صفحه 234 از 291 نخستنخست ... 134184224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,331 تا 2,340 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan1984 نمایش پست ها
    ببینید، این رو با توجه به صحبت های استاد استرالیایی که باهاش Skype داشتم می گم. اساتیدی که تجربه کار با International Students رو دارن، اکثریتشون می دونن که یک دانشجو، در آن واحد با چند دانشگاه و استاد در ارتباطه و گزینه های مختلف رو در نظر می گیره. بنابراین پرسیدن این سوال می تونه تستی برای صداقت شما باشه و یا این که اصلا خود استاد بعد از پرسیدن این سوال بهتون بگه که گزینه های دیگه رو هم در نظر بگیرید (تجربه این یکی رو هم داشتم).

در مورد Powerpoint می تونید بهش اشاره کنید ولی طوری نباشه که استاد فکر کنه بدون اون نمی تونید از پس مصاحبه بربیایید. در واقع باید جوری نشون بدید که اون رو برای راحتی استاد هم درست کردید و نه صرفا بخاطر راحتی خودتون. در کل با توجه به تجربه های زیادی که تو این چند وقت داشتم (در مورد اساتید استرالیایی)، با این که یک Pattern داره مصاحبه ولی خیلی هاشون ترجیح می دن که به سیستم خودشون این کار رو انجام بدن. مثلا یکیشون اول مصاحبه از من پرسید که "قبل از هر چیز، فکر می کنی چقدر می تونی بعنوان یک دانشجو که از خاورمیانه میاد، با فرهنگ استرالیا خو بگیری؟"
    ممنونم از پاسختون. والا مصاحبه انجام شد. استاد هم اصلا راجع به اپلای کردن به جاهای دیگه چیزی نپرسید.
    راجع به پاورپوینت هم اول مصاحبه بهشون گفتم میخواین براتون ارائه کنم یا اینکه حالت سوال جواب داشته باشه مصاحبه؟ ایشونم گفت هر کدوم راحت تری. منم پاورپوینت رو براشون ارائه دادم. (البته ابنو هم بگم که روز قبلش براشون فایل پاورپوینت رو ایمیل کرده بودم)

Junior Member Bijan1984 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Western Sydney University - PhD - Social Science

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_a نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون. والا مصاحبه انجام شد. استاد هم اصلا راجع به اپلای کردن به جاهای دیگه چیزی نپرسید.
    راجع به پاورپوینت هم اول مصاحبه بهشون گفتم میخواین براتون ارائه کنم یا اینکه حالت سوال جواب داشته باشه مصاحبه؟ ایشونم گفت هر کدوم راحت تری. منم پاورپوینت رو براشون ارائه دادم. (البته ابنو هم بگم که روز قبلش براشون فایل پاورپوینت رو ایمیل کرده بودم)
    خوشحالم بابت این موضوع که مصاحبه تون بخوبی انجام شد. یک خوبی بزرگی دارن، باز در مورد اساتید استرالیایی من می گم، این هست که همون اولش اون حس مواخذه شدن که ما ایرانی ها داریم (بخاطر تجربیات توی کشور خودمون) رو از بین می برن. یعنی در حالی که حالت رسمی داره، ولی خشک نیست و بیشتر این حس رو بهت می ده که اون استاد می خواد در مورد اطلاعات و دانش و اصولا خصوصیت ها و دستاوردهایی که داری بدونه، نه این که بخواد تو رو بر اساس نداشته هات ارزیابی و یا ملامت کنه.

من اولین مصاحبه واقعا برام خیلی سخت بود ولی بعدش که متوجه این موضوع شدم، واقعا برام ساده تر شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan1984 نمایش پست ها
    خوشحالم بابت این موضوع که مصاحبه تون بخوبی انجام شد. یک خوبی بزرگی دارن، باز در مورد اساتید استرالیایی من می گم، این هست که همون اولش اون حس مواخذه شدن که ما ایرانی ها داریم (بخاطر تجربیات توی کشور خودمون) رو از بین می برن. یعنی در حالی که حالت رسمی داره، ولی خشک نیست و بیشتر این حس رو بهت می ده که اون استاد می خواد در مورد اطلاعات و دانش و اصولا خصوصیت ها و دستاوردهایی که داری بدونه، نه این که بخواد تو رو بر اساس نداشته هات ارزیابی و یا ملامت کنه.

