صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Local Moderator

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaili نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کم کم داره شش ماهم تموم میشه و فکر می کنم تا چند ماه بعد بخوام رانندگی کنم که ظاهراً با گواهی نامه بین المللی نمیشه!
    یکی از بچه ها می گفت از ایران یه گواهی از دفتر وزارت خارجه تو شهرک آزمایش بگیر و ببر به خود وزارت خارجه تا اونها خودشون برای کنسولگری مربوط بفرستن و کنسولگری هم ترجمه می کنه و خودش می فرسته به اداره گواهی نامه شهر محل اقامت.
    می گفتن این تاثیر داره تو این که به آدم گواهی نامه آلمانی بدن یا حداقل بخشهایی از آزمون ها و یا مخارجش رو صرف نظر کنن.
    کسی خبر داره تا چه حد این مساله صحت داره یا نه؟
    راستی بگم که هم گواهینامه بین المللی دارم هم خود گواهینامه ایران همراهمه و هم ترجمه رسمی اون که از ایران آوردم با خودم.
    خیلی برام مهمه
    لطفا راهنمایی کنین !!!
    اون چیزی که یکی از بچه ها گفته درست نیست.

مهم: هر انسان با داشتن هر نوع گواهینامه ای غیر از گواهینامه ی آلمانی در صورت اقامت در آلمان برای مدتی بیش از 6 ماه، اگه تمایل به رانندگی داشته باشد، باید گواهینامه آلمانی دریافت کند (شروع 6 ماه از لحظه ی ورود شما به خاک آلمان محاسبه میشود). هیچ مدرک دیگه ای از جمله گواهینامه های بین المللی (بدون توجه به کشور صادر کننده) بیشتر از 6 ماه در آلمان کارایی ندارند! گول شرکتهایی که میگن گواهینامه بین المللی میدیم بهتون صادره از آمریکا یا اتحادیه اروپا یا اصلا خود آلمان! رو نخورید، هیچ استثنایی واسه قانونی که عرض کردم نیست.

شما با داشتن گواهینامه ایرانی + ترجمه آلمانی دیگه لازم نیست کلاس بگذرونی و میتونی مستقیما بری سراغ آزمون ها که این خودش یعنی حدود 2000 یورو تخفیف!
    البته تقریبا همه توصیه میکنن که یه 2-3 ساعت کلاس رو بری، اولا به خاطر اینکه شانس قبولیت در بار اول افزایش پیدا کنه و ثانیا اینکه مثل هر جای دیگه ی دنیا مربی آموزشگاه لابی قوی با ممتحن داره و اگه شما بهش نفعی برسونی (پول کلاسها همش میره تو جیب مربی) اونم موقع امتحان جبران میکنه.

شما با در دست داشتن گواهینامه ی ایران + ترجمه آلمانی + عکس (بیومتریک/پاسپورتی) + گواهی شرکت در کلاس کمکهای اولیه (اجباری، 1 جلسه، حدود 20 یورو) + گواهی تایید بینایی (اجباری، حدود 10 یورو) + گواهی مخصوصی از اداره امور خارجی ها که توش اشاره میشه شما اولین بار کی وارد خاک آلمان شدید (10 یورو) + نام موسسه آموزش رانندگی مورد نظرتون + پاسپورت + اجازه اقامت و باقی مواردی که به نظر حیاتی میاد و ممکنه اینجا از قلم افتاده باشه + حدود 50 یورو پول (نقد یا کارت)؛ تشریف میبرید اداره مرکزی رانندگی شهرتون (Fahrerlaubnisbehörde) و تشکیل پرونده میدین. بقیه موارد اتوماتیک پیش میره.

* نکات کنکوری:
    1. هر ایرانی تا 6 ماه میتونه با گواهینامه ی ایرانیش + ترجمه آلمانی و یا با گواهینامه ی بین المللی رانندگی کنه.
    2. هر ایرانی میتونه اگه دلش خواست 6 ماه دیگه هم علاوه بر 6 ماه بند قبل با همون گواهینامه ی ایرانیش رانندگی کنه.
    3. هر ایرانی که از بند 2 استفاده کنه دیگه نمیتونه گواهینامه ایرانیش رو تعویض کنه و باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    4. هر ایرانی اگه بیشتر از 2 سال از ورودش به خاک آلمان گذشته باشه باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه. (ویرایش: این محدودیت برداشته شده است)
    5. هر چیزی که در مورد "هر ایرانی" در 4 بند فوق ذکر شد در مورد "هر ملیت" دیگه ای هم عینا صادقه حتی سایر کشورهای اتحادیه اروپا!

