صفحه 98 از 438 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108148198 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_68 نمایش پست ها
    فککنم منظورشون موقع تحویل ویزاس
    شما میگید اونموقعم همون گواهی معادل ارز دولتی که حدود 13 میلیون ، ببری کافیه؟
    من 2 نفر رو که اخیرن ویزاشون رو گرفتم می شناسم که می گفتن سفارت معادل ارز دولتی حساب نمی کنه ارز آزاد حساب میکنه .اتفاقن همین دیروز با یکی از بچه ها که ویزاش امده بود هم حرف زدم ایشون هم که کمتر از میزان مورد نظر با توجه به ارز آزاد در حسابش بود دوباره پولاشو به صورت یورو آورده بود نشون بده.
    باز خواهشن دوستانی که ویزا گرفتن اخیرن تجربشون رو بگن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Armita7034 نمایش پست ها
    من 2 نفر رو که اخیرن ویزاشون رو گرفتم می شناسم که می گفتن سفارت معادل ارز دولتی حساب نمی کنه ارز آزاد حساب میکنه .اتفاقن همین دیروز با یکی از بچه ها که ویزاش امده بود هم حرف زدم ایشون هم که کمتر از میزان مورد نظر با توجه به ارز آزاد در حسابش بود دوباره پولاشو به صورت یورو آورده بود نشون بده.
    باز خواهشن دوستانی که ویزا گرفتن اخیرن تجربشون رو بگن.
    اینجا دو تا سوال پیش میاد:
    1-سفارت حتما یوروی نقد از ما میخواد تا ویزا رو بده یا معادل یوروی آزاد هم اگه ریال داشته باشیم قبول میکنه؟

2-مبنای سفارت واسه قیمت یورو بازار آزاده یا ارز دولتی یا ارز مبادله ایی؟ عجب شیر تو شیریه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gholizva نمایش پست ها
    اینجا دو تا سوال پیش میاد:
    1-سفارت حتما یوروی نقد از ما میخواد تا ویزا رو بده یا معادل یوروی آزاد هم اگه ریال داشته باشیم قبول میکنه؟

2-مبنای سفارت واسه قیمت یورو بازار آزاده یا ارز دولتی یا ارز مبادله ایی؟ عجب شیر تو شیریه ها
    شما باید کاری را انجام بدین که دهن این سفارت بسته بشه تمام این مشکلات زیر سره همین سفارت هست کلا کاری میکنه که به هر صورتیکه هست ویزا ندن انگار ویزا ارث باباشونه....
    به نظر بنده ارز به قیمت ازاد و به صورت معادله ریالی در بانک قرار بدین وگواهی حسابتونو ببرین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط deutschland2 نمایش پست ها
    شما باید کاری را انجام بدین که دهن این سفارت بسته بشه تمام این مشکلات زیر سره همین سفارت هست کلا کاری میکنه که به هر صورتیکه هست ویزا ندن انگار ویزا ارث باباشونه....
    به نظر بنده ارز به قیمت ازاد و به صورت معادله ریالی در بانک قرار بدین وگواهی حسابتونو ببرین.
    به نظر من هم اگر معادل 8040 یورو ی آزاد تو حساب ریال داشته باشیم گیر نمیدن

نوشته اصلی توسط yazd172
    سلام.من برای مصاحبه برای دکتری ژئوفیزیک 3 روز از طرف استاد دعوت شدم...20 سپتامبر هم مصاحبه دادم...دعوت نامم یک ماهه بوده که گفتن تمدید کن تا اخر نوامبر دعوت نامه دارم ...گفتن ویزات باید چک امنیتی بشه ولی جوابش هنوز نیومده....کسی میدونه چقد طول می کشه... به اداره مهاجرت شهری که پذیرش دارم هم ایمیل زدم میگن پروندت اینجا نیومده...

