صفحه 9 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 179

موضوع: ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در خارج از کشور با غیبت

فرض کنید مجبور شید! یه اتفاقی که آدم مجبور کنه! اونوقت اگه بیایم و نریم سربازی هیچ کاری نمیشه تو این مملکت انجام داد!!!! اگه هم بخوایم بریم که به نظرم الان به از اون موقع! نمیشه هم قطعی گفت قانونی تصویب میشه و سربازی پیچونده میشه!!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی شریف

سلام
    من می خواهم به مطلب پست شده رو یه جوری جمع بندی کنم ببینم یه راهکار در می آد دوستانی که پست گذاشتند اگر من غلط گفتم تذکر بدهند تا اصلاح کنیم
    ۱- اگر غیبت خوردیم ابتدا می رویم دفترچه را پست می کنیم و برگه اعزام به خدمت ( برگ سبز) را می گیریم
    ۲- می رویم روز دو شنبه و در ملاقات مردمی با سردار صحبت می کنیم اگر برای خروج موقت اجازه داد (که هیچ خوشحال می شویم پایان)
    ۳- اگر سردار موافقت نکرد می رویم از یکی از آژانس های معتبر یه نامه می گیریم برای حج و زیارت و بعد از حج و زیارت به نظام وظیفه و یا دانشگاه (بسته به اینکه دانشجو باشیم یا نه)
    ۴- می رویم نظام وظیفه به همراه برگ سبز و می گوییم می خواهیم برویم سفر زیارتی
    ۵- وثیقه می گذاریم و گذرنامه می گیریم و از کشور خارج می شویم
    ۶- در کشور مقصد سوریه مثلا یا وسط راه احتمالا از کشور ترکیه به سمت مقصد پرواز کنیم

************************************************** ************************۸
    فقط چند تا سوال تکمیلی
    ۱- من یک بار پاس زیارتی این مدلی گرفتم مدتی که می تونی با این پاس از کشور خارج بشی خیلی محدوده و تاریخ داره ( پاس من پنج ساله سادر شده ولی توی یک صفحه دیگه مهر و امضا شده که توی این مدت محدود فقط می تونم یک بار از کشور خارج بشوم!) البته این پاس بنده الان تاریخ ۵ سالش هم گذشته نمی دونم جدیدا چطوره
    توی این فاصله کوتاه می شه از سفارت سوریه ویزا گرفت اما تا از کشور های اروپایی یا آمریکا بخواهی ویزا بگیری تاریخ انقضاش سر می رسه و دیگه نمی تونی خارج بشی
    پس باید اول خارج بشویم و بعد برویم از کشور دوم ویزا بگیریم

- خوب این امکان داره؟ یعنی برای ما که تبعه ایران هستیم امکان داره که بریم ترکیه و تقاضای ویزای یک کشور دیگه رو بکنیم؟ آمریکا احتمالا مشکلی نداره ولی کشور های اروپایی نمی گویند از سفارت ایران باید اقدام بشه؟

۲- این پاس این طوری که توش قید شده از تا فلان تاریخ فقط می تونیم از کشور خارج بشیم برای گرفتن یک ویزای ۴ ساله کشور های خارجی مشکلی نداره؟ (یعنی من این همه مدت می تونستم دودر کنم برم و نرفتم )

3- و در نهایت حالا اینجوری ما نظام وظیفه رو دور زدیم و رفتیم مدرکمون رو چیکار کنیم؟ برای دکترا خوندن یا در نهایت دکترا گرفتن مدرک اصلی رو باید آزاد کنیم این رو چیکار باید کرد.
    ویرایش توسط mehellra : September 22nd, 2010 در ساعت 04:32 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی شریف

معافیت از رزم -- حذف غیبت

توی دفترچه یک توضیح مبهم داده شده که من اینطور برداشت می کنم ازش که اگر شما معاف از رزم شناخته بشی غیبت نمی خوری
    "به کلیه مشمولان متقاضی معافیت پزشکی توصیه می گردد درخواست معافیت خود را حداقل ۳ ماه قبل از اتمام فرجه قانونی جهت رسیدگی ارسال نمایند زیرا درصورتیکه در کمیسیون پزشکی سرباز شناخته شوند چنانچه از موعد اعزام آنها گذشته باشد با غیبت به خدمت اعزام خواهند شد. لیکن اگر معاف از رزم شناخته شوند و از موعد اعزام قانونی آنان گزشته باشد اولین اعزام پس از اعلام نظریه شورای پزشکی و بدون غیبت به خدمت اعزام خواهند شد". (بند ۳ از بخش سوم: معافیت پزشکی دفترچه مورخ خرداد ۱۳۸۸)

