نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها
سلام.

ممنون از پاسختون. من مشمول بند دوم میشم. چون قبل از هجده سالگی از کشور به طور قانونی و بدون وثیقه خارج شدم.

در کل دوران لیسانس هم پرونده در سفارت داشتم و مدام براشون پروندم رو آپدیت میکردم و بدون مشکل هم میرفتم ایران و میومدم. معافیت تحصیلی داشتم برای کل دوره ی لیسانس.

حالا از اون زمان اتمام لیسانس من تا بحال دو بار کشور عوض کردم و دیگه هم پرونده تشکیل ندادم توی سفارت برای مقطع فوق.

حالا میخوام ببینم با این وضعیت هم میتونم من پاسپورتم رو در خارج از ایران تمدید کنم؟
سلام
خواهش میکنم

ببینید چیزی که من سعی داشتم با اون دو بند بالا توضیح بدم این هست که استفاده از بند "سه سال اقامت خارج از کشور" مخصوص کسانی هست که غیبت دارند (وثیقه ندارند)، حواسم به این نبود که شما زیر 18 سال هم میتونستی بدون وثیقه از کشور خارج بشی.
به بیان دیگه، شما تا زمانی که از نظر نظام وظیفه مشمول غایب به حساب نیای بند "سه سال اقامت خارج از کشور" مشمول حالت نمیشه. برای استفاده از اون بند اول باید پرونده ی شما به این وضعیت تغییر پیدا کنه.

با سفارت کشور محل اقامت تماس بگیر و توجه داشته باش که ممکنه روند صدور گذرنامه (برای بار اول) خیلی بیشتر از چیزی که فکر میکنی طول بکشه.

موفق باشی