صفحه 28 از 29 نخستنخست ... 181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 286

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2009)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط juveatta نمایش پست ها
    شما کدوم شهر هستید که اینقدر طول می کشه

من از مسئولش پرسیدم همونی که لیبلو روی پاسپورت زد گفتم که می تونم با این توی شنگن برم؟ گفت باید به کنسواگری اون کشور توی فرانسه زنگ بزنی ببینی با این کارت راتون می دن یا نه

حالا نمیدونم شما از کی پرسیدید. اینیکه ما داریم فقط یه لیبل زرد معمولیه که اصلا آرم کشور فرانسه هم روش نداره چه برسه به شنگن

اون ویزا مولتی هم فقط مال فرانسه است
    من با پاسپورتم و لیبل OFII دو روز رفتم اسپانیا و برگشتم. با هواپیما هم رفتم و پاسپورتم رو هم چک کردند هم رفت و هم برگشت. هیچ مساله ای هم نبود.
    این که زنگ بزنید و این حرفها بی معنیه به نظرم.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5 نمایش پست ها
    سلام من هم اوایل اکتبر مدارکم رو برای ofii فرستادم و اونها هم تائید کردن که مدارک رو دریات کردن ولی هنوز برای تست مدیکال دعوت نکردن.
    تا اونجایی که من شنیدم با ویزای فعلی فقط میشه فرانسه بود و نمی شه کشورهای عضو شنگن رو رفت ولی وقتی اون لیبل می خوره میشه کشورهای شنگن رفت.
    ویزای فعلی که تو پاسپورت من خورده فقط برای فرانسه هست.
    این موضوعو بررسی کردم،
    خیلی جالبه واقعاً، دولت فرانسه با این حرکت حماسی کلی عواقب عجیب و پیچیده برای دانشجوها بوجود آورده.
    2 3 روز پیش از مسئول اداریمون پرسیدم این موضوعو. اونم ویزارو دید تعجب کرد! زنگ زد به شهرداری و پرفکتور. جالب بود اونام واقعاً نمی دونستن قضیه چیه، اما مسئولش گفت که ما که برای کشورای حوزه شنگن ویزای دیگه ای صادر نمیکنیم و نیازی هم نیست.
    شما میتونید طبق روال قدیم با همین ویزا به کشورای این محدوده سفر کنین. مشکل خاصی نباید باشه.
    یکی از دوستان هم که اینجاس میگه آخه از مرز فرانسه به این کشورهای حوزه شنگن اصلاً ویزا چک ندارن
    زمینی که ازینجا ایتالیا رفته بود اینطرو بوده هوایی هم همینه میگن ظاهراً!!
    اون لیبل مدیکال تست هم اینطور که به من گفتن موقع خروج مهم نیست موقع ورود مهمه که به خاک فرانسه بر میگردین. اما باز به من گفتن همین تأیید رسید مدارکت همراهت باشه احتمالاً مشکل خاصی نیست چون مشکل از OFII هست که سرش شلوغ بوده و فرصت نداشته به مدیکال تست دعوت کنه ...

Junior Member juveatta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tefan5 نمایش پست ها
    سلام من هم اوایل اکتبر مدارکم رو برای ofii فرستادم و اونها هم تائید کردن که مدارک رو دریات کردن ولی هنوز برای تست مدیکال دعوت نکردن.
    تا اونجایی که من شنیدم با ویزای فعلی فقط میشه فرانسه بود و نمی شه کشورهای عضو شنگن رو رفت ولی وقتی اون لیبل می خوره میشه کشورهای شنگن رفت.
    ویزای فعلی که تو پاسپورت من خورده فقط برای فرانسه هست.
    لیبل ofii هیچی روش نداره فقط شماره اون ویزای 1 ساله که سفارت فرانسه تو ایران داده روش زده شده با اسم و شماره پرونده

خود اون مسئولشم گیج بود که میشه بری شینگن یا نه

با این چیزائی که دوستان گفتن ایشالا که مشکلی نباشه

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

امروز یه نامه از CAF اومد
    بازش کردم دیدم ازین لیبلهای بارکد دار هست که روی کارتای خام میچسبونن!
    توشم توضیح دادن و شماره allocataire فردی منو درج کردن. روی سایشون با همین شماره و رمز عبور وارد شدم.
    الآن این پیغام دیده میشه:
    Votre dossier est à l'étude. Pour plus d'information, contactez-nous.

به هرحال فعلاً یه قدم پیش رفت و بازم یه کمی امیدوار کننده تر شد.
    حالا باید دید کی واقعاً به نتیجه برسه!
    ویرایش توسط massoud : November 21st, 2009 در ساعت 05:46 PM

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دیروز یه نامۀ دیگه از CAF اومد و ظاهراً شنیده ها بی ربط نبوده

موضوع همون ویزای long séjour قید شده.
    توضیح دادن " طبق بند D-512-1 قوانین Sécurité Sociale (یا همون خدمات تأمین اجتماعی و بیمه)، مستأجرین خارجی می بایست دارای titre de séjour باشن. یعنی حتی برای داشتن بیمه هم این قانون صادق بوده ظاهراً (که مشکلی نداشتیم).
    درحالیکه براساس تبصرۀ جدید 477-2009 اتباع خارجی دارای ویزای بلند مدتی که اقامت بیش از 3 ماه در فرانسه دارن، از دریافت این مدرک معاف شده اند! با این وجود، نبود این مدرک موجب ممانعت از خدمات کمک هزینۀ اسکان برای این افراد می شود.