خوب این یعنی چی؟ یعنی اگر بعد از اینکه غیبت خوردیم هم برویم اقدام کنیم و معاف از رزم تشخیص داده بشیم غیبت نمی خوریم و بعد می تونیم مثل دانشجویان غیبت نخورده اقدام به گرفتن معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور کنیم؟

کسی اگر از این دقیق خبر داره توضیح بده لطفا چون معاف از رزم شدن خیلی راحت تر از معافی کامل انجام می شه و بنده هم احتمالا ۹۰ درصد می تونم معاف از رزم بشوم

نقل قول نوشته اصلی توسط mehellra نمایش پست ها
    سلام
    فقط چند تا سوال تکمیلی
    ۱- من یک بار پاس زیارتی این مدلی گرفتم مدتی که می تونی با این پاس از کشور خارج بشی خیلی محدوده و تاریخ داره ( پاس من پنج ساله سادر شده ولی توی یک صفحه دیگه مهر و امضا شده که توی این مدت محدود فقط می تونم یک بار از کشور خارج بشوم!) البته این پاس بنده الان تاریخ ۵ سالش هم گذشته نمی دونم جدیدا چطوره
    توی این فاصله کوتاه می شه از سفارت سوریه ویزا گرفت اما تا از کشور های اروپایی یا آمریکا بخواهی ویزا بگیری تاریخ انقضاش سر می رسه و دیگه نمی تونی خارج بشی
    پس باید اول خارج بشویم و بعد برویم از کشور دوم ویزا بگیریم

- خوب این امکان داره؟ یعنی برای ما که تبعه ایران هستیم امکان داره که بریم ترکیه و تقاضای ویزای یک کشور دیگه رو بکنیم؟ آمریکا احتمالا مشکلی نداره ولی کشور های اروپایی نمی گویند از سفارت ایران باید اقدام بشه؟

۲- این پاس این طوری که توش قید شده از تا فلان تاریخ فقط می تونیم از کشور خارج بشیم برای گرفتن یک ویزای ۴ ساله کشور های خارجی مشکلی نداره؟ (یعنی من این همه مدت می تونستم دودر کنم برم و نرفتم )

3- و در نهایت حالا اینجوری ما نظام وظیفه رو دور زدیم و رفتیم مدرکمون رو چیکار کنیم؟ برای دکترا خوندن یا در نهایت دکترا گرفتن مدرک اصلی رو باید آزاد کنیم این رو چیکار باید کرد.
    خوب این یعنی چی؟ یعنی اگر بعد از اینکه غیبت خوردیم هم برویم اقدام کنیم و معاف از رزم تشخیص داده بشیم غیبت نمی خوریم و بعد می تونیم مثل دانشجویان غیبت نخورده اقدام به گرفتن معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور کنیم؟

کسی اگر از این دقیق خبر داره توضیح بده لطفا چون معاف از رزم شدن خیلی راحت تر از معافی کامل انجام می شه و بنده هم احتمالا ۹۰ درصد می تونم معاف از رزم بشوم
    بسم الله الرحمن الرحيم
    سلام

1 - ورود به سوریه برای کسانی که پاسپورت ایرانی دارند بدون ویزا انجام میشه و نیازی به ویزا برای سوریه نیست . شما هم نیاز به تمدید دارید چون مدت پاسپورتتون تموم شده .

2 - بله این امکان وجود داره که شما از یه کشور دیگه ویزای یک کشور دیگه رو بگیرید . پس فکر می کنید کسانی که از ترکیه یا سوریه یا امارات ویزاهای اروپا یا جاهای دیگه رو میگیرن با چه پاسپورتی اقدام می کنند ؟!

3 - اون تاریخی که در پاسپورت قید شده مربوط به " خروج " هست و ویزای چهار ساله یا بیشتر و کمتر مدت حضورتون در اون کشور هست و ارتباطی به خروجتون از مرز ایران و بازه زمانی که اجازه خروج دارید نخواهد داشت .

