صفحه 30 از 33 نخستنخست ... 2021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7596 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز چند تا سوال داشتم خوشحال میشم اگر نظری دارین بفرمایین تا استفاده کنم
    من از یکی از اساتید یکی از دانشگاه های لیل بصورت اولیه و ارتباطاتی که ایشون با استاد خودم داشتن تونستم نظرشون رو برای پذیرش من جلب کنم. با توجه به اینکه بنده سوابق تحقیقاتی و کاری خوبی دارم اما ایشون از معدل من در دوران کارشناسی که پایین هست (14.45) خبر ندارن و قرار هست برای ارشد برم اونجا این ممکنه تو نظرشون تاثیر منفی بذاره (میدونم که این قضیه نسبیه لیکن منظورم به طور کل هست و برای ارشد کدوم کفه ترازو بین معدل و ریسرچ سنگین تر هستش)
    سوال دیگم اینکه در شهر لیل یا بطور کل فرانسه مخارج یکساله با 7000 یورو برای یک نفر کافی هست یا خیر؟
    با توجه به اینکه این مقطع به زبان انگلیسی هست و من هم آشنایی مقدماتی در زبان فرانسه دارم اگر تقویت زبان فرانسه رو در دستور کارم قرار بدم میتونه جنبه مثبت در رزومه نهاییم داشته باشه یا خیر؟
    متاسفانه یه مشکلی که دارم اینکه رشته کارشناسی با ارشدی که میخوام برم متفاوته (نزدیک هست اما متفاوت هست) از این میترسم که با اینکه رضایت استاد را دارم اما دانشگاه با این امر مخالفت کنه.
    ممنون میشم ازتون اگر میتونین راهنماییم کنید.
    سلام!
    من فکر می کنم بتونم راهنماییتون کنم. به شرطی که بهم اطلاعات دقیقتر بدید:
    -چه رشته ای خوندید؟ چه رشته ای قراره ادامه تحصیل بدید؟
    - از اول مقطع مستر قراره درس بخونید یا فقط سال دوم مستر؟

در کل معدل بالای 14 معدل خوبیه در فرانسه. (خصوصاً در رشته های فنی و مهندسی)
    بهتون توصیه می کنم که فرانسه رو تا هر جا که ممکنه در ایران خوب یاد بگیرید. 7000 یورو کافی نیست، ولی میشه اوستا برسون کرد. برای لیل حدود 10 هزار یورو خاطر جمعه... ولی اگه سنتون زیر 26 سال باشه و خوابگاه دولتی بهتون بدن تا حد زیادی مخارجتون پایین میاد.

ضمناً خواهش می کنم سوالاتی رو که در فروم پست می کنید به صورت پیام خصوصی نفرستید. پیام خصوصی همونطور که از اسمش پیداس برای موقعیه که نتونید یا نخواید کیستون رو در فوروم مطرح کنید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط iSalar نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان، آیا درسته که بازار کار اروپا به ویژه فرانسه ضعیف شده و برای جوونای خودشون هم کار به سختی گیر میاد؟
    سلام
    سوالات کلی از این دست رو نمیشه با آره و نه پاسخ داد. به طور کلی اگه دنبال کار یدی و بدون تخصص بالا می گردید، وضعیتش در همه جای دنیا خرابه. ولی در رشته های فنی و مهندسی و در تخصصهای خیلی بالا، تا دلتون بخواد برای آدم کاردان و باسواد کار هست
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    بله... با 1500 یورو میشه یک زندگی دو نفره رو چرخوند... البته خب به سیستم خرج کردنتون هم بستگی داره... به هر حال در نظر داشته باشید که قرار نیست با پول حقوق بگیری و قبل از 20 سال خوب کار کردن آپارتمان 150 متری بخرید و ماشین خفن سوار شید... و حتی بعد از 20 سال کار هم همه (حتی با داشتن تحصیلات عالیه) به این چیزها نمی رسند. به طور کلی زندگی در اروپا خیلی جمع و جور تر از ایرانه... جز در شهرهای کوچک، خونه و آپارتمان بزرگ و زمین 500 متری و اینا مال کارمند جماعت نیست... پول هم از سفته بازی و ایرونی بازی در نمیاد. باید به شیوه قدیم یا نوآوری کرد و موفق شد و یا قرون قرون پس انداز کرد که آخر عمری یه چیزی بشه... کاری که نسل جدید ایران به لطف تورم بالا ظرف 30 سال گذشته اون رو یاد نگرفته اند.

