صفحه 129 از 130 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1296

موضوع: نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(آرشیو)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط

1-مقطع تحصیلی: ارشد دانشگاه تهران، معدل 18/10(رتبه 17 کنکور)--- لیسانس دانشگاه شهید بهشتی، معدل 15/86
    2-رشته: اقتصاد
    3-ایلتس 6/5
    GRE-4 ندارم
    5-مقاله: در چند سال اخیر ندارم.
    6- 7 سال سابقه کار دز شرکت دولتی(در ضمن یک اسسمنت روی سابقه کارم هست) و 2 ترم تدریس در دانشگاه ازاد
    8-استرالیا
    9- برام گرفتن فاند خیلی مهمه . (نکته منفی بین تحصیلم فاصله افتاده)
    10- پروپوزال آماده. دو تا استاد مرتبط پیدا کردم اما مکاتبه نکردم
    آیا من شرایط پذیرش با فاند رو دارم؟
    ممنون می شم به من جواب بدید بار دوم پست می ذارم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط kk111 نمایش پست ها
    1-مقطع تحصیلی: ارشد دانشگاه تهران، معدل 18/10(رتبه 17 کنکور)--- لیسانس دانشگاه شهید بهشتی، معدل 15/86
    2-رشته: اقتصاد
    3-ایلتس 6/5
    GRE-4 ندارم
    5-مقاله: در چند سال اخیر ندارم.
    6- 7 سال سابقه کار دز شرکت دولتی(در ضمن یک اسسمنت روی سابقه کارم هست) و 2 ترم تدریس در دانشگاه ازاد
    8-استرالیا
    9- برام گرفتن فاند خیلی مهمه . (نکته منفی بین تحصیلم فاصله افتاده)
    10- پروپوزال آماده. دو تا استاد مرتبط پیدا کردم اما مکاتبه نکردم
    آیا من شرایط پذیرش با فاند رو دارم؟
    ممنون می شم به من جواب بدید بار دوم پست می ذارم
    دوست خوبم متاسفانه نداشتن مقاله و اپلای برای استرالیا خیلی ریسک گرفتن بورس را بالا می برد من فکر نکنم بشود با شرایط شما بورس گرفت زیرا درسته در استرالیا معدل لیسانس و فوق لیسانس بسار مهم هست ولی داشتن رزومه تحقیقاتی که نشانگر توانایی ریسرچ بالا در شما باشد بسیار مهم می باشد در ضمن سابقه کار در صورتی که پزوهشی باشد برای بورس تحصیلی تاثیر مثبت می گذارد
    یک نکته جالب توجه این است که داشتن پروپوزال در رشته اقتصاد و اینکه ایا ان در حدی نوشته شده است که اساتید دانشگاه های استرالیا را موتویت کند که سوپروایزر شما بشوند نیز تفاوت بسیاری هست.به عنوان مثال اخیرا در استرالیا از روش تحلیل اماری GMM استفاده می کنند که با تحقیقات بسیار متوجه شدم تنها چند نفر در ایران با این روش اشنایی دارند.
    در مجموع من پیشنهاد می کنم:
    اولا: یک یا دو مقاله در جرنالهای معتبر بین المللی یا ISI چاپ کنید و بعد اقدام به اپلای کنید
    ثانیا: پروپوزالی که می فرمایید را با چهارچوب مورد نظر دانشگاه های استرالیا مقایسه کنید که آیا مثلا در قسمت زمانبندی انجام پروژه همه موارد را در نظر گرفته اید از شما ریز تفضیلی می خواهند
    ثالثا: با اساتید مکاتبه و نظر آنها و احتمال پذیرش شما به عنوان دانشجو را بررسی کنید
    رابعا: به کشورهای دیگر نظیر اسپانیا و ایتالیا نیز فکر کنید
    نکته: همه مواردی که گفتم بر اساس تجربه اپلای خود در رشته اقتصاد می باشد
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

سلام
    لیسانس و فوق آزاد شیراز معدل به ترتیب ۱۷.۵ و ۱۸.۸ ۱۵ کنفرانس بین المللی و ۱۵ مقاله کنفرانس تافل ۱۱۲ و ۵ تالیف کتاب و ۵ مقاله ای اس ای رشته ی آموزش زبان انگلیسی و دارای رکامندیشن قوی و ۳ سال سابقه ی کار ۱۰ بوک ریویو دانشگاههای تاپ کانادا و استرالیا شانس بورس دارم درج ۸چکیده در مجله ی دانشگاه آکسفورد