من اولین مصاحبه واقعا برام خیلی سخت بود ولی بعدش که متوجه این موضوع شدم، واقعا برام ساده تر شد.
    دقیقا همینطور هست که میفرمایید(البته این استاد اروپایی بودن).در حین ارائه پاورپوینت فقط ی جاهایی میگفتن ی لحظه صبر کن، بعدش با توجه به مطالب اسلایدا ازم سوال پرسیدن. مثلا اونجایی که عنوان پایان نامه ارشدم رو نوشته بودم، پرسیدن کاربردش چیه. منم تا میومدم توضیح بدم دو سه جمله میگفتم ایشون میگفت کافیه ادامه بده. چند جای دیگه هم همینطوری فقط سوالات فنی پرسیدن (هدفشون این بود که ببینن من چقد به مطالبی که توی پاورپوینت یا همون رزومم ادعا کردم تسلط دارم). در آخر هم چند دقیقه راجع به پروژشون توضیح دادن. کل مصاحبه خدود 17 دقیقه طول کشید.

با سلام
    من حدود یک هفته پیش مصاحبه داشتم با استادی از امریکا و ایشون در انتهای مکالمه تا جایی که من متوجه شدم گفتن ریکام میخوان با ایمیل من هم بعد اتمام مصاحبه ایمیلی که هم تشکر بود هم ایمیل 3 تا از اساتید ایران رو براشون ارسال کردم ولی در طول این یک هفته ایشون به استادها میل نزده و در مورد من سوالی نکرده!! میخواستم بدونم روال درسته ؟ ایشون باید میل بزنند به اساتید دیگه...
    ممنون از دوستان

من امروز از مرحله ی یک پذیرش TUM در رشته ی transportation systems گذشتم. میخاستم بدونم کسی میدونه مرحله ی بعدی که مصاحبه با اسکایپ هست راجع به چیه و چه چیزایی مد نظرشونه؟

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh2015 نمایش پست ها
    با سلام
    من حدود یک هفته پیش مصاحبه داشتم با استادی از امریکا و ایشون در انتهای مکالمه تا جایی که من متوجه شدم گفتن ریکام میخوان با ایمیل من هم بعد اتمام مصاحبه ایمیلی که هم تشکر بود هم ایمیل 3 تا از اساتید ایران رو براشون ارسال کردم ولی در طول این یک هفته ایشون به استادها میل نزده و در مورد من سوالی نکرده!! میخواستم بدونم روال درسته ؟ ایشون باید میل بزنند به اساتید دیگه...
    ممنون از دوستان
    طریقه برعکسش هم امکان پذیره. یعنی از شما میخوان که از رفرنس هاتون بخواهید که توصیه نامه بفرستند براشون و خودشون مستقیم با اونها صحبت نمی کنند. می تونید به اون استاد آمریکایی ایمیل بزنید و بپرسید که اگه لازمه توصیه نامه ها رو براش بفرستید.
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

Junior Member

سلام دوستان
    من دیروز با یکی از اساتید در یکی از دانشگاههای کانادا اسکایپ داشتم بد ندیدم تجربه ام رو در اختیارتون بزارم شاید براتون مفید باشه!