درهرحال از مدیریت Sécurité sociale استعلام بعمل آورده میشود تا اطمینان حاصل کنیم که آیا در قانون فوق الذکر تغییر و تبصره ای برای خدمات این سازمان در نظر گرفته شده یا خیر.
    در نهایت برای پاسخ قطعی بایستی منتظر نتیجۀ اعلام شده از آن سازمان بود."

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

راستی دعوتنامۀ تست مدیکالم هم اومد، که واسه 4 دسامبر وقت دادن.
    به هر حال با همۀ این پی گیریا و سر دووندنا، بازم همون حدود 2 ماه معطلیش شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    دیروز یه نامۀ دیگه از CAF اومد و ظاهراً شنیده ها بی ربط نبوده

موضوع همون ویزای long séjour قید شده.
    توضیح دادن " طبق بند D-512-1 قوانین Sécurité Sociale (یا همون خدمات تأمین اجتماعی و بیمه)، مستأجرین خارجی می بایست دارای titre de séjour باشن. یعنی حتی برای داشتن بیمه هم این قانون صادق بوده ظاهراً (که مشکلی نداشتیم).

درهرحال از مدیریت Sécurité sociale استعلام بعمل آورده میشود تا اطمینان حاصل کنیم که آیا در قانون فوق الذکر تغییر و تبصره ای برای خدمات این سازمان در نظر گرفته شده یا خیر.
    در نهایت برای پاسخ قطعی بایستی منتظر نتیجۀ اعلام شده از آن سازمان بود."
    من دو سه هفته پیش از CAF نامه ای دریافت کردم که یه فرم فرستاده بود که ما شماره securite sociale شما را نداریم و اینفرم رو به همراه ترجمه شناسنامه رسمی البته کپیشو برامون ارسال کنید

منم رفتم SMERRA فرمو دادم اونم یک شماره 15 رقمی بهم داد و گفت البته این شماره قطعی نیست
    همه رو فرستادم فعلا که خبری نیست

ولی چیزی از titre de sejour نخواسته بود

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

Talking پاسخ : ویزای فرانسه

با سلام

من اگه برای مقطع لیسانس پذیرش بگیرم و نزدیک همون شروع ترم پاییز با یک ویزای توریستی یکی از کشور های منطقه شینگن( حالا هر کشوری )، همین طور برم ( از طریق زمینی )وارد خاک فرانسه بشم ( اسمش اینه که ویزای شینگن هست ، کار نا شرع که نمی کنیم )و همون جایی که دانشگاه دارم .... تو خاک فرانسه تقاضای ویزای تحصیلی بدم ، میشه ؟

یعنی اصلاً کاری به سفارت فرانسه تو ایران نداشته باشم.
    شاید این سوال کمی عجیب بیاد ولی ، اگه بشه جالبه ....... لطفاً نظر بدید

merci beaucoup
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_rocket نمایش پست ها
    با سلام

من اگه برای مقطع لیسانس پذیرش بگیرم و نزدیک همون شروع ترم پاییز با یک ویزای توریستی یکی از کشور های منطقه شینگن( حالا هر کشوری )، همین طور برم ( از طریق زمینی )وارد خاک فرانسه بشم ( اسمش اینه که ویزای شینگن هست ، کار نا شرع که نمی کنیم )و همون جایی که دانشگاه دارم .... تو خاک فرانسه تقاضای ویزای تحصیلی بدم ، میشه ؟

یعنی اصلاً کاری به سفارت فرانسه تو ایران نداشته باشم.
    شاید این سوال کمی عجیب بیاد ولی ، اگه بشه جالبه ....... لطفاً نظر بدید

merci beaucoup
    دوست عزیز ویزای توریستی یا تجاری قابل تمدید نیست.
    من خودم چون ویزای دانشجوئیم موقع ثبت نام حاضر نبود با ویزای تجاری شنگن اومدم ثبت نام کردم و سر کلاسها هم می رفتم ولی بعد از 20 روز که ویزای دانشجوئی حاضر شد برگشتم ایران. چون فقط ویزای دانشجوئی Type D که تمدید میشه.

سلام

یه خبر خوب و یک خبر بد.

خبر خوب اینکه بالاخره CAF مبلغی رو که باید ماهیانه بده رو ریخت به حسابم. پس مطمن باشید که تموم اون حرفا شایعه بوده و سریع دنبال کاراتون باشید.

اما خبر بد.

ویزای دانشجوئی و لیبل OFII فقط مال فرانسه است. شما میتونید برید کشورهای شنگن چون تو فرودگاهاشون پاسپورت چک نمی کنن ولی یه موقع اگه ویزا ازتون خواستن توی دردسر میوفتید
    چون من قراره فوریه برم ایران . می خواستم از فرانکفورت برم . به کنسولگری آلمان زنگ زدم گفت نمی تونی با اون ویزا بیای فرانکفورت. به کنسولگری هلند زنگ زدم و گفت فقط می تونی از ترانزیت فرودگاه آمستردام استفاده کنی تازه به شرط اینکه لیبل OFII هم داشته باشی و وارد خود هلند نمی تونی بشی

اینم از شانس ما