صفحه 50 از 91 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی!
    آقا من می خواستم بدونم که مقاله اگه تو اسکوپوس چاپ شده باشه ولی ISI نباشه،از نظر اعتبار چقدر با مقاله ISI تفاوت داره؟ و آیا اصلا برای اپلای کردن روی مقاله اسکوپوس میشه به اندازه مقاله ISI حساب کرد یا نه؟ ممنون!
    دوست گرامی اینها دو تا دیتا بیس جدا از هم هستن و مثل مقایسه بنز و بی ام و هست بسیاری از جرنالهای اسکوپیوس ایندکس در سطح بین المللی بسیار معتبر هستند و بلعکس اینا یک جور رقیبا یکی امریکایی و یکی انگلیسی
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست گرامی اینها دو تا دیتا بیس جدا از هم هستن و مثل مقایسه بنز و بی ام و هست بسیاری از جرنالهای اسکوپیوس ایندکس در سطح بین المللی بسیار معتبر هستند و بلعکس اینا یک جور رقیبا یکی امریکایی و یکی انگلیسی
    حرف شما کاملا درست. ولی سوالی که برام پیش اومده اینه که تو این فروم چرا دوستان همه بحثشون ISI هستش؟ مثلا من الان 2 تا مقاله در زمینه علوم پزشکی دارم که ژورنالشون تو scopus و Pubmed ( این دومی معتبر ترین دیتا بیس اطلاعاتی در زمینه پزشکی هستش) ایندکس میشه. حالا این 2 تا مقاله میتونه یه رزومه خوب برام حساب شه یا اینکه روشون زیاد حساب نکنم و برم دنبال ISI؟
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

حرف شما کاملا درست. ولی سوالی که برام پیش اومده اینه که تو این فروم چرا دوستان همه بحثشون ISI هستش؟ مثلا من الان 2 تا مقاله در زمینه علوم پزشکی دارم که ژورنالشون تو scopus و Pubmed ( این دومی معتبر ترین دیتا بیس اطلاعاتی در زمینه پزشکی هستش) ایندکس میشه. حالا این 2 تا مقاله میتونه یه رزومه خوب برام حساب شه یا اینکه روشون زیاد حساب نکنم و برم دنبال ISI؟
    با تشکر
    این موضوع بخاطر بخشنامه ها ی وزارت علوم هست بجای اینکه جرنالها را بر اساس محتوی علمی بررسی کنند فهرست شدن در ای اس ای را مبنا قرار می دهند به عنوان مثال جرنال The Journal of Portfolio Management در رشته مدیریت مالی بسیار معتبر و سردبیری Frank J. Fabozzi is Professor of Finance at EDHEC Business School and a member of the EDHEC-Risk Institute. He is a visiting fellow at Princeton University’s Department of Operations Research and Financial Engineering می باشد که تمام متخصصان این رشته از جمله برندگان جوایز نوبل مقاله در ان چاپ می کنند ولی در فهرست ای اس ای نیست من درک نمی کنم چرا اینقدر در ایران به ای اس ای بودن اهمیت قایلند!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

با تشکر
    متاسفانه حق باشماست. بحث همه شده آي اس آي
    آي اس آي بودن همه چيز نيست
    اما اينجوري نيست و مقالات شما ارزش خودشان را دارند.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

یه سوال دیگه داشتم.
    اگه یه مقاله تو یه مجله غیر ISI داشته باشی و اون مجله 2 یا 3 سال بعد تو ISI شروع به ایندکس شدن بکنه، اون مقاله چند سال قبل ما هم ISI محسوب میشه یا نه؟
    با تشکر!

ApplyAbroad Hero

یه سوال دیگه داشتم.
    اگه یه مقاله تو یه مجله غیر ISI داشته باشی و اون مجله 2 یا 3 سال بعد تو ISI شروع به ایندکس شدن بکنه، اون مقاله چند سال قبل ما هم ISI محسوب میشه یا نه؟
    با تشکر!
    مجلات ISI غیر از IF یک فاکتور مهمتر به نام
    5-Year Impact Factor دارن سابقه اون ژورنال رو نشون میده....اگه در بحث اپلی کردن مد نظر شما هست فکر نمیکنم کمیته بررسی کننده پذیرش و بورس بخوان برن دنبال سوابق اون ژورناله و احتمالا براتون همون ISI در نظر میگیرن. هرچند کمیته ها معمولا اساتید همون دانشکده یا دانشگاه هستن و از من و شما اعتبار مجلات رو بهتر درک میکنند
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Junior Member

