صفحه 39 از 62 نخستنخست ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 613

موضوع: آرشیو شده : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط - تا سال 2015

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت | مهاجرت به نیوزلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Akalit نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز. ببخشين که به جاي آقا مهدي جواب ميدم ولي چون قبلا در اين مورد با هم صحبت کرده بوديم مي​خوام خدمتتون عرض کنم به نظر من اگه يک بار فايل INZ1105.pdf و فايل​هايي رو که با نامه ITA براتون فرستادن به طور دقيق خونده بودين، هيچ کدوم از اين مشکلات براتون پيش نميومد. براي استفاده از امتياز Bonus براي هر رشته در ستون سوم و چهارم جدول زير شرايط مورد نياز رو نوشته:

http://www.immigration.govt.nz/NR/rd...30July2012.pdf

همونطور که مي​بينين براي رشته​هاي مهندسي بايد يکي از 4 شرط ستون چهارم جدول رو داشته باشين که ما ايرانيا معمولا فقط موارد 2 (ارزيابي NZQA) و 3 (IPENZ) رو مي​تونيم احراز کنيم. اگه يادتون باشه همون موقع بهتون گفتم دقت کنين حتماً NZQA شما رو به عنوان bachelor of engineering يا master of engineering ارزيابي کرده باشه که به اين منظور بايد در ترجمه مدرک تحصيليتون دقيقا اين عبارت رو نوشته باشه. به احتمال زياد NZQA شما رو به يکي از اين دو عنوان نتونسته ارزيابي کنه و به همين دليل به شما گفته بريد سراغ IPENZ.

در مورد وکيل مهاجرت اولا خدمتتون عرض کنم که فقط يک وکيل رجيستر شده نيوزيلند در ايران هست که اگر باهاش صحبت کنين متوجه ميشين خيلي چيزا رو نمي​دونه. من قبل از پر کردن EOI با سه تا وکيل معروف که ادعا مي​کردن خدمات مهاجرت به نيوزيلند رو انجام ميدن صحبت کردم. يکيشون گفت نيوزيلند اصلاً مدارک مهندسي ايران رو قبول نمي​کنه! يکي ديگشون که ماشاا... اينقدر باسواد بود ترجمه انگليسي رشته تحصيلي من رو نميدونست چي ميشه گفت نيوزيلند به رشته تحصيلي شما نياز نداره!!! اون آقاي رجيستر شده هم بعد از اينکه از منشيش براي مشاوره وقت گرفتم براي 1.5 ماه بعدش وقت داد (انگار طرف جراح مغز و اعصابه!) و وقتي هم رفتم پيشش امتيازمو غلط محاسبه کرد و گفت شانس دراومدنت از pool کمه بيا براي استراليا اقدام کن. بعد خودم اقدام کردم با امتياز 135 بعد از 2 هفته از pool در اومدم و فعلا هم که case officer ظاهرا همه مدارکمو قبول کرده.

من براي مهاجرت به کانادا يکي از معروفترين و گرانترين وکلاي مهاجرتي تهران رو داشتم و در سال 2006 اقدام کردم. بعد در سال 2008 قوانين عوض شد بهش گفتم مي​خوام با قوانين جديد هم پرونده باز کنم بهم گفت قانون جديد شامل حال من نميشه. خلاصه همه همکاراي من با شرايط مشابه همون زمان اقدام کردن و الان اون طرف هستن من به لطف اعتمادم به آقاي وکيل صبر کردم و بعد از 6 سال انتظار به سلامتي پرونده ام بدون بررسي بسته شد. خلاصه که به نظر من وکيلا فقط وقت و پول رو هدر ميدن و وقتي قسمت بيشتر دستمزدشونو ازتون گرفتن اونوقت بايد بدوين دنبالشون...
    سلام دوست عزیزم و مرسی از پاسختون ولی خواستم بگم خود کارشناسان NZQA هم نمی دونستند که مارو باید ASSESS کنند چون خودشون اول ایمیل زدند که توجرا درخواست ارزیابی کردی؟ اما حرف شما درست است علیرغم این که من درخواست ارزیابی براساس لیسانس مهندسی را کرده بودم به واسطه این که در ترجمه مدارکم کلمه bachelor of engineeringنیامده بود لیسانس در نظرم گرفتند به نظر شما برم و یک ترجمه دیگر به عنوان لیسانس مهندسی از دارالترجمه بگیرم / آیا برای IPENZاین ارزشی دارد؟
    ضمنا وقتی IPENZفقط از من ترجمه لیسانس و فوق لیسانسم را خواسته و سوابق کاری ام را نخواسته چه چیزی رو می خواهد ارزیابی کنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط datiki نمایش پست ها
    سلام. من همه نوشته ها را از اول تا آخر خواندم ولي جواب سئوالم را نيافتم. از اين رو با عرض معذرت مي پرسم: من دو سال سابقه كار در دفتر مركزي يك شركت بين المللي در تهران را دارم كه محيط كارش هم انگليسي زبان بوده. با اين حال هنوز آيلتز نگرفته ام و امتحان آيلتز هم ثبت نام در آن خيلي دشوار و زمانبر شده در ايران. از اين رو مي خواهم بجاي آيلتز از اين سابقه كار به زبان انگليسي استفاده كنم. مي خواهم بدانم كسي تجربه موفقي از اين موضوع دارد يا اينكه حتمأ بايد آيلتز باشد؟ چون توي فرم گفته اگر راه ديگري براي اثبات داريد بيان كنيد. ممنون از پاسخ
    سلام،

