صفحه 127 از 186 نخستنخست ... 2777117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137177 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,261 تا 1,270 , از مجموع 1858

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته حقوق

سلام خسته نباشید .
    من ارشد جزا دارم معدلم 17/23 میخوام واسه امریکا اپلای کنم و دنبال گرفتن فاند هستم . میشه راهنماییم کنید.چقدر سابقه کار داوطلبانه موثره؟؟و کلا شرایط واسه گرفتن پذیرش چیه؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

دوستان حقوقی که ریزنمراتشون رو در تهران ترجمه کردند و پذیرش گرفتند لطف کنند آدرس دارالترجمه ای که کارا رو براشون انجام داد رو به من بدند کارم فوریه ممنون میشم زود بهم اطلاع بدید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parvaz68 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید .
    من ارشد جزا دارم معدلم 17/23 میخوام واسه امریکا اپلای کنم و دنبال گرفتن فاند هستم . میشه راهنماییم کنید.چقدر سابقه کار داوطلبانه موثره؟؟و کلا شرایط واسه گرفتن پذیرش چیه؟؟
    با سلام
    ببخشید اگر مطلبم تکراری هست، ولی گویا دوستان جدید وقت و حوصله خواندن صفحات قبلی فرم را ندارند.
    دوستان چه برای گرفتن پذیرش چه فاند مسئله مهم SOP شماست. برای نوشتن SOP باید خیلی زمان بگذارید. خودتون بنویسید بر اساس شرایط فردی خودتان. سعی کنید روی نکات مثبت خیلی تاکید کنید و بپرورانید. رتبه های علمی (رتبه کنکور، رتبه دانشگاه و ..)، تحقیقاتی که داشتید فعالیتهای مرتبط با رشته تحصیلی و در نهایت فعالیتهای اجتماعی. حتی اینکه شما در ایران و سیستم اسلامی درس خواندید و با حقوق اسلامی هم آشنایی دارید یک نکته مثبت است. توجه داشته باشید که متن را قراره چند استاد بخوانند و تحت تاثیر رزومه شما قرار بگیرند و رای بدهند. خیلی طولانی ننوسید و حاشیه نرید سعی کنید نوشتار شما جوری باشد که خسته کننده نباشد و خواننده را جذب کنند. می توانید به نکاتی که در اینترنت هست مراجه کنید تا از لحاظ نگارشی رزومه تون را قوی کنید. به نظر من بیشتر از سابقه کار نحوه پرزنت کردن شما مهمه.
    در مورد ریکامندیشن هاتون هم خیلی توجه کنید. اگر اساتیدتون از شما می خواهن که بنویسید سعی کنید متونش مثل هم نباشد. جزئی بنویسید و شخصی. شدیدا از برداشتن یک قالب و فرمت از اینترت و ایجاد تغییرات جزیی در آن خودداری کنید. درست اساتید شما را نمی شناسن ولی براشون مهمه که یک استاد از دانشجوش چه نعریفی کرده.
    به نظر من شما الان که قصد اپلای دارید نمی توانید نمرات و سوابق کاری و تحصیلی که در گذشته داشتید را تغییر بدهید ولی با یک ریکامندیشن و SOP خوب می توانید نقاط قوتتون را برجسته و نکات ضعفتون را کمرنگ بکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

سلام دوستان.
    من میخواستم اگه در ایران بمونم در رشته حقوق ادامه تحصیل بدم و دوباره یه لیسانس حقوق بگیرم،البته با اینکه ارشد ادبیات انگلیسی رو دارم،الان هم که تصمیم گرفتم از ایران برم اولویتم تغییر پیدا کرده و تحصیل در یکی از این دو رشته هست(البته اگر شانسی برای حقوق داشته باشم قطعا اولویت اولم خواهد بود).وقتی اینترنت رو میگشتم دیدم که نوشتن اگه کسی بخواد حقوق بخونه در آمریکا و کانادا باید یه رشته ای رو خونده باشه و بعد بره واسه حقوق.با توجه به اینکه من رشته ام از شاخه های رشته های علوم انسانی هست آیا میتونم از این طریق هم اقدامی بکنم؟
    سوال آخر، من اولویت اولم آمریکاست ولی از طریق لاتاری.بعد تحصیل آمریکا و بعدش کانادا و استرالیا.اگر امسال لاتاری قبول نشم( زبونم لال:دی)نظرم رو اینه که شانسم رو برای لاتاری در سالهای آینده امتحان کنم،ولی برای تحصیل در آمریکا،کانادا،استرالیا و نیوزیلند اقدام کنم. به نظر شما تصمیم درستیه یا غلط؟

