صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 66

موضوع: همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member ahmadpeik آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, McGill University

Question پاسخ : همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

سلام ممنون از جوابتون

ببينيد من هم از ETH پذيرش دارم. مدارکم رو براشون فرستادم و برای من VISA Approval خودم رو با ايميل واسم فرستادند و گفتند با پاسپورتت برو سفارت و ويزات رو بگير. برای همسرم هم گفتند که لازمه بری سفارت و مدرک ازدواج ترجمه شده و پاسپورتش رو ببری. حالا چندتا سؤال داشتم:

1 - آيا من هم بايد برای ورود به سفارت سه نسخه فرم فارسی ويزا رو پر کنم؟
    2- آيا همسرم هم بايد اين فرم رو پر کنه؟ چند نسخه؟
    3- با اين توضيحات ويزای همسر چند روز طول ميکشه؟

من متأسفانه وقت خيلی کمی دارم و 1 دسامبر تحصيلم شروع ميشه!
    لطفاً اگر هر توضيحی که فکر مي کنيد موقع رفتن سفارت کمک مي کنه ارائه کنيد.

با تشکر
    If there is a will, there is a way

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد گرفتن ویزای همراه (همسر) از سوئیس

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpeik نمایش پست ها
    سلام ممنون از جوابتون

ببينيد من هم از ETH پذيرش دارم. مدارکم رو براشون فرستادم و برای من VISA Approval خودم رو با ايميل واسم فرستادند و گفتند با پاسپورتت برو سفارت و ويزات رو بگير. برای همسرم هم گفتند که لازمه بری سفارت و مدرک ازدواج ترجمه شده و پاسپورتش رو ببری. حالا چندتا سؤال داشتم:

1 - آيا من هم بايد برای ورود به سفارت سه نسخه فرم فارسی ويزا رو پر کنم؟
    2- آيا همسرم هم بايد اين فرم رو پر کنه؟ چند نسخه؟
    3- با اين توضيحات ويزای همسر چند روز طول ميکشه؟

من متأسفانه وقت خيلی کمی دارم و 1 دسامبر تحصيلم شروع ميشه!
    لطفاً اگر هر توضيحی که فکر مي کنيد موقع رفتن سفارت کمک مي کنه ارائه کنيد.

با تشکر
    ببینید، الان شما لازم نیست 3 نسخه فرم تحویل بدید احتمالا 1 نسخه ازتون بگیرند ولی یه مشکل کوچولو وجود داره.
    سفارت سوئیس 2 تا دربان داره. وقتی شما می خواهید برید داخل سفارت دربان مدارکتونو چک می کنه و اون 3 تا نسخه رو ازتون می خواد. یکی از این دربانها است که در مورد دانشجوهای ETH چیزی نمی دونه و هر چقدر بهش توضیح بدی که بابا ویزای من آماده است و فقط اومدم پاسپورتمو تحویل بدم، نمی گیره. فقط بهت میگه برو مدارکتو کامل کن. بنابراین:
    1- شما هر چی که آدمهای عادی باید با خودشون داشته باشند رو ببر حتی 3 نسخه از این فرم رو هم ببر تا اگه مثل ما گیر این دربان افتادی، کارت چند روز عقب نیفته.
    2- همسرتون باید هر 3 نسخه رو داشته باشه و همه مدارک لازم دیگر رو.
    3- به ما گفته بودن 2 ماه طول می کشه ولی قبل از یه ماه اومد. الان هم فصل خلوتیه، انشالا زود میاد.

تنها مشکلی که ما با سفارت داشتیم، همون دربان قد کوتاه بود که 2 روز کارای ما رو به عقب انداخت.
    و یه موضوع دیگه اینکه اگه قبل از ساعت 8 صبح جلو در سفارت باشید، به دربان بگید دانشجویید، اول کارای شما رو راه میندازه.
    موفق باشید.

رشته و دانشگاه

سلام فرهان عزيز
    من امروز رفتم سفارت ويزاری خودم رو گرفتم (ويزای ورود به سوئيس يکبار عبور 3 ماهه)
    مدارک همسرم رو هم دادم و سفارت مدارک رو گرفت و يک مهر به گذرنامه همسرم زد و گفت با شما تماس ميگيريم.
    می خواستم بدونم، آیا واقعاً تماس مي گيرند يا بايد خودمون سر بزنيم بهشون.
    اين پروسه تقريبا چند روز طول ميکشه؟

