صفحه 248 از 335 نخستنخست ... 148198238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258298 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,471 تا 2,480 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering,barajin

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

سلام دوستان من برای ترم پاییز سال بعد از دانشگاه میلان پذیرش گرفتم . نامه پذیرش هم گرفتم .می خواستم ببینم از کی باید برم دنبال کارای معافیت تحصیلی ؟ با همین نامه می تونم برم یا باید به تایید جایی برسه ؟

Junior Member

سلام دوستان
    ببخشید من چند سوال داشتم از خدمتتون
    1- از ثبت نام در سایت نشا تا صدور نامه معرفی به نظام وظیفه چقدر طول میکشه معمولا؟
    2- آیا این نامه تاریخ داره - مثلا من می تونم بعد 1 ماه این نامه را به نظام وظیفه بدم؟
    3- از ارائه معرفی به نظام وظیفه تا صدور معافیت تحصیلی و آغاز فرجه خروج چقدر طول میکشه معمولا؟
    4- حداگثر چند بار میشه دانشگاه را عوض کرد؟ اگر 1 بار باشه اصلا 2 بار راهی نداره یا نه قوانین سختگیرانه نیست؟
    5- برای فرانسه 2 ماه اجازه خروج صادر میکنند یا امکان داره 6 ماه هم صادر کنند؟
    6- اگر بنا به دلایلی نتونستیم بعد از اجازه خروج از کشور خارج بشیم (مثلا ویزا ندن) آیا دانشجو انصرافی محسوب میشیم و 1 سال فرجه داریم یا سربازیم و باید بریم سربازی؟

ممنون از لطفتون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mzdit نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید من چند سوال داشتم از خدمتتون
    1- از ثبت نام در سایت نشا تا صدور نامه معرفی به نظام وظیفه چقدر طول میکشه معمولا؟
    2- آیا این نامه تاریخ داره - مثلا من می تونم بعد 1 ماه این نامه را به نظام وظیفه بدم؟
    3- از ارائه معرفی به نظام وظیفه تا صدور معافیت تحصیلی و آغاز فرجه خروج چقدر طول میکشه معمولا؟
    4- حداگثر چند بار میشه دانشگاه را عوض کرد؟ اگر 1 بار باشه اصلا 2 بار راهی نداره یا نه قوانین سختگیرانه نیست؟
    5- برای فرانسه 2 ماه اجازه خروج صادر میکنند یا امکان داره 6 ماه هم صادر کنند؟
    6- اگر بنا به دلایلی نتونستیم بعد از اجازه خروج از کشور خارج بشیم (مثلا ویزا ندن) آیا دانشجو انصرافی محسوب میشیم و 1 سال فرجه داریم یا سربازیم و باید بریم سربازی؟

ممنون از لطفتون
    لطفا: جستجو پیش از پرسش!
    تمام پاسخها اینجا گفته شده: http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?61077

Junior Member

سلام بر darklord عزیز
    ممنون از پاسخت
    راستش قبلا این تاپیک جامع را خونده بودم البته سرسری! بیشتر مراحل را توضیج داده و زمان را نگفته.
    ممنون میشم اگر بتونید در مورد سوال های 1 و 2 و4 راهنماییم کنید
    سلامت باشید