Junior Member

سلام بر تمامی دوستان
    همسر من لیسانس حقوق با معدل 15.2 از دانشگاه پیام نوره و قصد دامه تحصیل در رشته حقوق در امریکا یا کانادا یا اروپا رو داره و در حال حاضر در حال اماده شدن برای تافل هستش مهمترین مسأله ما اینه که بتونه فاند بگیره اگر فرض رو بر این بذاریم که نمره تافل بالا بگیره و سایر قسمت های رزومه اش هم خوب و مناسب باشه سوالات زیررو لطفاً چواب بدید:
    1- مهترین سوالی که ذهن مارو به خودش معطوف کرده اینه که برای گرفتن پذیرش (با فاند) چه برای فوق و چه برای دکترا چه مسیری رو باید طی کنه؟ و در چه کشورهایی شانس بیشتری داره؟
    2- برای امریکا و کانادا آیا جی ار ای هم لازم داره یا ال ست کافیه؟
    3- اگه بخواد به رشته های مثل روانشناسی یا مدیریت تغیر رشته بده نظرشما چی هست؟ منظورم اینه که ادامه رشته حقوق شانس موفقیت در اخذ پذیرش رو بیشتر میکنه یا تغیررشته؟ کدوم مسیر بهتر میتونه ما رو به هدفمون برسونه؟
    سپاس...

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas1001 نمایش پست ها
    سلام بر تمامی دوستان
    همسر من لیسانس حقوق با معدل 15.2 از دانشگاه پیام نوره و قصد دامه تحصیل در رشته حقوق در امریکا یا کانادا یا اروپا رو داره و در حال حاضر در حال اماده شدن برای تافل هستش مهمترین مسأله ما اینه که بتونه فاند بگیره اگر فرض رو بر این بذاریم که نمره تافل بالا بگیره و سایر قسمت های رزومه اش هم خوب و مناسب باشه سوالات زیررو لطفاً چواب بدید:
    1- مهترین سوالی که ذهن مارو به خودش معطوف کرده اینه که برای گرفتن پذیرش (با فاند) چه برای فوق و چه برای دکترا چه مسیری رو باید طی کنه؟ و در چه کشورهایی شانس بیشتری داره؟
    2- برای امریکا و کانادا آیا جی ار ای هم لازم داره یا ال ست کافیه؟
    3- اگه بخواد به رشته های مثل روانشناسی یا مدیریت تغیر رشته بده نظرشما چی هست؟ منظورم اینه که ادامه رشته حقوق شانس موفقیت در اخذ پذیرش رو بیشتر میکنه یا تغیررشته؟ کدوم مسیر بهتر میتونه ما رو به هدفمون برسونه؟
    سپاس...