قراردادهای چرب و نرم هم بستگی به شرکت مربوطه داره... هر چی شرگت بزرگتر و پولدارتر باشه قراردادهای چرب و نرم تر پیشنهاد می کنه (حالا چه دکترا و چه استخدام)
    جناب کاوه در مورد پاراگراف اخر صحبتتون من یه مورد دیدم که دکترا رو در لابراتورار g2elabکه بزرگترین شرکتای برق اروپا ساپورتش میکنن پزیرش گرفته با ماهی ۱۴۰۰ تا که عدد قابلی نیست.فرمودید هر چی شرکت بزرگتر قرارداد چرب و نرم تر .بنزرتون این مورد چرا رقم کمیه

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    جناب کاوه در مورد پاراگراف اخر صحبتتون من یه مورد دیدم که دکترا رو در لابراتورار g2elabکه بزرگترین شرکتای برق اروپا ساپورتش میکنن پزیرش گرفته با ماهی ۱۴۰۰ تا که عدد قابلی نیست.فرمودید هر چی شرکت بزرگتر قرارداد چرب و نرم تر .بنزرتون این مورد چرا رقم کمیه
    سلام
    برای دکترا عدد بدی هم نیست. برای زندگی یک نفر کاملاً کافیه. مساله بر می گرده به این که پروژه تا چه حد به مارکت نزدیک باشه. پروژه های Proof of concept و مطالعاتی مشخصاً سود کوتاه مدت خیلی کمی برای شرکتها دارند. قبلاً هم عرض کردم. برای خوندن دکترا دندون طمع رو بکنید.

سلام
    برای دکترا عدد بدی هم نیست. برای زندگی یک نفر کاملاً کافیه. مساله بر می گرده به این که پروژه تا چه حد به مارکت نزدیک باشه. پروژه های Proof of concept و مطالعاتی مشخصاً سود کوتاه مدت خیلی کمی برای شرکتها دارند. قبلاً هم عرض کردم. برای خوندن دکترا دندون طمع رو بکنید.
    بله درسته بحث طمع نیست فقط عدد بنظرم خیلی زیاد نبود .مارکت منظورتون محصول بازاره ؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    بله درسته بحث طمع نیست فقط عدد بنظرم خیلی زیاد نبود .مارکت منظورتون محصول بازاره ؟
    حقوق دکترا قرار هم نیست خیلی زیاد باشه. بیش از 90 درصد قراردادهای دکترا در فرانسه عدد نهاییشون رو همین حدود 1500 یورو یا پایینتر می چرخه. بله... هر قدر محصول به بازار نزدیکتر و مشتریش دست به نقد تر باشه قاعدتاً حقوقش هم بالاتره. و این مساله در همه جا صدق می کنه

حقوق دکترا قرار هم نیست خیلی زیاد باشه. بیش از 90 درصد قراردادهای دکترا در فرانسه عدد نهاییشون رو همین حدود 1500 یورو یا پایینتر می چرخه. بله... هر قدر محصول به بازار نزدیکتر و مشتریش دست به نقد تر باشه قاعدتاً حقوقش هم بالاتره. و این مساله در همه جا صدق می کنه
    اون لابراتورار درباره اسمارت گرید و میکرو گریده که اهمیت زیادی داره در دنیا پیدا می کنه ولی به قول شما احتمالا مشتری هنوز نداره .

Member doublin2000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

سلام دوستان، مدیرم ﯾﮏ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﮐﺎﺭ ﺗﻮ ﻫﺎﻣﺒﻮﺭﮒ ﺑﻬﻢ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﺯ
    ﻃﺮﻓﯽ ﻣﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺭﺷﺪ در جنوب فرانسهﺍﺯ ﻗﺒﻞ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ
    ﺩﺍﺩﻩ ﺑﻮﺩﻡ ﺣﺎﻻ ﻣﺎﻧﺪﻡ ﮐﺪﻭﻡ ﺭﻭ ﺑﺮﻡ ، نظر شما چیه ؟ بازار کار کجا بهتره

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط doublin2000 نمایش پست ها
    از من به شما نصیحت هر کجا کار پیدا کردید بروید بدون شک
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط doublin2000 نمایش پست ها
    برای چه پستی؟ با چه مدرکی؟
    اگه قصدتون اقامته و مدرک فوق لیسانستون (یا معادلش) رو گرفتید و عاشق مدرک دکترا هم نیستید برید هر جا که بهتون پیشنهاد کار دادند. ولی اگه فوق لیسانس ندارید حتماً درستون رو تموم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)