4 - چرا اول مدرکتون رو نمی گیرید و بعد با معافیت تحصیلی برای مقطع دکترا از کشور خارج بشید ؟

در خصوص غیبت هم برداشت شما صحیح نیست چون اگر غیبت خورده باشید و سپس اقدام کنید در هر صورتی ( اگر معاف نشید ) با غیبت اعزام خواهید شد و توضیحی که داده شده در خصوص کسانی هست که هنوز فرجه قانونیشون به پایان نرسیده ( مثلا تا آخر سال وقت دارند ) و بهشون توصیه شده سه ماه قبل از اتمام فرجه ( که پس از اون غیبت میخورند ) تقاضاشون رو ارسال کنند که موردی که شما می فرمایید مشمول این مورد نیست چون در مورد مدنظر شما غیبت از قبل وجود داشته .

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام.اين ديگه اخرين تير تركشمه!!!
    اگه بعد از اقامت گرفتن از يه كشور و تغيير دادن اسم(اصلا اسم و فاميل خارجكي)و مثلا بعد از 10سال براي ديدن پسرفت هاي كشورم برگردم كه ديگه گير نمي افتم؟نمي فهمن ديگه؟شر اين خدمت مقدس ار سرمون رد ميشه ديگه؟درسته؟
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام

1 - احتمالا تا اون موقع - اگر وضعیت کشور به همین روال فعلی باشه - معافیت شامل حالتون میشه و نیازی به این کارا نخواهید داشت .

2 - چرا گیر می افتید ، به شرطی که وقتی میاید در سیستم ثبت شده باشه که این فامیلی جدید و به قول شما خارجکی همونه که ده سال قبل از ایران رفته !!
    ماشاءالله به چنین سیستم عالم الغیبی و به این دقت نظر بی نظیر کشور .
    در این صورت گیر خواهید افتاد !

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin1840 نمایش پست ها
    سلام به همین راحتی میگی اشتباه کرده؟ مگه میشه؟ تمام برنامه های زندگی منو به هم ریخته . یعنی اگه اینطور بود که همه الان بدون در نظر گرفتن شرایط میرفتن دانشگاه! تازه اگر موقع ثبت نام کنکور اشتباه کرده بعد از قبولی موقع ثبت نام دانشگاه هم اشتباه کرده ؟؟ اینا از 2000 جا استعلام میگیرن حالا شما میگی اشتباه شده؟ در ضمن اگر قوانین نظام وظیفه رو بخونی نوشته که دانشجویان انصرافی یا اخراجی مشمول اگر در فرجه 6 ماهه دوباره در دانشگاه قبول بشوند اعاده تحصیل آنها بلامانع است.
    بسم الله الرحمن الرحیم
    دوست عزیز سلام ،
    صرف نظر از معنای " اعاده به تحصیل " و توضیح حمید عزیز در پست 78 ، من نظر شما رو به یکی از شرایط همین " اعاده به تحصیل " در قانون نظام وظیفه جلب می کنم :

* اعاده به تحصیل دانشجویان انصرافی و اخراجی چگونه است؟

- دانشگاه با اعاده به تحصیل دانشجوی اخراجی هماهنگ باشد.
    - اعاده به تحصیل مشروط به شرکت مجدد در آزمون ورودی نباشد.
    - از تاریخ انصراف یا اخراج بیش از ۶ ماه نگذشته باشد.
    - درخواست وی برای معافیت‌ها مورد رسیدگی قرار نگرفته باشد.
    - اتمام تحصیل منجر به افزایش سقف سنوات تحصیلی نشود.

مشخص نیست اون اشتباه عجیب چطور اتفاق افتاده ، چون شما پس از انصراف و قبل از رسیدگی به وضعیت معافیت یا اعزام به سربازی ، حق رفتن به دانشگاه دیگه ای رو نداشتید ؛ به همین دلیل الان به شما گفتن که شما معافیت ندارید . در هر حال اگر نتونید از یه طریقی این مساله رو درست کنید ، الان مشمول غایب هستید ، و تمام این سالهایی که در پیام نور درس خوندید جزء غیبتتون حساب میشه . و حق ادامه تحصیل و خروج از کشور رو هم نخواهید داشت .
    موفق باشید .
    ویرایش توسط SALMAN : September 24th, 2010 در ساعت 08:45 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط SALMAN نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحيم
    سلام

1 - ورود به سوریه برای کسانی که پاسپورت ایرانی دارند بدون ویزا انجام میشه و نیازی به ویزا برای سوریه نیست . شما هم نیاز به تمدید دارید چون مدت پاسپورتتون تموم شده .