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mzdit نمایش پست ها
    سلام بر darklord عزیز
    ممنون از پاسخت
    راستش قبلا این تاپیک جامع را خونده بودم البته سرسری! بیشتر مراحل را توضیج داده و زمان را نگفته.
    ممنون میشم اگر بتونید در مورد سوال های 1 و 2 و4 راهنماییم کنید
    سلامت باشید
    خواهش میکنم،
    1. اگه مدارک کامل باشه صدور نامه زمانی نمیبره، امروز به صورت آنلاین پرونده رو باز میکنید 48 ساعت بعد با مدارک مراجعه میکنید و نامه رو میدن به شما. بقیه مراحل کمی وقت گیره مثل سپردن وثیقه آزاد کردن مدارک دانشگاهی و غیره.
    2. بله تاریخش مهمه! و با توجه به بند 1 که خدمتتون گفتم عملا هر وقت بخواهید اقدام کنید کافیه 48 ساعت (برای محکم کاری 1 هفته) قبلش تشکیل پرونده بدین.
    4. فقط 1بار میشه و در این مورد کمی سخت گیر هستن.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    سوالی داشتم از خدمتتون
    من برای ترم پیش پذیرش رو بردم امور دانشجویان و معافیت تحصیلی(وثیق گذاشتن اینا) و اجازه خروج از کشور رو گرفتم
    ولی چون ویزام نیومد پذیرشم رو دیفر کردم برای ترم بعد (می9)....الان به نظرتون لازمه که من دوباره برم امور دانشجویان و نامه پذیرش جدیدم رو نشون بدم که اونا مهلت معافیت تحصیلی رو آپدیت کنن (بازه از اون طرف 3 4 ماه بیشتر کنن)؟ و همچنین لازمه که دوباره برای اجازه خروج اقدام کنم یا لازم نیست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Economics - University of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط hamea نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالی داشتم از خدمتتون
    من برای ترم پیش پذیرش رو بردم امور دانشجویان و معافیت تحصیلی(وثیق گذاشتن اینا) و اجازه خروج از کشور رو گرفتم
    ولی چون ویزام نیومد پذیرشم رو دیفر کردم برای ترم بعد (می9)....الان به نظرتون لازمه که من دوباره برم امور دانشجویان و نامه پذیرش جدیدم رو نشون بدم که اونا مهلت معافیت تحصیلی رو آپدیت کنن (بازه از اون طرف 3 4 ماه بیشتر کنن)؟ و همچنین لازمه که دوباره برای اجازه خروج اقدام کنم یا لازم نیست؟
    من تجربه ام رو در مورد دیفر کردن اینجا مینویسم شاید به دردت بخوره، ضمنا از بقیه دوستان هم اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه خیلی خوشحال میشم.
    من برای سپتامبر 2013 پذیرش داشتم همه کارای خروجم رو هم انجام داده بودم ولی متاسفانه به مشکل ویزا بر خوردم و نتونستم برم، پذیرشم رو هم دیفر کردم برای سپتامبر 2014. هفته پیش که برای تمدید معافیت تحصیلیم رفته بودم وزارت علوم در کمال ناباوری بهم گفتن که نمیشه و باید برم دوره آموزشی سربازی رو بگذرونم و بعد دوباره درخواست بدم!! با اینکه من هنوز فرجه یکساله بعد از فراغت از تحصیل کارشناسیم شهریور تموم میشه و اگه اصلا درخواست معافیت تحصیلی برای فوق لیسانس نداده بودم الان حدود 6 ماه فرصت داشتم برای رفتن به سربازی. جالب تر اینکه شرایط من رو حتا به عنوان دانشجوی انصرافی هم قبول نمیکنن!! دانشجوهای انصرافی میتونن تا یکسال بعد از انصراف دوباره اقدام کنن و مجوز خروج بگیرن (من یک نمونه اش رو همون جا دیدم). خلاصه تنها حرفشون به من این بود که بنده 6 ماه فرصت داشتم که از کشور خارج بشم و حالا که نشدم راهی جز رفتن به آموزشی ندارم و یا اینکه برای یکی دو ماه آینده یه پذیرش جور کنم تا یک مجوز خروج دیگه واسه آخر امسال بهم بدن و تا این فرصت شش ماهم تموم نشده از کشور خارج بشم که با توجه به فرصت کمی که باقی مونده خیلی سخت به نظر میرسه...
    امیدوارم دوستان پیشنهادی برای شرایط من داشته باشن.

ممنون

پ.ن. یک سوال خیلی حیاتی! من الان با مجوز خروجی که شهریور ماه گرفته بودم میتونم خارج شم؟؟ یعنی پاسپورتم هنوز بازه؟ کشور تحصیلم انگلستان هست و اواخر شهریور امسال مجوز خروج گرفتم، یک بار هم برای ویزا خارج شدم و برگشتم...
    ویرایش توسط afshin.sbi : February 23rd, 2014 در ساعت 10:34 PM
    فرمول من برای شادکامی: یک آری، یک نه، یک خط راست، یک هدف...
    فردریش نیچه