از یک هفته تا یکسال میتونه طول بکشه و بسته به ایالت و نوع رشته و پیگیری سفارت و استاد داره ولی میانگینش برای دکتری 6 ماه است

برای بچه های مستر الان تا حدود 4 ماه هم شده

با سلام
    من 16 اگوست مصاحبه داشتم.از اداره مهاجرت بهم ایمیل دادن که جواب رو الکترونیکی فرستادن سفارت اما وقتی رفتم باجه اطلاعات گفتن جوابی ثبت نشده و منم ایمیل رو به خانمه تو باجه اطلاعات دادم و گفت پیگیری میکنیم ولی الان 10روزه که هیچ خبری نشده.ثبت نام دانشگاهمم 15 نوامبر تموم میشه (2 روز دیگه) ...حالا با این شرایط باید چه کار کنم؟؟؟ ممکنه سفارت بگه دوباره مصاحبه بدم!!؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.saedi نمایش پست ها
    با سلام
    من 16 اگوست مصاحبه داشتم.از اداره مهاجرت بهم ایمیل دادن که جواب رو الکترونیکی فرستادن سفارت اما وقتی رفتم باجه اطلاعات گفتن جوابی ثبت نشده و منم ایمیل رو به خانمه تو باجه اطلاعات دادم و گفت پیگیری میکنیم ولی الان 10روزه که هیچ خبری نشده.ثبت نام دانشگاهمم 15 نوامبر تموم میشه (2 روز دیگه) ...حالا با این شرایط باید چه کار کنم؟؟؟ ممکنه سفارت بگه دوباره مصاحبه بدم!!؟
    متاسفانه وقتی از آلمان جوابها رو به تهران اعلام میکنن سفارت با تاخیر شماره ها رو اعلام میکنه هیچ کس نمیدونه حساب و کتابش چیه اصلا مشخص نیست حساب و کتابی هست یا نه
    یکی از بچه ها اینجا نوشته بود باجه اطلاعات گفته ویزات اومده رفته بیمه گرفته مدارکشو آورده صندوق گفته نخیر ویزات نیومده برو تا سه ماه دیگه نتیجه معلوم میشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.saedi نمایش پست ها
    با سلام
    نه هر وقت ویزاتون اومد یه نامه از یونی می گیرین که مثلا اشکال نداره دیرتر برین. مثلا اگه دیفر کنین واسه ترم بعد. بعد سفارت بر اساس اون نامه ویزا رو میده. دیگه مصاحبه جدید نمی خواد.

تو همین تاپیک دیدم چندتا از دوستان گفتن که سفارت به دلیل نوسانات بازار ارز و قطع ارز دانشجوییئ دیگه گواهی 8040یورو به قیمت دولتی رو قبول نمیکنه.حتی بعضی ها گفتن که اصل یوروها رو بردن نشون دادن.خواهشا دوستانی که اطلاع دقیق تر دارن ما رو هم در جریان بذارن
    سحر نزدیک است...

*دوستان عزیز؛لطفا قبل از ارسال پیام،اول وبسایت مربوط به حیطه سوالتون(سفارت،دانشگاه،...) و بعد فروم و تاپیکهای مربوط رو کامل بخونید.*

Junior Member

سلام بچه ها. این سوالو قبلا پرسیده بودم اما هیچ کی جواب نداد. خواهش میکنم اگه اطلاعاتی دارین دریغ نکنین... خیلی مهمه... مرسی از همه...
    اگه آدم ویزاش اوکی بشه ولی به دلایلی نتونه بره و دانشگاه هم قبول کنه که پذیرشش معوق بشه به ترم بعدی، آیا باید دوباره واسه ویزا اقدام کنه؟ و اگه باید اینکارو بکنه تو دفعه دوم اینکه ویزا داشته قبلا واسه همونجا و نرفته مشکلی پیش میاره؟
    اگه وقت بگیری واسه مصاحبه ولی نخوای بری، تا چند وفت بعدش نمیتونی دوباره وقت بگیری؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)