صفحه 50 از 111 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima4444 نمایش پست ها
    دوستانی که با تجربه تر هستند، برای خرید عطر و ادکلن از کجا می شه دیل های خوب پیدا کرد؟
    بستگي داره دنبال چه جور عطر و ادكلني باشيد و چقدر بخواهيد خرج كنيد. اگه دنبال آخرين مدل ليدي فلان و بهمان باشيد، نظري ندارم. ولي اگه دنبال عطرهاي معمولي باشيد، به تجربه ديدم بهترين ديل ها رو ميشه در دراگ استور ها پيدا كرد به خصوص در نزديكي ايام الله والنتاين و روز مادر و امثالهم. پستهاي قبلي من رو در مورد دراگ استورها ببينيد. خيلي چيزهاي ديگه هم هست كه در دراگ استورها ميشه براش ديل خوب پيدا كرد. به خصوص شكلات. اين رو به عنوان شكلات خور حرفه اي مادام العمر ميگم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    این elderbeeman امسال خیلی دودره باز شده ها. هفته پیش که کوپن 50 دلاری آنلاین داشت به طرز وقیحانه ای قیمتها رو بالا کشیده بود. هر چند اون کوپن به خیلی از مارکهای معروف قابل اپلای کردن نبود و زیرش نوشته بود. در کل قیمت sale اینجا رو من همیشه با آمازون مقایسه می کنم و آمازون اکثرا با free shipping ارزونتر در میاد.

البته ناگفته نماند که مارکهای معروف کلا sale آنچنانی نمی خورن. کاپشن های Columbia و The north face رو تقریبا می تونم بگم تو اکثر مواقع ار شرایط کوپن حذف می کنن.
    نه عزيزم به نصايح ارزشمند من خوب عنايت نكردي. همون پارسال كه قضيه اوركت خريدن رو توضيح دادم، اين رو هم گفتم كه بايد مظنه اجناس رو دستتون بياد كه بدونيد چه قيمتي sale الكيه و كدوم واقعي. اين رو هم گفتم كه يكي از مزاياي خريدن روزنامه روز يكشنبه اينه كه غير از دفترچه هاي كوپن كه ضميمه هست، آگهي همه فروشگاههاي شهرتون هم هست. اينجوري آدم بدون اينكه زياد وقتش رو تلف كنه و هر هفته توي مال و فروشگاهها پلاس باشه، مي تونه قيمت همه اين چيزا دستش بياد و بدونه كي بايد بخره و چه جوري كوپن و sale رو با هم تركيب كنه كه بهترين نتيجه رو بگيره. همون اوركت ٢٢٥ دلاري رو اگه مي خواستم مطابق توصيه متعارف بذارم بعد از كريسمس بخرم، بايد به جاي ٣٣ دلار ٧٠ دلار مي دادم. براي جزييات بيشتر هم به همون پستهاي قبلي مراجعه شود.

با حرفي كه در مورد لباس junk خريدن گفتي و اينكه لباس فله اي خريدن خوب نيست به طور كلي موافقم. خيلي از اين جنسهايي كه توي فروشگاهها فله اي مي فروشن كيفيتش در حد بساطيهاي كنار ميدون انقلاب و امام حسين هست. ولي اينكه فقط دنبال برندهاي معروف باشي نه. به طور كلي وقتي كفش و لباس برند ميخري، مقدار زيادي از پولي كه داري پرداخت مي كني براي اتيكت برند هست كه روي لباس زدن، نه لزوما كيفيت جنس. اين اجناس كلمبيا و امثالهم توي آمريكا Made in China اصل هست مثل همه جنسهاي ديگه. مهم اينه كه آدم جنس باكيفيت بخره نه اينكه پول اضافي بده براي اتيكت برند پشت يقه لباس. كسي كه تجربه لباس خريدن داشته باشه با مقداري زير و بالا كردن جنس و معاينه متريال و نحوه دوخت لباس ميتونه جنس خوب رو از بد تشخيص بده. اين اوركتي كه من پارسال خريدم كاملا در برف و بارون و سرماي اينجا جواب ميده و خيلي به ندرت مجبور شدم زيرش پولور بپوشم. كيفيت ظاهر و باطن و دوختش هم خوبه. همون موقع اگه مي خواستم لباس برند بخرم بايد دست كم ٧٠-٨٠ دلار پول الكي مي دادم براي اتيكت.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط topnotch نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از تمام دوستانی که در این بجث کمک می کنند علی الخصوص آقا مهراد گل که من کل پست های مربوط به کوپن هاشونو خوندم.

در رابطه با حراج سوالی که برای من مطرح شده به زمان حراج بر می گرده. می خواستم بدونم آیا اوایل فصل زمستان یا پاییز حراج البسه زمستانیه یا اینکه مثل ایران اواخر زمستانه.