حدود چند هفته قبل من اولین ایمیل را به ایشون زدم و پرسیدم ایا پوزیشن خالی برای دکترا دارند یا خیر و اصلا جوابی نداد بعد از یک هفته ایمیل یاداوری رو فرستادم و جوابی که گرفتم این بود : من فعلا دنبال دانشجوی مستر میگردم و نه دکترا . من هم بلافاصله ایمیل زدم که اصلا مهم نیست چون من واقعا میخوام در گروه شما باشم حتی حاضر مستر دوم بخونم و جواب داد که من برای اپلیکیشنت فایل باز کردم تا سپتامبر اپلیکنت جمع میکنم بعد از اون سه نفر رو انتخاب میکنم باهاشون اسکایپ میکنم و بعد یک نفر رو انتخاب میکنم بعلاوه لینک پستش رو برام فرستاد که ما دنبال دانشجوی ارشد میگردیم افراد سی وی ترنسکریپت و موتیویشن لتر برام بفرستند. یعنی کاری که اروپایی ها میکنن که ظاهرا این کار در کانادا مرسوم نیست من هم مدارک خواسته شده رو براش ایمیل کردم و اون هم تشکر کرد . بعد از دو روز به من ایمیل زد ایا میتونی یکشنبه صبح با من یه مصاحبه unofficial داشته باشی و من هم گفتم اکی. دیشب ساعت هفت و نیم به وقت ایران اسکایپ کردیم نیم ساعت . سوالاتی که پرسید البته بیشتر خودش حرف زد :

1- روزها چکار میکنی ؟ از 9 صبح میرم ازمایشگاه تا 5 بعد از ظهر ( رشته من زیست شناسیه)
    2- ایا برای کشورهای دیگه اپلای کردی یا فقط کانادا ؟ المان.
    3- ایا اقوامی در کانادا داری ؟ فامیل نه چند تا دوست در وینیپگ و تورنتو
    4- بعد از اینکه درست تموم شد میخوای چیکار کنی؟ (این سوال رو تقریبا همه استادهایی که باهاشون اسکایپ داشتم پرسیده بودند) اما جواب : دکترا - پست داک - international principal investigator . البته اصلا همچین قصدی رو ندارم ولی چون میخوام پوزیشن رو بگیرم احساس کردم این جوابیه که همه خوششون میاد!

حرفهایی که زد :
    1- من مطمئن نیستم مستر دوم برای تو گزینه خوبی باشه . من هم بلافاصله چند تا دلیل محکم که از قبل روی کاغذ نوشته بودم و چسبونده بودم رو دیوار براش گفتم مثل طوطی که چرا میخوام مستر دوم بخونم ( گفتم بکگراند من بیولوژی عفونی هست و چون کار شما هم همینه من علاقه دارم بعلاوه شما دارید روی فلان ویروس کار میکنید که من خیلی علاقه دارم و ایجاد مدلهای حیوانی برای این ویروس خیلی جالبه عاشق این حوزه هستم و ....) گفتم بعد از مستر ترجیح میدم در ازمایشگاه شما دکترا بخونم و گفت همه چی بستگی به این داره که شرایط مالی من چطوری باشه تا اون موقع.

2- از اینجا به بعد شروع کرد به سختی ها کار و میگفت
    1- اینجا از نه صبح تا 5 بعد از ظهر کفایت نمیکنه باید تا ده شب وایستی. بعد توی اسکایپ برام نوشت 1- Hardworking
    2- قراره با بافتهای انسانی مثل جنین کار کنی. دوباره تو اسکایپ نوشت اینو
    3- قراره با حیوون کار کنی بخصوص pig . اینم نوشت تو اسکایپ
    (اصلا یه مدلی بود استاده منکه شاخ دراورده بودم)

در عوض وقتی فارغ التحصیل شی فلان تکنینکها رو یاد میگیری. اگر در کارها به پست داکم کمک کنی و سخت کوش باشی اسمت میره تو مقالات ولی اسم اول نیستی. تو کانادا دانشجوی مستر خیلی کم پیش میاد مقاله داشته باشه ولی تو داری اونوقت با مقالاتت دکترا هر جا خواستی میتونی بری حتی امریکا.

ما اینجا قراره در سال 22000 تا بهت حقوق بدیم باید هم شهریه ات رو بدی هم هزینه زندگیت رو . اجازه شغل دوم رو نداری باید تموم تمرکزت روی کارت باشه. برو تو سایت شهریه ات رو چک کن.
    باید برای اکسترنال فلوشیپها اپلای کنی، اینجا ازم GPA ام رو پرسید و منم گفتم گفت خوبه اگر بگیری هم برای خودت خوب میشه تو رزومه ات مینویسی هم ما.