Member samare آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Control

نقل قول نوشته اصلی توسط RHamidR نمایش پست ها
    ...
    سلام دوستان عزیز
    من شرایطم رو کامل میگم ولی برام فاند خیلی مهمه که اگه نداشته باشم نمیتونم برم پس خواهش میکنم در کنار شانس برای پذیرش حتما شانس برای فاند رو هم بگین برای دوره کارشناسی ارشد یا همون Master

1.1- کارشناسی ناپیوسته - دانشکده فنی امیرکبیر اراک (سراسری) (البته هنوز تموم نکردم ولی معدل این رو در نظر بگیرید)
    1.2- معدل 16.5 (اگه 17 باشه تأثیرش خیلی تغییر میکنه یا اونهمه ارزش نداره؟)
    2.1- کاردانی - دانشکده فنی قاضی طباطبایی ارومیه (سراسری)
    2.2- 15.30
    3- کامپیوتر - مهندسی تکنولوژی نرم افزار
    4- Toefl 100 (هنوز امتحان ندادم ولی اگه شانس فاند داشته باشم اینو میارم)
    5- امتحان ندادم و فکر هم نمیکنم با داشتنش برا امریکا شانس فاند داشته باشم، تا دوستان چی بگند.
    6- مقاله ندارم (چشمم آب نمیخوره بتونم ولی با یه مقاله داخلی متوسط هم یه توضیحی بدید چی میشه ممنون میشم.)
    7- چیزی ندارم ولی اگه حساب میشه شاید دوبار قبولی در کنکور
    8- امریکا، کانادا ، استرالیا و اروپا (مهم برام بورس هستش)
    9- یه ثبت اختراع دونفره (کار من مرتبط با رشته بوده یعنی برنامه نویسی برای کامپیوتر، نه قطعه) به اسم پلاک هوشمند

اگه ببینم شانس دارم شاخ غول که هیچی گردنشم میشکنم تو کارایی مثل تافل و معدل.
    دوستان واقعا ممنونم ازتون
    دوست من شما اگه ارشدتونو ایران بخونید و برای دکترا اقدام کنید شانس بهتری برای فاند خواهید داشت. تو اون مدت می تونید روی معدل خوب تمرکز کنید و همین طور مقاله. وقت کافی هم برای زبان خوندن و امتحان های تافل و GRE خواهید داشت که نمره های خوب تر بتونید بگیرید. به نظر من این مسیر مطمئن تری برای رزومه شماست. اما اگه روی پذیرش برای مستر اصرار دارید باید هر طور که می تونید معدلتونو بهتر کنید و کار پژوهشی ای چیزی به رزومه تون اضافه کنید و همون طور که خودتون گفتید اگه تافل بالای 100 بگیرید، برای رنک های متوسط بالا در آمریکا و کانادا شانس پذیرش دارید. اما فاند شانستون کمه همچنان. اما اگه با استادای مرتبط با رشته تون خوب ارتباط برقرار کنید ممکنه فاند نصفه نیمه بتونید جور کنید یا با احتمال پایین... فاند کامل. این قسمتش دیگه به گستره ارتباط موثر شما با استادا بستگی داره. راجع به استرالیا و اروپا نظری ندارم. موفق باشید.
    ویرایش توسط ariaie : July 25th, 2013 در ساعت 02:19 PM دلیل: تغییر پست نقل قول شده
    گاه آن چه ما را به حقیقت می رساند، خود از آن عاری است...

Junior Member

سلام
    دیپلم . پیش علامه حلی 1(سازمان پرورش استعداد های درخشان )
    دیپلم:19.09پیش:18.09بقیه سال ها هم بالای 19هستش
    ریاضی فیزیک
    ندارم ولی در حد ielts 6.5 آلمانیA1
    من دو تا از اختراعاتم ثبت شده که 3 تاییدیه ی علمی از شریف داره تو یه شرکت تحقبقاتی (شریف تک) یه مدتی به عنوان طراح 3d کار کردم الان هم فیزیک درس می دهم مقام اول و دوم خوارزمی استان تهران و سوم آموزش و پرورش رو گرفتم پروزه ی برتر سمینار علوم و فنون علامه حلی شدم می خواهم فیزیک بخونم کنکور دادم راحت فیزیک شریف قبول می شم فارغ التحصیل علامه حلی 1 (سازمان پرورش استعداد های درخشان )هستم به سالید وورکس تسلط کامل دارم. چند تا تقدیر نامه از رییس آموزش و پرورش تهران و وزیر آموزش و پرورش دارم
    آمریکا یا آلمان یا هر جا
    تا ماهی 1000 دلار هم می تونم هزینه کنم
    سربازی هم معاف ام
    سن 19