با تشکر
    زمان خيلي مشخصي نداره. من اون اوايل كه اومده بودم اينجا مثل بقيه فكر مي كردم لباسها رو بايد خارج از فصل خريد كه ارزونتر در بياد. تا اندازه اي درسته ولي نه ١٠٠ درصد. گاهي وقتها توي چله زمستون هم ميشه ديلهاي خوب براي لباس زمستوني پيدا كرد. نمونه هاش رو توي فروشگاههاي مختلف ديدم. هم فروشگاه و هم آنلاين. بهترين راهش هم همونطور كه گفتم اينه كه آدم سعي كنه مظنه اجناس رو داشته باشه. ولي به طور كلي بلك فرايدي و دور و بر كريسمس بهترين موقع براي كفش و لباس خريدنه. گاهي وقتها در مناسبتهاي خاص مثل روز پدر و مادر و غيره هم ميشه ديل هاي خوب پيدا كرد. در مورد اينها در پستهاي قبلي بيشتر توضيح دادم.
    ویرایش توسط Mehrad : December 15th, 2013 در ساعت 04:32 AM

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jandaghi1987 نمایش پست ها
    بچه ها یه سوال متفاوت
    من می خوام در یه حرکت انقلابی سبزی بکارم! یعنی عهد کردم با خودم تره و ریحون(مدل ایرانیش بهتره اگه باشه) بکارم چون بقیش هست خوب و قیمت مناسب.
    کجا میتونم پیدا کنم؟ شنیده بودم هر از چند گاهی از این حرکت های خداپسندانه و بنده خدا پسندانه می کنن این آمریکاییها و میدن بذراشو مفتی. حالا پولی هم باشه، (به قول یکی از بچه ها) طـــــــــوریم نــــــــی!
    اينجا مقداري توضيح دادم

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post856743

البته توليدو كه از خيلي جهات فراووني نعمته. ولي از اين لحاظ هم جاهاي زيادي هستن كه انواع و اقسام بذرها رو ميشه مفت يا به قيمت ارزون گير آورد. يكي از چيزهايي كه به طور جدي در موردش توي توليدو داره فرهنگ سازي ميشه ترويج كشت و كار خونگيه. به طور خاص Toledo Grows و Toledo Botanical Garden الان به ذهنم مياد. جاهاي ديگه اي هم هستن. البته Toledo Botanical Garden براي چرخيدن و صفا كردن هم واقعا جاي عاليه. علاوه بر برنامه هاي فرهنگي و هنري متعددي كه در طول سال و به خصوص تابستون برگزار مي كنن.
    ویرایش توسط zebarjadi : December 15th, 2013 در ساعت 09:24 AM دلیل: درخواست Mehrad

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    نه عزيزم به نصايح ارزشمند من خوب عنايت نكردي. همون پارسال كه قضيه اوركت خريدن رو توضيح دادم، اين رو هم گفتم كه بايد مظنه اجناس رو دستتون بياد كه بدونيد چه قيمتي sale الكيه و كدوم واقعي. اين رو هم گفتم كه يكي از مزاياي خريدن روزنامه روز يكشنبه اينه كه غير از دفترچه هاي كوپن كه ضميمه هست، آگهي همه فروشگاههاي شهرتون هم هست. اينجوري آدم بدون اينكه زياد وقتش رو تلف كنه و هر هفته توي مال و فروشگاهها پلاس باشه، مي تونه قيمت همه اين چيزا دستش بياد و بدونه كي بايد بخره و چه جوري كوپن و sale رو با هم تركيب كنه كه بهترين نتيجه رو بگيره. همون اوركت ٢٢٥ دلاري رو اگه مي خواستم مطابق توصيه متعارف بذارم بعد از كريسمس بخرم، بايد به جاي ٣٣ دلار ٧٠ دلار مي دادم. براي جزييات بيشتر هم به همون پستهاي قبلي مراجعه شود.

