صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 79

موضوع: تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ اقامت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی نرم افزار- آزاد، تهران جنوب

پیش فرض پاسخ : تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ

نقل قول نوشته اصلی توسط esiwind نمایش پست ها
    1- به زمان صدور کارت در خود CIC مراجعه کنید. لیکن معمولا زیر 3 ماه صادر میشه. مگر اینکه اعتصابی یا مورد خاصی باشه.
    2- بعیده، اصل وجود تراول داکیومنت برای مواقعی هست که کارت پی آر دستتون نیست.
    3- اصولا اگر شما خارج کانادا باشید کارت پی آر براتون صادر نمیشه تا با تراول داکیومنت وارد کانادا بشید. البته اگر از راه زمینی (که صرفا از آمریکا امکان پذیر هست) وارد کانادا بشید با همون داکیومنت CPR که موقع لندینگ به همراه ویزای مهاجرت بهتون میدن میتونید وارد کانادا بشید.
    4- تنها چیزی که من سراغ دارم بحث آدرس هست. حتما درستی آدرس در کانادا رو مطمئن بشید. گیچ بازی فراوان هست و با کوچکترین اشتباهی کارت رو نمیفرستند. ضمنا شما اگر برای تواول داکیومنت اقدام کنید روند صدور کارت پی آر متوقف میشه تا وارد کانادا بشید و آدرس کانادا بدید.
    5- به هر صورت ریسک داره. اگه میتونید کارت رو بگیرید و با خیال راحت خارج بشید. هر روز شرایط رو سختتر میکنند و به هر دلیلی ممکنه ر ورودتون به کانادا تاخیر ایجاد بشه. ولی فکر کنم مرض هم ندارن که کسی که اقامت دائم داره رو نذارن وارد کانادا بشه.
    ممنون از پاسختون
    در مورد سوال سوم منظورم اینه که مثلاً من یه آدرس مطمئن تو کانادا دادم و از کانادا خارج شدم؛ ولی مثلاً به یه دلیلی لازم بدونن که خودم جایی حضور پیدا کنم و کارتم رو بگیرم. ایا اصلاً ممکنه یه همچین اتفاقی بیفته؟
    و اینکه به نظر می رسه در این شرایط باید زود تراول داکیومنت بگیرم و برم کانادا.
    درواقع می خواستم بدونم دریافت پی آر چقدر به حضور فرد وابسته است.
    از طرفی با توضیحات شما متوجه شدم که به محض لند کردن، اقامت کانادا را گرفتم. کارت پی آر یه مدرک هستش برای تسهیل در ورود به کانادا و جایگزین ویزا هستش و اقامت فرد به کارت داشتن یا نداشتن نیست. به این هستش که با ویزای مهاجرت، لند کرده باشه. درست فهمیدم؟

ممنون

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات اخذ travel document از ترکیه جهت بازگشت به کانادا بدون کارت PR بعد اخذ

نقل قول نوشته اصلی توسط LeilaAs نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    در مورد سوال سوم منظورم اینه که مثلاً من یه آدرس مطمئن تو کانادا دادم و از کانادا خارج شدم؛ ولی مثلاً به یه دلیلی لازم بدونن که خودم جایی حضور پیدا کنم و کارتم رو بگیرم. ایا اصلاً ممکنه یه همچین اتفاقی بیفته؟
    و اینکه به نظر می رسه در این شرایط باید زود تراول داکیومنت بگیرم و برم کانادا.
    درواقع می خواستم بدونم دریافت پی آر چقدر به حضور فرد وابسته است.
    از طرفی با توضیحات شما متوجه شدم که به محض لند کردن، اقامت کانادا را گرفتم. کارت پی آر یه مدرک هستش برای تسهیل در ورود به کانادا و جایگزین ویزا هستش و اقامت فرد به کارت داشتن یا نداشتن نیست. به این هستش که با ویزای مهاجرت، لند کرده باشه. درست فهمیدم؟

