صفحه 25 از 33 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 322

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط goodengineer نمایش پست ها
    کتاب های امتحان یوس و بگیر و بخون..ریاضی -هندسه-هوش(خوب بخون).در ظاهر آسونه ولی فراموش نشه که ازت 90-100 میخوان .البته برای پزشکی ها.
    اوایل فروردین ثپتنام کن ..از اواسط اردیبهشت امتحانای هر دانشگاه شروع میشه..رشته هم بستگی به خودت و علاقت داره..معمولا اول پزشکیا طرفدار دارن بعد مهندسیا و بعد ...
    بازم کمکی خواستی من هستم.
    با آرزوی موفقیت
    turkoghli:اگه زبان انگلیسیت خوب باشه با SAT هم میتونی وارد دانشگاه ترکیه بشی.

Junior Member turkoghli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering_IAUT

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه و مسائل مرتبط ( لطفا پست اول را بخوانید )

نقل قول نوشته اصلی توسط goodengineer نمایش پست ها
    turkoghli:اگه زبان انگلیسیت خوب باشه با SAT هم میتونی وارد دانشگاه ترکیه بشی.
    با تشکر از راهنماییت
    من زبان ترکیم فوله و انگلیسی هم خوب بلدم ولی نه به اندازه ترکی.
    و نمی خوام زیاد ریسک کنم می خوام رو دانشگاه کارادنیز و استانبول کار کنم،اعتبار این دو تا اونجا چقدره؟؟؟(بیشتر برای مهندسی عمران)
    این کتابا رو از کجا می تونم تهیه کنم(من تبریز هستم)؟؟؟
    و اینکه برا دانشگاه کارادنیز برا پزشکی یا مهندسی عمران حدودا چقدر باید بزنم؟؟

Junior Member

دوستان عزیز ،در ابتدا بگم که من جای مادر خیلی از شما ها رو دارم و اگه من سؤالی می پرسم نه پسرم چون اون الان در مقطع پیش دانشگاهیه و حسابی مشغول به آمادگی برای کنکور ...پس فکر نکنید که بچه ننس
    مدتیست که مشغول تحقیق برای پیدا کردن یک دانشگاه خوب برای ادامه تحصیل فرزندم در مقطع کارشناسی(مهندسی مکانیک) هستم.ترکیه یکی از گزینه هاست به دلیل نزدیکی به ایران،هزینه کمتر نسبت به بقیه کشورها و...ولی نتیجه این تحقیقات مرا پاک گیج کرده چون خیلی نظرات ضد و نقیضی می بینم.الان بهترین گزینه ها برای شرایط پسرم دانشگاه خاورمیانه و دانشگاه بغازیجی هست(معدل کل دبیرستان بالای 19.9 و گذراندن دوره آیلتس که برای امتحانش باید ثبت نام کنه) اما عده ای می گویند زبان تحصیلی این دانشگاه ها واقعا و صد در صد انگلیسی نیست،یا اینکه بعد از گرفتن لیسانس امکان گرفتن بورسیه برای تحصیل در اروپا یا آمریکا خیلی کم هست چون اکثر امتیازات را برای دانشجویان خودشان در نظر می گیرند،یا اینکه مدارک تحصیلی این دانشگاه ها در سطح بین المللی اعتبار بالایی ندارند.خیلی خوش حال می شم اگه کسانی که مشغول تحصیل در این دانشگاه ها هستند ما را در این زمینه ها راهنمایی کنن.

Junior Member

از دوستان هر سوالی در مورد دانشگاههای ترکیه و ازمون یوس داشتید من در خدمت هستم

سلام
    دوستان جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه Istanbul Teknik واقعا برای مدرک دیپلم هم ترجمه ترکی را می خواهد و هم انگلیسی؟ تو سوالات متداول Apply abroad اینجوری نوشته ولی تو سایت دانشگاه نوشته که مدارک باید یا به انگلیسی یا به ترکی باشن.

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

sسایت داشنگاه برای شما مرجع هست!

نقل قول نوشته اصلی توسط hvacengineer نمایش پست ها
    سلام
    دوستان جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه Istanbul Teknik واقعا برای مدرک دیپلم هم ترجمه ترکی را می خواهد و هم انگلیسی؟ تو سوالات متداول Apply abroad اینجوری نوشته ولی تو سایت دانشگاه نوشته که مدارک باید یا به انگلیسی یا به ترکی باشن.

پولتون رو الکی بابت مهر دادگستری و امور خارجه حروم نکنید!!
    99% دانشگاه ها نیازی به این مهر ها ندارند! ترجمه رسمی داخل سربرگ قوه قضاییه برای اپلای شما کفایت میکنه!

ممنون از پاسختون blueearth
    سوال اخر اینکه معمولا دانشگاهها ریزنمرات ارجینال رو هم میخوان (به فارسی)یا کپی برابر اصل شو. دقیقا باید چیکار کرد؟ کپی برابر اصل تو همین دفترخونه تو ایران میشه یا باید تو ترکیه کپی برابر اصل کرد؟ کلا روال کار چیه

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط hvacengineer نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون blueearth
    سوال اخر اینکه معمولا دانشگاهها ریزنمرات ارجینال رو هم میخوان (به فارسی)یا کپی برابر اصل شو. دقیقا باید چیکار کرد؟ کپی برابر اصل تو همین دفترخونه تو ایران میشه یا باید تو ترکیه کپی برابر اصل کرد؟ کلا روال کار چیه
    مهر کپی تایید شده باید انگلیسی باشه برای این کار شما میتونید از دفتر بین اللملل داشنگاهتون بخواید مهر انگلیسی دشانگاه رو پای کپی فارسیتون بزنه
    میتونید از دالرتجرمه بخواید که اگر مهر تایید دارن پای مدارکتون بزنه
    دفتر خونه ها خیلی بعیده مهر انگلیسی داشته باشن
    به هر صورت اگر به هر نحوی مهر فارسی زدید باید ترجمه بشه باز دوباره
    پولتون رو الکی بابت مهر دادگستری و امور خارجه حروم نکنید!!
    99% دانشگاه ها نیازی به این مهر ها ندارند! ترجمه رسمی داخل سربرگ قوه قضاییه برای اپلای شما کفایت میکنه!

Junior Member

سلام. من می خوام در رشته Hospitality and Tourism تحصیل کنم . کدام دانشگاه خوب در ترکیه این برنامه رو ارایه می ده ؟ به انگلیسی .

Junior Member

سلام کسی برای دانشگاه آنکارا رشته زبان شناسی کارشناسی نمی خواد اقدام کنه؟ برای کارشناسی ریزنمرات سوم دبیرستان رو می خوان؟ یا پیش دانشگاهی هم لازم هست؟ خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)