سلام دوست عزیز

1-دانشگاه های آمریکا و کانادا و انگلیس و در برخی موارد هم استرالیا معمولا برای مقطع کارشناسی ارشد فاند سخت می دن مگر اینکه رزومه ی خیلی خوبی داشته باشید . البته هیچ چیز هم نشد نداره , تو همین فروم دوستانی هستند که از کشور سوئد و آمریکا و ... بورس کامل گرفتند(و یا مقدار قابل توجهی بورس ) و هزینه ی کمی پرداخت کردند . به اعتقاد من با توجه به تجربیاتی که دوستانی که در خارج تحصیل کردند بیان کردند این کشورها نیستند که شانس شما رو برای بورس تعیین می کنن بلکه مواردی مثل رزومه , نمره تافل , توصیه نامه , انگیزه نامه و معدل هست که در گرفتن بورس می تونه تاثیر گذار باشه . برای دکترا هم با توجه به تجربیات دوستان فاند راحت تر می شه پیدا کرد . مسیری که باید طی کنید سادست : 1-شرکت در امتحان تافل برای یک نمره ی خوب 2-بررسی کردن سایت دانشگاه مقصد برای بررسی شرایطی که برای پذیرش دادن به شما لازم می دونند ( به عنوان Admission requirements در این سایت ها مرجعه کنید ) , 3-گرفتن ریزنمرات مقطع لیسانسشون از دانشگاه و همینطور گرفتن مدرکشون ( البته اگر در حین اینکه در حال تحصیل هستند بخوان اپلای کنن فعلا همین ریزنمرات کفایت می کنه ولی بعدا باید مدرکشون رو واسه دانشگاه مقصد بفرستن ) 4-نوشتن یک انگیزه نامه ی خوب : که در تاپیک های مختلف همین فروم حقوق به چگونگی اون پرداخته شده 5-گرفتن توصیه نامه به زبان انگلیسی از اساتیدشون در دانشگاه ( که این شرط رو بیشتر دانشگاه ها نیاز دارن و برخی هم ندارند ) 6-ترجمه ی رسمی مدارک تحصیلی شامل ریز نمرات ( و مدرک ) توسط دارالترجمه 7-ارسال تمامی مدارک مورد نیاز به دانشگاه مقصد برای درخواست پذیرش ( که بعضی دانشگاه ها رو آنلاین باید اپلای کنید و برخی رو هم باید از طریق پست بفرستید , بستگی به سیاست دانشگاه ها داره ) . تنها عامل پذیرش گرفتن در فاند قوی کار کردن روی موارد فوق الذکره ولاغیر .

2-والا برای پذیرش گرفتن در مقطع ارشد حقوق نه LSAT لازمه نه GRE . من هیچ دانشگاه آمریکایی یا کانادایی رو ندیدم که اینها رو واسه مستر حقوق لازم داشته باشن . همون نمره ی خوب تافل و یا آیلتس کفایت می کنه

3-نه چنین کاری رو پیشنهاد نمی کنم . باز هم عرض می کنم شانس پذیرش رو قوی بودن مدارک شما تعیین می کنه نه رشته و نه کشور خاص . به علاوه اینکه تغییر رشته کاری زمان بر هستش که خودش چند سال طول می کشه که آدم با رشته جدید آشنا بشه . در ضمن من سایت های دانشگاه های خارجی رو که می بینم تا حالا ندیدم که بشه مثلا لیسانس رو در یک رشته خوند و فوق رو در یک رشته ی دیگه مگر اینکه رشته ای که در لیسانس خوندید با رشته ای که در فوق می خواید بخونید خیلی به هم نزدیک باشن . مثلا : شما لیسانس علوم سیاسی خونده باشید و فوق رو بخواید حقوق بشر بخونید که بخاطر اینکه این عناوین به هم نزدیک هستن می تونید چنین کاری کنید . مثلا دانشگاه اسلو نروژ چنین امکانی رو واسه رشته حقوق بشرش پیش بینی کرده . به هر حال باز ممکنه سیاست دانشگاه ها فرق کنه , باید به سایت دانشگاه مقصد مراجعه کرد و چنین امکانی رو از اونها با ایمیل زدن پرسید . پیشنهاد من به شما ادامه دادن به رشته حقوقه .

پیروز باشید
    ویرایش توسط Kiyaarash : December 15th, 2014 در ساعت 11:57 AM

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfa نمایش پست ها
    باسلام و عرض ادب...دوستان یه سوال خیلی فوقالعاده مهم دارم که با مطالعه پست هایقبلی هم نتونستم جوابی براش پیداکنم...لطفا کمک کنید...تا جایی که منمتوجه شدم برای پذ یرش گرفتن از یه دانشگاه برند خارجی باید معدل خوب+مقاله+رزنمرهعالی+آیلتس یا تافل+سابقه کاری مرتبت با رشته و....داشته باشیم..حرف من اینه که حتی اگه موفق به انجام چنین کاری بشیم...(که البته من هنوز موفقنشدم)...چه تضمینی برای شغل ما وجود داره وقتی بعده چند سال تحصیل به ایران برمیگردیم؟ ...همین الان تو استخدام اداراتبراشون دانشگاه داخلی یا خارجی زیاد مهم نیست...چرا باید این همه وقتمون رو خارجصرف هیچی کنیم؟ حالا بماند که چقدر دردسر داره خوده اپلی گرفتن....شماها اصلا ازکجا مطمعنید که بعده اینکه به کشور برگشتید شغلی در شان شما وجود خواهد داشت...اهانمگه اینکه بخایید همون جا بمونید که بحث اقامت اینا پیش میاد که خودش یه داستاندیگس...البته من منظورم از یه شغل...شغل شرافتمندانه و با درآمد منصفانه با رشته تحصیلیتون هستشا....یعنی ماهی 7یا8میلیون تومن...واقعا توبدترین برزخ رو کره زمین گیر کردم....راستی دانشجوی ترم آخر حقوق هستم معدلکارشناسی17.و22ساله...چندم اه دیگه میریم سربازی..
    سلام دوست عزیز

