صفحه 6 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 198

موضوع: زمان دریافت نامه رسمی پذیرش (I20) از دانشگاهای آمریکا

پیش فرض پاسخ : زمان دریافت نامه رسمی پذیرش (I20) از دانشگاهای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze66 نمایش پست ها
    از لحاظ گرفتن وقت حق با شماس و اسکن i20 خیلی تفاوتی نداره ولی اگه دانشگاه با پست اکسپرس حاضر نباشه بفرسته واسه کیس هایی مثه من اونوقت دیگه عملا فرستادن و نفرستادنش فرقی نداره چون اگه تو جون بفرسته در واقع همون آگوست به دستم میرسه با پست معمولی!!! به قول منشی دانشکده hopefully من به موقع می رسم!
    اما فرستادن اسکن I20 از یه لحاظ خیی خوبه و اون هم این که اگه به فرض اشتبهی باشه توش زود می فهمی و قبل اینکه پست کنن بهشون میگی!
    چقدر سخت گير هست اين دانشگاه. نه اسكن مي ده نه پست اكسپرس مي كنه. شايد اگه وضعيت تون رو بگيد بتونن اسكنش رو بفرستن. حتما اون پيج سفارت كه گفته براي وقت اضطراري اسكن I-20‌ لازم هست رو بهشون نشون بديد.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نمایش پست ها
    چقدر سخت گير هست اين دانشگاه. نه اسكن مي ده نه پست اكسپرس مي كنه. شايد اگه وضعيت تون رو بگيد بتونن اسكنش رو بفرستن. حتما اون پيج سفارت كه گفته براي وقت اضطراري اسكن I-20‌ لازم هست رو بهشون نشون بديد.
    البته ممکنه که اگه ازشون بخوام پست اکسپرس بکنن نمی دونم. ولی اسکنو که اصلا نمی فرستن. ولی خوب به فرضم که اسکن رو هم بفرستن می خوام بدونم خیلی دیر نیست که مثلا اواسط جون برسه دستم؟ خدا بگن چی کارشون کنه که واسه یه i20 دانشگاه ورداشته واسه ایرانی ها کلیرنس گذاشته! آخه i20 هم کلیرنس داره دیگه!

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze66 نمایش پست ها
    اینا که شما میگین همه درست ولی قضیه اصلی این بود که دانشگاه حاضر نیست اسکنشو بفرسته و حالا دلداری ای که میشه داد! اینه که اگه خود i20 خیلی دیر حاضر بشه (واسه من وسط جون!!) ولی مثلا دانشگاه پست اکسپرس چند روزه برسونه دیگه اسکنش مهم نیست!
    واقعا عجیبه. با کلیرنس! برای صادر کردن I-20 آشنا نیستم و اولین باره که میشنوم. هرجا رو که دیدم، به محض اتمام گرفتن فاند یا BS خیلی سریع I-20 صادر میکنند (کار یک ربع هست). ولی این که اسکن رو نمیدند خیلی جاها همینطوره. کاری که میشه کرد اینه که هروقت خواستن صادر کنن (بعد از این مدت طولانی که میگی)، به یه آدرس نزدیک آمریکا (مثلا در کانادا یا جایی که آشنا داری حتی خود آمریکا) بگی بفرستن تا خیلی زود در چند روز برسه (و یا اگر پست معمولی هست هرچی هست به آدرس واسط زودتر میرسه تا وقتی که بخوان مستقیم به ایران بفرستن) و اونجا نامه I-20 ات رو باز کنند، یه اسکن تمیز بگیرن و برات ایمیل کنن. بعدش هر وقت اصلش از کشور واسط رسید دیگه عجله‌ای نیست.
    ویرایش توسط Sunrise : April 14th, 2011 در ساعت 01:35 AM

Junior Member

سلام
    من تو ژانويه BS رو به TexasA&M فرستادم ولي تازه امروز توپروفايلم نوشت كه BS در دست بررسي هست (اونم بعد از كلي ايميل و پيگيري كه چي شد، چكار كردين، چه خبر، وقتم تموم شد، بدبخت شدم، بيچاره شدم و...)!!!
    مگه ميخوان اتم بشكافن!!!؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    من دوشنبه 13 جون 2011، وقت سفارت دوبی دارم. با I20 اسکن شده وقتمو گرفتم. منتها الان هنوز اصل I20 به دستم نرسیده و چون پستهای سفارشی تحریم بوده، با پست عادی این نامه رو برام فرستادن و نمی تونم track کنم ببینم الان کجاست.
    به نظر شما بدون داشتن اصل I20 و با کپیش احتمال اینکه ویزا بهم بدن هست یا اینکه ممکنه برم گردونن؟ باید بگم که در ایمیل وقت اضطراریم گفتند که باید اصل I20 همراهم باشه. خواهش می کنم اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره بگه چون من وقت زیادی ندارم.

