صفحه 264 از 638 نخستنخست ... 164214254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274314364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,631 تا 2,640 , از مجموع 6376

موضوع: آرشیو شده: گرین کارت 3 ساله دانمارک (تا 15 ژانویه 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

سلام دوستان. چند تا سوال برام پيش اومده يكي اينه كه من april 6th 2013‌ امتحان ايلتس دارم ميتونم تو ايميل وقت برا سفارت فقط تاريخ انقضاي امتحان رو بر مبناي زمان امتحان بنويسم چون هنوز مدركم دستم نيست.
    دومين سوال اينه كه من سال 2006-2007 تو كپنهاگ با دانشگاه كپنهاگ پروژه داشتم و اسمم هم توي شهرداري Ballerup ثبت شده ولي 10 ماه اونجا بودم و 10 ماه هم ماليات دادم. اين موارد تاثيري داره بنظرتون از جهت adaptability؟ .مدركمم دكتراي عمومي داروسازيه با 5 سال سابقه كار در مرتبط و همچنين مشاور در طرحهاي تحقيقاتي دانشكده و سنم هم 31 هستش.
    مرسي از راهنماييتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima6a نمایش پست ها
    متاسفانه دانمارک شدیدن داره واسه گیرین کارت سختگیری میکنه و تو ماه گذشته خیلیا رو رد میکنه
    من خودم ۱۱۰ امتیاز رو در بد بینانه ترین حالت داشتم و با کمال ناباوری رد شدم
    تنها به رشته های پزشکی داران آسون میگیرن
    من ۱% هم احتمال نمیدادم که رد شم

نیما سلام
    میشه لطف کنی یه کم بیشتر توضیح بدی؟ رشته تحصیلی؟ نمره زبان؟ سابقه کار؟ کی اقدام کردی؟ و کی بهت اطلاع دادن که ریجکت شدی؟ چه جوری اطلاع دادن که ریجکت شدی؟ تلفنی؟ میدونی الان چون اوضاع خرابه همه استرس دارند، لطف کن دقیق شرایط خودت را بنویس که بتونیم حدس یزنیم اوضاع ما چه جوری میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jari1363 نمایش پست ها
    دوستان عزيزي كه ويزاشون اومده يه سوال داشتم
    موقعي كه از سفارت باهاتون تماس كرفتن به موبايلتون زنك زدن؟ جطوري اطلاع ميدن؟
    من هرماه دوهفته ماموريتم و كوشيم خارج از دسترس
    ميخاستم بدونم اكه زنك بزنن ووكوشي در دسترس نباشه به تلفن خونه زنك ميزنن؟
    يا ديكه كلا بيخيال ميشن.
    من سي سبتامبر مداركمو دادم، فكر كنم ديكه بايد كم كم يه خبرايي بشه.

برای من به موبایل زنگ زدن.
    ایمیل هم میزنن. پس حتما متوجه میشی
    ضمنا میتونی موبایلتو دایورت کنی جای دیگه که جواب بده.

پاینده باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marymary نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه بعد از ویزا میشه پول رو برداشت کرد یا نه؟؟؟

بله میشه . بنظر من اصلا نمیتونن از بانک برای پول استعلام کنن. یکی از دوستانم توی بانک اقتصاد نوین میگه که حتی اگه خود سفیر هم زنگ بزنه ما بهش جواب نمیدیم چون دادن اطلاعات خساب بانکی مشتری مث یه راز میمونه و بانک اصلا اجازه نداره به کسی بگه شما چقدر تو حسابتون پول دارید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima6a نمایش پست ها
    متاسفانه دانمارک شدیدن داره واسه گیرین کارت سختگیری میکنه و تو ماه گذشته خیلیا رو رد میکنه
    من خودم ۱۱۰ امتیاز رو در بد بینانه ترین حالت داشتم و با کمال ناباوری رد شدم
    تنها به رشته های پزشکی داران آسون میگیرن
    من ۱% هم احتمال نمیدادم که رد شم

البته من نظرتونو رد نمیکنم. اما من رشتم مهندسی بود و توی پوزیتیو لیست هم نبودم اما ویزامو گرفتم.
    حالا ممکنه که وقتی اونا شرایط منو بررسی میکردن بمن امتیاز پوزیتیو لیستو دادن اما میدونم که رشتم تو لیست نبود . من یکی از زیر شاخه های مکانیک خوندم اما سابقه کارم بعنوان مهندس مکانیک بود

