صفحه 22 از 60 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 598

موضوع: اجاره خانه در آمريكا

Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering - Iran University of Science and Technology

پیش فرض پاسخ : هر آنچه كه براي اجاره خانه در امريكا بايد بدانيم

نقل قول نوشته اصلی توسط starparvin نمایش پست ها
    خوب می تونی به یکی شون ایمیل بزنی و بپرسی.
    در ضمن من یه راه جدید پیدا کردم برای پیدا کردن خونه اونم homestay هست . معنی ش اینه که یه خونواده آمریکایی یک اتاق خونشون رو به دانشجوها اجاره می دن. و شما می تونین زندگی با یک خونواده آمریکایی رو تجربه هم کنید و اون ها هم چون اکثرا سال هاست به دانشجوهای خارجی اتاق اجار می دن خیلی بیشتر به شرایط شما آگاهند و بیشتر می تونن کمکتون کنند و حتی شما رو به عنوان عضو خونوادشون حساب می کنند. یه سرچی بکنن توی همون شهر خودتون ببین پیدا می کنی. اینم یه سایت
    http://www.homestayfinder.com/
    اینها که اکثراً بیش از 500- 600 تا در ماه هستند.
    گاهی امور خود بخود جور می شود
    گاهی به صد مقدمه ناجور می شود

پیش فرض پاسخ : اجاره خانه در آمريكا

ممکنه توضیح دهید خانه های studio ، efiiciency و condo چه خانه هایی هستند.

اجاره این خانه ها بطور کلی در مقایسه با آپارتمان 1 خوابه بیشتر است یا کمتر

Senior Member aida8404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    ممکنه توضیح دهید خانه های studio ، efiiciency و condo چه خانه هایی هستند.

اجاره این خانه ها بطور کلی در مقایسه با آپارتمان 1 خوابه بیشتر است یا کمتر
    Studio به سوییت میگن و قیمتش تقریبا شبیه به اپارتمان یک خوابست. بعضا کمی ارزونتر.
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

سلام. دوستان یه دانشجو که برای نخستین بار وارد آمریکا میشه و هنوز paperwork ها رو انجام نداده (مثل گرفتن SSN و غیره) از نظر اجاره کردن با محدودیتی مواجهه؟ به عبارتی از همون بدو ورود میشه رفت و lease رو تنظیم کرد؟ به طور کلی چه نوع legal document هایی ممکنه درخواست بشه (که هنوز در اختیار نباشه)؟ thanks a million
    Quaecumque Vera

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

سلام
    در حالت کلی شما با همراه داشتن فقط گذرنامه هم می تونین قرارداد حونه رو ببندین.
    البته این بستگی به میزان سخت گیری مالک داره و ممکنه مایل باشه بدونه شما منبع درآمد مشخصی (به خصوص منابع درامد داخل آمریکا) برای پرداخت ماهیانه اجاره؛ همراه با ارایه مدرک؛ دارین یا نه.
    SSN هم نیازی نیست، کمااینکه مثلا شما برای درخواست گواهینامه هم نیازی به SSN ندارین.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    سلام. دوستان یه دانشجو که برای نخستین بار وارد آمریکا میشه و هنوز paperwork ها رو انجام نداده (مثل گرفتن SSN و غیره) از نظر اجاره کردن با محدودیتی مواجهه؟ به عبارتی از همون بدو ورود میشه رفت و lease رو تنظیم کرد؟ به طور کلی چه نوع legal document هایی ممکنه درخواست بشه (که هنوز در اختیار نباشه)؟ thanks a million

دوستان این تقریبا خلاصه ای هست از تجربیات من در مورد پیدا کردن خونه در منهتن و شهرهای اطراف( نیویورک)

تو نیویورک خودت نباشی خیلی سخت خونه پیدا می شه و احتمالا باید بری چند
    وقت باشی دنبال خونه بگردی. در این صورت باید فکر یه جای موقت باشی.

علتش هم این هست که اونجا با بنگاه که می خوای کار کنی باید راه بیفتی
    بری خونه ها رو ببینی مثل ایران تقریبا از راه دور نمیشه خونه رو پسندید
    که چون برات عکس نمی فرستن بنگاه ها
    به اضافه اینکه معمولا خونه ها سریع اجاره می ره و اون ها یک ساعتی رو
    تعیین می کنن می گن فلان ساعت همه کسایی که می خوان بیان خونه رو ببینن
    وهر کی خواست بیعانه می ذاره می ره سر معامله برای معامله هم سابقه کردیت
    شما رو چک می کنن و شرط درآمد برای خودتون داره که معمولا ۴ برابر اجاره همه مستاجرا روی هم هست
    و یا ازتون ضامن می خوان که باید سیتیزن آمریکا باشه و۸ برابر اجاره درآمد داشته باشه
    که اینها همه مشکلش می کنه وقتی هیچ کدوم رو نداری حتی اونجا هستی

دیگه اینکه بنگاه ها حداقل ۱۵ درصد اجاره سال رو به عنوان دستمزد می گیرن
    که باید این رو به قیمت اجاره اضافه کرد.
    مثلا یکی از دوستای من که تو نیویورک از طریق بنگاه دنبال خونه می گرده خونه
    ۸۰۰ تایی پیدا می کنه با پول بنگاه نزدیک ۹۵۰ تا در ماه در میاد به علاوه
    اینکه پول آب و برق و تلفن واینترنت معمولا در ماه برای هر شخص حداقل ۵۰
    دلار هست
    همچنین خونه ها با وسایل خونه نیست و خونه خالی تحویل می گیری باید خودت
    بخری که حداقل روی ۱۰۰۰ تا برای تخت و صندلی و دراور و قابلمه ماهی تابه
    و وسایل برقی کوچک باید حساب کنی. یخچال و گاز رو خونه ها هست.