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها

مهم: هر انسان با داشتن هر نوع گواهینامه ای غیر از گواهینامه ی آلمانی در صورت اقامت در آلمان برای مدتی بیش از 6 ماه، اگه تمایل به رانندگی داشته باشد، باید گواهینامه آلمانی دریافت کند (شروع 6 ماه از لحظه ی ورود شما به خاک آلمان محاسبه میشود). هیچ مدرک دیگه ای از جمله گواهینامه های بین المللی (بدون توجه به کشور صادر کننده) بیشتر از 6 ماه در آلمان کارایی ندارند! گول شرکتهایی که میگن گواهینامه بین المللی میدیم بهتون صادره از آمریکا یا اتحادیه اروپا یا اصلا خود آلمان! رو نخورید، هیچ استثنایی واسه قانونی که عرض کردم نیست.

شما با داشتن گواهینامه ایرانی + ترجمه آلمانی دیگه لازم نیست کلاس بگذرونی و میتونی مستقیما بری سراغ آزمون ها که این خودش یعنی حدود 2000 یورو تخفیف!
    البته تقریبا همه توصیه میکنن که یه 2-3 ساعت کلاس رو بری، اولا به خاطر اینکه شانس قبولیت در بار اول افزایش پیدا کنه و ثانیا اینکه مثل هر جای دیگه ی دنیا مربی آموزشگاه لابی قوی با ممتحن داره و اگه شما بهش نفعی برسونی (پول کلاسها همش میره تو جیب مربی) اونم موقع امتحان جبران میکنه.

شما با در دست داشتن گواهینامه ی ایران + ترجمه آلمانی + عکس (بیومتریک/پاسپورتی) + گواهی شرکت در کلاس کمکهای اولیه (اجباری، 1 جلسه، حدود 20 یورو) + گواهی تایید بینایی (اجباری، حدود 10 یورو) + گواهی مخصوصی از اداره امور خارجی ها که توش اشاره میشه شما اولین بار کی وارد خاک آلمان شدید (10 یورو) + نام موسسه آموزش رانندگی مورد نظرتون + پاسپورت + اجازه اقامت و باقی مواردی که به نظر حیاتی میاد و ممکنه اینجا از قلم افتاده باشه + حدود 50 یورو پول (نقد یا کارت)؛ تشریف میبرید اداره مرکزی رانندگی شهرتون (Fahrerlaubnisbehörde) و تشکیل پرونده میدین. بقیه موارد اتوماتیک پیش میره.

* نکات کنکوری:
    1. هر ایرانی تا 6 ماه میتونه با گواهینامه ی ایرانیش + ترجمه آلمانی و یا با گواهینامه ی بین المللی رانندگی کنه.
    2. هر ایرانی میتونه اگه دلش خواست 6 ماه دیگه هم علاوه بر 6 ماه بند قبل با همون گواهینامه ی ایرانیش رانندگی کنه.
    3. هر ایرانی که از بند 2 استفاده کنه دیگه نمیتونه گواهینامه ایرانیش رو تعویض کنه و باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    4. هر ایرانی اگه بیشتر از 2 سال از ورودش به خاک آلمان گذشته باشه باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    5. هر چیزی که در مورد "هر ایرانی" در 4 بند فوق ذکر شد در مورد "هر ملیت" دیگه ای هم عینا صادقه حتی سایر کشورهای اتحادیه اروپا!