سلام، من از دوستان یه سوال دارم و اون در مورد ایمپکت مجلات هستش ، میخواستم بدونم که حد اقل ایمپکتی که میتونه برای رزومه تاثیر مثبت داشته باشه چنده؟ و اینکه با این ایمپکت نسبتا پایین بهتره که ما حداقل چند مقاله داشته باشیم که برای رزوممون مناسب باشه. با توجه به اینکه در رشته های کشاورزی مجلات با ایمپکت یالا ( حتی مجلاتی که ایمپکتشون 1.5 هست) شرایطی رو برای پذیرش دارند که باید اون آزمایش و یا تحقیق دو سال و یا بیشتر تکرار شده باشه که متاسفانه همین مساله کار بچه های کشاورزی رو سخت کرده. ممنون میشم اگه دوستان توضیح بدن.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط agronomy نمایش پست ها
    سلام، من از دوستان یه سوال دارم و اون در مورد ایمپکت مجلات هستش ، میخواستم بدونم که حد اقل ایمپکتی که میتونه برای رزومه تاثیر مثبت داشته باشه چنده؟ و اینکه با این ایمپکت نسبتا پایین بهتره که ما حداقل چند مقاله داشته باشیم که برای رزوممون مناسب باشه. با توجه به اینکه در رشته های کشاورزی مجلات با ایمپکت یالا ( حتی مجلاتی که ایمپکتشون 1.5 هست) شرایطی رو برای پذیرش دارند که باید اون آزمایش و یا تحقیق دو سال و یا بیشتر تکرار شده باشه که متاسفانه همین مساله کار بچه های کشاورزی رو سخت کرده. ممنون میشم اگه دوستان توضیح بدن.
    سلام
    مقياس هر رشته چيز مشخصي هست. مثلا براي رشته بنده كه مكانيك هست مجلات بالاي 1 داراي اعتبار زيادي هستند و داشتن مقاله در اين مجلات تاثير زيادي داره. ما در اين رشته مجله تخصصي با ايمپكت بالاي 2 يا 3 خيلي خيلي كم داريم (يعني ديگه ايمپكت حدود 1 ديگه خيلي خوب تلقي ميشه)
    اما براي رشته اي مثل شيمي اين داستان فرق ميكنه. ايمپكت مجلات رشته شيمي تازه از 1-2 شروع ميشه. متوسطا در رنج 6-7 هستن، خيلي خوبها در رنج 10-15 هستند و مجلات خيلي برجستشون بالاي 25 ايمپكت دارن.
    بنابراين هر رشته رنج خودش را داره
    بر اي رشته شما حدس ميزنم رنج مشابه مكانيك باشه. كمتر از نيم متوسط به پايين، 0.5 متوسط، 1 خوب و 1 به بالا خيلي خوب
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط agronomy نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی....ببینید شما نمیتونید IF مجلات مختلف رو در رشته های مختلف با هم مقایسه کنید. به طور مثال بالاترین IF در زمینه پلیمر ها 22 هست در حالی زمینه کاری کامپوزیت ها بالاترین IF 3 هست..با اینکه این دو حوزه در بعضی قسمت ها با هم مشترک هستند ولی میبینی که اختلاف فاحشی با هم دارند...برای مقایسه بهتر مجلات در رشته های مختلف ضریب غیر IF رو تعریف کردن به اسم JRK که از تقسیم IF یک مجله در یک زمینه کاری خاص/ بالاترین IF اون زمینه کاری خاص بدست میاد. با این کار شما میتونید میزان اعتبار مجلات مختلف رو با هم بسنجید.
    در رشته کشاورزی تا اونجا که من میدونم باز خود این رشته به چند تا زیر شاخه تقسیم میشه و کلا IF در مجلات کشاروزی پایین هست بنابراین شما اگه مقاله با IF پایین هم چاپ کنی ارزش خوبی خواهد داشت...یک PDF ضمیمه کردم که برای زیر شاخه زراعت هست در اون بالاترین IF 3.64 هست که JRK 1 داره و بقیه به نسبت کم میشه
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

سلام

میتونم تاثیر مقاله چاپ شده در کنفرانسIEEE XPLORE, ISI, SCOPUS : IEEE INDEXED IN وهمچنین مقاله ی در ژورنال AMRICAN JOURNAL OF SCIENTIFIC RESEARCH INDEXED IN ISI WEB OF SCIENCE MASTER JOURNAL LIST - ZOLOGICALرو بپرسم برای دانشگاه های آمریکا برای دریاقت فاند تاثیرش چقدر هست ممنون امیدورام جای مناسب برای پستم باشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)