نه قبول نميكنن. چون ميدونن كه وضعيت زبان تو ايران به چه صورته. امكان اينكه شما تو يك شركت كه داخل ايران فعاليت ميكرده به طور كلي براي تمامي ارتباطاطت از انگليسي استفاده كنيد تقريباً غير ممكنه. منظور از اين بند اينه كه مثلاً شما در كشوري غير كشور خودت مثل تركيه، امارات يا جاي ديگه كه زبانشون انگليسي نيست كار كرده اي و در اينصورت مشخص است كه براي تمامي ارتباطاتتون مجبور بوديد كه از انگليسي استفاده كنيد. اونوقت ميتونيد چنين ادعايي بكنيد. در مورد IELTS هم شما تا بخواي پروسه رو شروع كني و از پول در بياي تقريباًً يه ٤ ماهي ممكنه طول بكشه همين مدت كافيه تا واسه IELTS ثبت نام كنيد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط negin1966 نمایش پست ها
    سلام و مرسی از پاسختون .حالا که NZQA برای مدارک من level 9 برای master و level 7برای لیسانسم (البته علیرغم این که من درخواست تائید لیسانس مهندسی رو کرده بودم اونا لیسانسم را تائید کردند) را اعلام کرده ولی درهر حال نوشته باید تائید IPENZرو هم بگیرم . به نظر شما IPENZ با توجه به این که به من گفته فقط فرم KA01 را پر کنم و در آنجا فقط مدارک تحصیلی ام را خواسته به من تائیدیه می دهد یا فقط وقت و پول حرام کردن است ( هر دو مدرک من از دانشگاه های معتبر و دولتی هستند) .
    من هنوز متوجه نشدم كه چرا از شما دوباره IPENZ خواستند. ميشه بيشتر توضيح بديد كه شايد بتونم كمكتون كنم!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط negin1966 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم و مرسی از پاسختون ولی خواستم بگم خود کارشناسان NZQA هم نمی دونستند که مارو باید ASSESS کنند چون خودشون اول ایمیل زدند که توجرا درخواست ارزیابی کردی؟ اما حرف شما درست است علیرغم این که من درخواست ارزیابی براساس لیسانس مهندسی را کرده بودم به واسطه این که در ترجمه مدارکم کلمه bachelor of engineeringنیامده بود لیسانس در نظرم گرفتند به نظر شما برم و یک ترجمه دیگر به عنوان لیسانس مهندسی از دارالترجمه بگیرم / آیا برای IPENZاین ارزشی دارد؟
    ضمنا وقتی IPENZفقط از من ترجمه لیسانس و فوق لیسانسم را خواسته و سوابق کاری ام را نخواسته چه چیزی رو می خواهد ارزیابی کنه؟
    سلام. خواهش مي​کنم. اميدوارم حالا که اينقدر زمان و هزينه کردين حداقل آخرش نتيجه مورد نظرتون رو بگيرين. دوستان زيادي دقيقا همين مشکل شما رو داشتن که بعضي از اونا خوشبختانه تونستن حلش کنن. در زير تعدادي لينک گذاشتم که حتما قسمت نظرات رو که در پايين هر پست گذاشته شده بخونين. اين پست​ها درباره ارزيابي رشته​هاي مهندسي اخذ شده در ايران از NZQA و IPENZ است و در قسمت نظرات هر کس تجربه خودشو در اين رابطه گذاشته. اميدوارم مفيد باشه:

http://2migrators.blogsky.com/1391/03/08/post-175
    http://2migrators.blogsky.com/1391/04/09/post-180
    http://2migrators.blogsky.com/category/cat-6

سلام به همه دوستان دوتا سوال داشتم:
    در موقع پر كردن فرم EOI بايد نمره و شماره مدرك زبان رو وارد كرد.حالا سوال اينجاست كه چجوري ميشه بدون مدرك آيلتس از توي Pool در اومد؟
    سوال دومم اينكه براي ارزيابي مدرك فوق ليسانس جداگانه بايد مدرك ليسانس هم ارزشيابي بشه؟
    باتشكر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Mechanical Eng - Tehan UNI