بسیار پست عالی ای بود. بسیار استفاده کردیم.
    میتونین یه رفرنسی هم معرفی کنین؟ (حمل بر جسارت نشه)

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط orion188 نمایش پست ها
    بسیار پست عالی ای بود. بسیار استفاده کردیم.
    میتونین یه رفرنسی هم معرفی کنین؟ (حمل بر جسارت نشه)
    خواهش میکنم، خوشحالم که مفید بوده.
    والا منبعی برای تمام روند کار ندارم، مثلا واسه قیمت ها و ... ولی در مورد اطلاعاتی که راجع به اعتبار گواهینامه هست منبع بسیار موثقی موجوده، و اون هم خوشبختانه به زبان انگلیسی!
    http://www.bmvi.de//SharedDocs/EN/Ar...n-germany.html

* نکات کنکوری:
    4. هر ایرانی اگه بیشتر از 2 سال از ورودش به خاک آلمان گذشته باشه باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    می خواستم حتماً از اطلاعات شسته و رفته تون تشکر کنم
    خیلی سرراست توضیح دادین!
    یه چند تا سوال باقی می مونه که:
    1- آیا واقعاً هزینه های گرفتن گواهی نامه آلمانی محدود به همین 20+10+10+50 هست؟!!! (البته به علاوه کلاسها که ذکر نکردین هر جلسه چنده)
    2- و این که گواهی نامه آلمانی در کجاها اعتبار داره؟
    3- و این که اگه طرف بره تو شش ماهه دوم رانندگی کنه (که گفتین با همون گواهینامه ایرانی و ترجمه اش میشه) از کجا بعدا می فهمن که تو این شش ماه دوم رانندگی کرده تا بگن که باید از اول بیای و از صفر شروع کنی؟
    4راستی این قوانین ایالت به ایالت تفاوت نداره؟

باز هم خیلی متشکر از راهنمایی هاتون و وقتی که می ذارین
    ویرایش توسط esmaili : February 9th, 2014 در ساعت 07:29 PM

Local Moderator

می خواستم حتماً از اطلاعات شسته و رفته تون تشکر کنم
    خیلی سرراست توضیح دادین!
    یه چند تا سوال باقی می مونه که:
    1- آیا واقعاً هزینه های گرفتن گواهی نامه آلمانی محدود به همین 20+10+10+50 هست؟!!! (البته به علاوه کلاسها که ذکر نکردین هر جلسه چنده)
    2- و این که گواهی نامه آلمانی در کجاها اعتبار داره؟
    3- و این که اگه طرف بره تو شش ماهه دوم رانندگی کنه (که گفتین با همون گواهینامه ایرانی و ترجمه اش میشه) از کجا بعدا می فهمن که تو این شش ماه دوم رانندگی کرده تا بگن که باید از اول بیای و از صفر شروع کنی؟
    4راستی این قوانین ایالت به ایالت تفاوت نداره؟

باز هم خیلی متشکر از راهنمایی هاتون و وقتی که می ذارین
    خواهش میکنم دوست عزیز،

1- اینها فقط هزینه ی ثبت نام و به قولی تشکیل پرونده بود. هزینه های مختلف از جمله کلاس، دستمزد مربی، برگزاری امتحان و غیره هم بهش اضافه میشه. درواقع هزینه دریافت گواهینامه از صفر بدون هیچ گونه رد شدنی در امتحانات نزدیک به 2500 تا 3000 یورو خواهد بود و هزینه ی تعویض گواهینامه بدون ردشدن در امتحانات چیزی در حدود 1000 تا 1500 یورو. آلمان یکی از گرونترین کشورها برای گرفتن گواهینامه ی رانندگیه.

2- در تمام اتحادیه اروپا قابل استفاده است و در بسیاری کشورها صرفا با پرداخت مبلغ مختصری میشه گواهینامه آلمانی رو تبدیل به گواهینامه ی کشور جدید کرد (بدون امتحان و کلاس).

3- سیستم آلمان بر مبنای اعتماد متقابل هست، اگه مشکلی براتون پیش نیاد کسی هم نمیفهمه ولی اگه مثلا تخلفی مرتکب بشین یا پلیس راهنمایی مدارکتون رو کنترل کنه (که خیلی بعید نیست)، در 6 ماه اول مشکلی نخواهد بود ولی در 6 ماه دوم حتما باید برگه ای به همراهتون باشه مبنی بر اینکه شما درخواست کردید 6 ماه دوم رو هم رانندگی کنید وگرنه به دردسر خواهید افتاد.