Junior Member RHamidR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - مهندسی تکنولوژی نرم افزار | دانشکده فنی امیر

نقل قول نوشته اصلی توسط samare نمایش پست ها
    دوست من شما اگه ارشدتونو ایران بخونید و برای دکترا اقدام کنید شانس بهتری برای فاند خواهید داشت. تو اون مدت می تونید روی معدل خوب تمرکز کنید و همین طور مقاله. وقت کافی هم برای زبان خوندن و امتحان های تافل و GRE خواهید داشت که نمره های خوب تر بتونید بگیرید. به نظر من این مسیر مطمئن تری برای رزومه شماست. اما اگه روی پذیرش برای مستر اصرار دارید باید هر طور که می تونید معدلتونو بهتر کنید و کار پژوهشی ای چیزی به رزومه تون اضافه کنید و همون طور که خودتون گفتید اگه تافل بالای 100 بگیرید، برای رنک های متوسط بالا در آمریکا و کانادا شانس پذیرش دارید. اما فاند شانستون کمه همچنان. اما اگه با استادای مرتبط با رشته تون خوب ارتباط برقرار کنید ممکنه فاند نصفه نیمه بتونید جور کنید یا با احتمال پایین... فاند کامل. این قسمتش دیگه به گستره ارتباط موثر شما با استادا بستگی داره. راجع به استرالیا و اروپا نظری ندارم. موفق باشید.
    دوباره سلام دوست عزیز
    واقعا ممنون که امیدواری واهی ندادی و آنچه فکر میکردی بزبان آوردی
    حالا بنظرشما بنده در این رزومه تو کدوم قسمتها ضعف دارم تا از این به بعد وقتمو بزارم پای این ضعف ها و برطرفشون کنم تا به امید خدا شانس گرفتن بورسیه ام بالا بره.

Junior Member

من پست های شما رو خوندم و خیلی ممنون می شم اگه نظرتون رو در مورد رزومه خودم بگید.
    اینم بگم که فاند برام ضروریه و بر اساس معدل 60 واحد آخرم می خوام اقدام کنم.
    1)دانشگاه آزاد کارشناسی
    2)معدل 60 واحد آخر: 16.46 یا 3.51
    3)رشته مهندسی مواد
    4)تافل هنوز ندادم ولی می تونم 100و بگیرم
    5)GRE متوسط ولی تو این 2ماه . نیم در تلاشم بهتر کنمش
    6)1 مقاله کنفرانس بین المللی و 1 مقاله فارسی علمی پژوهشی و 2 ISI سابمیت (هر 3 تا سابمیت شده )
    7) 3 تا ریکام از استاد های خودم که با دوتاشون مقاله هم کار کردم
    1 ریکام از کارخونه ای که توش کار می کردم و کار آموزی گذروندم
    1 سال سابقه کار آزمایشگاهی
    8) مقصد خیلی زیاد علاقه دارم به امریکا و بعدش کانادا
    9) یه لوح تقدیر در باره کارای انجمنی و علمی و همایشی ....
    می خوام برم بایومدیکال تو گرایشی که مقاله هام بهش مربوطه.