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

سلام احمد جان
    جواب این سوال رو من دقیقا نمی تونم بگم. چون از ما شماره تماس خواسته بودند که اگه دیزا آماده شد، بهمون خبر بدن و ما شماره منزل رو داده بودیم ولی موقعی که ویزا آماده شده بود، ما مسافرت بودیم، نمی دونم با خونه تماس گرفته بودند یا نه ولی رو پیغام گیر که چیزی نبود.
    ولی چون ما هم شرایطمون مثل شما بود، یعنی یعنی ممکن بود من به پرواز نرسم. برای همین با منشی لب مربوطه و مسئول نیروی انسانی eth در تماس بودیم که ببینیم ویزا کی آماده می شه و ما از طریق ایمیل اونا بود که فهمیدیم ویزا آماده است و به محض اینکه از مسافرت اومدیم رفتیم ویزا رو گرفتیم. تقریبا 2 هفته طول کشید تا ویزا بیاد.
    شما هم با دانشگاه تماس بگیر و وضعیتت رو توضیح بده و بگو به محض اینکه ویزای همسرت آماده شد، بهت خبر بدن. منم اگه پیدا کردم اسم مسئول eth رو بهت میگم.
    شما با منشی لبتون در تماس باش. اونم می تونه اسم این خانومه رو بهت بگه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan6155 نمایش پست ها
    سلام احمد جان
    جواب این سوال رو من دقیقا نمی تونم بگم. چون از ما شماره تماس خواسته بودند که اگه دیزا آماده شد، بهمون خبر بدن و ما شماره منزل رو داده بودیم ولی موقعی که ویزا آماده شده بود، ما مسافرت بودیم، نمی دونم با خونه تماس گرفته بودند یا نه ولی رو پیغام گیر که چیزی نبود.
    ولی چون ما هم شرایطمون مثل شما بود، یعنی یعنی ممکن بود من به پرواز نرسم. برای همین با منشی لب مربوطه و مسئول نیروی انسانی eth در تماس بودیم که ببینیم ویزا کی آماده می شه و ما از طریق ایمیل اونا بود که فهمیدیم ویزا آماده است و به محض اینکه از مسافرت اومدیم رفتیم ویزا رو گرفتیم. تقریبا 2 هفته طول کشید تا ویزا بیاد.
    شما هم با دانشگاه تماس بگیر و وضعیتت رو توضیح بده و بگو به محض اینکه ویزای همسرت آماده شد، بهت خبر بدن. منم اگه پیدا کردم اسم مسئول eth رو بهت میگم.
    شما با منشی لبتون در تماس باش. اونم می تونه اسم این خانومه رو بهت بگه.

آقا من رفتم سفارت، خانومه گفت پروسه ويزای همسرتون 2 ماه طول ميکشه! به حرف اين خانومه اعتباری هست يا نه؟ من می خوام برم بليتم رو قطعی کنم. الان موندم چه کار کنم؟ تا اول دسامبر هم بايد سوئيس باشم!

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpeik نمایش پست ها
    آقا من رفتم سفارت، خانومه گفت پروسه ويزای همسرتون 2 ماه طول ميکشه! به حرف اين خانومه اعتباری هست يا نه؟ من می خوام برم بليتم رو قطعی کنم. الان موندم چه کار کنم؟ تا اول دسامبر هم بايد سوئيس باشم!
    به ما هم گفته بودن 2 ماه ولی 2 هفته ای اومد. این دیگه بستگی به شانس داره و چیزای دیگه که من نمی دونم چیه. چون در مورد یکی دیگه از بچه ها 7-8 ماه طول کشید. بلیط رو 3 روز قبل از پرواز هم میشه قطعی کرد. فعلا دست نگه دار. راستی خونه گرفتن اینجا سخت ترین قسمت کاره. اگه هنوز وضعیت مسکنتون مشخص نیست، بهتره اول خودت بیای و این مشکل رو حل کنی. بعدا خانومت بیاد.

Junior Member

نکته بسیار کلیدی : مدارکی که همسر شما در سفارت سوییس در تهران Submit می کند ابتدا توسط پست دیپلماتیک به برن فرستاده می شود و پس از ثبت شدن به کانتون مربوطه -مثلا زوریخ - فرستاده می شود. این پروسه حداقل 6 هفته طول می کشد. نتیجه :

برای تسریع در کارهایتان همسر شما در تهران باید حداقل یک ماه زود تر از زمانی که شما موفق می شوید تمام مدارک مورد نیاز را برای immigration office زوریخ فراهم کنید ، مدارک مورد نیاز خودش را به سفارت سوییس در تهران submit کند. در غیر این صورت اینجا باید بمونید سماق بمکید تا مدارک همسرتون برسه!!

تازه سماق مکیدن برای حالتیه که خوش شانس باشید و طرف کامل بهتون توضیح بده که قضیه چیه در غیر این صورت باید تمام این مدت توی این استرس باشید که چرا کارم طول کشیده لابد بازم سفارت گند زده

Junior Member

به مدارکی که تا حالا گفتم
    9- ترجمه آلمانی سو پیشینه همسرتون
    رو هم اضافه کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, Sharif University of Technology

سلام

دوستان من از ETH پذيرش گرفتم و 29 May وقت سفارت دارم. ميخواستم بدونم براي ويزاي همسرم چه مداركي بايد ببرم؟ منظورم اينكه چه فرمي بايد پر كنه؟ خانومي كه تو سفارت وقت ميده گفت ايشون بايد براي ويزاي توريستي اقدام كنه! از اونجايي كه ويزاي توريستي كلي دردسر داره (پرينت بليط هواپيما، رزرو هتل، bank statement) تو اين فرصت كم نميدونم چيكار كنم. لطفا راهنماييم كنيد.

Junior Member

متاسفانه الان یه خورده دیر شده ولی‌ برای دیگران "به هیچ عنوان" ویزا یه تورسیتی برای همسرتون درخواست نکنید . ویزا یه فامیلی یونیون(union) باید اقدام بشه.
    ویرایش توسط m.arash : June 17th, 2011 در ساعت 10:22 PM دلیل: پینگیلیش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)