با سلام؛ من زیاد با محیط سایت آشنا نیستم شرمنده ... من بهمن ماه از دانشگاه تبریز فارغ شدم ( 7 ترمه ) . از پاریس ذر رشته ی عمران - ژئوتکنیک برای 5 سپتامبر پذیرش گرفتم ( 14 شهریور ) هفته ی قبل تهران بودم و کارای معافیت تحصیلیمو انجام می دادم؛ نامه معرفی به نظام رو بردم نظام وظیفه ( میدان سپاه ) و بعدش وثیقه گذاشتم تا نامه ی معافیتم رو بگیرم ولی به من گفتن که وقتی معافیتت صادر بشه 6 ماه فرصت داری برای خروج از کشور. منم فعلا بیخیال شدم چون اگه بخوام برم شهریرور می رم. می خواستم بدونم این مهلت خروج از کشور با توجه به نامه ی معافیت تحصیلیه؟ و یا اینکه با توجه به اون نامه ی وزارت علومه که خطاب به اداره ی گذرنامه هستش؟؟؟ یعنی وقتی نامه به اداره گذرنامه میدن مهلت خروج رو مشخص می کنن یا توی خود اداره گذرنامه این کار رو می کنن؟ مهلت خروج از کشور برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه چند ماهه؟ 3 ماه یا 6 ماه؟ ممنون از پاسختون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein1370 نمایش پست ها
    با سلام؛ من زیاد با محیط سایت آشنا نیستم شرمنده ... من بهمن ماه از دانشگاه تبریز فارغ شدم ( 7 ترمه ) . از پاریس ذر رشته ی عمران - ژئوتکنیک برای 5 سپتامبر پذیرش گرفتم ( 14 شهریور ) هفته ی قبل تهران بودم و کارای معافیت تحصیلیمو انجام می دادم؛ نامه معرفی به نظام رو بردم نظام وظیفه ( میدان سپاه ) و بعدش وثیقه گذاشتم تا نامه ی معافیتم رو بگیرم ولی به من گفتن که وقتی معافیتت صادر بشه 6 ماه فرصت داری برای خروج از کشور. منم فعلا بیخیال شدم چون اگه بخوام برم شهریرور می رم. می خواستم بدونم این مهلت خروج از کشور با توجه به نامه ی معافیت تحصیلیه؟ و یا اینکه با توجه به اون نامه ی وزارت علومه که خطاب به اداره ی گذرنامه هستش؟؟؟ یعنی وقتی نامه به اداره گذرنامه میدن مهلت خروج رو مشخص می کنن یا توی خود اداره گذرنامه این کار رو می کنن؟ مهلت خروج از کشور برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه چند ماهه؟ 3 ماه یا 6 ماه؟ ممنون از پاسختون

نامه توسط وزارت علوم صادر میشه و از لحظه ای که نامه صادر بشه به مدت 2، 3 یا 6 ماه (در مورد فرانسه فکر کنم 2 ماه) اجازه خروج از کشور خواهید داشت، بعد از این مدت مجوز خروج باطل میشه ولی اگه ویزا در زمانی کمتر از 6 ماه صادر بشه باز هم میتونید مراجعه کنید (با همراه داشتن ویزا) و درخواست تمدید مهلت خروج کنید.
    درسته که نامه توسط وزارت علوم صادر میشه و تاریخ روز میخوره ولی حواستون باشه که تاریخ گذاشتن وثیقه بسیار مهمه و از نظر نظام وظیفه اگه تا 6 ماه پس از سپردن وثیقه وضعیت شما مشخص نشه از نظر نظام وظیفه شما غایب محسوب میشی (در این مورد خیلی سریع تصمیم گیری نمیشه، یعنی اگه مدارکی دال بر شروع تحصیل شما کمی دیرتر هم به دستشون برسه قبوله).

- این سناریو رو در نظر بگیرید که امروز شما وثیقه گذاشتی (از نظر نظام وظیفه شما از امروز معاف تحصیلی هستی) و 6 ماه دیگه مراجعه کنید وزارت علوم برای گرفتن نامه ی اجازه خروج. در این حالت (در بهترین وضعیت) به شما معرفی نامه ی جدیدی داده میشه خطاب به نظام وظیفه، باید دوباره مراجعه کنید اونجا تا ببینید آیا نظام وظیفه همچنان با معافیت تحصیلی شما موافق هست یا خیر و اگه بودند وزارت نامه ی خروج میده و اگه نباشند نامه ی خروج نمیده.

* تا حالا ندیدم کسی همچین تاخیر طولانی بین سپردن وثیقه و دریافت نامه خروج داشته باشه واسه همین جوابی که دادم ممکنه 100% صحیح نباشه (هر چند که در تئوری باید اینطور باشه).

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein1370 نمایش پست ها
    سلام حسین جان
    ببین عزیزم- شما بعد از اینکه وثیقت رو گذاشتی و معافیت تحصیلیت صادر شد میری وزارت علوم. وزارت علوم بهت نامه میده برای اداره گذرنامه. از تاریخ این نامه به مدت 2 ماه وقت داری از کشور خارج بشی. اگر خارج نشدی باز میری دوباره نامه میگیری میبری اداره گذرنامه و دوباره به مدت 2 ماه وقت داری خارج بشی. مثل اینکه بیشتر از 6 ماه نمیشه تمدیدش کرد. بعد از 6 ماه( البته این 6 ماه رو من خودم فقط شنیدم مطمئن نیستم از نظام وظیفه یا وزارت علوم سئوال کن) دیگه کلا نمیگذارن خارج بشی باید بمونی خدمتتو بکنی بعد تشریف ببری پاریس!!
    موفق باشی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)