صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: تجربیات زندگی در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات زندگی در فرانسه

مرسی کاوه

راستش اون دانشگاهی که M2 میتونم برم منو گذاشته توی formation continue اما اونیکی گذاشته formation initiale . متاسفانه برای اون رشته هایی که مد نظر من بود 90% دانشگاه ها مدرک Score IAE-MESSAGE میخواستند که من نداشتم.

Junior Member amir_inter آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط MiladPN نمایش پست ها
    مرسی کاوه

راستش اون دانشگاهی که M2 میتونم برم منو گذاشته توی formation continue اما اونیکی گذاشته formation initiale . متاسفانه برای اون رشته هایی که مد نظر من بود 90% دانشگاه ها مدرک Score IAE-MESSAGE میخواستند که من نداشتم.
    سلام
    فرق formation continue با formation initiale چیه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_inter نمایش پست ها
    سلام
    فرق formation continue با formation initiale چیه ؟
    از نظر درسی و تحصیل فرقی ندارن ، فقط formation continue برای کساییه که 2 سال از تحصیلشون میگذره یا یه مدت شاغل بودن ، در این صورت باید شهریه نسبتا زیادی پرداخت بشه ( بالای 2000 یورو)

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط MiladPN نمایش پست ها
    از نظر درسی و تحصیل فرقی ندارن ، فقط formation continue برای کساییه که 2 سال از تحصیلشون میگذره یا یه مدت شاغل بودن ، در این صورت باید شهریه نسبتا زیادی پرداخت بشه ( بالای 2000 یورو)
    پاسختون تقریباً صحیحه... یعنی در هیچ صورت این شما نیستید که شهریه رو می پردازید: یا شرکتی که درش کار می کردید این هزینه رو تقبل می کنه (چیزی شبیه آموزش حین خدمت) که بعداً در پست تخصصی تری ازتون استفاده کنه (شرکتها به هر حال باید یک مالیات آموزش بپردازند و اگه خودشون برای تربیت نیروهاشون از این مبلغ استفاده کنند به نفعشونه) و یا یه دفتر در دانشگاه این هزینه رو به عهده می گیره... اینه که نگران شهریه نباشید. دو مساله هست این وسط: یکی این که از اونجا که دولت شهریه تون رو نمی پردازه اگه قبول نشید شانس موافقت با ادامه تحصیلتون (تکرار پایه) بالا میره. از طرف دیگه ملزم هستید که برگه حضورتون رو در هر کلاس به امضای استاد مربوطه برسونید.

Junior Member

من برای دکترای علوم کامپیوتر اینجا قبول شدم و یک سالی هست که در جنوب فرانسه مشغول به تحصیل هستم در دانشگاهی با رنک 320 تقریبا.

نظرم رو به صورت خلاصه می گم درباره تجربیات خودم (یادتون باشه تجربه من شخصی هستش و اصلا معنیش این نیست که یک حرف کلی و درست است.)

1-پروسه ویزا برای فرانسه کاملا شدنی هست ولی پرسه دردناکی هستش. علتش خیلی طولانیست. ولی خلاصه اش اینه که مدارکی که باید شما ضمیمه کنید به پرونده اتو بعضا خیلی سخت حاصل میشه. مثل مدرک داشتن اقامت موقت در فرانسه که بیشتر شبیه جوک هستش. آخه منی که تو تهران هستم چه جوری می تونم تو یه شهری تو فرانسه مدرک قرارداد اقامت جور کنم. راهش این میشه که رسید رزرو هتل رو نشون بدید (میشه ناقابل 1800 یورو که قابل برگشت نیست) یا با سایت airbnb که میشه تقریبا 1000 یورو که اون هم قابل برگشت نیست تازه ویزا کارت هم می خواین

2- کار برای پست داک و شرکت های کامپیوتری تو رشته کامپیوتر زیاده. من فکر کنم 99 درصد بتونن کار پیدا کنن. راستش رو بخواین این رو از بچه های که از ما خداحافظی می کنن و می رن تو دانشگاهمون میشنوم و می بینم.