ممنون

Member samare آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط RHamidR نمایش پست ها
    دوباره سلام دوست عزیز
    واقعا ممنون که امیدواری واهی ندادی و آنچه فکر میکردی بزبان آوردی
    حالا بنظرشما بنده در این رزومه تو کدوم قسمتها ضعف دارم تا از این به بعد وقتمو بزارم پای این ضعف ها و برطرفشون کنم تا به امید خدا شانس گرفتن بورسیه ام بالا بره.
    ببینید شانس پذیرش رو از شانس فاند گرفتن کلا جدا کنید. نمره تافل خوب و معدل خوب شانس پذیرش شما رو بالا می بره. یعنی قطعا قدم اول برای بهبود رزومه هست و بدون اینا کلا شانسی ندارید. اما در کنار اینها شما فقط ممکنه شانس فاند گرفتن از طریق استادا رو داشته باشید. یعنی استادی پیدا بشه که از شما خوشش بیاد و بخواد بعضی یا همه مخارج شما رو در قبال کاراهایی که براش انجام می دید تقبل کنه. پس باید بتونید توجه استادا رو جلب کنید و برای اینکار باید چیزایی بهشون بگید و نشون بدید که شما رو از سایرین متمایز می کنه. اونا در درجه اول دنبال این هستن که بدونن شما چه کارهای پژوهشی انجام دادید. آیا مقاله دارید؟ یا سابقه کار تحقیقاتی مرتبط با رشته تون یا چیزایی شبیه این؟ پس بعد از اینکه زبان و ... در سطحی شد که شانس پذیرش داشته باشید، شانس فاند گرفتنتون بستگی به کیفیت ارتباط برقرار کردنتون با اساتید داره. راجع به اروپا جداگانه تحقیق کنید.

Member samare آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ruuzbeh نمایش پست ها
    من پست های شما رو خوندم و خیلی ممنون می شم اگه نظرتون رو در مورد رزومه خودم بگید.
    اینم بگم که فاند برام ضروریه و بر اساس معدل 60 واحد آخرم می خوام اقدام کنم.
    1)دانشگاه آزاد کارشناسی
    2)معدل 60 واحد آخر: 16.46 یا 3.51
    3)رشته مهندسی مواد
    4)تافل هنوز ندادم ولی می تونم 100و بگیرم
    5)GRE متوسط ولی تو این 2ماه . نیم در تلاشم بهتر کنمش
    6)1 مقاله کنفرانس بین المللی و 1 مقاله فارسی علمی پژوهشی و 2 ISI سابمیت (هر 3 تا سابمیت شده )
    7) 3 تا ریکام از استاد های خودم که با دوتاشون مقاله هم کار کردم
    1 ریکام از کارخونه ای که توش کار می کردم و کار آموزی گذروندم
    1 سال سابقه کار آزمایشگاهی
    8) مقصد خیلی زیاد علاقه دارم به امریکا و بعدش کانادا
    9) یه لوح تقدیر در باره کارای انجمنی و علمی و همایشی ....
    می خوام برم بایومدیکال تو گرایشی که مقاله هام بهش مربوطه.

ممنون
    دوست من نمی دونم منظورتون پست های کدوم یک از دوستان بود
    البته من با رشته شما آشنایی ندارم اینه که راجع به رنک دانشگاه هایی که شانس پذیرش دارید بهتره هم رشته هاتون نظر بدن. اما در حالت کلی چون کارهای پژوهشی مثل مقاله توی رزومه تون هست می تونید به جلب نظر استادا و گرفتن RA برای مستر امیدوار باشید. تافل هرچه بیشتر بهتر و در مورد GRE هم سعی کنید کوانت بالا بیارید. در ضمن اینکه می فرمایید بر اساس معدل 60 واحد آخر مگه دست شماست که بر چه اساسی اپلای کنید؟!! بستگی به قوانین دانشگاه مورد نظر داره که کف GPA رو بر اساس معدل دو سال آخر تحصیل در نظر بگیرن یا GPA کلی رو ملاک قرار بدن. اما خب وقتی به استادا ایمیل می زنید، اگه معدل کلی تون خوب نیست می تونید فقط به همین معدل 3.5 60 واحد آخر اشاره کنید. مشخصا بگید که رشته تون material بوده و الان می خواهید biomedicalبخونید. توی ایمیل هاتون به مقالات اشاره کنید و آماده باشید که draft مقاله های سابمیت شده رو استاد بخواد که براش بفرستید.

Junior Member

۱-کارشناسی دانشگاه خوارزمی(تربیت معلم تهران)
    ۲-معدل ۱۶.۱۸
    ۳-فیزیک اتمی مولکولی
    ۴- تافل ۹۴
    ۵-gre subject physics: 830/ gre general V: 142 Q: 167 W: 3
    ۶-
    ۷- 4 ترم TA
    ۸- آمریکا
    ۹- رتبه کارشناسی ارشد دو رقمی
    شانس پذیرش +فاند تو بازه رنک ۱-۱۰۰، ۱۰۱-۲۰۰، ۲۰۱-۴۰۰، ۴۰۱-۶۰۰ برای من چقدره؟ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)