4- نه خوشبختانه این 1 مورد همونطور که در لینکی که در پست قبلی گذاشتم ذکر شده سرتاسری هست و در تمام آلمان به یک صورت اجرا میشه.

خواهش میکنم، موفق باشید.

خواهش میکنم دوست عزیز،

1- اینها فقط هزینه ی ثبت نام و به قولی تشکیل پرونده بود. هزینه های مختلف از جمله کلاس، دستمزد مربی، برگزاری امتحان و غیره هم بهش اضافه میشه. درواقع هزینه دریافت گواهینامه از صفر بدون هیچ گونه رد شدنی در امتحانات نزدیک به 2500 تا 3000 یورو خواهد بود و هزینه ی تعویض گواهینامه بدون ردشدن در امتحانات چیزی در حدود 1000 تا 1500 یورو. آلمان یکی از گرونترین کشورها برای گرفتن گواهینامه ی رانندگیه.

2- در تمام اتحادیه اروپا قابل استفاده است و در بسیاری کشورها صرفا با پرداخت مبلغ مختصری میشه گواهینامه آلمانی رو تبدیل به گواهینامه ی کشور جدید کرد (بدون امتحان و کلاس).

3- سیستم آلمان بر مبنای اعتماد متقابل هست، اگه مشکلی براتون پیش نیاد کسی هم نمیفهمه ولی اگه مثلا تخلفی مرتکب بشین یا پلیس راهنمایی مدارکتون رو کنترل کنه (که خیلی بعید نیست)، در 6 ماه اول مشکلی نخواهد بود ولی در 6 ماه دوم حتما باید برگه ای به همراهتون باشه مبنی بر اینکه شما درخواست کردید 6 ماه دوم رو هم رانندگی کنید وگرنه به دردسر خواهید افتاد.

4- نه خوشبختانه این 1 مورد همونطور که در لینکی که در پست قبلی گذاشتم ذکر شده سرتاسری هست و در تمام آلمان به یک صورت اجرا میشه.

خواهش میکنم، موفق باشید.
    باز هم متشکرم!
    می دونین چیه؟ این جور راهنمایی ها خیلی ارزش داره. آدمو در حد چند هفته و بعضی وقتها چندصد یورو جلو می اندازه! حداقل تجربه خود من تو آلمان اینو میگه!

فقط در مورد سوم اگه درست متوجه شده باشم چون که گواهی شش ماهه دوم رو صادر کردن دیگه اگه کسی بعد از اون بره بگه نمی خوام از اول شروع کنم و فقط می خوام تبدیل کنم، گیر می دن که تو گواهی رو گرفتی پس باید بیای از صفر شروع کنی. نه؟
    لطف می کنین یه اشاره ای هم بکنین اون گواهی کمک های اولیه یا گواهی تایید بینایی رو که گفتین چه جوری باید تهیه کرد؟
    یا اصلا این طوری بپرسم: اول باید از کجا استارت زد؟ آموزشگاه یا اداره اقامت یا اداره گواهی نامه؟
    ویرایش توسط esmaili : February 10th, 2014 در ساعت 02:36 AM

Local Moderator

باز هم متشکرم!
    می دونین چیه؟ این جور راهنمایی ها خیلی ارزش داره. آدمو در حد چند هفته و بعضی وقتها چندصد یورو جلو می اندازه! حداقل تجربه خود من تو آلمان اینو میگه!

فقط در مورد سوم اگه درست متوجه شده باشم چون که گواهی شش ماهه دوم رو صادر کردن دیگه اگه کسی بعد از اون بره بگه نمی خوام از اول شروع کنم و فقط می خوام تبدیل کنم، گیر می دن که تو گواهی رو گرفتی پس باید بیای از صفر شروع کنی. نه؟
    لطف می کنین یه اشاره ای هم بکنین اون گواهی کمک های اولیه یا گواهی تایید بینایی رو که گفتین چه جوری باید تهیه کرد؟
    یا اصلا این طوری بپرسم: اول باید از کجا استارت زد؟ آموزشگاه یا اداره اقامت یا اداره گواهی نامه؟
    خواهش میکنم، خوشحال میشم اگه این توضیحات کمکی هر چند کوچیک بکنه.

