نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مشکل ایجاد میشود؟

رأی دهندگان
9. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

2 22.22%
  • خیر

7 77.78%
صفحه 266 از 445 نخستنخست ... 166216256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276316366 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,651 تا 2,660 , از مجموع 4443

موضوع: آرشیو ارسال های قدیمی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چه دانشگاهی را بر اساس شرایط من برای پذیرش و فاند پیشنهاد میکنید؟

سلام
    من ليسانس برق از دانشگاه ازاد هستم با معدل 12.68( ميدونم كم هست ولي سابقه كار مرتبط با رشته برق-ابزار دقيق در حدود 2 سال دارم . در ضمن 3 تا مقاله داخلي هم دارم. پروژه كارشناسيم هم يك پروژه ساخت بوده با نمره 20 چون يك پروژه عالي بود از لحاظ ساخت. و همچنين مدارك بين المللي شركت festo المان ( كه جزوه مدارك بلن المللي معتبر هست در دنيا ) را هم در زمينه plc و win cc ( مانيتورينگ صنعتي ) و plc logo و electro penumatic دارم و مدرك از شركت متاكو ايران در زمينه network + هم دارم. براي امتحان ielts هم دارم امتحان ميدم و فكر كنم بتونم 6 يا 6.5 بگيرم. و توصيه نامه خوب هم از استاد هاي خوب ميتونم بگيرم. مي خواستم ببينم ميتونم از دانشگاه پلي تكنيك ميلان بگيرم؟ و اينكه در مورد دانشگاه هايي كه پذيزش ميدن بهم كمكم كنيد مخضوضا مالزي و ايتاليا و ....؟ با توجه به اينكه شرط معدلش ميلان 13.5 هست براي ايران . ممنون از لطفتون ......

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Islamic Azad university,pure Mathematics,MSc

پیش فرض پاسخ : چه دانشگاهی را بر اساس شرایط من برای پذیرش و فاند پیشنهاد میکنید؟

سلام دوستان
    ممنون می شوم رزومه من را هم بخونید و در مورد اینکه کجاها شانس پذیرش داره نظر بدین:
    لیسانس ریاضی محض 15.67 (دانشگاه سراسری)
    ارشد ریاضی محض گرایش آنالیز مختلط 15.79 (دانشگاه آزاد)
    بدون مقاله
    4 سال تدریس
    چاپ حل المسائل ریاضی 2
    IELTS score:6.5
    TOEFL:567
    ***البته از آنجاییکه مایلم در شاخه های کاربردی ریاضی مثل:BIOMATHEMATIC,MATH MODELLING, یا کمی متفاوت مثل:MBA,Industrial Engineering و.. فعالیت کنم،
    حاضرم برای MScهم اقدام کنم.البته اگر scholarship بدن یا ارزون باشه***

با تشکر
    ویرایش توسط Galois1360 : December 1st, 2010 در ساعت 07:22 PM
    آزادی در بی آرزویی است(بودا)

INGWAY
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط sara123 نمایش پست ها
    ممنون ولی من از نظر شانس پذیرش منظورم بود شهرش فقط همین که قابل سکونت باشه کافیه و هنوز منتظر جواب هستم.

اگرچه من زیاد طالب رفتن هستم ولی فکر می کنم 10 تا یه عدد خیلی بالا نیست. معمولا همین قدر اپلای میکنن مگر اینکه کسی از استادی جواب 100 درصد داشته باشه و تمام شرایط استاد و دانشگاه را هم دوست داشته باشه.
    نظر بقیه چیه؟ شما چند جا اپلای می کنین؟
    من جواب شما را در یه پست دیگه چند روز قبل نوشته بودم که دوستان زحمت کشیدن محوش کردن حالا خلاصشو باز می نویسم تا مدیر بفهمه اون پست لازم بوده که من فرستادم

یکی از مهمترین ویژگی های کشورهای فوق پیشرفته مثل امریکا همین موضوع وجود امکانات زندگی در همه جای کشور به طور یکنواخت تاحد ممکن هست. همه جای امریکا قابل زندگیه حداقل تو هیچ جاییش (حتی NY) تنفس در خیابون بدتر از کشیدن سیگار نیست! پس من هیچ وقت شهرو ملاک اپلای قرار نمی دم بعد از قبول شدن تو چند جا می شه به انتخاب بین کیفت زندگی "بهتر" و "خیلی بهتر" هم فکر کرد.

