نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 435

موضوع: شرایط زندگی در دانمارک

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط زندگی در دانمارک

سلام
    از دوستان مطلع، مي‌خواستم سوال كنم كه آيا با گرفتن گواهينامه بين‌المللي امكان رانندگي براي گرين كارتي‌ها وجود دارد، يا خير.
    متشكرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FarbodF22 نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان مطلع، مي‌خواستم سوال كنم كه آيا با گرفتن گواهينامه بين‌المللي امكان رانندگي براي گرين كارتي‌ها وجود دارد، يا خير.
    متشكرم
    NO, that is not possible

Junior Member

سلام
    متشكرم
    وقتی داشتم پست های فروم رو میخوندم در این مورد یکی از دوستان که دانمارک هستند پستی گذاشته بودند و من برای خودم نگهش داشتم. الان عینا اون پست رو اینجا کپی می کنم به دردتون می خوره:

دوستانی که میخواهند رانندگی کنند اسکن گواهی نامه ایرانیشون رو همراه داشته باشند / پشت و رو

بعد تلفن مترجم های رسمی رو از کمون تان میگیرید (از فارسی به لاتین )و با یکی از این مترجم ها تماس میگیرید.
    من با پرداخت 250 کرون گواهی نامه م رو ترجمه کردم. با این ترجمه میتونید 90 روز رانندگی کنید و بعدش باید حتما گواهی نامه دانمارکی بگیرید که تست هم باید بدید.
    جزییات بیشتر رو در لینک زیر بخونید: (برای کشور های اتحادیه اروپا و اینها: Australian Capitol Territory, Brazil, Japan, Chinese Taipei (Taiwan), Republic of Korea (South Korea), Russia, Ukraine or Switzerland نیاز به امتحان نیست. که متاسفانه خیلی از کشور ها از جمله ایران در اون لیست نیست و باید امتحان بدید)

https://www.politi.dk/da/borgerservi...dsk_koerekort/

https://www.retsinformation.dk/Forms...aspx?id=130959
    http://www.iasprog.dk/en/free-danish-course-copenhagen (Zaban)

From foreign to Danish driving license

If you have been ordinarily resident in Denmark and have a driving license has not been issued in an EU / EEA country or in the Faroe Islands, you must within 90 days to exchange your foreign driving license for a Danish if you still want to drive a motor vehicle in Denmark

In the period of 90 days, you may only run in Denmark if your foreign driving license issued in Latin characters or accompanied by a translation into Danish, English or French. The translation must be done by a public authority or by an organization in the issuing country is authorized. On 1 January 2007 the municipalities took over certain tasks related to licensing. To swap your foreign driving license for a Danish driving license you must contact the a citizen of one of the country's municipalities

Junior Member

دوست گرامی این مطلب توضیح دارد و اشتباه است..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cope000 نمایش پست ها
    دوست گرامی این مطلب توضیح دارد و اشتباه است..
    دوست عزیز همونطور که در پست قبلی گفتم من اطلاعی از این موضوع ندارم و فقط نقل قول کردم. شما لطف کنید و توضیحاتش و اگه ممکنه بگید تا همه در جریان قرار بگیرن. ممنون

Junior Member

سلام
    متشكرم
    نقل قول نوشته اصلی توسط cope000 نمایش پست ها
    با گواهینامه ایران و یا بین ال مللی شما ها نمیتوانید اینجا رانناندگی کنید . پلیس شوخی نداره. نمره منفی میشه تو سابقاتون. اینقدر مترو ، قطار و یا ۲ چرخه راحت است که نیازی به ماشین ندارین، ،، حالا تا بدش که خریدن.
    شهرام.
    فکر می کنم با تبدیل گواهینامه به بین الملل تا ۹۰ روز(و حتی ممکنه با اقامت بلند مدت تا یک سال) بتوانید رانندگی کنید. برای اطمینان اگر در دانمارک هستید از اداره پلیس و اگر در ایران هستید از سفارت سوال کنید. (این امکان در سوئد، آلمان و فرانسه وجود داره و احتمالا در کل اتحادیه اروپا ممکن باشد). لطفا در صورت پیگیری حتما جواب را اینجا هم بگذارید تا دوستان دیگر هم بتونند استفاده کنند.
    به نظر من کرایه ماشین برای سفرهای یک روزه با دوستان، یا برای دوستانی که به همراه خانواده هستند و یا برای اسباب کشی تا زمانی که جای ثابتی ندارید می تونه اتفاقا خیلی کمک کننده باشه ولی برای کارهای روزمره حمل و نقل عمومی شاید راحت تر باشه.

* بازهم تاکید می کنم از سفارت دانمارک در تهران یا اداره پلیس دانمارک سوال کنید.

** فراموش نکنید که ضروری است اصل گواهینامه فارسی به همراه گواهی رانندگی بین الملل صادره از ایران (که با پرداخت مبلغ کمی قابل دریافت هست) را همواره به همراه داشته باشید.

پیروز باشید/ سرخپوست!

نقل قول نوشته اصلی توسط sorkhpoust نمایش پست ها
    فکر می کنم با تبدیل گواهینامه به بین الملل تا ۹۰ روز(و حتی ممکنه با اقامت بلند مدت تا یک سال) بتوانید رانندگی کنید. برای اطمینان اگر در دانمارک هستید از اداره پلیس و اگر در ایران هستید از سفارت سوال کنید. (این امکان در سوئد، آلمان و فرانسه وجود داره و احتمالا در کل اتحادیه اروپا ممکن باشد). لطفا در صورت پیگیری حتما جواب را اینجا هم بگذارید تا دوستان دیگر هم بتونند استفاده کنند.
    من که هنوز نرفتم ولی با توجه به این لینک فکر می کنم امکان پذیره:
    https://www.workindenmark.dk/en/Find...rrival/Vehicle
    یاد بگیریم که سپاسگذار لطف دیگران باشیم..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)