با حرفي كه در مورد لباس junk خريدن گفتي و اينكه لباس فله اي خريدن خوب نيست به طور كلي موافقم. خيلي از اين جنسهايي كه توي فروشگاهها فله اي مي فروشن كيفيتش در حد بساطيهاي كنار ميدون انقلاب و امام حسين هست. ولي اينكه فقط دنبال برندهاي معروف باشي نه. به طور كلي وقتي كفش و لباس برند ميخري، مقدار زيادي از پولي كه داري پرداخت مي كني براي اتيكت برند هست كه روي لباس زدن، نه لزوما كيفيت جنس. اين اجناس كلمبيا و امثالهم توي آمريكا Made in China اصل هست مثل همه جنسهاي ديگه. مهم اينه كه آدم جنس باكيفيت بخره نه اينكه پول اضافي بده براي اتيكت برند پشت يقه لباس. كسي كه تجربه لباس خريدن داشته باشه با مقداري زير و بالا كردن جنس و معاينه متريال و نحوه دوخت لباس ميتونه جنس خوب رو از بد تشخيص بده. اين اوركتي كه من پارسال خريدم كاملا در برف و بارون و سرماي اينجا جواب ميده و خيلي به ندرت مجبور شدم زيرش پولور بپوشم. كيفيت ظاهر و باطن و دوختش هم خوبه. همون موقع اگه مي خواستم لباس برند بخرم بايد دست كم ٧٠-٨٠ دلار پول الكي مي دادم براي اتيكت.
    ‌واقعا این تشخیص sale واقعی و غیرواقعی خیلی بصیرت می خواد.
    در مورد برند هم بات موافقم ولی خوب آمریکایی ها obsessed هستن به یه سری برندها. من بعضا دیدم رو ebay همون برندها رو میشه از ویتنام و ... با قیمت بهتر سفارش داد ولی ممکنه 1 ماهی طول بکشه برسه و اصل و بدل بودنش که بماند.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

رشته و دانشگاه

خيلي هم بصيرت نمي خواد. چند هفته كه اين آگهي هاي sale فروشگاههاي مختلف رو (كه لاي روزنامه هست) با هم مقايسه كني و چند بار توي فروشگاهها بچرخي مظنه دستت مياد.

راستي گفتم روزنامه روز يكشنبه يادم افتاد لاي اين آگهيها اشانتيون عطر و ادكلن هم ميذارن. اينجوري آدم در زمينه عطرشناسي هم حسش بهتر ميشه. البته من تا به حال در آمريكا عطر نخريدم. همون ادكلني كه توي يكي از سفرهاي قبرس در duty free فرودگاه لارناكا خريدم هنوز دارم. براي اون ادكلن خاص از همه duty free هاي فرودگاههاي ديگه برام ارزونتر در اومد (با اينكه قبرس به طور كلي كشور خيلي گرونيه).

در مورد برند برخي هموطنان عزيز obsession شون كمتر از آمريكاييها نيست. من يكي رو ديدم كه "شصت" دلار براي شلوارك داده بود. صرفا براي اينكه روش نوشته آديداس. متخصصان اسمايلي يك اسمايلي مناسب پيشنهاد بدن. واقعا اسمايلي قاصره از بيان اينكه قيافه من چه جوري شد وقتي اين رو شنيدم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Textile - NC State University

سلام
    از دوستان کسی از قیمت های فروشگاه های Food Lion نسبت به بقیه خبر داره ؟ گرونتر هستش یا ارزونتر ؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط meran71744 نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان کسی از قیمت های فروشگاه های Food Lion نسبت به بقیه خبر داره ؟ گرونتر هستش یا ارزونتر ؟
    از والمارت کمی گرونتر. گوشتشم آشغاله
    کارت MVP بگیری بعضی چیزاش ارزونه. گاها من قیمتهای خوبی برای مواد شوینده اینجا دیدم که از والمارت هم پایین تر بوده.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

با سلام

آقا مهراد شما در مورد راسال دارو به ایران با پست دولتی آمریکا تا جایی که یادمه یه پست گذاشته بودید. خیلی ممنون میشم اگه در مورد بهترین و ارزان ترین راه برای ارسال دارو توضیحاتی بفرمایید. آیا امکانش هست کسی که بر می گرده با خودش دارو ببره؟ یه سوال دیگه هم داشتم در مورد نوع نسخه ای که دارو خانه های قبول می کنند آیا نسخه باید واسه پزشک های خود آمریکا باشه یا اینکه نسخه حالت بین المللی داره و کسی توی آمریکا می تونه از نسخه دکترش که ایرانه استفاده کنه؟

با تشکر فراوان

رشته و دانشگاه

در مورد نسخه نمي دونم كه داروخانه هاي اينجا نسخه هاي ايران رو قبول مي كنن يا نه. دوستاني كه تجربه داشتن بگن.

چيزهايي كه من براي مادرم فرستادم داروهاي نسخه اي نبود. به قول اينجا over the counter يا OTC بود يعني بدون نسخه. با پست دولتي آمريكا USPS فرستادم. براي اينكه بين راه گم و گور نشه به صورت registered فرستادم كه مقداري گرونتر از حالت معمولي يا First Class هست. هزينه اش بستگي به وزن بسته داره ولي اين دو دفعه اخير فكر كنم هر بسته حدود ٣٠ تا ٣٥ دلار شد. البته بسته هاي من هر دفعه چند قوطي بزرگ قرص توش بود و فكر مي كنم وزنشون حدودا يك پوند بود. اگه به صورت registered نمي فرستادم فكر كنم حدودا ١٢-١٣ دلار ارزونتر ميشد. مسلما اگه دارو رو بديد به كسي با خودش ببره بهتره ولي من كسي رو نداشتم و پست كردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)