بله در مورد سوم از لحظه ای که با درخواست رانندگی شما در 6 ماه دوم موافقت بشه، شما شانس تعویض گواهینامه رو از دست خواهید داد (هر وقت که برای تعویض گواهینامه اقدام کنید همونجا ازتون تعهدی گرفته میشه که درش شما بهشون اطمینان میدید پس از اتمام دوره ی 6 ماهه ی نخست رانندگی نکردید و نخواهید کرد، حالا برگه رو هم که داشته باشید دیگه خودشون میدونن اوضاع به چه منواله و اصلا امکان تعویض رو براتون قائل نخواهند شد).
    دوره ی کمک های اولیه رو صلیب سرخ هر شهر برگزار میکنه. روی این لینک کلیک کنید تا لیست تمام کلاسهای آتی کمک های اولیه برای رانندگی در آلمان رو ببینید، لیست بسیار بلند بالاییه، باید شهر خودتون رو توش پیدا کنید و ثبت نام کنید (6 ساعت در 1 روز)
    سنجش بینایی هم تقریبا در تمامی شعب عینک فروشیهای بزرگ انجام میشه و نیاز به هیچی نداره با پاسپورت و کمی پول برید سراغشون (5 دقیقه).

برای استارت هم اول همه ی این مدارک رو تهیه کنید، بعدش آموزشگاه مورد نظرتون رو شناسایی کنید و یه صحبت اولیه با آموزشگاه بکنید (در مورد قیمت و ... که معمولا یکسان هست) و بعد برید سراغ مرکز و ثبت نام کنید از اون جا به بعدش اتوماتیک پیش میره.

Junior Member

سلام
    من اون لینک که به عنوان رفرنس گذاشتید رو تقریبا خوندم اما چیزی در مورد اینکه "تا دوسال فرصت داریم گواهینامه رو تبدیل کنیم و برای گرفتن گواهینامه آلمانی نیازی نیست از صفر شروع کنیم" ندیدم، من شش ماهم همین هفته پیش تموم شد، خیلی برام مهمه که بدونم تا دو سال از ورودم به آلمان فرصت دارم با اون کاهش هزینه هایی که صحبت شده گواهینامه بگیرم یا بهرحال بعد از شش ماه باید از صفر شروع کنم؟ ابن قانون برای کل آلمان معتبره؟
    ممنون از کمکتون

* نکات کنکوری:

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nh012 نمایش پست ها
    سلام
    من اون لینک که به عنوان رفرنس گذاشتید رو تقریبا خوندم اما چیزی در مورد اینکه "تا دوسال فرصت داریم گواهینامه رو تبدیل کنیم و برای گرفتن گواهینامه آلمانی نیازی نیست از صفر شروع کنیم" ندیدم، من شش ماهم همین هفته پیش تموم شد، خیلی برام مهمه که بدونم تا دو سال از ورودم به آلمان فرصت دارم با اون کاهش هزینه هایی که صحبت شده گواهینامه بگیرم یا بهرحال بعد از شش ماه باید از صفر شروع کنم؟ ابن قانون برای کل آلمان معتبره؟
    ممنون از کمکتون
    تاجایی که خبر دارم قوانین برای همه ی آلمان یکسان و فرصت دریافت گواهینامه با تخفیف 2 سال از زمان ورود هست. متاسفانه منبعی برای عدد 2 سال پیدا نکردم ولی تقریبا میشه گفت به این عدد مطمئنم.
    در هر حال قطعا شما تا پایان سال اول ورودتون به شرط عدم منقضی شدن گواهینامه ی ایرانیتون قادر به استفاده از تخفیف ها هستید. این رو 100% مطمئنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

* نکات کنکوری:
    آقا یه سوال بسیار مهم!
    این ترجمه آلمانی رو باید سفارت آلمان تائید کنه یا همون ترجمه با مهر نهایی وزارت امور خارجه کفایته!؟

نگین تائید میخواد که با سر میرم تو دیفال ... تازه با ویزام از تهران برگشتم و عمراً رانندگی نکردن رو به رفتن دوباره به تهران ترجیح میدم )))))

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)