ممنون
    بله همینطوره. به محض لند کردن شما مقیم دائم میشید و کارت پی آر یه مدرک هست برای اینکه نشون بده شما پی آر شدید، مثل پاسپورت که مدرک سیتیزن شیپی هست و خیلی ها سیتیزن کشوری هستند ولی پاسپورت نگرفتن.
    در خصوص اینکه بخوان شما جایی حضور فیزیکی داشته باشید من موردی سراغ ندارم.
    افرادی رو دیدم که لند کردن و رفتن و بعد از اینکه کارتشون اومده بهشون رسوندن (مثلا پست کردن).

سلام دوستان من یه سوال داشتم در مورد تراول داکیومنت. خیلی ممنون میشم لطف کنید و راهنماییم کنید.
    من PR شدم ولی کارتم رو دریافت نکردم هنوز. فکر میکردم که با برگه Confirmation of Permanent Residence میتونم برگردم کانادا و به همین خاطر اومدم بعد از 5 سال خانوادم رو ببینم. موقع پرواز برگشتم تو فرودگاه امام فهمیدم نمیشه و باید اقدام کنم برای تراول داکیومنت. من هم پروازم رو یک هفته عقب تر انداختم. یعنی 22 ژانویه. همه ی برنامه هام به هم ریخته الان و کلاسهام شروع شده. تو رو خدا کمکم کنید. امکانش هست چند روزه این تراول داکیومنت صادر بشه؟؟
    چه آژانس هایی رو توصیه می کنید برای انجام این پروسه؟ دوستانی که تجربه خوبی داشتن خیلی لطف میکنند که کمکم کنند.
    بازم ممنونم ازتون.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yousef.imani نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال داشتم در مورد تراول داکیومنت. خیلی ممنون میشم لطف کنید و راهنماییم کنید.
    من PR شدم ولی کارتم رو دریافت نکردم هنوز. فکر میکردم که با برگه Confirmation of Permanent Residence میتونم برگردم کانادا و به همین خاطر اومدم بعد از 5 سال خانوادم رو ببینم. موقع پرواز برگشتم تو فرودگاه امام فهمیدم نمیشه و باید اقدام کنم برای تراول داکیومنت. من هم پروازم رو یک هفته عقب تر انداختم. یعنی 22 ژانویه. همه ی برنامه هام به هم ریخته الان و کلاسهام شروع شده. تو رو خدا کمکم کنید. امکانش هست چند روزه این تراول داکیومنت صادر بشه؟؟
    چه آژانس هایی رو توصیه می کنید برای انجام این پروسه؟ دوستانی که تجربه خوبی داشتن خیلی لطف میکنند که کمکم کنند.
    بازم ممنونم ازتون.
    سلام،
    معمولا 1 ماهی طول میکشه. معرفی آزانس در این فروم ممنوع هست و تبلیغات محسوب میشه. توصیه میکنم در مورد جزئیات نحوه گرفتن تراول داکیومنت همه پست ها رو بخونید به خصوص پست اول.
    با یک هفته کارتون درست نمیشه و بهتره بلیطتون رو حداقل 1 ماه عقب بندازید.
    تا جایی که میدونم: احیانا اگه ویزای آمریکا رو دارید میتونید در آنصورت بصورت زمینی با CPR وارد کانادا بشید. بازم تو سایت CIC چک کنید.