بنظر من کسانی که میخان اپلای کنن باید امتیازات خودشونو حداقل حساب کنن و در بدترین شرایط خودشونو بسنجن ببینن امتیاز میارن یا نه؟ و بعدش اپلای کنن

یکی از آشنایانم تو آلمان بهم میگه این اروپاییها محاله به کسی ویزای مفت بدن. باید مطمین شن که تو بدردشون میخوری تا اجازه بدن بیای تو کشورشون. خود این فامیل ما با مدرک لیسانس رفت آلمان ولی الان برای دانمارک حداقل باید مدرک فوق داشته باشی پس ببین چقدر سختگیرانه ترن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    طبق آماری که میدن، حدود 30 درصد کارهای موجود تبلیغ میشه. از این نظر شبیه ایرانه. شما و دوستانتون، چند درصد شغلهاتون رو از طریق آگهی های همشهری پیدا کردین؟
    اینجا هم 70 درصد کارها با شبکه پیدا میشه (دوست، آشنا، فامیل، دوست دوست، دوست فامیل، فامیل دوست، همکلاسی، ....)
    فرق عمده اینه که به صرف اینکه شما فامیل باشین، بهتون کار نمیدن. سیستم اینطوریه که مثلا تو شرکت یک پوزیشن بوجود میاد، رئیس اون بخش یا شرکت میاد به همکارها میگه، کسی رو میشناسین واسه مثلا مدیریت فلان بخش. اگر همکارها دوستی، فامیلی رو بشناسن که مدیریت بلد باشه، بهش میگن. اون طرف هم میاد واسه مصاحبه و اگر واقعا رزومه ش خوب باشه واسه کار انتخاب میشه. شبیه ایرانه، فقط فرق ایران اینه که طرف رزومه ش هم خوب نباشه، به صرف فامیل بودن میتونه کار رو بگیره.
    البته 30 درصد کارها هم تبلیغ میشه و بنابراین از طریق اینترنت میشه براشون اپلای کرد و ممکنه هم بشه کار رو گرفت.
    برای همین نشستن در ایران و اپلای کردن برای کار در دانمارک از طریق اینترنت غیرممکن نیست، (و مواردش هم بوده)، ولی این آمار رسمی بود که بهتون دادم و همینطور تجربه های اطرافیان نشون میده که اکثرا از طریق پیدا کردن دوست و آشنا و صد البته به شرط داشتن توانایی بالا، کار پیدا میکنن. در مورد کارهای دم دستی که این شرط آخر هم کمرنگ تره و همون داشتن و پیدا کردن دوست و آشنا مهمترین راه پیدا کردن کاره.
    خودشون یک مثلی دارند که ترجمه اش این میشه: "ما در دانمارک فساد نداریم، شبکه داریم"
    جمع بندی من اینه که اگه رزومه خیلی خیلی قوی ندارین، حتما بیاین دانمارک و شبکه ایجاد کنین.
    مرسی دوست عزیز
    اتفاقا خوبه که شما و رامین تو این فروم هستید و تا جایی که میتونید اطلاعات میدید امیدوارم بچه های دگ هم که رفتن بیان و اطلاعات بدن
    حالا یه سوال: فرض کنیم من اصلا کسی رو توی دانمارک نداریم (چون مطمینم خیلی ها همین شرایط رو دارن) یا آشنا دارم اما نمیخوام اصلا بهش رو بزنم. خوب الان من چطوری باید بیام اونجا شبکه بزنم؟؟
    خودتون که بهتر میدونید ما ایرانیها وقتی خرمون از پل رد میشه دگ بقیه رو فراموش میکنیم اینم میدونم که تو خارج نمیشه رو کمک ایرانیها حساب کرد چون اصلا زندگی و شرایط زندگی ایمن امکان رو نمیده. حالا من که اصلا نه آشنا دارم و نه میتونم رو کمک ایرانیهای مقیم دانمارک حساب کنم چطوری باید شبکه بزنم؟
    یا بطور ساده چطوری میشه کار پیدا کرد؟ یا فهمید کجاها باید دنبال کار بریم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_pop نمایش پست ها
    سلام
    مرسی از اینکه دوستان لطف می کنند و جواب می دهند.
    یه سوال دیگه داشتم...
    اگر از کارفرمای خودم (که یک شرکت ایرانیه) بخوام که نامه گواهی کار من را به انگلیسی بنویسه:

1- باید حتما مهر داشته باشه؟ یا امضاء کافیه؟
    2- اگه مهر یابد داشته باشه، باید انگلیسی باشه؟
    فکر کنم جوابش خیلی واضح باشه
    حتما باید تو سربرگ انگلیسی و با مهر انگلیسی باشه. یا اگه تو سربرگ فارسی و با مهر فارسی هست باید بری ترجمه کنی

فقط امضا که کفایت نمیکنه!!!!