3- اقامت تو فرانسه برای فوق لیسانس و دکترا راحت هستش. حوصلش رو ندارم توضیح بدم ولی اونجوری که خیلی ها میگن نیست. اگه شما دکتراتون رو تو فرانسه بگیرن. همون موقع بلافاصله می تونید درخواست ناسیونالیتی رو بدید. البته میگن بهتره که دو سال از کار دائم که پیدا می کنید بگذره. تا درخواستتون قبول بشه صد در صد. ولی من آدمهای دیدم که دوسال فوق خوندن سریع هم ناسیونالتی گرفتن.و در ضمن هم آدمهای خوب و راستگویی هستن.

4-فرانسه پر هستش از قوانینی که شما باهاش آشنا نیستن. فقط کافی پاتون اینجا برسه کلی قانون و تبصره پیدا می کنید کارهاتون رو انجام بدید.

5- فرانسه فوق العاده کشور زیبا و مردم خیلی خوب و مهربون هستش. حالا جرم و جنایت هم همه جا هست شاید اینجا هم اتفاقاتی بیفته ولی کلی گویی می کن.

دوستان فکر میکنم این تاپیک مرجع مناسب و کامل تری باشه برای بحث زندگی دانشجویی در فرانسه

Junior Member

سلام. وقتتون بخیر. مرسی از این که تجربیاتتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
    برای من یک سوال پیش اومد . لطفا هر کس که میدونه من رو راهنمایی کنه. خیلی ممنون میشم.
    من رشتم تاتر هست. و همان طور که همه در جریان هستیم هنر سینما و تاتر فرانسه(به طور کل هنر فرانسه) در دنیا اول است . دوست داشتم بدونم به عنوان یک دانشجو هنر در این کشور شرایط چگونه هست؟؟
    merci beaucoup

درود به دوستان عزیزم.
    من ارشد مهندس دارم، اما میخام برای دندانپزشکی برای فرانسه اقدام کنم. البته سنم 31 سال هست. می خوام نظر شما دوستان رو بدونم. اینکه ریسک گرفتن ویزا و پذیرش در آزمونهاش به چه صورت هست. و نکته دیگه اقامت فرانسه با این رشته هست.
    سپاس

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezaparpaee نمایش پست ها
    درود به دوستان عزیزم.
    من ارشد مهندس دارم، اما میخام برای دندانپزشکی برای فرانسه اقدام کنم. البته سنم 31 سال هست. می خوام نظر شما دوستان رو بدونم. اینکه ریسک گرفتن ویزا و پذیرش در آزمونهاش به چه صورت هست. و نکته دیگه اقامت فرانسه با این رشته هست.
    سپاس
    اگه سوالتون رو در جای درستش بپرسید مطمئناً شانس گرفتن جواب صحیح رو افزایش می دید. در کل شما در هر سنی می تونید رشته های پزشکی رو شروع کنید. فقط حواستون باشه که این رشته ها علاوه بر توانایی مغزی بالا به توانایی فیزیکی خیلی بالا هم نیاز دارند. خلاصه که اگه سابقه کمردرد/آرتروز/مشکلات مفصلی دارید یا توانایی 48 ساعت بیدار موندن و کار کردن و درس خوندن ندارید یا انگیزه خیلی قوی ندارید و شخصیتتون به سیستم گروه پزشکی نمی خوره مثلاً یه مقداری مشکلات OCPD (شخصیت وسواسی - اجباری) ندارید دور خوندن رشته های پزشکی رو خط بکشید

در خصوص اقامت: شما مدرک معادل فوق لیسانس و بالاتر داشته باشید + کار داشته باشید می تونید در فرانسه بمونید و کار کنید و حتی بعد از مدتی پاسپورت فرانسوی هم بگیرید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام دوستان کسی هست بتونه بعنوان لیدر از ۲۲ تا ۲۵ نوامبر روزی چند ساعت منو همراهی کنه؟اگر هست لطفا پیام بدید

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)