منم این دم اخر بهش گفتم که اره من وقتی ارشد بودم تا دیر وقت توی ازمایشگاه وایمیستادم و زود از تزم دفاع کردم خلاصه کلی از خودم تعریف کردم اینم گفت اره اگر تو رزومه خوبی نداشتی که ما اصلا با تو مصاحبه نمیکردیم.

اخرش گفت حسابی فکرکن راجع به چیزهایی که بهت گفتم . با افراد دیگه هم مصاحبه میکنم نتیجه رو دو هفته دیگه بهت میگم که ایا مصاحبه رسمی بکنیم یا نه.

بعد از ده دقیقه ایمیل زد گفت تو کاندیدای قوی ای هستی دوباره همون نکات رو تو ایمیل تکرار کرد! سخت کوشی و .............
    اخر هم گفت بهت خبر میدم

یه نکته ای که فراموش کردم بنویسم این بود که ای استاد adjunct professor هست و دو سال هم نشده که استاد شده . چون زیاد شنیدم که adjunct professor اصلا دانشجو نمیگیره و بهش ایمیل نزنید

ولی نمیدونم چطوریه که این میخواد دانشجو بگیره
    ویرایش توسط Sina0077 : August 14th, 2017 در ساعت 12:18 PM

سلام...من و دوستم برا یه جا تو اروپا اقدام کردم ک زده بود برا یه پروزه به 2 کاندید نیاز داریم ...طرف بعد از دو هفته جواب منو داد ولی دوستم هیچ ایمیلی دریافت نکرد و به من گفت بیا اسکایپ و دیدم ک 12 نفر برا اسکایپ دعوت کرده...از حرف زدنم خوشش اومده بود و میگفت جوابات واضحه و بعد گفت اخر شهریور یه اسکایپ دیگه داشته باشیم ... به نظر شما چقد احتمالش هست منو رد کنن؟؟؟؟ ایا اصلا کسی رو ک ب مرحله اسکایپ رسیده و رد میکنن؟؟؟؟

Junior Member Bijan1984 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Western Sydney University - PhD - Social Science

نقل قول نوشته اصلی توسط shahinsharafi نمایش پست ها
    سلام...من و دوستم برا یه جا تو اروپا اقدام کردم ک زده بود برا یه پروزه به 2 کاندید نیاز داریم ...طرف بعد از دو هفته جواب منو داد ولی دوستم هیچ ایمیلی دریافت نکرد و به من گفت بیا اسکایپ و دیدم ک 12 نفر برا اسکایپ دعوت کرده...از حرف زدنم خوشش اومده بود و میگفت جوابات واضحه و بعد گفت اخر شهریور یه اسکایپ دیگه داشته باشیم ... به نظر شما چقد احتمالش هست منو رد کنن؟؟؟؟ ایا اصلا کسی رو ک ب مرحله اسکایپ رسیده و رد میکنن؟؟؟؟
    در مورد اروپا اطلاعی ندارم ولی تجربه م در مورد استرالیا این بوده که صد در صد بعد از اسکایپ قبول کردن. اصولا وقتی که به مرحله اسکایپ می رسه، اون استاد شما رو بعنوان دانشجوی بالقوه پذیرفته چون بعد از بررسی رزومه و پروپوزال در موردش صحبت می شه.

با سلام....من حدود دو ماه پیش برا یه جا تو اروپا اقدام کردم...بعد گفتن بیا اسکایپ...بعد حدود 9 دقیقه حرف زدیم....خودش از قبل گفته بود ک میخاییم مصاحبه کوتاه باشه..همش تاکیید میکرد ک زبانت خوبه و جوابات واضحه...اخرش گفت ک تا اخر اگست یه مصاحبه دیگه خاهییم داشت..میخاستم ببینم ک چقدر احتمال داره رد کنن کسایی رو ک به مرحله اسکایپ رسیدن....اصلا بوده کسی و رد کنن؟
    شاهین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)