من یه سوال از شما دارم . اگر کسی تو همین ایران و یا حتی در خارج بره پزشکی بخونه یا مکانیک بخونه یا عمران و یا .... چه تضمینی وجود داره که در امتحان ورودی این مشاغل قبول بشه و وارد کار بشه ؟ چه تضمینی برای شغل پیدا کردن در جاهای مختلف هست ؟ واسه ی هیچ شغلی هیچ تضمینی نیس دوست عزیز . تضمین رو فقط تلاش شما و ویژگی های شخصیتی شما تعیین می کنه . این همه حقوقدانی که الان مشغول شغل های با درآمد بالا هستند ( چه خودشون دفتر وکالت زدن و چه مثلا استخدام یک شرکتی شدن که حوزه فعالیتش مثلا تجارته و با شرکت های خارجی مراوده دارن ) و در خارج تحصیل کردن , در ابتدا براشون تضمین وجود نداشته بلکه خودشون رفتن در آزمون ورودی کانون وکلا شرکت کردن و پروانه وکالت گرفتن و الان در اون شاخه ای که تحصیل کردن مشغول به کار هستند و یا با ارائه رزومشون در یک شرکت استخدام شدند . بذارید من یک مثال زنده براتون بزنم : من پدرم معاون یک شرکته که کارشون ساختن نیروگاه های برق و گاز در ایران و یا نقاط دیگه ی دنیاست . یه بار از بابام پرسیدم شما چه معیاری برای استخدام کردن مردم در ذهن داری ؟ اگه کسی در خارج تحصیل کرده باشه استخدامش می کنی ؟ جواب داد که : البته اگر کسی در خارج تحصیل کرده باشه برای من شخصا ذهنیت بهتری برای استخدام کردنش وجود داره با توجه به تفاوت کیفیت آموزشی در دانشگاه های ایران و خارج ولی در نهایت ما به این نگاه می کنیم که متقاضی استخدام چه چیزی برای ارائه کردن داره و آیا می تونه با مهارت هایی که کسب کرده اهداف ما رو محقق کنه یا نه ؟ . ببینید , من فکر می کنم هر جایی که کسی رو استخدام می کنه همین تفکر رو دارند . صد البته که غنای علمی مطالب و روش های آموزشی , امکانات و ... در دانشگاه های خارج از کشور به طور کلی از ایران بالاتره ولی این دیگه به خود شما بستگی داره که چجوری اونجا بارتون رو ببندید تا اینجا چیزی واسه ارائه داشته باشید . ممکنه کسی در خارج تحصیل کنه ولی از موقعیت هاش خوب استفاده نکنه و خوب درس نخونه و در اینجا موفق نشه ولی کسی که در همین ایران درس خونده انقدر حرفه ای کار کرده باشه که راحت بتونه شغل گیر بیاره و حالت برعکسشم وجود داره , یعنی شما در خارج خوب کار کرده باشی رو درس ها و موقعیت ها و برگردی اینجا رو هوا بزننت .با کمال احترام به نظرم دیدگاه شما نسبت به این مسئله بدبینانه هست . همه چیز به خودتون بستگی داره دوست عزیز . صد البته که اگه شما رویایی دارید که بخواید به واقعیت تبدیل کنید باید براش زحمت بکشید و موقعیت ها رو دم در خونتون کسی نخواهد آورد , باور کنید . در ضمن معدل شما برای پذیرش گرفتن معدل خیلی خوبی محسوب می شه .

