نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: دوره تخصص پزشكي در اسكانديناوی (سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک)

پیش فرض دوره تخصص پزشكي در اسكانديناوی (سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک)

سلام.من دنبال اطلاعاتي راجع به شرايط گذراندن دوره تخصص پزشكي در نروژ و سويد هستم.اطلاعات زيادي در اينترنت پيدا نكردم كه البته هيچكدومش تجربه ايرانيها نبود.بعيد ميدونم كسي تا حالا اقدام و فكري در اين راستا نكرده باشه.لطف كنين منو راهنمايي كنين.اميدوارم از اين طريق بتونم اطلاعاتي كسب كنم.مرسي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصيل پزشكي در كشورهاي اسكانديناوي

اولین مساله در ورود به حیطه پزشکی در کشورهای اسکاندیناوی دونستن زبان های مربوط به هرکدوم از اون کشورها هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Goethe Universität

در مقطع لیسانس فقط بومی میگیرن پس بیخیال شین من رفتم دنبالش ولی برای مقاطع بالاتر اطلاع ندارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MEDICINE

پیش فرض تخصص پزشکی در دانمارک

با سلام خدمت دوستان عزیز!راستش این روزا که همگی برا مهاجرت واسه تخصص صحبت میکنن حرف از المان میزنن!
    ولی بعد کسایی که میرن المان بعد یه مدت میگن کاشکی از اول واسه دانمارک اقدام میکردیم!
    کلا کسی اگه تجربه ای از دانمارک داره(توجه: اختصاصا دانمارک!نه سوئد . نه نروژ) اینجا share کنه همه use کنیم!با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    shahidbeheshti university medical science

پیش فرض پاسخ : تخصص پزشکی در دانمارک

سلام من پزشک عمومی هستم میخواستم برای گرفتن تخصص به دانمارک برم دقیقا چه فرمهای باید پر کنم و به صورت روتین از ابتدا تا انتها چه کارهایی لازم انجام بدم و کلا چقدر باید هزینه کنم

Junior Member

سلام لطفا وبلاگهای زیر را ببینید خیلی مفید و کاملا به روز است:
    http://irantodenmark.blogfa.com/
    http://doctordenmark.wordpress.com/

نقل قول نوشته اصلی توسط irantaze نمایش پست ها
    در مقطع لیسانس فقط بومی میگیرن پس بیخیال شین من رفتم دنبالش ولی برای مقاطع بالاتر اطلاع ندارم
    منظورتون از مقطع لیسانس همون مقطع دکترای حرفه ای عمومیه؟! آخه پزشکی که لیسانس نیست...
    لطفا هرکسی در مورد تخصص در سوید میدونه به منم اطلاع بده

نقل قول نوشته اصلی توسط dsa88 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز!راستش این روزا که همگی برا مهاجرت واسه تخصص صحبت میکنن حرف از المان میزنن!
    ولی بعد کسایی که میرن المان بعد یه مدت میگن کاشکی از اول واسه دانمارک اقدام میکردیم!
    کلا کسی اگه تجربه ای از دانمارک داره(توجه: اختصاصا دانمارک!نه سوئد . نه نروژ) اینجا share کنه همه use کنیم!با تشکر
    سلام دوستان. من پزشك عمومى هستم. ميخواستم در مورد پذيرش پزشك عمومى در دانمارك و كار كردن در دانمارك بپرسم. و بعد هم گذروندن تخصص. اكه در اين مورد اطلاعات دارين ممنون ميشم راهنمايى كنين

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم کمک‌کنید بهم.
    من امسال کنکور تجربی دادم پزشکی ازاد میارم. ولی میخوام هرچه زودتر از ایران برم.
    اول خواستم کانادا رو انتخاب کنم ولی گفتن شانسم خیلی کمه پذیرش بگیرم.
    حالا انتخابم فنلانده.
    کسی توی این زمینه اگر تجربه ای داره ممنون میشم کمک کنه.
    ب علاوه اینکه من میخوام قبل از گرفتن مدرک پزشکی عمومی برم. امکانش هست؟ چطوری میشع؟
    دوم اینکه سایت مناسبی واسه دانشگاهای معتبر برا پزشکی میخوام.
    سوم اینکه کلا شرایط چطوره؟ هزینه ها. اینکه حق کار دارم طی این اثنا؟
    و اینکه بهترین زمان برا رفتنم کِیه؟

پیش فرض پاسخ : دوره تخصص پزشكي در اسكانديناوی (سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک)

مثلا یادگیری زبان دانمارکی آن هم در حد نیتیو برای همه داوطلبانی که کارشون بیمارستانی و در دانمارک است لازمه.

مدرک پزشکی ایران را مستقیما ازتون قبول نمیکنن، البته این به این معنا نیست که پزشکی ایران ضعیفه، اتفاقا بگم که پزشکی ایران از اکثر کشورهای اروپایی و حوزه اسکاندیناوی قوی تره، به جز چند کشور انگشت شمار مثل آلمان، سوییس و ...
    اما چون استاندارها از نظر مراحل تشخیص بیماری، روند درمان و نوع دارو ها معمولا در هر کشوری اختصاصی هست و کشورهای حوزه اسکاندیناوی روشی بسیار شبیه به هم و متفاوت با ایران دارند، بنابراین بین 1 تا 3 سال معمولا طول میکشه که خودتون را از نظر علمی با استانداردهای پزشکی مثلا دانمارک تطبیق بدید که هم رفرنسهای دانمارکی باید بخونید و هم مدتی به عنوان کارورز در بیمارستانهای دانمارک آموزش ببینید. پس خیلی از چیزهایی که از قبل در ذهن دارید باید کلا پاک کنید و چیزهای جدید را جایگزین کنید.
    شاید چند مرتبه مجبور بشید امتحان بدید تا مدرک معادل پزشکی دانمارک را بگیرید. که با احتساب یادگیری زبان دانمارکی حدودا 3-5 سال زمان میبره.