با این جمع بندی گزینه هایی که شخصی قبلا اونجا ساکنه و خونه ای اجاره کرده و می خواد یه اتاق اجاره بده دیگه گشتن طاقت فرسا و احتمالا کردیت
    چک نخواد البته بعضی هاش می خواد که نمی دونم اون وقت باید چه کار کنیم
    در این صورت بهتر هست که شخص رو از قبل از طریق دانشگاه بشناسید چون تو نیویورک خیلی سخت می شه به کرگزلیست اعتماد کرد

راستی بنگاه ها بجز هزینه دلالی بسته به مورد بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار هم از هر نفر برای application می گیرن!!!
    با افزودن امتیاز از دوستانتان تشکر کنید.

You RARELY have one chance to make a good first impression but OFTEN have infinite chances to make up for a bad first impression

سلام دوستان
    یه سوال
    من با یکی از بچه ها که الان اونجاست می خوایم خونه بگیریم. گفت که من هم باید فرم رو پر کنم و اسکن I20 رو براشون بفرستم و منم فرستادم.
    الان یهو نگران شدم که این مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    به خصوس واسه ویزام با توجه به اینکه الان تو کلیرنس هستم.
    ممنون از دوستان

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaman68 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال
    من با یکی از بچه ها که الان اونجاست می خوایم خونه بگیریم. گفت که من هم باید فرم رو پر کنم و اسکن I20 رو براشون بفرستم و منم فرستادم.
    الان یهو نگران شدم که این مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    به خصوس واسه ویزام با توجه به اینکه الان تو کلیرنس هستم.
    ممنون از دوستان
    بدون ویزا و بدون حضور خودتون اونجا که قرارداد نمی بندن باهاتون. فوقش خونه رو رزرو می کنید که اونم به اسم دوستتونه. کلا i20 میدادید یا نه فرقی نمی کرد. احتمالا اینا رو دوستون خواسته نه مالک!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    بدون ویزا و بدون حضور خودتون اونجا که قرارداد نمی بندن باهاتون. فوقش خونه رو رزرو می کنید که اونم به اسم دوستتونه. کلا i20 میدادید یا نه فرقی نمی کرد. احتمالا اینا رو دوستون خواسته نه مالک!
    جدا؟
    ولی بهم ایمیل طرف رو داد و گفت یا به من بفرست یا مستقیم به خودش که! فکر نمی کنم واسه خودش بخواد چون بهم گفت که رفتم برای خونه ولی کارم نشد و اینارو هم از تو خواستن.
    ما قرار خونه رو از 15August اجاره کنیم.
    کلا سیستم چه جوری؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaman68 نمایش پست ها
    جدا؟
    ولی بهم ایمیل طرف رو داد و گفت یا به من بفرست یا مستقیم به خودش که! فکر نمی کنم واسه خودش بخواد چون بهم گفت که رفتم برای خونه ولی کارم نشد و اینارو هم از تو خواستن.
    ما قرار خونه رو از 15August اجاره کنیم.
    کلا سیستم چه جوری؟

ببینید دو مدله یکی اینکه شما از دور مدارک رو پر می کنید و یه فی هم میدین و میگین فلان تاریخ میام قرارداد می بندم. اینو از راه دور هم میشه انجام داد ولی خوب این فقط به رزروه و هیچ تضمینی نداره. ما رو در رو رزرو کردیم طرف زد زیر همه چی و خونه رو بهمون نداد سر موعد. کافیه یه مشتری بهتر براشون پیدا بشه.
    سیستم درست اینجوریه که شما باید باشین و مدرک شناسایی معتبر ارایه بدین و پای قرار داد رو امضا کنید. حالا مثلا اگه دوستی اونجا دارین اون چون already اونجاست می تونه خونه رو رنت کنه و بعدش شما رو ادد کنه. ولی به هر حال کل پروسه ی استطاعت مالی و ... رو خودش باید انجام بده. اینم که بگه دوستی دارم که بعد میاد برای اونا فرقی نمی کنه تا زمانی که شما قانونا ادد نشدین. یعنی عملا رو شما و اینکه قراره نصف رنت رو بدین حساب نمی کنن و اگه دوستتون شرایط اونا رو به تنهایی برآورده کنه خونه رو بهش میدن.

البته اینایی که من دارم میگم برای مجتمعهای مسکونیه، اینکه از یه آدم یه خونه یا طبقه اجاره کنید دیگه بر می گیرده به فی ما بین.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)