2 - بله این امکان وجود داره که شما از یه کشور دیگه ویزای یک کشور دیگه رو بگیرید . پس فکر می کنید کسانی که از ترکیه یا سوریه یا امارات ویزاهای اروپا یا جاهای دیگه رو میگیرن با چه پاسپورتی اقدام می کنند ؟!

3 - اون تاریخی که در پاسپورت قید شده مربوط به " خروج " هست و ویزای چهار ساله یا بیشتر و کمتر مدت حضورتون در اون کشور هست و ارتباطی به خروجتون از مرز ایران و بازه زمانی که اجازه خروج دارید نخواهد داشت .

4 - چرا اول مدرکتون رو نمی گیرید و بعد با معافیت تحصیلی برای مقطع دکترا از کشور خارج بشید ؟
    در خصوص غیبت هم برداشت شما صحیح نیست چون اگر غیبت خورده باشید و سپس اقدام کنید در هر صورتی ( اگر معاف نشید ) با غیبت اعزام خواهید شد و توضیحی که داده شده در خصوص کسانی هست که هنوز فرجه قانونیشون به پایان نرسیده ( مثلا تا آخر سال وقت دارند ) و بهشون توصیه شده سه ماه قبل از اتمام فرجه ( که پس از اون غیبت میخورند ) تقاضاشون رو ارسال کنند که موردی که شما می فرمایید مشمول این مورد نیست چون در مورد مدنظر شما غیبت از قبل وجود داشته .
    با سلام و تشکر از شما
    بنده ۸۵ فارغ التحصیل شدم ولی الان ۸۹ تسویه کردم و نامه به نظام وظیفه از دانشگاه برای رفتن به سربازی گرفتم. خوب اگر با معاف از رزم غیبت هام بخشیده بشه که هیچ همین کاری که شما می گویید رو می کنم. پذیرش و معافیت تحصیلی ولی اگر بخشیده نشه که نمی تونم درسته؟ یا باز هم می تونم ضمن سربازی استفاده کنم از معافیت تحصیلی؟ اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

با سلام و تشکر از شما
    بنده ۸۵ فارغ التحصیل شدم ولی الان ۸۹ تسویه کردم و نامه به نظام وظیفه از دانشگاه برای رفتن به سربازی گرفتم. خوب اگر با معاف از رزم غیبت هام بخشیده بشه که هیچ همین کاری که شما می گویید رو می کنم. پذیرش و معافیت تحصیلی ولی اگر بخشیده نشه که نمی تونم درسته؟ یا باز هم می تونم ضمن سربازی استفاده کنم از معافیت تحصیلی؟ اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم
    با سلام
    دوستانی داشتم که چندین سال غیبت داشتند و بعد از اقدام به معافی پزشکی ( که تنها مورد معافیت مورد قبول برای غایبین محسوب میشود) پس از بررسی اینکه آیا این بیماری مربوط به سال اعزام بوده یا خیر (که در یک مورد هم اصلا بررسی خاصی صورت نگرفت) به شورایی به نام حل اختلاف ارجا داده میشوند برای پرداخت جریمه که یکی از دوستان به اونجا هم نرفت. در خصوص معاف از رزم فکر نمی کنم شما به همین راحتی غیبتتون بخشیده شود و بتوانید از تسهیلاتی همچون معافیت تحصیلی در داخل و خارج استفاده کنید. در ضمن سربازی هم باید غایبین عف یا بخشودگی بخورند تا بتوانند. حالا اگر دوستان اطلاعات کاملتر و به روزتری دارند خواهش میکنم به صحبتهای من بسنده نکنند و شما رو حتما راهنمایی کنند.
    با آرزوی موفقیت

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

با سلام و تشکر از شما
    با تشکر از مازیار عزیز بخاطر پاسخی که دادند.
    فقط 1 نکته اشاره کنم و آن اینکه معاف از رزم بمعنای این نیست که 2 ماه آموزشی اول بکلی حذف بشه! بلکه کارهایی میدهند که باتوجه به مشکل پزشکی خفیفی که شما دارید، انجامش برایتان سخت نباشد. مثل کار در آشپزخانه و ... و این 2 ماه آموزشی همچنان بقوت خودش باقیه.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Junior Member kanonhnd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MPM, MBA ,B.com

دوست شما اگر بتواند در حدود 10 میلیون تومان به عنوان وثیقه پرداخت کند و مشکل فرار از خدمت را با گواهی پزشکی درست کند.. میتواند در خارج از ایران تحصیل کند و از معافیت تحصیلی استفاده نماید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)