10 تا جا ها هم خیلی زیاد نیس ولی زیاده! بعیده در ایده آل ترین شرایط هم کسی جواب 100% قبل از اپلای بگیره! مگه اینکه کسی فقط فکر کنه این طوریه!
    انتخاب دانشگاه براساس رنک هم تکلیفش معلومه! دانشگاه رنک 400 هم داریم مگه؟ usnews یه لیست 200 تایی داره بقیه هم tier2 هستن که الفبایی لیست شدن! ضمنا این لیست کلی دوزارم نمی ارزه چون اصلا خیلی رشته ها رو خیلی ها شون ندارن شما فقط همون لیست تو رشته رو باید مد نظر قرار بدی که تو برق فکر کنم 80 تا باشه و همین! اگه چیز نوشتنی بود بعدش اونا نوشته بودن! واقغیت اینه که شما هر چی رنکو ببری پایین شانست لزومن زیاد نمی شه! دلیلش هم واضحه! فاند و research تو دانشگاه های رنک پایین بسیار بسیار کمه! (اگه اینطور نبود که رنکش پایین نمی شد. می شد؟) نمی گم نیست ولی خیلی کمه در اکثر مواردم ترجیه می دن به کسی بدنش که آشنایی رودررو باهاش داشته باشن مسلمه اگه فاند نباشه شما با معدل 20 هم رد می شی! پس بهتره شما با توجه به اینکه رزومه ظاهرا بالایی دارین رو همون لیست چند 10 تایی رشتتون تمرکز کنین دانشگاه های رنک زیر 30 معمولا نمی گن فاند نداریم می گن اپلای کن! چون شما یه نفر که نیستی به هر حال اونا افراد دیگه که احیانا ایمیلی هم قبل از اپلای نزدنو ندیدن (تو رنک بالا تعدادشونم زیاده!) پس به هیچ وجه شما جواب قطعی نمی گیری اما رنک پایین با توجه به کسادی بازارشون معمولا بیشتر ایمیل هم جواب می دن! اونارو می شه چک کرد اگه گفت فاند هست پس قابل اپلایه. حالا شما کاری باید بکنی اینه که یه سری دانشگاه ها که گرایشو شما رو دارن پیدا می کنی و اپلای می کنی! همین! ممکنه کل جاهایی که گرایشو شما رو دارن اصلا 10 تا نشه تو 80 تا یا هرچی! ضمنا سعی کنین از طریق سایت استادا یا googlesholar مقاله هاشو پیدا کنین اگه تو 2-3 سال اخیر سالی 4-5 تا حداقل مقاله داره یعنی مشغوله تحقیقه! بعضا دیده شده دوستان جایی اپلای می کنن که اون رشته رو تقریبا یا کلا نداره یا به استاد بازنشسته ایمیل می زنن یا اون استاد در 10 سال اخیر اصلا مقاله نداده! خب مسلمه که اگه این جوری اپلای کنی رد می شی!