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ab نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان دوتا سوال داشتم:
    در موقع پر كردن فرم EOI بايد نمره و شماره مدرك زبان رو وارد كرد.حالا سوال اينجاست كه چجوري ميشه بدون مدرك آيلتس از توي Pool در اومد؟
    سوال دومم اينكه براي ارزيابي مدرك فوق ليسانس جداگانه بايد مدرك ليسانس هم ارزشيابي بشه؟
    باتشكر
    1- می شود ادعا کنید نیاز به ایلتس ندارید . در خصوص مواردی مثلا در خصوص تحصیل در دانشگاهای انگیسی زبان و یا تجارب روزمره به زبان انگلیس می شود بدون ایلتس اقدام کرد و بعد پس از بیرون آمدن از POOL بررسی می کنند و ادعای شما را نمی پذیرند . شاید ITA شما ریجکت شود و یا از شما در خواست ایلتس کنند . ولی توصیه می کنم از همان ابتدا با ایلتس اقدام کنید . زیرا در صورت ارسال ITA تنها چهار ماه جهت کوهای از کارها فرصت دارید .

2- هر دو جدا گانه ارزیابی می شود .و برای هر دو می بایست اصل مدرک و ریز نمرات ارسال گردد .

با سلام خدمت دوستان
    من الان برای پرداخت مبلغ 1200 پوند به مشکل برخورده ام. این مبلغ بیش از 2000 دلار است و شرکت ها بالای 2000 تا صادر نمی کنند. از طرفی هم برای حواله بانکی نیاز به دانستن مشخصات کامل حساب شان را دارم که هنوز به من نداده اند. لطفا اگر اخیرا کسی این مبلغ را پرداخت کرده، چگونه آن را انجام داده است؟ منتظر پاسخ تان هستم.ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram1378 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من الان برای پرداخت مبلغ 1200 پوند به مشکل برخورده ام. این مبلغ بیش از 2000 دلار است و شرکت ها بالای 2000 تا صادر نمی کنند. از طرفی هم برای حواله بانکی نیاز به دانستن مشخصات کامل حساب شان را دارم که هنوز به من نداده اند. لطفا اگر اخیرا کسی این مبلغ را پرداخت کرده، چگونه آن را انجام داده است؟ منتظر پاسخ تان هستم.ممنون
    دوست عزيز نرخ امروز پوند به دلار آمريکا 1.61 است يعني 1200 پوند تقريبا معادل 1932 دلار آمريکايي است. کارمزد استفاده از کارت رو هم که حساب کنين بازم به 2000 دلار نميرسه. طبق گفته خودتون اگه مي​تونين کارت با مبلغ 2000 دلار آمريکا بگيرين فکر نکنم مشکلي براي پرداخت داشته باشين.

نقل قول نوشته اصلی توسط Akalit نمایش پست ها
    دوست عزيز نرخ امروز پوند به دلار آمريکا 1.61 است يعني 1200 پوند تقريبا معادل 1932 دلار آمريکايي است. کارمزد استفاده از کارت رو هم که حساب کنين بازم به 2000 دلار نميرسه. طبق گفته خودتون اگه مي​تونين کارت با مبلغ 2000 دلار آمريکا بگيرين فکر نکنم مشکلي براي پرداخت داشته باشين.
    با سلام و تشکر از پاسخ تان
    حق با شماست اما یک سری هزینه های پنهان وجود دارد که برابری آن را از 2000 دلار اندکی بالاتر می برد. خودم به لندن پیشنهاد دادم که 2 تا کارت بخرم و آنها هم گفتند مانعی ندارد. ممنون و موفق باشید.

Junior Member

سلام درنامه آمده که ما نتونستیم معادل سابقه کار شمارا در NZQF پیدا کنیم ولی نهایتا درنامه صفحه اول درجمع بندی آورده اند که
    Compreative assesssment outcome: A master degree at level 9(240 credits)
    Comments:
    Registration as a Chartered Profissional Engineer(CPEng) . Engineering Technology or certified engineering Technician is determine by appropriate occupational registration body.
    درجائی با عنوان explanation of outcoms آورده شده که :
    Your qualifications have been compared to a bachelor's degree at Level 7 and a master degree at level 9 (240 credits) respectively. These are generic outcomes. Yhis means that while there is substantial similarity in structure and learning outcomes to New zeland qualifications there are not current New zeland qualifications at these level that are substantionaly similar in focus content and intent. و درجائی دیگه هم اشاره کرده که باید با IPENZ تماس بگیرید.
    حالا با این تفاسیر فکر می کنید جائی امیدی هست که من اول فرم KA01را که فقط مدارک تحصیلی ام رو می خواد برای اونجا بفرستم و بعداز اون فکر می کنم حتما فرم KA02 را با هزاردلاردیگه می خواد بفرستم حالا پولش یک طرف نه به این چهارماه می رسم و نه معلوم هست که آخر سر من را OK کنند یا خیر؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi2302 نمایش پست ها
    من هنوز متوجه نشدم كه چرا از شما دوباره IPENZ خواستند. ميشه بيشتر توضيح بديد كه شايد بتونم كمكتون كنم!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)