دوست عزیز مرسی از جوابتون. من دیروز مدارکم رو فرستادم با دی اچ ال. فقط ۴ الا ۵ روز میکشه که برسه دستشون. بعدشم دیگه معلوم نیست چی بشه . به هر حال چاره ای ندارم جز اینکه منتظر بمونم . آیا امکانش هست که بعد از رسیدن مدارک دست سفارت باهاشون تماس گرفت و با آفیسر صحبت کرد و توضیح داد که شرایط واقعن ارجنت هستش؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yousef.imani نمایش پست ها
    دوست عزیز مرسی از جوابتون. من دیروز مدارکم رو فرستادم با دی اچ ال. فقط ۴ الا ۵ روز میکشه که برسه دستشون. بعدشم دیگه معلوم نیست چی بشه . به هر حال چاره ای ندارم جز اینکه منتظر بمونم . آیا امکانش هست که بعد از رسیدن مدارک دست سفارت باهاشون تماس گرفت و با آفیسر صحبت کرد و توضیح داد که شرایط واقعن ارجنت هستش؟
    سلام
    فقط مطمئن بشید که با DHL میتونستید همه مدارک رو بفرستید. یکی از مدارک، مدرک پرداخت هزینه در بانک ترکیه هست. البته ایکنشم قبول میکردن.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من باید برای تراول داکیومنت اقدام کنم
    برای برنامه ریزی هام می خوام بدونم که
    ۱. تراول داکیومنت چقدر اعتبار داره؟
    ۲. آیا مهلت ورود داره؟ یعنی مثل بعضی از ویزا ها باید قبل از زمان مشخصی وارد شد یا اینکه مثلا اگر زمان اعتبارش ۶ ماه باشه، از همون تاریخ صدور مدرک زمان محاسبه میشه؟
    ممنونم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliorg7 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من باید برای تراول داکیومنت اقدام کنم
    برای برنامه ریزی هام می خوام بدونم که
    ۱. تراول داکیومنت چقدر اعتبار داره؟
    ۲. آیا مهلت ورود داره؟ یعنی مثل بعضی از ویزا ها باید قبل از زمان مشخصی وارد شد یا اینکه مثلا اگر زمان اعتبارش ۶ ماه باشه، از همون تاریخ صدور مدرک زمان محاسبه میشه؟
    ممنونم.
    سلام
    دقیقا مثل ویزا هست و یه اعتباری داره که معمولا 6 ماه از زمان صدورش هست. فقط به جای اینکه روش نوشته باشه ویزا نوشته travel document. در واقع تاریخ انقضا داره و بعد اون تاریخ دیگه اعتباری نداره. اگه قصد ورود به کانادا را مثلا تا 6 ماه دیگه ندارید بهتره اقدام نکنید چون صادر بشه ممکنه تاریخ انقضاش زودتر از موعدی باشه که شما میخواهید بیایید کانادا.

Junior Member

سلام دوستان.
    من و همسر و دخترم اکتبر 2015 لندینگ کردیم و بعد از دو هفته برگشتیم ایران. الان نامه دادن به آدرسی که داده بودیم که باید برای انگشت نگاری بیاین سرویس کانادا !!!! جدای از اینکه کل برنامه ما رو کامل ریختن به هم الان می خوام واسه تراول داکیومنت اقدام کنم ولی این قسمت Residency Obligation رو اصلا متوجه نمیشم باید چیکار کنم!!! منظورم قسمت 16 و 17 و 18 از فرم IMM5524E هستش که به نظرم ما توی هیچکدوم از این حالت ها نیستیم.
    دوستانی که اقدام کردن لطفا راهنمایی کنن. ممنون.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamirmo نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من و همسر و دخترم اکتبر 2015 لندینگ کردیم و بعد از دو هفته برگشتیم ایران. الان نامه دادن به آدرسی که داده بودیم که باید برای انگشت نگاری بیاین سرویس کانادا !!!! جدای از اینکه کل برنامه ما رو کامل ریختن به هم الان می خوام واسه تراول داکیومنت اقدام کنم ولی این قسمت Residency Obligation رو اصلا متوجه نمیشم باید چیکار کنم!!! منظورم قسمت 16 و 17 و 18 از فرم IMM5524E هستش که به نظرم ما توی هیچکدوم از این حالت ها نیستیم.
    دوستانی که اقدام کردن لطفا راهنمایی کنن. ممنون.
    سلام
    روزهایی که کانادا بودید رو درج کنید. به همین سادگی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)