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    منظور از استاد پیدا کردن اینه که یک supervisor پیدا کنید که قبول کنه supervision شما رو برای انجام تز‌ به عهد بگیره. در کانادا در صورتی‌ که استادی براتون پیدا نشه در دانشگاه هم قبول نخواهید شد. همین calgary که اشاره کردید در سایتش صریحأً نوشته اگه براتون استاد پیدا نشه قبول نمیشوید. و احتمالا بعضی‌ دانشگاه‌ها خودشون پیشنهاد MEng رو میدن.
    وقتی‌ شما اپلای می‌کنید مدارکتون میره در دانشگاه، و اگه با استادی قبلاً هماهنگ کرده باشید، اون استاد میره و مدارک شما رو میگیره و برسی‌ می‌کنه، اگه از نظرش qualified باشید به دانشگاه اعلام میکنه که supervision شما رو قبول می‌کنه و در مرحلهٔ بعد اگه بقیه چیزا ok باشه شما پذیرش میگیرید.
    حالا بعضی‌‌ها هم هستند که که بدون میل زدن به استادا برای کانادا اپلای می‌کنن. و معمولاً در SoP یا روی اپلیکیشن خودشون اسم استاد یا اساتیدی که دوست دارند باهاشون کار کنند رو مینویسن. اونموقع احتمال داره که مدارک شما رو بدن به اون استاد. و اگه شما شرایط خیلی‌ خوبی‌ داشته باشید و اون استاد هم fund داشته باشه ok میده. حالا هر کدوم از این‌ها نباشه شما به مشکل بر میخورید. برای همین گفتم که با شرایط شما بهتره که قبل اپلای کردن به اساتید میل بزنید. مخصوصاً اینکه شما self-fund هستید. در صورتی‌ که اساتید default فکر می‌کنن که شما fund می‌خواهید. حتی ممکنه که fund داشته باشن اما به دانشجو‌های بهتری بخواهند بدن اما اگه ببینند که شما self-fund هستید و ظرفیت داشته باشن که دانشجو بگیرند موافقت کنند.
    در مورد emiritus من یک بار قبلاً گفته بودم که به نظر من خیلی‌ عجیب میاد!! حالا در قسمت تماس با اساتید میتونید مطرح کنید ببینید دوستان آیا چنین تجربه‌ای داشتند.
    به هر حال اگه استادی قبول کنه که supervisor شما بشه وقتی‌ اپلای می‌کنید به دانشکده باید اطلاع بده این موضوع رو و در اصطلاح اپلیکیشن شما رو support کنه.
    ببینید من به خیلی از استادا میل می دم، اونایی که جواب دادن، 2 تاشون گفتن اگه fund نمی خوای ما قبولت می کنیم. بقیه هر کسی که جواب داده ی همچین جوابی می دن:
    I have too many students at this time. I can't take on any more.
    یا
    Thank you for your interest. However due to the large number of students I supervise and due to my financial situation, I am not be able to accept any more people to joint my research group.

سوالم اینه که اینا محترمانه reject می کنن یا اینکه من شرایطش رو دارم ولی اونا دانشجو نمی خوان؟ یا اینکه مثلا (ایرانی بازی) محترمانه می پیچونن؟
    این خیلی مهمه برام. مرسی. ارادتمند

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng.- University of Victoria

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظر شما می تونم با شرایط زیر، من از کانادا پذیرش بگیرم؟ اگر جواب مثبته، برای کدوم 5 تا apply کنم؟ Alberta, waterloo, Calgary, McMaster,Western Ontario,UBC, Ottawa
    لطفا راهنمایی کنیدم که هی بیخودی 150$ ندم...
    دانشگاه آزاد تهران با IELTS 7.0 و معدل 2 سال آخر احتمالا 16.20 و معدل کل حدودی 15.40 ، برای Master برق. من فاند هم نمی خوام. فقط پذیرش..
    خیلی خیلی نگرانم. لطفا کمکم کنید و همه جواب بدید.
    از همه ممنون
    سلام. من خودم از Ottawa پذیرش بدون فاند واسه MSc دارم. طبق تجربه خودم میگم، اگه بدون فاند میخواین برین حتما شهریه دانشگاه رو چک کنید. مثلا همین Ottawa ترمی 6000 تا شهریه میگیره. در حالیکه دانشگاههایی هستند که 2000 تا میگیرن.