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hrfusa نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من میخواستم اگه در ایران بمونم در رشته حقوق ادامه تحصیل بدم و دوباره یه لیسانس حقوق بگیرم،البته با اینکه ارشد ادبیات انگلیسی رو دارم،الان هم که تصمیم گرفتم از ایران برم اولویتم تغییر پیدا کرده و تحصیل در یکی از این دو رشته هست(البته اگر شانسی برای حقوق داشته باشم قطعا اولویت اولم خواهد بود).وقتی اینترنت رو میگشتم دیدم که نوشتن اگه کسی بخواد حقوق بخونه در آمریکا و کانادا باید یه رشته ای رو خونده باشه و بعد بره واسه حقوق.با توجه به اینکه من رشته ام از شاخه های رشته های علوم انسانی هست آیا میتونم از این طریق هم اقدامی بکنم؟
    سوال آخر، من اولویت اولم آمریکاست ولی از طریق لاتاری.بعد تحصیل آمریکا و بعدش کانادا و استرالیا.اگر امسال لاتاری قبول نشم( زبونم لال:دی)نظرم رو اینه که شانسم رو برای لاتاری در سالهای آینده امتحان کنم،ولی برای تحصیل در آمریکا،کانادا،استرالیا و نیوزیلند اقدام کنم. به نظر شما تصمیم درستیه یا غلط؟
    سلام

1-ببینید شما اگر بخواید لیسانس حقوق رو در خارج شروع کنید کار راحت تری دارید چون زبانتون خیلی خوبه . وقتی دارید اپلای می کنید واسه لیسانس رشته حقوق اول بپرسید که شرط نمره ی تافل یا آیلتس رو برای شما معاف می دونن با توجه به اینکه فوق انگلیسی دارید ؟ اگر معاف ندونستن شما رو , خب مسئله ای نیست , شما می تونید یک نمره ی در حد خدا در تافل و یا آیلتس بگیرید و همه ی اونها رو از این نمره متعجب کنید و احتمالا بتونید یک فاند خوب هم با توجه به نمره زبانتون گیر بیارید . اگه بخواید لیسانس حقوق بخونید که نیازی نیست رشته ی دیگه ای رو خونده باشید دوست عزیز , مستقیما واسه لیسانس حقوق اقدام کنید . اگرم منظورتون پذیرش مستقیم واسه ارشد حقوق بوده که خب چون شما تحصیلات مرتبط حقوقی ندارید که فکر نمی کنم بتونید مستقیما فوق لیسانس حقوق بخونید .

2-لاتاری یعنی شانس . برای من شخصا قابل قبول نیس که روی شانس حتی 1% حساب کنم و در حوزه ی تصمیماتم قرارش بدم .به نظرم لاتاری رو اقدام کنید به عنوان یک امر فرعی و در درجه ی دوم اهمیت خیلی هم خوبه , ولی اگر واقعا قصد تحصیل در خارج رو دارید تمام برنامه هاتون رو بذارید که بدون توجه به لاتاری اقدامات لازم برای تحصیل در اونجا رو انجام بدید .

موفق باشید

Junior Member

سلام دوست عزیز
    امیر هستم دانشجوی ارشد تجارت بین الملل
    برای پذیرش یا فول فاند اگه
    لیسانس حقوق از پیام نور با معدل 16.98
    4تا مقاله داخلی
    انگیزه نامه خوب
    توصیه نامه خوب
    ایلتس زبان 7 و 7.5
    فوق تجارت بین الملل از دانشگاه آزاد با نمعدل 18
    اشنایی با کامپیوتر
    کار در یک شرکت تجاری 2 سال به صورت کارآموزی
    حضور در 5 کنفرانس در رابطه با مسایل تجاری با گواهینامه
    ممنونم میشم
    لطف بفرمایی تا چه رنکینگ از دانشگاه میتونم پذیرش بگیرم فکر میکنید با توجه به تجربیاتتون؟
    و فول فاند تا چه رنکینگی از دانشگاه میشه پذیرش گرفت؟
    و کدام کشورها فکر میکنی برای ما بهتره؟
    ممنونم
    بیشتر نظرم رو فول فاند هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

كسي هست كه رشته دانشگاهيش حقوق نبوده باشه در ايران، و تونسته باشه پذيرش بگيره براي آمريكا از ليسانس؟
    اصولا دانشگاهش هم مهم نيست، فقط معتبر باشه.
    ضمنا با در نظر داشتن اينكه زبان انگليسي هم در حد عالي باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)