من در تابستان 2008 مقاله ای تهیه کردم و نسخه Draft اون رو به چند کنفرانس IEEE فرستادم ...یکی از اونها در ونکوور کانادا و دیگری در سنگاپور بود..... از کنفرانس ونکوور خبری مبنی بر رد یا پذیرفته شدن مقاله دریافت نشد ولی برای سنگاپور نتیجه پذیرش آمد و من هم بعد از رجیسترشن و ارائه مقاله تونستم اون رو برای چاپ و ثبت در IEEE Explorer قرار بدم. از قضا در کنفرانس ونکوور کانادا مقاله های ایرانی زیاد بوده و در اون سال هیچ ایرانی ویزا نگرفته...بنا بر این اینا تصمیم می گیرند مقالات همه ایرانیا رو چاپ کنند و توی IEEE explorer ثبت کنند....بله نسخه Draft مقاله بنده که از پذیرش و عدم پذیرشش در کانادا هیچ خبری نشد و فقط بنده روی سایت کنفرانس Upload کرده بودم ....بدون اینکه یک دلار بابت رجیسترشن پرداخت کنم و یا روحم خبر داشته باشه...به همراه کم و کاستهایی که Draft می تونه داشته باشه چاپ شد و دهان ما باز موند! جالب اینجاست که کنفرانس ونکوور معتبرتر از سنگاپور بود!...حالا چند سوال پیش میاد : 1- از نظر قوانین من نباید این کار رو می کردم....اما تقصیر من چیه ...من حتی رجیستر یا confirm نکردم!!! 2- واقعا من چکاره بیدم؟!!

نتیجه اخلاقی اینکه هیچ حساب و کتاب خاصی نداره...بستگی به سیاست کنفرانس داره