Junior Member

سلام
    شرایط من رو هم اگه یه نگاه کنید ممنون می شم، اصلاً نمی دونم باید واسه کجا اقدام کنم، یا حتی اقدام کنم یا خونم واسه فوق لیسانس بعد اقدام کنم، به هر حال:

مهندسی کامپیوتر/ دانشگاه شیراز/ معدل 12.5
    5 سال سابقه کاری در مرکز کامپیوتر دانشگاه/ چندتا سابقه TA/ یه کم تو ضمینه Micro Controller کار کردم و شبکه و امنیت هم نسبتاً خوب کار کردم

نمره تافلم هم:
    Reading:21
    Listening:23
    Speaking:24
    Writing:24
    92

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedhmd نمایش پست ها
    سلام
    شرایط من رو هم اگه یه نگاه کنید ممنون می شم، اصلاً نمی دونم باید واسه کجا اقدام کنم، یا حتی اقدام کنم یا خونم واسه فوق لیسانس بعد اقدام کنم، به هر حال:

مهندسی کامپیوتر/ دانشگاه شیراز/ معدل 12.5
    5 سال سابقه کاری در مرکز کامپیوتر دانشگاه/ چندتا سابقه TA/ یه کم تو ضمینه Micro Controller کار کردم و شبکه و امنیت هم نسبتاً خوب کار کردم

نمره تافلم هم:
    Reading:21
    Listening:23
    Speaking:24
    Writing:24
    92
    معدلت خیلی پایینه دیگه!!!
    نمیدونم بتونی جایی قبول بشی یا نه اما هند رو مد نظر داشته باش.... آمریکا و کانادا رو که بیخیال، اروپا هم من جایی یادم نمیاد به معدل شما پذیرش داده باشن... اسپانیا اگه دانشگاه های متوسطش بخای اپلای کنی و یکم زبان اسپانیایی بلد باشی شاید بتونی قبول بشی...
    موفق باشی
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

نقل قول نوشته اصلی توسط sinad نمایش پست ها
    سلام. من خودم از Ottawa پذیرش بدون فاند واسه MSc دارم. طبق تجربه خودم میگم، اگه بدون فاند میخواین برین حتما شهریه دانشگاه رو چک کنید. مثلا همین Ottawa ترمی 6000 تا شهریه میگیره. در حالیکه دانشگاههایی هستند که 2000 تا میگیرن.
    به نظر شما می تونم پذیرش بدون فند بگیرم؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی دانشگاه های خوب کانادا با انگلیس(فنی مهندسی)

به نظر من و همونطور که دوستان گفتن به نطر خیلی از اساتید دانشگاههای خوب ایران و همجنین به نظر خیلی از اساتید اروپایی و آمریکایی که هر دو محیط آمریکا و خارج از آمریکا رو تجربه کردن حتی دانشگاههای رده 3 (Tier 3) آمریکا هم نسبت به دانشگاههای درجه یک کانادا (مثل دانشگاه تورونتو و ...) و اروپا انتخاب بهتری برای ادامه تحصیل هستن ... گرچه بعضیها هم هستن که معیارها و در نتیجه نظرشون فرق می کنه ...
    در مورد انگلیس و کانادا به نظر من دانشگاههای هم ترازشون نسبت به هم دیگه ارجحیت چندانی ندارن. مثلا شاید تفاوت فرصتهای شغلی و دستاورد علمی و شبکه و فرصتهای تحقیقاتی و ... برای کسی که در دانشگاه تورونتو درس خونده با اونی که در ایمپریال کالج درس خونده چندان متفاوت نباشه. اما مسلما در بحث اقامت کانادا شرایط به مراتب بهتری داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng.- University of Victoria

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    به نظر شما می تونم پذیرش بدون فند بگیرم؟
    والا من پارسال که پذیرش گرفتم معدل کل 6 ترمم 15.2 بود البته رشته مکانیک دانشگاه شیراز. تافلمم 95 بود. به نظر من با یه SOP خوب حتما پذیرش می گیری. چون شهریش زیاده رقابت بین Inernational Students کم هستش. دانشگاه Concordia هم با اینکه سطحش خیلی پایین تر از Ottawa هستش به عنوان Back up یه نگاهی بنداز. دانشگاه Carleton در شهر اتاوا هم خویه که پروسه اپلایش با Ottawa یکی هست. یعنی تو فرمش یه جا داره که چک مارک می زنی اگه یکیشو قبول نشدی اون یکی پروندتو بررسی می کنه.
    Good Luck

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)