکتهای خصوصی با دانشگاه قراردادی ندارند که اونها را موظف به استخدام دانشجو کنه. اینترنشیپ موجود هست اگر برنامه درسی شما شامل اینترن شیپ یا همون کارآموزی باشه ولی باز هم ربطی به قرارداد بین دانشگاه و شرکت نداره. کار در داخل دانشگاه یعنی مثلا کار در آزمایشگاهها یا رستوران دانشگاه یا کتابخانه دانشگاه و مانند آن. همان لینکی را که در پست قبلی گذاشتم بخوانید اطلاعات کاملی داره.

Junior Member

اوکی گرفتم یعنی چی الان خود دانشگاه مد نظرم هم یک قسمت دانشجویان داره که اونجا میزنه چه شغل های میخواد اگه از اونا انتخاب شه غیر قانونی نیست
    بعدش من خودم برنامه نویس هستم اگه یک برنامه بنویسم واسه فروش خود سفارت به من گیر نمیده واسه کاری که میکنم
    اگه بخوام کلاس های برنامه نویسی بزارم چطور ؟
    بعدش یک جای دیگه از همین دانشگاه شهریه زده بود 9000 دلار و یک جای دیگه زده بود 11 هزار دلار
    میشه شهریه رو قسط بندی کرد ؟

ApplyAbroad Guru

اوکی گرفتم یعنی چی الان خود دانشگاه مد نظرم هم یک قسمت دانشجویان داره که اونجا میزنه چه شغل های میخواد اگه از اونا انتخاب شه غیر قانونی نیست
    بعدش من خودم برنامه نویس هستم اگه یک برنامه بنویسم واسه فروش خود سفارت به من گیر نمیده واسه کاری که میکنم
    اگه بخوام کلاس های برنامه نویسی بزارم چطور ؟
    بعدش یک جای دیگه از همین دانشگاه شهریه زده بود 9000 دلار و یک جای دیگه زده بود 11 هزار دلار
    میشه شهریه رو قسط بندی کرد ؟
    شما اجازه اشتغال بصورت self-employment ندارید با ویزای دانشجویی.

Junior Member

اقا من یم برنامه بنویسم بزارم تو گوگل پلی واسه فروش بازم به من گیر میدن یا تو خود دانشگاه تو کتاب خونه جای کار کنم چی منظرورم بخشی از دانشگاه است

ببینید دوستِ عزیز

تمامی افراد روی ویزای اف-1 فقط بین دو ترم، تابستون و در طول OPT-CPT (که کار آموزی هم شامل میشه) حقِ کار کردن دارند (خارج از دانشگاه) ولی باید مرتبط به رشته ی تحصیلی باشد. در طول ترم پاییز و بهار شما می توانید داخلِ دانشگاه 20 ساعت کار کنید.

حالا، اگه برنامه بنویسید و بزارید تو گوگل پلی: قانونا این کار تخلف محسوب میشه. ولی اینکه کسی بیاد به شما گیر بده و یا بفهمند موضوع دیگه ای هستش.

من یه مثال از تجربه ی دوستم رو واستون بزنم. ایشون SSN داشت و واسه ی تابستون قبلی واسه ی Uber Driver اقدام کرد و بهش اجازه دادند که راننده ی Uber بشه، تابستون که تموم شد هم به همون رانندگی ادامه داد تا اینکه 1-2 ماه پیش واسش نامه اومد که باید بره دادگاه مهاجرتی. جالب اینکه اون مدتِ تابستون هم واسش غیر قانونی اعلام کردند:

چرا؟ چون 1- طبق قانون، شما میتوانید در تابستان و یا موقع OPT/CPT تنها در زمینه ی مرتبط با رشته ی خود کار کنید. ایشون علی رغم داشتن اجازه ی کار در تابستون، به دلیل نامرتبط بودن رانندگی اوبر با رشته ی تحصیلیش جریمه شد (4000 دلار). 2- واسه ی کار کردن در ترم پاییز هم فکر کنم که می خواهند ویزاش رو باطل و دیپورت کنند (هنوز پرونده در جریانه).

از کجا فهمیدند؟ ایشون درآمد Uber رو میریخت تو حساب Bank of America و اونا هم به عنوان موردِ مشکوک پولشویی یک شهروند ایرانی این رو گزارش کرده بودند. (من دوستای دیگه ای دارم که 2 سالِ راننده Uber هستند و مشکلی هم واسشون پیش نیومده، یعنی هنوز دولت فدرال متوجه نشده و کسی هم ریپورت نکرده اینا رو).

نکته ی آخر: تو همون قانون اومده که اگه شما مشکل مالی شدید داشته باشید (که شرایطش بسیار سخت و هزینه ی فرستادن فرم ها حدود 960 دلاره) میتوانید با موافقت اداره ی مربوطه، در خارج از دانشگاه (و نه لزوما مزتبط با رشته تحصیلی) کار کنید. من یه مورد آرژانتینی دیدم که بعد از تصادف از بیمارستان واسش 23000 دلار قبض اومده بود. واسه اون فرم اقدام کرد و موافقت کردند و الان داره تو والمارت کار میکنه.

اقا من یم برنامه بنویسم بزارم تو گوگل پلی واسه فروش بازم به من گیر میدن یا تو خود دانشگاه تو کتاب خونه جای کار کنم چی منظرورم بخشی از دانشگاه است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)