adminestrative director دپاتمان قبل از فرستادن فرم من این ایمیل رو به من زده :

Hi ,

We received your DS-2019 packet of materials today and are sending it out to the address you specified below via DHL. Lara Johns will see that you also get the tracking number

Cathy

لارا یکی از کازمندهاش توی اون دپارتمان هست.
    سوال من اینه که آیا من منتظر ایمیل لارا بمونم ؟ ( دو روز گذشته و اون با این احتمال که فرم رو فرستاده باشه هنوز ایمیل نزده) یا با توجه به این متن از من انتظار میره که خودم به لارا برای درخواست کد پیگیری ایمیل بزنم؟ ( قبلا توی یکی از نامه نگاریها کتی ایمیل لارا رو هم cc کرده بود که در جریان کارها باشه.)

با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوال داشتم.
    برای گرفتن I-20 و رفتن برای مصاحبه باید قبلش شهریه ترم اول رو پرداخت کرده باشم یا اینکه می تونم اول با ویزای تحصیلی برسم امریکا و قبل از شروع کلاسها شهریه رو پرداخت کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط prince3833 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال داشتم.
    برای گرفتن I-20 و رفتن برای مصاحبه باید قبلش شهریه ترم اول رو پرداخت کرده باشم یا اینکه می تونم اول با ویزای تحصیلی برسم امریکا و قبل از شروع کلاسها شهریه رو پرداخت کنم؟
    اول میری دانشگاه، بعد پولو میدی.

وقتی رفتی، بعد از ثبت نام باید انتخاب واحد کنی. هزینه‌هات بستگی داره به اینکه چه واحدهایی و به چه تعدادی میگیری. هر واحد خاص و تعداد درس هزینه خاص خودشو داره. بعد خوابگاه انتخاب میکنی که هزینه‌ها بسیار متفاوته بسته به انتخابت. بعد meal plan مورد نطرت رو انتخاب میکنی و ... کلی کار باید انجام بدی. آخر کار برای همه‌ی اینها charge‌ میشی و تا مهلتی باید پرداخت کنی. معمولا یه ماه بعد از شروع کلاسها. ندادی هم هر ماه late fee میخوره.

برای دریافت I-20 فقط باید به دانشگاه گواهی بانک نشون بدی که هزینه یک سال رو داری تا دانشگاه پذیرش بده.
    ویرایش توسط Sunrise : January 17th, 2012 در ساعت 03:25 AM

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام دوستان
    می خواستم بدونم که وقتی دانشگاهی میل می ده که شما پذیرفته شدید بعد از اون، نامه ای به عنوان نامه ی پذیرش برامون می فرستن؟؟ منظورم نامه ای غیر از I-20 هست!
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم که وقتی دانشگاهی میل می ده که شما پذیرفته شدید بعد از اون، نامه ای به عنوان نامه ی پذیرش برامون می فرستن؟؟ منظورم نامه ای غیر از I-20 هست!
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
    معمولا قبل از I-20 نامه‌ی پذیرش رو میفرستن. اما ممکنه این نامه پذیرش اصلی نباشه و فقط برای اطلاع رسانی باشه (به غیر از ایمیل). مثلا شما باید اول پذیرش (با شریطی که قید شده) رو تایید کنی بعد نامه پذیرش اصلی بیاد یعنی ممکنه دو نامه باشه. بعضی هم ممکنه کلا همش یک نامه باشه و بعضی هم اصلا نامه‌ای نباشه! هیچ وقت دنبال قانون کلی برای همه دانشگاه‌ها نباش. رسم آفیس پذیرش دانشگاه x هیچ ربطی با آفیس پذیرش y نداره. باید از خودشون بپرسی ببینی چطور به دانشجو اطلاع میدن و چطور ازت میخوان که پذیرش رو تایید کنی (نامه؟ امضا؟ آنلاین؟ اسکن؟ ...). در کل همه جور حالتش هست. یکی فقط ایمیل میزنه همین کافیه. یکی بهت سیستم اکانت آنلاین میده اونجا خبرشوم میشنوی و همونجا پدیرش رو accept‌ میکنی. یکی هم نامه میفرسته و میگه اگر پذیرش رو تایید میکنی زیرشو امضا کن برای ما پست کن (بد ترین و طولانی ترین حالت!) یکی هم نامه رو اسکن میکنه ایمیل میکنه!
    ویرایش توسط Sunrise : January 18th, 2012 در ساعت 08:26 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)