اینم میتونه از شرایطی باشه که بچه ها اصلا بهش توجه نمیکنن و همین نامه یا مهر میتونه باعث ریجکت شدن بشه

خود من وقتی خواستم برم ویزامو بگیرم رفتم بیمه البرز گرفتم (طبق اطلاعات بچه های همین فروم که میگفتن بیمه البرز هم قابل قبوله) که اتفاقا توش فونت فارسی داشت. توی سفارت بهم گفتن بیمه ای که توش فونت فارسی داره که قابل قبول نیست . اتفاقا هم درست میگفتن و اشتباه از من بود چون سفیر دانمارک یا کنسول احتیاجی نداره که فارسی بلد باشه. بیمه باید طوری باشه که اگه یه خارجی هم میخونه بتونه کامل بفهمه. . منم 266000تومان ضرر کردم رفتم دوباره بیمه پارسیان گرفتم

حالا نامه و مهر هم باید طوری باشه که اگه کسی تو اداره مهاجرت دانمارک نامه شما رو میخونه و مهرشو نگاه میکنه باید بدونه که از کجاست و کی این نامه رو صادر کرده

نقل قول نوشته اصلی توسط perovskia نمایش پست ها
    سلام دوستان. چند تا سوال برام پيش اومده يكي اينه كه من april 6th 2013‌ امتحان ايلتس دارم ميتونم تو ايميل وقت برا سفارت فقط تاريخ انقضاي امتحان رو بر مبناي زمان امتحان بنويسم چون هنوز مدركم دستم نيست.
    دومين سوال اينه كه من سال 2006-2007 تو كپنهاگ با دانشگاه كپنهاگ پروژه داشتم و اسمم هم توي شهرداري Ballerup ثبت شده ولي 10 ماه اونجا بودم و 10 ماه هم ماليات دادم. اين موارد تاثيري داره بنظرتون از جهت adaptability؟ .مدركمم دكتراي عمومي داروسازيه با 5 سال سابقه كار در مرتبط و همچنين مشاور در طرحهاي تحقيقاتي دانشكده و سنم هم 31 هستش.
    مرسي از راهنماييتون
    سلام

ننویس که مدرک زبان دستت نیست
    تاریخ انقضای مدرک زبانت رو بزن

موفق باشی

Junior Member

Smile پاسخ : گرین کارت 3 ساله دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط alibagheri نمایش پست ها
    فکر کنم جوابش خیلی واضح باشه
    حتما باید تو سربرگ انگلیسی و با مهر انگلیسی باشه. یا اگه تو سربرگ فارسی و با مهر فارسی هست باید بری ترجمه کنی

فقط امضا که کفایت نمیکنه!!!!

اینم میتونه از شرایطی باشه که بچه ها اصلا بهش توجه نمیکنن و همین نامه یا مهر میتونه باعث ریجکت شدن بشه

خود من وقتی خواستم برم ویزامو بگیرم رفتم بیمه البرز گرفتم (طبق اطلاعات بچه های همین فروم که میگفتن بیمه البرز هم قابل قبوله) که اتفاقا توش فونت فارسی داشت. توی سفارت بهم گفتن بیمه ای که توش فونت فارسی داره که قابل قبول نیست . اتفاقا هم درست میگفتن و اشتباه از من بود چون سفیر دانمارک یا کنسول احتیاجی نداره که فارسی بلد باشه. بیمه باید طوری باشه که اگه یه خارجی هم میخونه بتونه کامل بفهمه. . منم 266000تومان ضرر کردم رفتم دوباره بیمه پارسیان گرفتم

حالا نامه و مهر هم باید طوری باشه که اگه کسی تو اداره مهاجرت دانمارک نامه شما رو میخونه و مهرشو نگاه میکنه باید بدونه که از کجاست و کی این نامه رو صادر کرده

ممنون عزیز جان از راهنمایی ..

Junior Member

سلام
    برای دریافت CPR گواهی ازدواج که می خواهیم ارائه کنیم نیاز به تایید وزارت خارجه داره یا ترجمه و تمبر دادگستری کافیه؟
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)